Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   129 / 171
(#) mackomisi3 hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
A trafó összeragasztható.Nem szétszedhető.Az érdekelne,hogy a 12v váltó helyett hány volt egyennel hajthatom meg a 12v 20w-s izzót. Nagyon melegszik.Biztos,hogy nem 12v-al megy normálisan
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2018
(#) kadarist válasza mackomisi3 hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
A 12V 20W-os izzó bizony alapból nagyon melegszik és a 12V egyen éppen annyi energiát képes szolgáltatni, mint a 12V váltó.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Táppal kapcsolatos gondom van. Eddig nem kellett áram korlátot csinálni mert nem volt rá szükség. Na de nem is több száz voltokról volt szó hanem tda-hoz. Na de a kérdés: találtam egy 3,3k-s ellent ami kb 75mA-t eresztett át (85-ig akarom limitálni). Viszont rettenetesen melegedett. Ne kérdezzétek hány wattos mert nincs rajta. Régi huzal ellenállás. Mekkora teljesítményűt válasszak? Vagy hogy lehet másképp megoldani? Az alap kapcsolást mellékelem. A mutyiszim elég érdekes dolgokat produkál néha.
(#) erbe válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Szorozd be a ~320 V-ot a 85 mA-rel! 27 watt. !!!
Nincs a fiókodban kiselejtezett dugasztáp? Nem trafós, hanem kapcsolóüzemű. Bármelyik kiadja azt a 85 mA-t, századannyi veszteséggel (még így is túlzok).
Egyébként mi az a "tda"? A gugli milliónyi találatot hoz, de gondolom, nem Bosch vasaló.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Az ellenállás az nem áramkorlát. Az áramkorlátba még kell ahhoz 2db tranyó, meg mondjuk még egy ellenállás.
(#) SzervízMacska válasza erbe hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Én a mutyiszimet nem értem. De mindegy, biztos nem lényeges...
(#) kowi hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Sziasztok. A minap javítottam egy fröccsöntő gépet. Megpurcant benne egy táp. De ami számomra érdekes hogy 2*34V-ot és nullát kap a trafója (tehát trafóról megy a trafó ) A graetz-re be van kötve a nulla a 34Vac meg a trafó egyik kivezetése Nem értem mi ebben a jó megoldás? A graetz egyik lába szabadon is van itt a trafó mintha csak fojtóként funkcionálna Csak én nekem új ez a megoldás?
(#) Peter65 válasza kowi hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Ha jól emlékszem, úgy tanították ezt, hogy 1 fázisú 1 utas 2 ütemű egyenirányító kapcsolás. Előnye, hogy csak egy diódányi vesztesége van, hátránya, hogy a tápláló trafónak kettős tekercsűnek kell lennie, és rossz a kihasználása. A kimente egy fojtóval szűrve, ez is elő szokott fordulni.
(#) jani1987 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Multisim becézve.
(#) SzervízMacska válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Hoppá
(#) jani1987 hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Fojtó tekercsnek bármilyen trafó megfelel? Van kettő amiből az egyik egy Henry körülig tornázható fel míg a másik most még 12 feletti.
(#) erbe válasza kowi hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Gyanús az a panel. Mi van az alján? Kinézetre a kisfesz. egyenirányítás után van egy kapcsolóüzemű DC/DC konverter.
(#) kowi válasza erbe hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Hűtőborda Ez kb 20 éves.
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Hello! A fojtónak légréses tekercs szükséges. Tehát jó egy trafó is, csak (kb. 0,3..1mm-es) légrést kell benne kialakítani. Mert a fojtón (ahova Te használod majd) egyenáram is folyik, és az kimágnesezi a vasat és ha az telítésbe kerül, akkor "megszűnne" induktivitásnak lenni.
(#) erbe válasza kowi hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
~30 éve már javítottam kapcsoló üzemű tápot. A nagy kondik után következő rész is erre utal. A panel és a hűtőborda között lesz a lényeg.
(#) kowi válasza erbe hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Hűtőbordán 4db irf 540N Van meg a graetz de a gépkönyve stabilizált tápot ír.
(#) erbe válasza kowi hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
...és a kis százlábú? Egyébként a kapcsolóüzemű táp csupán ritkán lehet "nem stabilizált".
(#) kowi válasza erbe hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Jogos a lelke egy uc3524an. Csupán az zavaró hogy trafóval kezdődik és 34VAC ból csinál 24VD-t ide fölösleges kapcsoló üzemű táp...
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
(#) erbe válasza kowi hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Nem fölösleges. 34 V AC-t egyenirányítod, szűröd, ~45 V DC. Ha csupán egyetlen amperrel terheled, a lineáris stabilizátor vesztesége 21 W. Közel annyi, mint a felhasznált. Egy nem túl jó kapcsolóüzemű tápnak is már 80% körüli a hatásfoka. A FET-ekből és a sok kondiból ítélve akár 10 A is lehet a kimenet.
(#) kowi válasza erbe hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
28 Amper. Tekintélyes Átalakítottam a gépet kapott egy modern kapcsolóüzeműt. Csak ilyet nem láttam még aztán megpróbálom meggyógyítani látszólag egy tranyó és ellenállása bánta
(#) erbe válasza kowi hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Na látod!
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 20, 2018 /
 
Hol lehet olyan kis kapcsolóüzemű tápot kapni, amelynek bemenete nem 230V hanem 400V AC?
(#) kadarist válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Szia!
Keress rá! Bővebben: Link.
(#) Peter65 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 21, 2018 / 1
 
Szia!
Gondolom valami ilyesmit szeretnél: Bővebben: Link
Szerintem nem nagyon fogsz elérhetőt találni.
Amikkel összefutottam, azt mindenki magának küzdötte meg, jellemzően UC384x vezérlővel.
Ha gyors, egyszerű megoldást keresel, kis nyákba ültethető transzformátor elérhető 400Vac bemenettel pl. a TME-nél is: Bővebben: Link A szekunder oldal meg már könnyen kezelhető.
Valamelyik régi EDN cikkben volt egy olyan megoldás, hogy egy tirisztorral a 400Vac-ból egy kb. 300Vdc hoztak létre, és arra már bármelyik kapcsitáp rátehető. Most nem sikerült megtalálnom a cikket, de ha érdekes lehet, írjál, és előbb utóbb meglesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
(#) shadow1975 hozzászólása Aug 22, 2018 /
 
Sziasztok !

Van több xbox one tápom az a bajuk, hogy terhelésre letilt se kép se hang, ki húzom 220V majd vissza standby sárga, majd rádug megint annyi, szinte már mindent kicseréltem csak az smd ic-ket nem.Van donor tápom is, de nem jöttem rá mi a gond. Valaki esetleg tud valami megoldást az megköszönném . ha kell kép csatolók, előre is köszönném.
(#) zsa hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Sziasztok. Xbox360 tápját sikerült rendbeteni most már indúl. Aprobléma az hogy stanby 5V + ps on lábak rövidrezárásával indúl a táp ,de ha megszakitom lekellene állnia a tápnak. Ez most viszont tovább működik nem áll le . Összezárva megy nem áll le megszakitva visszont kb 1 perc elteltével tilt. Valakinek lenne tanácsa? Ic ps235s 5 lábán marad 1.52v ha leszedem az 5v os inditójelet
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2018
(#) Sebi válasza zsa hozzászólására (») Szept 23, 2018 / 1
 
Próbáld a talajra húzni 10k-val a PS ON lábat.
Csökken-e a maradék-feszültség?
Ha igen, de nem kellőképpen, akkor lemehetsz akár 1k-ig az ellenállással, az még mindig csak 5mA plusz terhelést jelent STBY 5V-nak.
(#) zsa válasza Sebi hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Igen bevált 1k ellenálásal indul / leál, de ez igy csak nem a hiba megoldása. Ennek menie kellene plusz alkatrész nélkül is. Csatolok egy képet on láb végigvezetve
R21 101 smd - ic5 láb- d10 dióda- 105 smd + ic16 láb - 105 smd másikfele ic1 lábon . Smd ellenálas értékek rendben vannak. Köszönöm elöre is
(#) Sebi válasza zsa hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Az IC-n belül 82k húzza talajra ezt a lábat. Valahonnan odaszivárog valami kis áram, ha maradék feszültség van, ezt győzi le az 1k. Nézd meg, talán van ott valami kondenzátor is, ami okozhat ilyesmit - más ötletem nincs.
(#) kbhuinfo hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Érdklődnék, hogy milyen tápegység ez és hol tudok egy újhoz hozzájutni?
Következő: »»   129 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem