Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1485 / 1670
(#) Alkotó válasza jocko hozzászólására (») Aug 30, 2018 / 1
 
Én a zenét nem művelem csak hallgatom, de itt-ott találkozok zenészekkel. Biztosan van kivétel, de egy "zenész" szinte bármilyen instrumenttel képes muzsikálni. Ha megfordítom a gondolatot, a zenésztől a zajok is élvezhetővé válnak.
(#) jocko válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Tényleg OFF-ba megyünk át, de pl. ők valóban zenészek, és amit csinálnak az nekem tetszik. Kérdés, hogy kinek még? AK
KK
(#) mek-elek válasza jocko hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Jocko, kinek a pap, kinek a papné. Ezek az Urak metálban zörögnek. Mert a zene az szórakoztat, és megemelhet. Számomra ezek az Urak csak köhögnek, tartalmatlannak tartom a "mondanivalójukat".
Nem akarván megbántani, hiszen Te sem ezért tetted fel eme produkciókat.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) palj válasza jocko hozzászólására (») Aug 30, 2018 / 1
 
Off KK-ra reflektálva.
Ehhez kell aztán a kis torzítású erősítő - hogy a gitártorzítót megfelelő
hanghűséggel hallgasd. A Celestion hangszóró is a strapabírósága, nem a hanghűsége miatt terjedt el a gitár hangfalakban!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza mhatalyak hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Már mindegy... Az eszköz burkolatát és kábelét már felhasználtam egy ilyen villogó RGB LED által vezérelt csipogó áramkörhöz...
(#) golem hozzászólása Szept 1, 2018 / 2
 
Sziasztok!
Mai alkotásom egy kis hangulat fény.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2018 / 1
 
És ez mégis mire jó?
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Bővebben: videó! Tulajdonképpen sziréna amit a tranzisztoron keresztül a villogó RGB LED irányít. Sok felhasználása lehetséges (például biciglire)...
(#) Bakman hozzászólása Szept 9, 2018 / 54
 
Napot!

Időjárásjelző állomás Raspberry Pi-vel. Van még mit csiszolni rajta de kb. késznek tekintem.
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Eszméletlen jó lett !!! Gratula....
(#) zolek válasza Bakman hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Üdv. Jó , fűtést is vezérli vagy csak hőmérsékletet olvassa le?
(#) Bakman válasza zolek hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Csak adatokat olvas.
(#) krauszkrisztian14 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Ebből lehetne csinálni egy cikket, mert szerintem sokakat érdekel.
(#) Droot válasza Bakman hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Szia!

Milyen monitort használtál? Nagyon faja!
Illetve raspberry-n milyen programot használsz?

Nekem a domoticz fut és NRF24L01-el kommunikál a benti és kinti szenzorokkal. Minden node akkuról megy és 50x8x2cm-es dobozkákban vannak. A kinti egység viszont a faházam napeleméről megy, ott egy akkut tölt, mert 230-at nem vittem a faházba.

Névtelen.png
    
(#) Bakman válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Ha elintézed, hogy kapjak két hét fizetett szabadságot, megoldható.

A rendszer tartalmaz nyolc mikrokontrollert, három RF modult, hét NYÁK-ot stb. Az építés is hónapokig tartott, mikor mire tudtam egy kis időt szánni. Így is sorban állnak a feladatok, egyszerűen nem tudok erre is ráfordulni. Az időn kívül más is van a dologban. Ez éppen olyan, amilyen nekem kell, nagy valószínűséggel másnak nem felelne meg tökéletesen. Az meg aztán a szabadidő hiányának netovábbja, hogy a programokat személyekre szabjam. A Raspberry-n futó program forráskódja 3,2 MB, a kész alkalmazás, igaz, sok képpel, 120 MB.

Ha van kérdés, részletekkel szolgálhatok (akár forráskódokkal is) de hogy az egészről cikket, nem hiszem.
(#) Bakman válasza Droot hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Monitor: Beetronics 12", FullHD. Munkakapcsolat révén olcsóbban hozzájutottam egyhez. A céget megjegyeztem mert ezekhez képest a "hivatalos" RPi monitorok labdába sem rúghatnak. Igaz, egy eléggé kellemetlen mellékhatás van, a fényerőt sehogy nem tudom szabályozni. A Beetronics levele szerint fél éven belül kiadnak olyan monitorokat is, amelyekben ez már könnyen megoldható. Most csak a távirányító marad, a hatodik almenüben...
Program: egyedi, Xojo-ban írtam. Többek közt Raspberry-re (pontosabban ARM 32-bites, Linux alapú platformokra) is lehet vele fejleszteni. A Raspberry Pi 3B+ konkrétan 64 bites, de a 32 bites alkalmazások is vígan futnak rajta.
(#) Droot válasza Bakman hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Ügyes!
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Nagyon szép lett!

Egy dolog ami szerintem kicsit rontja a képet: a harmadik képen látható doboz fedelét nem akartad belülről kifújni? Én kimaszkolnám a képernyőt, hogy festés után csak az látszódjon. Persze könnyen pofázok, nekem nincs benne egy perc munkám sem, mindenképpen sok sok respect!!

szerk: pacsi!
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
(#) exabit válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
A hőmérő kicsit mintha közel lenne a hullámpalához: nem fog ez így fals értéket mutatni? A talajhőmérsékletmérés amúgy nagyon tetszik.
(#) janigel válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Ilyen gyönyörű munkát ritkán látni.
Profi vagy.
Gratulálok.
(#) Bakman válasza exabit hozzászólására (») Szept 10, 2018 / 2
 
A hőmérő ebben a formában kb. két éve van fenn (Bővebben: Link). Itt még nincsenek fenn a tányérok, de a kép készítése után nem sokkal raktam fel őket. Időnként összehasonlítottam az időkép adataival, max. 1 °C-kal mutatott többet a kelleténél. Ha csak egy enyhe kis szellő is volt, akkor egyeztek az értékek. Nyáron, nagy melegben pedig már szinte mindegy is, hogy 35 vagy 36 °C van.

Egyébként igazad van, lehetne távolabb is. Gondoltam már én is rá, tervben is van, csak valahogy időt kellene kipréselnem erre is.

Apropó, sargarigo. Szándékosan készítettem "látványpékséget". Szépen látni azt is, ahogy a GPS vevő LED-je villog.
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2018 / 1
 
Kinek a pap mint tudjuk
(#) morgo válasza Bakman hozzászólására (») Szept 11, 2018 /
 
Az 1 fok eltérés semmit nem jelent. Az időképnél elfogadnak szinte bármilyen amatőr állomásról származó adatokat. A másik oldala meg az, hogy az időképre küldő állomás mit mutatna nálad. Elképzelhető, hogy eltűnne az 1 fok eltérés. Nekem 2 egyforma felépítésű hőmérő akkor sem egyformán mutat, ha mindkett ugyanazon a helyen van. Ha összecsipeszelem a két szenzort, akkor már tudnak egyformán mérni. Profi munkát végeztél!
(#) palj válasza Bakman hozzászólására (») Szept 11, 2018 /
 
Ez igen, komoly munka!
Gratula!
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Eszméletlen jó.
A panel rögzítő távtartókat honnan vetted?

Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Pl ITT lehet venni.
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Köszi
(#) sonajkniz hozzászólása Szept 15, 2018 1 / 12
 
Sziasztok!

Gerinchez közeli bordatörésből kifolyólag elépggé korlátozott a cselekvő képességem. Ez miatt szörnyen unatkozom. Agyaltam valami olyasmi készítésén, amihez van anyagom, lehetőségem, és amit jelen állapotomban meg tudok valósítani.
Csak baromságok jutottak eszembe. Az egyik ilyen legalább két napos elfoglaltságot ígért. (3D tervezés, nyomtatás, szervo átalakítás, PIC program) Úgyhogy nekivágtam.
Ez lett az eredmény.
(#) MikulaSan válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Iszonyat jó :O Rendelném
(#) attika válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Nagyon tetszik.
Nincs kedved publikálni vagy cikket írni róla a nagy unalmadban?
Következő: »»   1485 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem