Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   180 / 228
(#) Imti válasza Gedy hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Köszi a segítséget!!!
Már csak az maradt bennem kérdés, miért is van egyes típusokban fordítva a középső?!
(#) _barby_ válasza Olits hozzászólására (») Júl 7, 2018 / 1
 
A motorok árammal működnek (ez a kérdéses is).
Egy 230 V-os mosógép motor például, 12 V-os aksival túlmelegszik párhuzamos üzemben, soros kötéssel (230V-on úgy jár), meg ereje sincs.
Neked egy áramfigyelő áramkor kell, de ilyen 'tudással (nem sértés) nem jön össze.
De van megoldás, kapható eredeti áramkör, ami pont azt tudja ami neked kell!
A másik kérdésedre a válasz: feszültségszabályzó.
(#) Olits válasza _barby_ hozzászólására (») Júl 7, 2018 /
 
"kapható eredeti áramkör, ami pont azt tudja ami neked kell!"
Tudnál linkelni egy ilyent?Köszi.
Tudom hogy nagyon hiányosak az ismereteim elektronikában,de épp ezért kérdeztem,hogy készen nem lehetne kapni ilyent?
Tehát van a motorvezérlő, abból kijön a három szálas vezeték a gázkarhoz.Ha a gázkart nyomom , akkor a feszültség ami a vezérlőbe megy változik.Gondolom,hogy kell növekedjen, ahhoz, hogy a motort gyorsabban forgassa.Na nekem ide kellene egy alkatrész, ami nem engedné,hogy egy bizonyos feszültség fölé nőjjön ez a bizonyos feszültség.Vagy pedig egy olyan, ami ha egy bizonyos feszültség fölé emelkedik a a motorvezérlőbe menő fesz, akkor lekapcsolja mindaddig, amig visszaáll a megfelelő fesz.Lehet most sem vagyok világos, de hátha valaki megértené mire gondolok.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2018
(#) _barby_ válasza Olits hozzászólására (») Júl 8, 2018 / 1
 
ITT nézz körül. Vagy angolul: ITT
(#) Olits válasza _barby_ hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Köszi.Megnézem.
(#) Olits hozzászólása Júl 23, 2018 /
 
Sziasztok!Van egy bldc elektromos biciklihez való motorvezérlőm.(Kínából rendeltem)Ha áramforrásra kötöm a motort egyből indítja, pedig még gázkar sincs hozza csatlakoztatva.A vezérlőből kijövő ,gázkar felé menő 3 szálas kábelen a következő feszültséget mérem gázkar csatlakozása nélkül és gázkar csatlakozása és forgatása esetében is:
A fekete és piros kábel között 5v
A fekete és zöld (jeladó)kábel között 2,5 v
A piros és zöld között szintén 2,5 v.
Tehát valahol a vezérlőben van a gond.
Valakinek vane-e valami ötlete, hogy ott mit kellene megnézzek, ellenőrizzek,hogy kiiktassam a hibát?
(#) Horvath65 hozzászólása Júl 29, 2018 /
 
Üdv mindenkinek! A munkahelyi kollégámnak van egy E-mozgó nevű kerékpárja. Még soha nem foglalkoztam e-kerékpárral. A problémája az volt, hogy a töltője nem váltott át feltöltéskor pirosból zöldre és nagyon forró volt mind a töltő és az aksi tartó is. próbáltam egyenként tölteni 13, 8V-ra de idő hiányában(letelt a műszak) nem tudtam befejezni. Így csak három akkut sikerült feltölteni. A feltöltött aksi igen hamar kezdet merülni. Másnap gondoltam kipróbálom a gyári töltőjével. Érdekes mód feltöltötte az akkupakkot, és át váltott zöldre. Természetesen az előző nap letakarítottam a sarukat és összébb nyomtam. Viszont két akksi melegebb volt a másik kettőnél, a töltés vége felé a melegebb aksikon 15,1V-t mértem míg a másik kettőn 13,9V-t. Ezután váltott zöldre. Ekkor az össz fesz, 58,6V. Egyenként: '1) 14,1V 2) 14,2V 3) 13,5 4) 13,2 Egy óra múlva, 56,3V 1) 13,7V 2) 13,8V 3) 13,5V 4) 13,2V egy óra múlva, 54,5V 1) 13,3V 2)13,4V 3) 13,4V 4) 13,1V újabb egy óra múlva, 53,1V 1) 13,2V 2) 13,3V 3)13,38V 4) 13,1V még egy óra, 53,0V 1)13,2V 2)13,3V 3) 13,4V 4) 13,1
v Az egyes kettes aksik melegedtek de simán lehetett kézzel fogni, a hármas négyes aksi nem melegedett. Az első két aksira gyanakszom, hogy gond van vele. Tudtok-e tanácsot adni?
(#) Kovidivi válasza Horvath65 hozzászólására (») Júl 29, 2018 / 2
 
Oldd meg minél hamarabb a problémát, hogy ne járj úgy, mint ezek itt: Bővebben: Link, görgess kicsit lejjebb, a hirdetés után!
(#) RoliNyh válasza Horvath65 hozzászólására (») Júl 29, 2018 / 1
 
Terheléses vizsgálat szükséges egyesével minden akkura. Az eldönti melyík a leggyengébb láncszem.
DE ha cserére kerül a sor, mindegyiket cserélni KELL, szóval ez nem választható opció.

Ha nincs műszered amivel a vizsgálat elvégezhető, jobb híjján feltöltöd egyesével mindet,
majd mindegyikre azonos terhelést kapcsolsz egyidőben, pl egy 55W -os izzót. Biztos vagyok benne,
hogy nem egyszerre fog lemerülni mindegyik akku. Ha ez a helyzet, mindet cserélni kell...
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2018
(#) Horvath65 hozzászólása Júl 29, 2018 /
 
Helló! Mi az oka, hogy nem lehet válogatni? Szulfát oldással lehet valamit próbálkozni? A legnagyobb gond, hogy nincsenek egy évesek az aksik. Szerencsétlen kolléga dob egy hátast, ha megmondom neki. Az aksik tipusa: RT12140 igen húzós az ára, nem értem az oldalán írja, hogy cikikus használatnál 14,6-14,8V nem indul meg ilyenkor a víz bontás, vagy ez képes vissza alakítani a gázokat vízzé?
(#) Kovidivi válasza Horvath65 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Bocsi, ez a bicikli felgyulladás lithium ion akksis biciklire értendő... Neked meg nem olyanod van.
(#) weend válasza Horvath65 hozzászólására (») Júl 29, 2018 / 1
 
Szia!
Ha jól sejtem erről az akkuról van szó.
(#) Horvath65 válasza weend hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Azt hiszem ilyen, a tipsban nincs benn az EV csak záró jel benn: RT12140 (EV 12V 14Ah a többit nem fényképeztem le, nem gondoltam, hogy lényeges.
(#) RoliNyh válasza Horvath65 hozzászólására (») Júl 29, 2018 / 1
 
Lehet próbálkozni szulfátoldással igen. És válogatni is lehet, olyan márkát választhatsz amilyet akarsz. De ha cserélni kell, akkor mindet cserélni kell. Mégpedig azért, mert ha három régi mellé beteszel egy újat, akkor a három régi közül fogja megadni magát előbb utóbb valamelyík, ez az egyik ok. A másik pedig az, hogy a használt akku már kapacitásvesztett, tehát ha beteszel egy újat, annak alapból nagyobb lesz a kapacitása. Ha így közlekedsz, a használt akkuk egyre többször fognak gyorsabban lemerülni, sőt ez által akár mélykisütött állapotba is kerülhetnek, ami szintén rombolja az élettartamát a használt akkuknak.

Ami még elvégezhető a csere előtt, az akkuk balanszálása egyesével feltölteni őket, és úgy visszatenni és kipróbálni. Aztán figyelni, hogy változik az egyes akkuk feszültsége...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 29, 2018 / 1
 
Ha lenne minden egyes akkumulátoron legalább egy olyan védelem, ami sípol, ha a kapocsfeszültség lecsökken (kimerült az akku), akkor használható lenne az összes régi akkumulátor is, a hibás pedig lecserélésre kerülne. Ha sípol valami, akkor nem szabad tovább meríteni az akksikat. Az egész akkupakk kapacitását pedig a leggyengébb akkumulátor kapacitása határozná meg. Ezek a gondozásmentes akkumulátorok elvileg bírják, ha nincs mindig teljesen lemerítve.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Na de ezt miért nekem mondod? Írd Horvath65 -nek neki áll -e elektronikát gyátani hozzá. Kétlem.
(#) Horvath65 válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Hát, nem a márkák közötti válogatásra gondoltam, de már értem a miértet. Elektronikát belehetne rakni, talán nem is lenne bonyolult négy komparátort betenni LM311 ic-vel, csak a táp ellátása lenne lehet bonyolult...? De nekem nincs erre időm. De viszont áll a kérdés, állítólag az egész pakk cserélve lett nincs egy éve, lehet nem is cserélték az összeset? A másik, ami miat hozta végül is a csoda masinát a srác, mért nem váltott át feltöltéskor a töltő led-je pirosról zöldre? Lehet nem volt képes elérni a billenési feszültséget?
(#) Horvath65 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Az ötlet nem rossz, de nincs időm foglalkozni vele.
(#) RoliNyh válasza Horvath65 hozzászólására (») Júl 29, 2018 / 1
 
Az természetes, ha valamelyík akku (esetleg több is) nem éri el a maximális töltőfeszültséget,
a töltő nem is fogja feltöltöttnek érezni az akkupakkot. Ezt úgy tudod kideríteni, ha töltés közben minden akku feszültségét egyszerre külön feszmérővel méred.

A másik, ha a töltő az áramot is figyeli, az is elképzelhető, hogy ha az akkuk közt rossz(ak) van(nak), aminek a töltési végfeszültsége nem éri el a megfelelő szintet, a rossz akku elkezdi elfűteni a töltőáramot, és fennáll olyan eset is, hogy a töltőáram nem esik a meghatározott szint alá.
Bár ez inkább lítiumos akkucsomagoknál jellemző...

A másik lehetőség, ami még eszembe jutott, esetleg a töltő nem ad ki megfelelő feszültséget, meghibásodás miatt, vagy maga a referenciaszint mászott el benne.
Emiatt az akkukat nem képes feltölteni maximális szintre.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2018
(#) Robin2 válasza Horvath65 hozzászólására (») Júl 29, 2018 / 1
 
Mint említetted, tisztítottad és szorítottál a sarukon, lehet, hogy csak ennyi volt a baj.
Ha most rendesen megy a gyári töltővel a töltés, akkor használni kéne egy két cikluson keresztül és kiderül, hogy hosszú távon mi a helyzet. Ha megy a bicilki és van teljesítménye, hatótàvja, tölti rendesen, akkor nincs teendő.
(#) Horvath65 válasza Robin2 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Valószínűleg így lesz, a srác nem szívesen cserélné le a pakkot.
(#) Horvath65 hozzászólása Júl 29, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) Olits hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy vajon milyen alkatrészek ezek?Küldöm a képeket.
Vettem egy használt elektromos biciklit BionX motorral és azon található ez két egyforma kerek ,piros alkatrész.Az egyik szállal az akkuval vannak összekötve (gondolom az akku hátulján levő lámpával), a másikkal meg az első lámpával.Arra gondoltam,hogy nem-e fény érzéklelők, de nem kapcsolódik fel automatán mégsem a bicikli lámpája.
Azt írja rajtuk,hogy: 3M
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) kameleon2 válasza Olits hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Szia! Nekem műanyag plombának tűnik.
(#) Olits válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Vezeték köti össze a lámpákkal.
(#) lelkes amatőr válasza Olits hozzászólására (») Aug 8, 2018 / 1
 
Azok szerintem vezeték összekötők lesznek, olyan mint a wago.
Nem lehet, hogy hiányzik onnan valami?
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018
(#) lelkes amatőr válasza Olits hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Ha azt a szabadon álló vezetéket bedugod az alsó "pirosba" akkor világít a lámpa?
(#) Olits válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Majd küldök egy nagyobb felbontású képet,hátha úgy jobban látszik.Megpróbálhatom összekötni a két piros valamiből kijövő vezetéket összekötni,nem tudom hogy az első tulaj nem-e szétválasztotta, azért, hogy a lámpák sötétben automatán ne kapcsoljanak be?Mert állítólag ez a bicaj kellene tudja azt,de jelen pillanatban nem tudja.
(#) Olits hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok.Az lenne a kérdésem, hogy a képen levő lánc elhelyezés esetében vajon sokkal nagyobb erő kell a motornak a bicikli elmozdításához mint a hagyományos (vízszintes )lánc-állásban?Mert én így próbáltam, és a motor nagyon nehezen tudta vinni a bicajt.Egy 12 V,55 A-os akkut használtam , a forgórészhez pedig két db 12V,7 A-os akksit párhuzamosan kötve.
A gázkar elfordításakor a motor 25-30 Ampert fogyasztott,mégis alig bírta a biciklit előre vinni.
Vajon tényleg a lánc elhelyezése az oka?A motor egy 14V,120A-os autó generátor.
A képen épp a lánc nincs rajta a felső fogaskeréken, mert ledobta, és most nem volt időm visszarakni.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
(#) RoliNyh válasza Olits hozzászólására (») Aug 16, 2018 1 / 1
 
Amúgy a 12V kevés, Annál is inkább mert ilyen terhelésnél a feszültsége esik az akkunak.
Hajtsd 24 vagy 36V ról a motorvezérlőt ha van rá lehetőség, a többi ment priviben...
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
Következő: »»   180 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem