Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2044 / 2208
(#) Orbán József válasza Attis92 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Szervusz!
Annyi észrevételem lenne, hogy a szóráscsökkentő külső rövidzár a hálózati trafón szokott lenni.
A kimenőt, hogy ne szórja meg a hálózati, mágnesesen árnyékoló végharangot szoktak rárakni.
(Nem feltétlen szükséges)
Vagyis a kimenőket zavarhatja kívülről mágneses szórás, ő nem igen bocsát ki mágneses zavart, őt védeni kell tőle, a hálózatit a kibocsátástól, külső rövidzárral.
(#) Attis92 válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 8, 2018
Köszi az észrevételt, valóban inkabb csak szép mint hasznos. Pont most készül teszt céljából 90x90-es 4mm falvastagságú zártszelvenyből pajzs 3db. Megnézem javít-e a helyzeten valamit.
(#) Moszkvai válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Gratula! Várom a végeredményt is!
(#) Moszkvai válasza Attis92 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Tetszetős darab!
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2018
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 8, 2018
Örülök, hogy megint látom a munkáid egyikét!
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Szept 8, 2018
Várom a végeredményt! De jó látni, hogy megint ennyi minden készül!
Én jelenleg még a PH-3-at dobozolom, de nem nagyon akaródzik haladni vele.
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Szept 9, 2018
Üdv! Lenne nekem itthon egy pár darab AT 1461-OC tipusú elektroncsöves tv panelom! Az egyikbe vannak csövek de sajnos a felirat lekopott róla mert ugyanis kint volt a szabad ég alatt. És így nem tudom azonosítani annyi látszik 1-2 csövön hogy TUNGSRAM. A kimenőtrafó meg a hálózati trafó jónak tűnik szakadásmérővel mértem! Szeretnék belőle egy korrekt erősítőt készíteni!
Hogyan miként fogjak hoozzá?
Milyen cső valóhozzá?
Transzformátorokat hogyan kell bekötni ?
Köszönöm szépen Zoltán!
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Szept 9, 2018
Csövek
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Szept 9, 2018
Trafó
(#) CIROKL válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Szept 9, 2018
Nem megharagudni de ez csak hulladék ebből semmit...
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
(#) goreny válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Szept 9, 2018
Keress a csövek közt PCL86-ost. (Van benne egy fényes lemez, kockás/bordás nyomással.
Hàlózati trafó nincs ebben a tvben. A kimenő, ha jól látom, a trafók közül a középső, de a mérete alapján a másik kettő is lehet az (nem biztos). Amit esetleg hálózati trafónak nézel, az a képkimenő trafó lesz, az is alkalmas kimenőnek, csak át kell tekerni. Keress rá a tv kapcsolási rajzára, ott is a PCL86-os csövet keresd és annak környezetét. Egy potival kezdődik és egy hangszoróval ér véget Ezt a részletet kell megépítened, vagy kivágnod az eredeti nyákból. Vagy keresel a neten ezzel a csővel kapcsolásokat és azt építed meg.
Sikeres építést.
(#) mek-elek válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Szept 9, 2018
Kedves Zolika!
A csövekkel azt csinálhatsz amit akarsz, de a trafókat felejtsd el iziben.
Azokat nem kültéri használatra tervezték!

ÉLETVESZÉLYT jelentene jelen állapotukban használatuk!!!

A vasalás letisztítva valószínűleg felhasználható, de a cséve cserélendő, szerintem.
(#) granpa válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 9, 2018
Hol írta, hogy kültéri használat? A trafókon mérni lehet szigetelésvizsgálóval, utána minősíteni.
(#) granpa válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Szept 9, 2018
Ezen téma képei közt mindent megtalálsz ezzel kapcsolatban. A legrégebbi oldalakat nézd meg. Ott a sárga nyílra kattintva, a hozzászólások, leírások is megnézhetők. A kapcsolási rajzból kideríthető, hogy melyik volt a hang-kimenő. Nem egy "hifi" minőség, de szólni fog; gyakorlásnak, kezdésnek épp megfelel. Sok, azóta már "szakivá" kinőtt tag is ezzel kezdte ezen a fórumon.
(#) circuit hozzászólása Szept 9, 2018
Ha nem ragaszkodsz feltétlenül ahhoz, hogy a TV roncsokból építs erősítőt, és tudnál rá valamennyi pénzt áldozni, akkor alternatív megoldást javasolnék. Különböző hirdetési oldalakon pl. J....ás, elfogadható áron lehet régi csöves rádiót venni, esetleg ismerősöktől kapni. Ezekből kiszerelve a hangvégfokot, előfokot már megvan minden ami egy erősítő építéshez szükséges. Két egyforma gépből kész a sztereo ampod, Némelyik rádió tartalmaz hangolás jelző varázs szemet, így még csicsásabb lehet a külleme. Egy dekoratív dobozolás és Voilá
Üdv:Tóni
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2018
Idézet:
„Hol írta, hogy kültéri használat?”

Azt nem írta, hanem:
Idézet:
„mert ugyanis kint volt a szabad ég alatt”

Ami az olvasatomban azt jelenti, hogy ki volt dobva az udvarra, esett rá eső, esett rá hó, és miegymás. Ami azt illeti, én sem használnám fel azokat a trafókat...

Idézet:
„elfogadható áron lehet régi csöves rádiót venni, esetleg ismerősöktől kapni.”

Amelyen kis szerencsével van PU bemenet, és már lehet is hallgatni
Ha pedig onnan sem szól. akkor hiába építi át ugyanazokkal alkatrészekkel, akkor sem fog működni. De a javítás jó móka/tanulás...
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2018
Azt sem tudja mi mi akkor honnan fogja.tudni mi az a szigetelésvizsgáló ?
Szerintem nem kellene ötletelni a látott képek alapján nem más mint szemét abból ne akard hogy.bármit is felhasználjon .
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2018
Valóban kint volt, de nem ott akarta használni. Méréssel eldönthető az alkalmasságuk. De én is áttekerném, hogy jobb legyen. Csakhogy ez egy kezdőtől nem várható el.
A vegyél egy másik "roncsot", abból építs (mert neki averziója van a régi TV-kel), nem arról szól, amiről ez a téma. Igenis, abból építek, ami van, mert valamikor (részben) az volt, amit szeretnék építeni. Ha nem alkalmas, akkor már tudni fogom, miért. Ha valamiből kiszerelek egy részt, aztán úgy, ahogy van működtetem, akkor mit csináltam én? (azon kívül, hogy szétszedtem a másikat)
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 9, 2018
Már elnézést: Ha megkérdezte; amit, akkor ezt is meg fogja kérdezni, és elmondjuk, segítünk (nemde). Olvass vissza a téma legelejére, légy szíves. Én nem felejtettem el, honnan indultam, úgy 50-60 évvel ezelőtt.
(#) küzmös Gergely válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Szept 9, 2018
Ki kell szárítani mindenképp. Azon a fényképen ahol a 3 cső van, ott a legnagyobb a PCL86-os. Táptrafót továbbra is keresned kell, mert a televízióban bizony nincsen! Amit látsz az a hangkimeneti, a "képkimenő", s van még egy nagyfrekvenciás sorkimeneti.. De a tápfeszültséget egyenesen az utcáról kapta.. leválasztatlanul, mint ahogy a csövek fűtését is, amik mind "P".-sek ugye, azaz a fűtőáramot nézik inkább, ami 300mA. S ez a lényeg, nem pedig az hogy ez az érték milyen feszültségen áll be. PCL86.-nál ez kb 14,5V amúgy. A tévékimenős PCL86.-tal kezdte itt szerintem mindannyiunk. Kezdeti örvendezésnek nagyon jó, még azzal a kimenővel is nagyot szól, egy érzékeny nagyobbacska zajládán.. meglepő a 2W.-ja. Sokunk kezdeti öröme fakad ebből a 2 wattocskából. Én konkrétan egy ilyen televízió hangrészét kötöttem be elsőként. A "képkimenőt" ami 230V/ 12,6V használtam a PCL fűtésére.. és meg sok egyéb galádságot elkövettem, hogy felcsendüljön.. Kézenfekvőnek látszott a tápfeszültség hálózatból történő előállítsa is, ami hozzá nem értés, és bátor piszkálgatás következményeként halálos mutatvánnyá is alakulhat, ezért ellenjavalt! Első lépésként, száraz meleg hely, két hétig hozzá se nyúl! Utána lehet takarítani, méregetni. Addig meg keresel hozzá egy normálisan leválasztott tápfeszültséget, vagy szembeforgatsz két 230V - 12V- 12V- 230V-os nagyobbacska trafót, és megvan leválasztott tápod, de visítva még a fűtésed is talán.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 9, 2018
Beszámolok, de van ami hamarabb elkészülhet, csak trafókkal tudjam ellátni.
ARC VT60 kicsit átgondolva, nyákterv lehetőséget ad az eredeti beállításaira is.
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2018
Akkor sem adunk olyan tanácsot föleg egy kezdőnek ami életveszélyes!
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Szept 9, 2018
Hát köszi fórumtársak segített! Tehát 300mA kell egy pcl86-nak! 14volt-on, de kettőnek akkor 600mA kell? a kettő csőnek a fűtését egy trafórol adjam neki ? egyenirányítsam?
(#) CIROKL válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Szept 9, 2018
Nem kell egyeneirányitani sima AC 14.5 volt mehet egy szekunderröl.
Bővebben: Link
Anno en is csináltam ilyen kis cuccost nagyon szepen szol.főleg ha nem tv kimenővel akarjuk...
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
(#) mek-elek válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2018
Csak életvédelmi okok miatt pontoztalak!
(#) csa7684 hozzászólása Szept 9, 2018
Elkészültem végre a hónapok óta tartó projektemmel.
807PP 500V - ról jár.
Előfok ECC82, meghajtók E80CC
Kimenőt magam tekertem CHZ mester segítségével.
Sokat köszönhetek neki, ugyanis nélküle sosem jött volna össze az erősítőm.
(#) granpa válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Szept 9, 2018
Soros fűtés, tehát azonos áram folyik mindkettőn (persze két csőhöz ekkor 28 V kell). Ha külön fűtöd őket, akkor csövenként 300 mA (14 V).
(#) granpa válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Szept 9, 2018
Á, hagyd a fenébe, ez mind szemét, életveszélyes, dobd ki! Vegyél valami kész dolgot (lehetőleg jó drágán), arról kérdezni sem kell, és a kreativitásod is fejlődik (vagy mégsem?).
A többieknek: Lehet lepontozni, de én úgy gondoltam, van az ifjú kollégának némi alapja, amire tudunk tanácsainkkal építeni, és nem egyből degradálni az ötletét, az adott lehetőségét.
Sajnos nem elérhető jelenleg tőlem a moderáció, de amint lehet, minden h.sz.-omat töröltetem e tárgyban.
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2018
A segitség az lett.volna.a látott képek alapján ha azt mondod ezzel NE épits semmit !
Ha savanyú a szőllő miért húzod föl magad ?
A pontozás azért hogy ha jót mondasz szép zöldet kapsz ha viszont rosszat akkor pirosat!
Szerintem épits már végre te is valamit a sok jó tanács helyett amiket osztogatsz!
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Szept 9, 2018
Ezek lettek volna ideiglenesen beépítve. Elsőnek úgy voltam vele "jó lesz" de így ahogyan látszik is belátom hogy ezt ki kell dobni vagy valakinek oda adni aki ujratekeri!
Következő: »»   2044 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem