Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   59 / 69
(#) strobigabi hozzászólása Márc 31, 2018 /
 
Sziasztok!A segítségeteket kérném.Technics minidisc jog tárcsával mit lehet kezdeni ha nem igazán reagál vagy össze-vissza ugrál?Esetleg vki elvállalná a javítását,mert ez nem igazán az én műfajom...
Előre is köszi!
(#) CHZ válasza strobigabi hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Tisztítása, vagy csere.
(#) mek-elek hozzászólása Ápr 9, 2018 /
 
Mindig mondtam a Fórumtársaknak, hogy a régi kondenzátorok cseréje ajánlatos a készülékekben.
Nos utolértek a tanácsaim.
Erősítő bejáratásnál rendszeresen használt Orion ST 240-es tunerem már megkeserítette életemet egyre erősödő torzításával.
Erőt véve magamon, kezdetnek, kicseréltem a tápban, és az előerősítőben a kondenzátorokat.
Ezek a C411,412 Wimára, C413-416, C419-421, C1007, C1016-okat Hitano ESR tipusúakra. Megjegyezve, a C1007re csak ráforrasztottam az új kondit párhuzamosan, mechanikai okokból.
Tapasztalatom szerint érdemes volt elvégezni e munkát, mert ennyit is igen meghálált a megváltozott hangja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2018
(#) mek-elek válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Én egy munka eredményéről írtam az érdeklődőknek. Te mindössze magadról.
(#) teglascs hozzászólása Máj 2, 2018 /
 
Sziasztok,
van egy ilyen Aiwa mini tornyunk. Most vettük újból használatba, de alig élvezhető a hangja: se magasak, se mélyek, akárhogy is váltogatok a 3 beépített hangzáskép között. Régebben nem így szólt ez a szerkezet.
Kb. 15 éves készülékről van szó. Kondenzátorokat kellene nekem is cserélgetnem?
(#) mek-elek válasza teglascs hozzászólására (») Máj 25, 2018 / 1
 
Ha Ti vettétek gondolom megvan a pontosabb ideje papíron.
Meddig nem használtátok?
(#) Gafly válasza teglascs hozzászólására (») Máj 26, 2018 / 1
 
Elsőként nézd meg (próbáld ki) hangsugárzókat. Lehet hogy már szétporladtak a peremek...
Szétszedni utána is ráérsz.
(#) lithium hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Sziasztok .
Adott egy Kenwood RXD-556 mini hifi. Nem szól, a gép rendesen üzemel, kijelzőn kivezérlést jelzi, néha 1-1 másodpercre valami recsegő hang megjelenik (ezért azt gondolom nem végfok baj, ilyenkor a hűtőventi is beindul). a panelt átforrasztottam, hátha kontakt hiba, de nem javult. a hibára rákeresve ezt találtam:RXD-556 hiba
a tranzisztorok kollektorán meg van az 5v.
Tudnátok segíteni a hibakeresésben?!
(#) latyakosa válasza lithium hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Rajzod van hozzá vagy csak googliztál?
(#) lithium hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Van ...a belinkelt oldal hsz ében van egy link ahonnan letölthető
(#) lithium válasza lithium hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Még annyit, hogy sokáig nem volt használva, s most újra üzembe helyezés óta van ez a probléma
(#) latyakosa válasza lithium hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
A rajza szerint a hangfal kimeneteket relével védik, a ventillátor is innen a hangfal kimenetektől van meghajtva. Meg kellene nézni a relét, kapcsol-e megfelelően. A részletek a Manuál 8 és 19 oldalain
(#) lithium válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Köszi!
Közben sikerült megoldani. Átmértem a végfok panelen az alkatrészeket, s találtam 2 db ellenállást , ami alaposan meg volt nyúlva (több 10 Mohm, gyak. szakadt, kívülről teljesen épek) R911, R912, plusz kicseréltem a környéken lévő elkókat is. S azóta remekül működik.
Hogy miért nyúltak meg??? Erre tudtok vmi magyarázatot.
(#) latyakosa válasza lithium hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Gratulálok!
(#) teglascs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Sajnos nem azzal lesz a gond: más hangfalakra kötve is ugyanezt produkálja.
(#) teglascs válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
4-5 évig, kb. Egy szoba átrendezés miatt C-vágányra került akkor.
(#) Msi-zs- hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Üdv, van egy Sony MHC-RG330 hifi a bekapcsolás után a LED pirosan villog semmi mást nem csinál. Mi lehet a probléma?
(#) Imi68 válasza Msi-zs- hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Szia! Ennyi infóból elég nehéz mit irni erre.Ha van jártasságod az elektronikában ,akkor először nézd át a tápegységet.Elsősorban félvezetők szempontjából!
(#) bolond6 hozzászólása Júl 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Denon PMA-300V erősítőről van szó. (Javítási kézikönyv.)

Hibajelenség: a jobb oldal (A, B és fejhallgató kimeneten is) csökkent hangerővel, és/vagy torzan, vagy sehogyan sem szól.

Az alábbi esetekben szokott jelentkezni: legtöbbször bekapcsoláskor, de néha üzem közben is.

A hibajelenség reprodukálhatósága: a készülék ki-bekapcsolásával szinte mindig.

Próbáltam: összes bemenetet (kivéve phono), többféle forrást, többféle kábelt, többféle hangsugárzót. A potméterek működnek. A kimenetválasztó kapcsolók kontakt hibásak, de használhatók.

Ideiglenes megoldás: bemenetváltáskor a hiba - az összes be/kimenettel kapcsolatosan - megszűnik. Ilyenkor meghatározhatatlan hosszúságú ideig rendben szól a jobb oldal, de aztán ismét elromlik (néha lassan elhalkul zenehallgatás közben, de inkább a bekapcsoláskori rosszul működés a jellemző).

A legtöbb bemenetet egy Toshiba TC9152P IC kapcsolja, de a tape bemenetekhez fizikai kapcsoló tartozik. Ha laikusként jól bogarásztam ki, utánuk következik a némító kapcsolás. Arra gondoltam, esetleg érdemes lenne ezt a részt kiiktatni, és közvetlenül a szabályzó kapcsolás bemenetére adni a jelet. Ezáltal kiderülne, hogy a némító kapcsolás okozza-e a problémát. Érdemes ezt vizsgálni? Ha igen, elegendő kivenni TR4 és TR5-öt (lásd feljebb linkelt javítási kézikönyv 13. oldal), és utána valamelyik tape bemenetre jelet adni?

Kérlek, válaszadáskor vegyétek figyelembe, hogy nem értek hozzá!
(#) belfi2 hozzászólása Aug 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy Philips FW C-355 HI-FI javításban lenne egy kis információra. Maga a javítás illetve a hiba kijavítva, mert mint általában itt is a FET miatt lett néma a gép. A kérdés az lenne hogy helyettesíthetem e az STP16ne06-ot IRF640nel.?Tudom hogy 100+ az alkatrész , de náluk megszűnt az elektronikai alkatrész árusítás és + 1300HUF ba kerülne mire elküldik.Az IRF meg van itthon .
(#) RockFonok hozzászólása Szept 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Philips MCM166 micro hifim.
Az a baja hogy a hangerő szabályzó nem meg fellelően működik mikkor adóm rá a hangerőt, nehezen működik, néha nem is érzékel, ha levesszem a hangerőt akkor semmi gond.
Mi lehet a baja?

6000 Ft-ért szerintetek meg csinálják szervizben?
A szerelő kérdezni fogja tőlem mennyi legyen a javítási ára, remélem 6000 Ft elég lesz.


Előre is köszönöm a segítséget!
(#) zsa válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 11, 2018 /
 
Nincs nagy baja de jobb esetben alkatrész csere nélkül is orvosolható. De az összeg még is mennyi az változó. De szerintem 30-60 perc a munkaigénye ,ennek alapján ki mennyiért dolgozik ugy alakul az ár. De emlitett összegbe belekellene férnie szerintem, vagy még olcsóbb is ha toleráns a szerviz a készülék értékét tekintetbe vészi.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2018
(#) RockFonok válasza zsa hozzászólására (») Szept 11, 2018 /
 
Akkor lehet 5000 Ft-ért meg csináltatom.
(#) RockFonok hozzászólása Szept 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Már írtam erről a hifimről, de csak a nagy állandó hibáit csináltatnám meg szervizben.
Szerintetek érdemes?
Kb mennyi lenne a javítása?

Millenium mn 9644, kettő kazettás DECK, 3 CD-s váltós, bakelit lemezjátszós mini hifi.

CD tálca teljesen nem akar ki jönni és be sem, kézzel kel neki segíteni, CD váltó gombok és az Open gomb is nagyon nehezen működik a hifin nagyon erősen kell meg nyomni hogy kicsit ki lökje a tálcát, néha azt csinálja hogy nyomom az OPEN gombot inkább vált egy másik CD-re.
CD tálcának nem segítek teljesen ki jönnie akkor hallani a hangot és kattan 1-2-t és ki írja DORR ERR, néha azt csinálja akarom ki jön a tálca és raknám be a CD-t inkább gyorsan be megy a tálca, néha meg bolondul.

Két kazettás DECK hifi nyúzza a szalagot, már párszor megpucoltam a fejet is. Azt vettem észre a kettő kazetta részénél a gumigörgők meg vannak repedve.

A lemezjátszót el indítom nyikorog egyet a lemezjátszó tányéra, de csak addig 1 mp ig amig nem kezd forogni, ritkán a lemez vége feléhez ér a tű de még a zene még nem járt le a lemezjátszó meg áll, de lehet a hifi hátulján állítani hogy folyamatosan forogjon a tányért akkor végig játssza a zenét. 3x volt szervizben de akkor még jót állásos volt.

Sajnos a hifi nem viszi az MP3-s CD-ket, csak sima audiot, és sajnos nincs rajta AUX bemenet sem.

Előre is köszönöm.
(#) RockFonok hozzászólása Szept 18, 2018 /
 
Nem tudom hogy ez okoz e gondot hogy néha akad a tiszta karc menetes CD és néha azt írja ki hogy NO DISC ha nincs ben CD akkor meg azt írja benne van, hogy a tálca nem jól működik ez okozhatja ezt gondot?
(#) fecameca válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Nem igazán az én asztalom, nem dolgoztam szervizben, de mint rádióműszerész, néha nyaggattak az ismerősök ilyenekkel is. Én két okot ismerek, ami miatt nem látja a lemezt. Ha poros az optika, száraz papír-zsebkendő csücskével azt óvatosan meg lehet törölni. A másik gyakori ok, hogy nem bírja felpörgetni, mert valami megcsúszik, vagy a lemez a tányéron, vagy a tányér a motortengelyen, mert nincs megfelelően rögzítve, vagy kirepedt a műanyag a motortengelynél, és az megcsúszik, mielőtt felvenné a lemez a fordulatot. Körülbelül ezekkel be is zárult, amiket házilag még lehet orvosolni.
(#) RockFonok válasza fecameca hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Meg csináltatom szervizben a lemezjátszó részét, kazetta részét, CD tálcát és a gombjait. Szerinted egy szerviz be vállalná 10 ezer alatt?
(#) fecameca válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Erre én nem tudhatom a választ. Állami cégnél dolgoztam minimálbéren, azután elmentem rokkantságiba.
(#) dB_Thunder válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
LOL!! Annyiért a küszöbön nem viheted át!

Valamire való cégnek 3000-6000 a rezsi óradíja, szerinted??

A magnó mechanikában és a cdben is az összes gumi alkatrész ki kell cserélni, ha egyáltalán kapható. A többit nem is számolom..
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) RockFonok válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Olyan sokba kerülne?
Következő: »»   59 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem