Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   217 / 276
(#) Ge Lee válasza greczn01 hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Arra a dobra legalább rendesen fel tudták csévélni a huzalt. Én hetekig nem értettem miért van néha rángatózás az előtolásomban aztán rájöttem amikor kézzel lehúztam a dobról pár méter huzalt. Összevissza, keresztbe kasba van feltekerve, amikor a széléhez értem konkrétan feszegetni kellett mert a szélső mentek be vannak szorulva a felette lévő sor alá...
(#) Phile80 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Preciziós tekercselésű huzalnak hívják, drágább mint a normál. A normállal sincs baj, ha nem valami kínai szemetet vesz az ember...pl. az ITALFIL-el nincs ilyen gond.
(#) greczn01 hozzászólása Szept 4, 2018 /
 
0,8 dróttal kb így hegeszt zártszelvényt vastagabb anyagnál mindkét oldalról kell hegeszteni 0,6 drót lemezhez az egész vékonyat is szépen viszi nem egy erőgép de viszonylag stabil leszámítva azt elko parát .üdv
(#) greczn01 hozzászólása Szept 4, 2018 /
 
0,6 5kg
1,0 18kg
(#) Ge Lee válasza Phile80 hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Valami ilyesmi, legalábbis a dobozán ez a típusmegjelölés volt. Magával a huzallal nincs baj mert egyáltalán nem fröcsög, de ahogy fel van a dobra tekerve az kritikán aluli. A tolómotor úgy feszegeti-ráncigálja ki a szálakat egymás alól.
(#) Ge Lee válasza greczn01 hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Áramot mértél rajta? Az enyémen 80A körül van az a fokozat ahol általában használom, de a zártszelvény vagy cső széleinél így is vigyázni kell vele mert átégeti. A képeden lévő varrat alapján olyan 50-60A-t saccolnék.
(#) greczn01 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Italfil dobot vittem vissza amúgy cserére pont ilyen jelenség miatt "kicserélték" ami gond lehetett az szerintem a következő a dobfeszítő csavar ráhúzódik kontraanya berakás után nemhúztabe a drótot és simán lepörgött a dob a gépen 6 fokozatvan a hegesztés 5 fokozatba történt 6 az átégeti ha túlsokat akarok töltögetni 2 es zártszelvényen
(#) tóth001 hozzászólása Szept 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Keresek valakit, aki elvállalnaá egy Einhell SGA150-es barkács hegesztő rendberakását.
Kapott már utólagosan Euro csatlakozót és gázszelepet. A probléma, hogy az adagolás 0á-n is elég gyors.
Hegesztés közben egyik pillanatban szépen hegeszt, a másikban csak pattog meg fröcsköl.
Olvastam, hogy kéne bele kondenzátor meg plusz trafó.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Ge Lee válasza tóth001 hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Az enyém ugyanezt csinálta, hol szépen hegesztett, hol meg összevissza mintha akadozott volna az előtolás, és jó ideig nem jöttem rá az okára. Aztán kiderült, a dobra igénytelenül van felcsévélve a huzal, a szálak egymás alatt vannak, a tolómotornak komoly erőfeszítésbe kerül kirángatni a huzalt a felette lévő feszülő sor alól. Kézzel le majd visszatekertem pér métert, onnantól megszűnt a probléma.
(#) tóth001 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
A huzallal nincs probléma, szerintem az elektronikában lesz.
(#) avibus hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
Üdvözletem!
MIG 240-es CO-hoz keresek rajzot. A vezérlőpanel rajzára is szükségem lenne. Köszönettel!
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) Rokopapa válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Sziasztok keresek viszék c200 as hegesztö fokozat kapcsolot
(#) Rokopapa hozzászólása Okt 1, 2018 /
 
Sziasztok keresek Rewix c228 4u7 k 63v-w7 és Rewix-R615 100Rj 16 w w4 es elenálást elöre is köszi.
(#) mpisti válasza Rokopapa hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Nem Rewix hanem Remix. C223 típust láttam már,de C228-at nem. Ha feltennél egy fotót, könnyebb lenne ajánlani helyette más gyártmányt, mert Remix gyártmány már csak elfekvő készleten létezik. Az R615 sima 100 ohm 16W-os huzalellenállás, bármilyen 100 ohm 15-20W közötti ellenállás jó helyette. Fizikai méretben inkább a 15W-os kerámiatokos huzalellenállás áll az eredeti Remixhez közelebb.
(#) petemazi hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Valószínűleg elpukkant a diódahíd a hegesztőmben, legalábbis csak fröcskölni hajlandó, beolvadni nem igazán.
Ugyan még nem szedtem szét kimérni, de ezek a lemezbe préselt fajta diódák vannak benne, ezt lehet valahonnan pótolni? Esetleg gondoltam még arra, hogy to220-as tokozású 15-20 amperes egyenirányító diódákból pakolnék össze annyit, hogy elbírja a terhelést. 150 ampert tudna elvileg. Ez járható út lenne?
(#) elektroncso válasza petemazi hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Autógenerátor dióda néven keresd. Arra figyelj, hogy van aminek a fém toka az anód és van amelyiknél a katód.
(#) petemazi válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Kerestem így, mert tényleg kiköpött generátor dióda, de csak komplett hidakat találtam a neten..
(#) erbe válasza petemazi hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Nem lehet leolvasni a típusjelölést? Terhelhetőségben elég széles a tartomány, a gyakori 20-50 A között, de még ez fölött is akad.
Nemrég cseréltem egy háromfázisú hídban két 4-es csomagot 2 db 1200V 200 A-es diódára (éppen ez volt a fiókban ). Kissé át kellett alakítani a hűtést.
Híd helyett olcsóbb 1-1 ilyen nagyobb dióda.
(#) elektroncso válasza petemazi hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Nem tudom, hogy ez a kettő passzolna-e hozzá:
BYP60A6
BYP60K6
Mint látod az egyiknél a fémtok az anód a másiknál pedig a katód. Árban sem vészes szerintem.
(#) petemazi válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Igen, ezeket tegnap megtaláltam neten turkálás közben, asszem ilyeneket fogok rendelni.
De találtam a lomexnél is pl GPA1607 16A/1000v to220as diódát, ebből 10-10 darabot párhuzamba kötve elég combos egyenrángatót lehetne csinálni..
(#) Ge Lee válasza petemazi hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
A TO220 tokos diódákat szerintem felejtsd el, nem ilyen igénybevételre valók. Plusz a sok dióda párhuzamos kötözgetése sem szerencsés, mert nem teljesen egyformák, előbb utóbb lesz mindig egy ami majd nem bírja. Már ez a lemezbe préselt megoldás sem igazán jó, mert elvileg abban is 4 van párhuzamosan. Az öklömnyi méretű dióda lenne a tuti, de egyrészt azokat már nem nagyon gyártják, másrészt horror ára van. Nekem volt belőle valami orosz típus, az 1db tudott lazán 150A-t, a kétutas (középleágazásos) trafóhoz elég volt belőle 2db a hegesztéshez.
(#) mpisti válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Ezeket szoktam én is rendelni,az eredetiek 25 és 35A-es típusok szoktak lenni. Ezekkel a diódákkal kevésbé melegszik a híd,mivel én ugyanannyi darabot szoktam belepréselni mint amennyi eredetileg volt a hídban. Persze én 50-100 db-ot rendelek úgy sokkal olcsóbb, 1-2 év alatt úgyis elfogy.
(#) petemazi hozzászólása Okt 9, 2018 /
 
Akkor ilyet fogok rendelni, köszönöm a segítséget!

Amúgy ezek a hidak rendesen graetzbe vannak elkötve?
(#) tdi75 válasza petemazi hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Szia! Igen.
(#) elektroncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Gyártják azokat, csak olyan áruk van, hogy abból új hegesztőt vehetsz. Korong egyenirányító néven találod őket az általam linkelt oldalon.
(#) Ge Lee válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Most nem a 3,8kA-esre gondoltam 135 ezerért, hanem pl. az orosz D151-re és hasonlókra. Ezen az a sodrott ér olyan vastag mint az ujjam. De a Vishay is gyárt hasonlókat. Na ezeket már nem kell egymással párhuzamosan kötözgetni.
(#) erbe válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
200A 1200 V-osakat 1200.-Ft-ért szoktam venni + szállítás. 10 db-nál nem vészes a posta.
(#) mpisti válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Nem biztos. Van amikor sima kétutas, és a trafó szekunder középmegcsapolásos. De ez látszik is, hiszen a trafónak nem 2 hanem 3 szekunder kivezetése van.
(#) tdi75 válasza mpisti hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Szia! Igazad van. Úgy is meg lehet csinálni, de szerintem akkor a trafó tekercselése drágább, mivel két szekundert kell rá feltenni. Legalábbis szerintem. De ha bele gondolok igazából... most fognak sokan megkövezni, a hegesztőgép gyakorlatilag egy böszme nagy táp.
Vagyis a kimeneti áram és feszkó szempontjából mindegy hogy egy vagy két szekunder van rajta. Szóval korrekt megoldás a középleágazás is de akkor két szekundert kell tekerni.
(#) GPeti1977 válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
De fele akkora keresztmetszetűt, azon spórolsz hogy nem négy hanem kettő diódád van.
Következő: »»   217 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem