Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   170 / 211
(#) niedziela válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Idézet:
„ahol én akarom és nem ahol a progi akarja. Úgy látszik, ez az eszed, vagy nem eszed, ez van helyzet.”


Minden felvetésed ebben az esetben programkezelési probléma, azaz a bug nálad van.
Ctrl, Shift, Space...stb program minden eszközére alul kiírja a vele végrehajtható műveleteket.
(#) gulyi88 válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Az alkatrészeknek 1 db referenciapontja van, ha forgatod 180°-ra, és nem illeszkedik a raszterhálón, akkor nem teheti egymás mellé a program (egyiket itt pozícionálja a máskiat meg ott).
Használd a ctrl+d parancsot és másold át közvetlenül a objektumot, akkor nem lesz sem elforgatva sem tükrözve semmi. Így már egyformán kell raszterra tennie a kettőt. Az sem mindegy hogy melyik raszterponthoz esik közelebb a referenciája az alkatrésznek (amelyik referenciája felfelé van közelebb az egész raszterponthoz, azt felfelé pozícionálja).
Együtt kell élni vele vagy meg kell kerülni a program adta lehetőségekkel:
Én így csinálnám hogy pl:
Ctrl+d után ráteszed másolatot a kiindulási alkatrészte aktív auto capture mellett (um potossaggal ugyan ott van), majd nyilakkal odébblépteted azt egyiket um pontossággal egész raszterekkel lesz odébb.
Track kanyar, váltogasd a spaceval a formát, illetve használd a ctrl (raszermentes) meg a shift (félraszter) gombokat közben, és az auto capturet kapcsolgasd ki meg be.
Ha pediglen nemraszterre kell valami, de geometriailag valamihez igazítva kell legyen (pl alkatrész alatt középen vezetősáv, 1206 SMD-nél. Erre nincs kész parancs, viszont használni lehet amik vannak, megszerkesztesz egy segédvalamit, fehsználod, mjad kitörlöd)
Ahogy én csinálnám:
SMD két lábát összekötöd egy vonallal auto capture dolgozik (nem használt rétegen), erre keresztirányban teszel egy darab egyenes vonalat (mindegy hogy hova, mondjuk 1 raszter hosszat), majd a kettőt kijelölöd geometriai illeszéssek paranccsal horizont és vertivcal centerbe teszed, még mindig a kettő kijelölve az első vonalat auto capture mellett visszateszed a padokra, ezzel a második volnal pontosan padok közé kerül középre, majd ezt felhasználva köztes pontnak auto capture-val huzalozol, majd a felesleges rétegből kitörlöd, mikor már nem kell.. így tökéletesen középen fog átmenni az alkatrész alatt a vezetősáv, függetlenül attól, hogy milyen a raszter meg az alkatrész.

Az ilyen trükköket ki kell izzadni, vagy meg lehet itt kérdezni, hogy ki miként csinálná.
Ha minden ilyen műveletre külön gomb lenne, akkor elveszne a program egyszerűsége, tele lenne bizbasszal, amit nyomogatni lehet.
(#) Ge Lee válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 13, 2018 / 1
 
Nem tudom hogy konkrétan erre gondolsz-e, de a nem megvásároltban van egy olyan hiba, vagy nem hiba nem tudom, hogy módosítandó (más által készített) tervnél (néha van hogy saját nulláról kezdettnél is) megfogok egy alkatrészt, és arrébb akarom tenni mondjuk átlósan 1 raszterral akkor egyszerűen nem hajlandó odatenni, hanem ugrik hármat. Akkor hajlandó csak a kívánt helyre tenni ha rázoomolok a területre.
Ez valóban iszonyú idegesítő tud lenni olyankor, amikor az ember gyorsan szeretne lepakolni egy csomó alkatrészt.
(#) (Felhasználó 122012) válasza kokozo hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ez azért van, mert a raszter inch osztású, az alkatrész pedig metrikus készítésű. Ha elforgatod bármerre, mindig az alkatrész elsőnek elkészített forrpontjához történik a raszterre igazítás.
Másik megoldás: állítsd a raszterbeosztást metrikusra, és utána az alkatrészeket a raszterre igazítás paranccsal rendezd … és láss csodát.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Van a billentyűzeteden jobbra, balra, fel, le nyíl ... jelöld ki az adott alkatrészt, majd a nyilakkal jobbra, balra, fel és le mozgathatod az alkatrészt a beállított raszter osztással.
(#) Epu2 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
De nem forgatom, csak egymás alá tenném.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 13, 2018 / 1
 
Olvass a sorok között más hozzászólásokban is ...
De tulajdonképpen ne csinálj semmit, tervezz saját alkatrészeket, tedd egymás alá, ahogy Neked tetszik, és úgy ahogy akarod, valószínű oda kerül, ahova sikerül.

Sok sikert a paneltervezéshez.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Sprint Layout 6 magyar nyelvű leírását hogyan tudom ide feltenni (saját fordítás a HELP menü alapján kis kiegészítésekkel)? - esetleg hasonlóan mint a lap tetején a sárga mezőben Alkotó tette
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Aug 14, 2018 2 /
 
Nem gondolnám hogy lenne rá igény. Aki az angolt használja annak jó úgy is ahogy van, aki meg a magyarosítottat annak pláne nincs szüksége rá, mert teljesen egyértelmű, főleg ha használta már előtte az ötöst. De akár tévedhetek is.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 14, 2018 1 / 1
 
Nem hiszem hogy ezt Neked kellene eldönteni - ahogy itt a fórumot olvasgatom mindenre van igény, és a sorok között esetleg bárki megtalálhatja, azt, amire szüksége van. Valószínű azért írogatsz Te is ide, hogy keresel valamit, vagy tanácsot adsz igény szerint …
Valószínű egyesek feltesznek valamit, az nem számít, ha kettesek akarnak közölni valamit, szerinted arra már nincs igény - tehát Ge Lee megmondta a frankót ...
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Aug 14, 2018 1 /
 
Ge Lee nem a frankót mondta meg, hanem a véleményét. Azt talán még szabad, bár már kétségeim vannak... Tulajdonképpen ott van az a leírás amiből még egyet szeretnél. Minek, kérdem én? De minek is kérdem... Nem azt mondtam hogy ne csináld. Semmit nem döntöttem el, indíts szavazást, aztán majd jelzi akinek szüksége van rá. Nekem nincs, én magyar változatot használok.
(#) reloop válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Üdv! A hozzászólás szerkesztő ablakban találsz egy "Tallózás" gombot, azzal meg tudod velünk osztani az írásodat. Ha nagyobb terjedelmű 2 MB-nál, bontsd részekre.
Megjelentheted cikk formájában is.
(#) (Felhasználó 122012) válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Tudom hogy kell csatolt fájlt feltenni … de szabad-e? ez lett volna tulajdonképpen a kérdésem célja, de semmi gond.
Így indult:
Idézet:
„esetleg hasonlóan mint a lap tetején a sárga mezőben Alkotó tette”


Ge Lee:
Idézet:
„Nem gondolnám hogy lenne rá igény.”
- ez a Te véleményed, és tulajdonképpen ez a "nem" részedről.

További szép estét mindenkinek!
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
További érdekesség: Ge Lee hozzászólásai e témában jan 28-a óta nem, akkor is az én beírásomra reagált - ennyit erről, de valószínűleg véletlen volt.
(#) reloop válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
A sárga mezőben a moderátorok helyezik el a linket. Neked valahová fel kell töltened a HE-ra.
Szerk.: az egyik hozzászólásomra mutat link az egyik topic fejlécéből, de erre semmilyen ráhatással nem voltam.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2018
(#) Orbán József hozzászólása Szept 1, 2018 /
 
Üdv!
Érdeklődöm, nincs-e valakinek egy olyan pad módosítása, ami csepp alakú, származtatva a kör alakúból. Természetesen a bármilyen méretben előhívható érdekelne.
.lay6-ról van szó.
(#) niedziela válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Szia !
Ebben a programban teardrop nem lesz
Viszont ez megint egy olyan dolog, aminek a megrajzolásához nem kell pilóta vizsga.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Ilyenre gondolsz?
(#) (Felhasználó 122012) válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
A program megnyitása 7 sec … mert betölt minden makrót.
Az adott "akármi" megrajzolása 6,9 sec … van kérdés? természetesen akkor ha ilyen formátum kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
(#) zolee1209 válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 1, 2018 / 1
 
Szia!

Alapból nincs benne ilyen pad, de könnyen megrajzolható pad és zóna segítségével. Összelakatolás után pedig lehet körbepakolni is...

teardrop.png
    
(#) Hp41C válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 2, 2018 / 1
 
Ha netalán leadod gyártatni forrasztás gátló maszkot is kérve, a nyákon a zóna fedett lesz, a pad nem lesz lefedve maszkkal.
(#) zolee1209 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Igen, ez alapból úgy van, ahogy írod. Ugyanakkor a zóna bevonható a kihagyásba.
(#) brugo hozzászólása Szept 3, 2018 /
 
Szervusztok,
Én is szeretnék játszani ezzel a programmal, letöltöttem a demo verziót és keresek az alktrészek között egy LCD kijelzőt amelynek kodja : EA DIP081-CNLED és nem találom. Azért van mert demo verzió, vagy ezeket meg kell szerkeszteni ?
A másik kérdésem : Hogyan jobb megrendelni ezt a programot,CD formában vagy letölteni az 50 euro átutalása után ?
(#) (Felhasználó 122012) válasza brugo hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Itt egy adatlap, ez alapján meg lehet szerkeszteni.
Bővebben: Link
(#) Orbán József hozzászólása Szept 3, 2018 /
 
Köszönöm Mindenkinek a tanácsot.
Természetesen csináltam 4-5 méretben csepp pad rajzolatot, arra gondoltam, hátha valaki alkotott az alap progiba illeszthető ilyen alakzatot, csak a méretet kelljen megadni.
Akkor marad a szerkesztett csokor pad.
(#) brugo válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Köszönöm !
(#) (Felhasználó 122012) válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Ha 4-5 méretben megcsináltad, akkor mentsd el makróként, a méreteket utána változtathatod.
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Ezt vezesd le nekem légyszíves...
(#) (Felhasználó 122012) válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
A programban: súgó 5-ös fejezet (SP6)
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Az jó lehet. Az enyém külföldiül van, ilyen, hogy számozás, nem is látok a Help-ben.
Maradok a többféle, alkatrész könyvtárba lementett méretnél. Igaz, egy is elég lenne, ha átméretezhető lenne, de ez van...
Következő: »»   170 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem