Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   136 / 208
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Szia!
Írd le légyszíves, egy próbát lehet meg ér.
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Ezt tényleg csak utolsó lehetőségként írom, ez az átalakítás visszafordíthatatlan. Nézd meg, hogy az Lcd panel jobb és bal oldalán vannak-e COF-ok. Ugyanolyanok, mint amik lent vannak, csak ezek nem csatlakoznak sehova, legfeljebb egymáshoz. Meg persze az lcd kijelzőhöz. Ha mindkét oldalon vannak, akkor vedd le az összeset a rosszabbik oldalról. Korábban tesztelted, melyik oldal nem adott egyáltalán képet. Azt az oldalt vedd le. Óvatosan húzd felfelé a fóliát, ne aggódj, csak ragasztva van. Szépen fel fog jönni. Ha kész, nagyítóval nézd át, izopropil alkohollal takarítsd le a ragasztó maradványait. Utána teszt.
(#) zsa válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Szerintem mielőt kipróbálod ezt a variációt , az én változatomat nézd meg elöző oldalt van. A te kilyelződben zárlat van ez zavarja be a jó oldat is ,valószinüleg nem javithjató csere, csak orvosilni lehet a hibás kör kizárásával. Ez egy károsodás nem okozó müvelet ha még sem ez a baja.
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
A képen a felső a hibás oldal valószinüleg. Lehuzod es felső szélétöl lefelé ragaszd le celukszal a lábakat kb 1-2cm szélesen . Visszadugod ha javul a kép akkor szükicsd a kizárást . Ha nem a ragasztó le ted arébb .

getfile-1.jpg
    
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Ezt a tesztet megismételnéd kérlek? Akik írtak a másik fórumon nem hiszik el, hogy ez két külön állapot. Nekem is fura volt, de gondoltam biztos jól csináltad. Persze ha még nem szedted le a fóliákat. Egyébként zsa ötlete is jó, hogy szigetelj ki néhány lábat a szalagkábelen és úgy is próbáld. Nem kerül semmibe, és nem is teszünk vele tönkre semmit.
(#) yohnsee válasza Hellboy911 hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Szia! Ez nem ilyen egyszerű (általában). Tudni kellene minden panel típusát, kezdve a tápegység panellal, az lcd kijelzőig bezárólag. Utána a szervizdoksikat megnézni, akkor talán lehetne valamit mondani rá.
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Ha esetleg valakinek hasonló problémája lenne, és először a leragasztós módszert próbálná ki, itt egy elég jó videó ennek a menetéről: Bővebben: Link
Angol tudás előny, de nem feltétel
(#) hil hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Sziasztok,
segítséget kérnék: van egy ORION LCD PI37 TV-m. Nincs kép, csak hang, az LCD háttér világítás működik. Már sokat próbálkoztam vele, eredmény nélkül. Hogyan lehet megállapítani tutira, hogy az LCD kijelző a hibás (még mielőtt kidobnám a TV-t)
Előre is köszi a választ!
(#) yohnsee válasza hil hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Szia!
A leírt hibajelenségek LCD hiba vagy Tcon. Kellenének jó képek a készülékről levett hátlappal.
Először multiméterrel mérd meg, hogy a tcon kap-e 12V-ot, illetve a nyákján lévő smd biztosíték nem-e szakadt.
(#) hil válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Szia,
köszi a választ, a tcont cseréltem és az SSB convertert is, de nem változott semmi. A bizti jó, tápfesz rendben
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2018
(#) soos csaba hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Sziasztok!
Sajnos a kísérletet nem tudtam el végezni, mert közben jött a tévének a gazdája, és el vitte a tévét!
Szerettem volna azért ki próbálni ezt a kísérletet, elég érdekes, mondjuk a képernyő jobb és bal oldalán nem voltak fóliák COF chip-el, ennek az LCD képernyőnek csak az alján voltak fóliák COF-al.
Azért nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! Jó éjszakát!
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Szia! Akkor ezzel a módszerrel nem is lehetett volna megoldani, amit írtam. A zsa által küldött kitakarós módszer még érdekes lehetett volna. Köszi a frissítést.
(#) FAZ1 hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
Van egy TV-m. (Thomson)
Szétszedtem, kissé kipucoltam, összeraktam - és erre fel bekapcsolásakor kér valami kódot!
Nem tudom, miféle kódot kér, mert van nekem egy másik TV-m, ám az valójában csak akkor kéri, ha netán pl. a beállítások mezejébe szeretnék belépni.
Itt azonban - egyből a bekapcsolásakor kéri.
Mit tudom én, mi a kódja? És ugyan mit kér olyankor?

És ilyenkor persze - hogyan lehetne továbblépni? Vagy csak simán dobjam el a TV-t?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) yohnsee válasza FAZ1 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Gondolom az áramtalanítással függ össze. Az egyszerűeket próbáltad már? Pl. 1234, 0000, stb?
Pontosabb segítséghez kellene típusszám, esetleg kép arról, amit kiír.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) FAZ1 válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Csak annyit ír ki - PIN ....

Nem a sajátja, hanem betanított univerzális távszabályozója van. Majd próbálkozom továbbra is, mert ma már délelőtt nem mutatott semmit.
Lehet, hogy ha ismét bekapcsolom a távszabályzóval - akkor egyből működik?

Majd később kiderül, de ma már nem érek rá ...
(#) gubík gábor hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
Sziasztok, a mellékelt képeken levő Samsung LCD-vel van némi gondom. A kép több mint a fele sötétebb valami oknál fogva. Ez már maga az LCD hibája? Egy videón pont ilyen hiba volt de ott a manus az egyszerű módszert választotta. Sodrófával az oldalára csapott és láss csodát helyrejött. Ha esetleg van kíméletesebb megoldás is szívesen fogadom. Köszönöm
(#) Szasza9668 válasza gubík gábor hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Lehet ledes háttér világítása van és középen kiment 1 oszlop?
(#) gubík gábor válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Ez még nem LED-es, klasszikus csöves és a "hangyaháborús" képen a jobb szélén levő szürke kép a normális. A képernyő többi része a nemjó. Tulaj mondta már volt szervizben, T-CON panelen cserélték gamma IC-t amivel egy ideig működött.
(#) yohnsee válasza gubík gábor hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Ehhez sajnos mélyebbre kell ásni. Mennyire akarsz belebonyolódni? Egyébként az előző hiba más lehetett, mert a tcon képtelen ilyen hibát produkálni.
(#) gubík gábor válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Én magára az LCD hibájára gondolok mivel kisebb ütésekre változik a kép sőt van hogy teljesen jó de csak pár másodpercre
(#) gubík gábor válasza gubík gábor hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Egyébként itt a videó Bővebben: Link Pontosan ezt a hibát produkálja , igy lehet jobban látszik
(#) yohnsee válasza gubík gábor hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
A képekről is nagyjából egyértelmű, merre kell kutakodni.
Szét kellene szedd a készüléket annyira, hogy hozzáférj magához az LCD panelhoz.
Le kellene ellenőrizni, hogy minden feszültség megvan-e a fenti/lenti lapon, nincs-e zárlat. Ha itt minden OK (az a sejtésem, hogy itt minden fesz. rendben lesz), akkor a kijelző szélén a GATE meghajtókat kellene ellenőrizni, megkapják-e a feszültségeket. Ha itt hiányzik valami, akkor át lehet fentről "hidalni", de nagyobb esélyt adok a ragasztási hibának, mivel azt írtad, ütögetésre néha visszajön jól a kép. Szólj, ha valahol túl tömören fogalmaztam.
(#) Jersey hozzászólása Szept 30, 2018 /
 
Sziasztok, adott egy philips smart led tv 140 centis 3D -s Uhd.
Levettem talpát és felraktam fali konzolra. Bekapcsolom és nincs kép csak szürkén világít a kijelző. Szerintekek?
(#) deebo válasza Jersey hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Lehet, hogy beletekertél egy csavart a nyákba. Ha a talp csavarjait visszatekerted ütközésig de a talp nélkül, akkor esélyes, hogy a T-con-ba hajtottad a csavarokat, mert az szokott a talpnál lenni.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) Jersey válasza deebo hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Amikor a talp fel lett szerelve működött , mert az eladóval kipróbáltuk, hisz ô talp nélkül hozta becsomagolva, és kicsomagolás után felszereltük a talpat és jó volt, utána levettem a talpat de csavart nem tettem vissza.felszeteltem rá a fali konzolhoz való tartókat.
(#) gubík gábor hozzászólása Okt 11, 2018 /
 
Sziasztok egy SAMSUNG táppal van némi gondom. Típusa BN44-00155A. Kiégett az RM801 1W-os ellenállás. Gyors csere után beindult a TV. Gondoltam kicsit futtatom a szobában is bedugva, de csak pukkant egyet. Ugyanaz az ellenállás csak most már magával vitte a két FET-et is(QM801,QM802). Jóhiszeműen anyagfáradásra gondolva cseréltem a FET-eket is kicsit utánaolvasva miszerint cserélni kell a CM801-et (a rácsorgatott ragasztó zárlata miatt) és a 150 mikrós puffert is.Csere után újabb pukk, mostmár nem merek cserélni. Szekunder oldalon kutakodtam zárlat után de nem jártam szerencsével. Javaslat?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2018
(#) blasz hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Sziasztok,nem is tudom jó helyen kérdezek e.Össze tett a problémám.Van egy samsung lcd full hd meg minden tv-m,és ma azt csinálta hogy rádugtam a pendrive-at,amin 3db film van. Az első filmet rendesen lejátszotta,a második filmnél meg újra indul a tv folyamatosan.A harmadik filmet megint gond nélkül lejátsza.A pendrive vadi új 16Gb , Toshiba..
Lehet hogy hibás a pendrive,vagy kezdjek félni a tévétől hogy halodik?
köszi előre is
(#) yohnsee válasza blasz hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Szia!
Én nem gondolnék egyből a legrosszabbra. Lehet, hogy csak valami kodek inkompatibilitás.
Dobd be a 3 videót egy analizáló szoftverbe PC-n (pl. Gspot) és nézd meg, mi az eltérés a videófájlok között.
(#) jdani hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
ÜDv. LEDes TVk LEDjei hány fokosak lehetnek max?
LED fényszóró búrára használnék egy bizonyos ragasztót, de a ragasztó 50fokig bír. Elég ez?
(#) FAZ1 válasza jdani hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Inkább valami szilikonosan használj ...
Következő: »»   136 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem