Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   200 / 245
(#) elektroncso válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Most lehet nekem logikátlan amit csináltál, de minek kellett egy működő berendezésben egy stabil alkatrészt cserélni? Amit te megpiszkáltál az egy változtatható értékű ellenállás (gyak. teljesítmény trimer) vagyis valamit azzal beállítottak. Az, hogy lógott az a szál nem hiba. Mivel ez huzalellenállást így az csak a huzal vége ami kilógott a csatlakozóbilincs alól. Ha meg a régi szakadt volt akkor min mértél 150Ω-ot? Az újat jól látom, hogy párhuzamba forrasztottad a régivel?
Szedd össze kérlek a gondolataidat, mert nagyon zavaros amit írsz.
(#) szapcsika válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Először én is azt hittem, hogy a piros az átkötés, de nem, az eltűnik az átvezetésben a zöld mellett.
Csak azt nem értem, hogy ha szakadt volt, akkor hogyan működhetett előtte. meg hogyan lehetett bármit mérni rajta. Nincs valahol máshol kiváltva egy ellenállással?
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Hello! Úgy gondolom, a porolgatás hatására elszakadt az ellenállás huzal, leért a testre. Most pedig már a diódák zárlatosak, ezért veri a biztit ki.
(#) jani1987 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Mindig kell egy negatív példakép a többiek elé.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Rosszul tudod, pozitív kell, nem negatív.
Mindegy.Töltsd le a szkóp rajzát,és szisztematikusan mérd át a dolgokat.
Első körben persze szerezz be egy ilyen bilincses huzalellenállást, amit szétporoltál.
Utána jöhet a javítás.
(#) elektroncso válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Jani! Nem rossz szándékból mondom, de többen több kérdést feltettünk, csak azért hogy megfelelően tudjunk segíteni. Erre csak engem tisztelsz meg egy olyan hozzászólással aminek semmi értelme. Próbálunk segíteni, de minden információt fogóval kell kihúzni belőled. A feltett kérdésekre nem felesz, max annyit mondasz, hogy "Ennyi szerintem elég." mink meg találjuk ki, hogy pontosan mit csináltál és hol és főleg, hogy mire gondolsz. Így hiába van meg a szándék nagyon nehéz segíteni.
Én azzal kezdenék, hogy leválasztanám a táprészt a többi áramkörről és a hálózati körbe kötött soros hagyományos izzóval indítanám el. Ha fényesen világít akkor a tápban van a hiba (zárlat), ha csak felvillan (pufferek feltöltődnek) majd elalszik esetleg halványan parázslik akkor a tápon kívül van a hiba és sorba visszakötném a fokozatokat logikus sorrendben. Pl először csak a fűtéskört majd sorba a többit. Így gyorsan behatárolható lenne a hiba.
Ez egy csöves szkóp amit egy szimpla multiméterrel meg lehet javítani. Semmi spéci műszer nem kell hozzá. Túlságosan nagy feszültség sincs benne mert nem után gyorsítós a katódsugárcső. Persze azért vizsgálódás közben fokozott figyelem kell.
Én egyesével kimérném a diódákat is, hogy mind jó-e. Rámérnék a pufferekre is, hogy valamelyik nem zárlatos-e.
Azt pedig még mindig nem tudjuk, hogy melyik ellenállást piszkáltad meg (csak feltételezzük, hogy az R32-ről van szó, de nem erősítetted meg).
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Van akinek lehetetlen segíteni.
Lehet hogy nem is segítségre van szüksége, csak szeretné velünk megosztani a vele történteket.
De akkor meg ott az arckönyv és társai, nem itt kéne fárasztani a jónépet.
Én is hiába szeretném előbbre vinni a dolgait, figyelmen kívül hagyja a hozzászólásaim.
Vagy nem válaszol, vagy valami teljesen nem ideillő választ ad.Furcsa.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 30, 2018 /
 
Megtaláltam az egyenirányítást de mivel nem nyák technológia és mélyen a házba van így érdekes lesz méricskélni. Nemrég Gaflyt cseszegették a szentesi ingyen cuccok miatt.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Pont ezt a legkönnyebb kimérni.
Kell hozzá egy multiméter, meg alapszintű elektronikai tudás.
Valószínűleg neked egyik hiányzik.

Idézet:
„Nemrég Gaflyt cseszegették a szentesi ingyen cuccok miatt.”

Ez hogy jön ide?
Kevered a dolgokat,és összevissza szimultán ugrálsz a topic-ok közt, lehetelen veled érdemben kommunikálni, részemről be is fejeztem.
(#) elektroncso válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Megint nem feleltél egy kérdésre sem. Az eddig feltett kérdéseink:
Melyik ellenállást cserélted ki (R32)?
Az újat párhuzamosan forrasztottad vele?
A régi szakadt volt (esetleg neked szakadt el)?
Ha igen akkor hol mértél 150Ω-ot?
A piros drót hová megy (átkötés, vagy esetleg más)?

Ötletek amit meg kéne néznek: zárlatosak-e a diódák?, zárlatosak-e a kondenzátorok?, a tápról lekötve minden további fokozatot is teljes fényerővel világít a primerrel sorba kötött soros izzó?.
Ha ezekre a kérdésekre végre válaszolsz akkor tovább tudunk lépni a javításban.
De ha most sem válaszolsz akkor itt én is kiléptem. Szeretnék segíteni de ha nem hagyod akkor nem küzdök. Ha meg cseszegetésnek veszed, hogy próbálunk válaszokat kihúzni belőled, hogy segíthessünk akkor részemről vége. Bocsánat!
- Doktor úr, beteg vagyok!
- Mi baja van? Fáj valamije?
- Találja ki, maga az orvos!
(#) jani1987 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Jó lenne válaszolni egyértelmű kérdésekre de ha hiányzik a címke akkor csak tippelhetek mi volt ott. Továbbá készítenem kell olyan rajz másolatot ahol nem tippelni kell mi van a rajzon hanem egyértelmű a dolog.
(#) elektroncso válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Ne már. A rácsatlakozó vezetékekből és kapcsolási rajzból egyértelműen meg lehet határozni melyik alkatrész az.
Ezekre rajz nélkül is kéne tudnod válaszolni.
Az újat párhuzamosan forrasztottad vele?
A régi szakadt volt (esetleg neked szakadt el)?
Ha igen akkor hol mértél 150Ω-ot?
A piros drót hová megy (átkötés, vagy esetleg más)?
(#) jani1987 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Korábban már írtam: a levegőbe lógtak a szálak. Lekötöttem az áramkörről és úgy mértem. Hogy hova? Ha letudnám kicsinyíteni magam jobban látnám. A trafó mögött elvesztettem a fonalat.Ez a barna akármi micsoda?
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2018
(#) elektroncso válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
1nF-os kondenzátor.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Orosz betűkkel van rányomva a pF, tehát a felirat az oldalán: 1000pF
(#) jani1987 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Csak hogy én nem oroszt tanultam.
(#) elektroncso válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Én sem. De azért az azbukát felismerem a többit meg a google fordító megoldja.
(#) jani1987 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Azt hogy Mockba még értem de a többi betűt még tanulni kellene.
(#) dobanandras hozzászólása Aug 3, 2018 /
 
Sziasztok.
Van egy Tektronix 455-os szkopom ami nem mukodik.Valaki tud segiteni,hogyan ellenorizem le a HV transzformatort ami a keppen latszik?Koszonom.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2018

120098400.JPG
    
(#) Gafly válasza dobanandras hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Ez ugye csak szemléltetés, és az eredeti ott csücsül a műszerben, remélem
(#) dobanandras válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Igen.Igy van.
(#) Gafly válasza dobanandras hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Akkor gondolom ez is megvan hozzá.
Majdnem megkérdeztem, hogy mi a baja (bár lehet hogy nincsen fény?).
(#) dobanandras válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Ezz a rajz.Az oszcillator nagyon zajos,majd elszal hol a Q556,hol a Q552-es tranzisztor.
(#) Ge Lee válasza dobanandras hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Első körben megnézném a diódákat a primer és a szekunder körben is, lehet hogy a VR552 vagy 553 szakadt, vagy valamelyik a primerben visszáramos. A trafóról ha nincsenek menetszám adatok akkor nem nagyon tudod kideríteni hogy a szekunder esetleg menetzárlatos-e vagy sem. Talán az lehetne gyanús, ha valamelyik szekunder fesz kevesebb a kelleténél, persze ehhez tudni kellene hogy mennyinek kell lennie.
Megmérheted még a primer oldal áramfelvételét, de ennek is csak akkor van értelme ha tudod hogy mennyi volt amíg még jól működött.
Ezekre a trafókra némelyikre rá szokták írni az egyes tekercsek ellenállását, bár az nem valami pontos adat csak saccolni jó.
(#) dobanandras válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Holnap ellenorzom a diodakat.A traforol nincsenek menetszam adatok a szervizkonyveben sem.A trafon csak egy kodszam lathato,ugy mint a feltett foton.Hamarosan jelentkezem.Koszonom szepen.
(#) gkari válasza dobanandras hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 1
 
(#) fecameca válasza dobanandras hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
A nagyfesz. sokszorozó milyen? Szétszedhető, vagy műgyantával kiöntött? Csak azért kérdezem, mert televízióknál egyik leggyakoribb hiba, sőt a volt munkahelyemen a magyar (Valószínűleg EMG) oszciloszkópnak is ott volt a hibája. A nagyfesz.ahol tud, ott áthúz, és ha a sokszorozón ez látszik, akkor nem kérdés, hol a hiba. Bár igaza lehet Gee Lee-nek, mert rengeteg a dióda, sőt zéner a primer körben is. Trafót már csak akkor kellett gyakran cserélni, amikor megjelentek a sokszorozóval egybeöntött példányok, a gyártóknak gondolom, jó üzlet lehetett.
(#) dobanandras hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Sziasztok,koszonom mindenkinek,hogy akartok segiteni.Meg nem talaltam hibas alkatreszet.A diodak jok.A nagyfesz sokszorozo mugyantaval kiontott.Nem lehet szetszedni. A feltoltott rajzon U550-nel van jelolve.Mindez tartalmaza a sokszorozot,de meg mas alkatreszeket is.Az egesz U550-os modul mugyantaval van kiontve.

A mugyantat fellehet oldani valamilyen vegyszerrel?
Tehat a hiba az,hogy bekapcsolaskor mukodik,majd 3 masadperc utan eltunik minden a kepernyorol,es az oszcillator kezd sipolni egyre erosebben.Ha nem zarom ki ,kiforosodnak a megjelolt tranzisztorok,majd elfustolnek.Mindez 3 perc korul tortenik.
(#) Ktulu válasza dobanandras hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
A feszültségek a szekunderen pontosan megvannak? Meg kellene mérni, hogy melyik van túlterhelve. A 95V-ot egyszerű, a 2KV és a nagyfeszt már nem annyira.
(#) dobanandras hozzászólása Okt 1, 2018 /
 
Nem sikerult megjavitani.De van egy TV Miniscope 3.A kepen lathato jelt produkalya.Hol kezdjem a javitasat?Koszonom.

IMG_8999.jpg
    
Következő: »»   200 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem