Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2050 / 2208
(#) GPeti1977 válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Meg ezeket a csöveket gyártják és újonnan megkapod.
(#) jani1987 válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Van egy pp rajzom ami 250-300-ig ajánlja. Már csak át kell méretezni egy két dolgot.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018
A 8 kezdetű számozás novál (9 lábú) foglalatot jelöl! Akárcsak a 6P14P-nál a második P. Mindezek az adatlapjukon is láthatók!
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) Ge Lee válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Tényleg nem akarok beleszólni, de ha már építésre buzdítjátok a kollégát, akkor miért nem olyanra buzdítjátok amit tényleg érdemes megépíteni? Vagy még sincs olyan? Nekem a 782/A nem után építve hanem eredetiben volt meg. Na a jótól az szerintem elég messze van, ha az ember valóban a szép hangzást keresi. Ha nem, akkor meg ugye mindegy. Csak akkor megint a miért-et nem értem.
(#) Gery78 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018
De pont a méretezést kellene elkerülnöd, és egy bevált kapcsolást megépíteni. Ha hazaérek akkor felteszem neked a dokut amiből el tudsz indulni.

Ge Lee: Janinak most szerintem az volna a cél, hogy egy jól működő erősítőt építsen, és megértse a működést. Egy eredeti 782/A-t azért nem javasolnék neki, mert azt totál fel kell újítani, ha nem az ősrégi alkatrészek miatt tuti szívni fog vele. Szerintem a 782/A egy remek tanulóerősítő. Aztán ha az megy akkor lehet továbblépni.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) jani1987 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 2, 2018
Voltam nemrég újfaluba a kolegánál fejtágításon. De az életbe többet nem megyek hozzá. Azt gondolta hogy ha valamit elmondanak azt ott helybe meg is értem. Hát nem mert ahhoz látni akarom élőbe hogy miért úgy van ahhogy. Ha kell műszeresen bemutatva. Kis híján elzavart az anyámba. Legalábbis a hangvételt tekintve menekülőre akartam fogni. Megköszönöm a segítséget mindenkinek akinek eddig volt türelme hozzám. Akkor is ha ezt itt nem adom írásba.
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 2, 2018
Jó hangzás, jó hangzás. . . Előbb talán működjön különösebb torzítás, brumm nélkül. Aztán jöhet a finomítás, a hangzásra koncentrálás.
(#) CIROKL válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Az a kolléga ezek szerint nem is kolléga ...
Sajnos.vannak ilyenek is.


Nem itélkezünk ismeretlenül !
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) madzagos válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 2, 2018
Ismerni kellene a kolegát, úgy ítélkezni. Nem látatlanban,illetve a másik felet is.
(#) mek-elek válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 2, 2018
Tisztelettel tenném hozzá, azért mert valakinek eltérő véleménye van valamiben, mért kellene "ítéletet mondani" felette. Meg szerintem a fórum nem törvényszék kinevezett bírákkal.
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018
[off]Ha komolyan gondolod, hogy mindent "kézzel foghatóan" kell, hogy lássál, halljál, akkor számíts arra, hogy eme kívánság eszközigény értéke meghaladja Magyarország aktuális GDP-jét.
(#) djhans hozzászólása Okt 2, 2018
Használt már valaki csatolónak K42Y-2 orosz kondit? Mik a tapasztalatok?
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a tó a hibás.
(#) jani1987 válasza gkari hozzászólására (») Okt 2, 2018
Pont most írtam madzagosnak hogy az első próba kapcsolásnál csak anód ellenállást és negatívra húzott katódot használtam műszeres méréssel egybekötve. Ott kezdtem el kitapasztalni a miértet. A cső még él. Ez volt a működő képes verzió. Az összeköttetést csak az alkatrész lábak biztosítják.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Nem a katódot kell negatívra húzni, hanem a vezérlő rácsot (g1)
Ha a katódot húzod negatívra, abból pozitív rács előfeszültség lesz, ami túl nagy anódáramot eredményez, és előbb utóbb végez egy átlagos csővel.
A rács előfeszültség a katódhoz képest értendő.
Katód a földön, rácsra negatív feszültség. Ha a rács van földön (rács levezetőn keresztül, akkor a katódot pozítívra kell emelni a földhöz képest.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018
Használtam rács ellenállást.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018
És a másik vége hova volt kötve? És a katód?
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018
Negatívra. A katód és a negatív közé meg a műszer.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Jani! Tegnap szinte beléd üvöltöttem hogy hogyan kezdd el az egészet! Pucukának igaza van, de erről is modtam pár mondatot hogy mit csinálj ha nem értesz hozzá. Azt is elmondtam ugye hogy a leges legegyszerűbb gitárerősítő leg letisztúltabb rajzával kezd és meg ne próbálj csöves torzító fokozatot építeni amíg azt se tudod mit építs!!!!!!!!!!!! Még egyszer hajlandó vagyok elmagyarázni neked. Keresek valami normális rajzot amin eligazodsz, de ha azt se érted nem foglalkozok veled tovább. Legközelebb ha látlak, a kimenőtrafód nekűl el ne gyere és nagyon ajánlom hogy nem égetted meg!!! Világos?!
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Ha mindkettőt negatívra kötötted, akkor ugyanazon a potenciálon van a rács, és a katód is, nem?
Pedig a rácsnak negatívabbnak kéne lenni.
(#) pucuka válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Először egy egyszerű triódával, (rajzolj neki egyet) annak beállításával kéne kezdeni. Ha van szkópod, gondolom van, annál lehet látni is mi történik.
(#) TAttila77 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018
Hát ha majd ráérek akkor megmutatom neki, de amiket mondtam neki az eddig úgylátom falra hányt borsó. Arra is hajlandó vagyok hogy rajzot is adok neki, a leg egyszerűbbet két koszos csővel de ha ezt sem tudom belé sujkolni akkor feladom. Mindíg nem érek rá, mert van rengeteg javítani valóm hálistennek, de próbálok szakítani rá fél órát.
(#) (Felhasználó 116638) válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Ami nem megy ne erőltesd.
Már rajzokat is linkeltünk.
Egyik fülén be, a másikon ki.
Itt a fórumon évek óta csak helybetopi van Jani részéről.
Nagy nehezen "rábeszéltük" az EL84-re, erre megkérdezi milyen foglalata van!
Tehát egy adatlap letöltés,és értelmezés problémás.
Tényleg falra hányt borsó,- amit sajnálok.
Rengeteg idő, energia ment el a semmibe itt a fórumon már emiatt.
(#) TAttila77 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Okt 2, 2018
http://www.bolimbo.dk/guitarer/forstaerkere/fender/5wattamp/diagram...er.jpg
Én ettől egyszerűbbet neki nem tudok. Én ordítottam bele tegnap hogy egy nyamvadt EL84-et kerítsen. A műhelyem felett lakó meg ma leszólt, hogy ki nem értett valamit?
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) pucuka válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Én talán ráérnék, de messze is vagyok, meg orvosokkal bírkózok. Ha az ember kap is valami időpontot, akkor is sok órát várni kell. Meg már elkezdtem felszámolni a cuccaimat.
(#) TAttila77 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018
Ez a kis gyakorló fender neki megteszi kezdésnek amit leltem. itten van ni egyel visszább, vagy fentebb vagy hogy... ideszúrtam. de kinyomtatom neki vagy két példányba.
(#) kristikoma válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Ettől egyszerűbbet szerintem ne is. Már ezzel is meg fog gyűlni a baja, holott egy fél délután alatt összerakható, ha megvan minden hibátlan alkatrész...
(#) (Felhasználó 116638) válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Már ezt is ajánlottuk régebben.
Tökmindegy mit mondasz, senkire nem hallgat.
Ilyenkor meg bedurcázás van, majd két hét múlva megint valamilyen új fantasztikus ötlettel kirukkol.
Egyszerűbb mint megfogni a pákát, meg az alkatrészeket....
(#) gzu válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018
Belehet fűzni egy pár menetet a csévetestre. Még ki sem kell vasalni a hálózatit. Fölteszel egy menetet 0,6 cuz-ból. Megméred hány volt van rajta. Ezekután tekersz annyit, hogy kiadjon 6,5 - 6,7V-ot. Sorba kötöd a meglévő fűtő tekerccsel, és megvan a 12,6V körüli feszültséged. Nem sokkal több idő megcsinálni, mint leírni.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Okt 2, 2018
Most mondjam azt hogy gyorsba összedobtam a végfokot? Az eredmény jelgenerátorról: szól. Telóról detto. Videót inkább holnap.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018

Hang 001.m4a
    
Következő: »»   2050 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem