Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2051 / 2208
(#) tdi75 válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 3, 2018
Szia! Ez a Fender végfok nekem nagyon tetszik. Ha valamit meg fogok építeni akkor ez tuti az lesz. Egy bajom van csak vele. A kimenőtrafó. De azt majd megoldom valahogy.
Csak előbb még meg akarom építeni a labortápomat az elektroncsöves próbálkozásaimhoz.
Nem akarok mindenhez egy táptrafót tekerni.
Csak akkor csinálom meg a tápját, ha érdemesnek látom. De előbb ki akarom próbálni a kapcsolást. A labortáp fűtőtrafóját (ami a csövek fűtőáramát adja majd) már leteszteltem. Kapott az arcára majdnem 400 watt terhelést hátha elkezd melegedni, de nem nagyon akart, úgyhogy azt a trafót megfeleltnek nyilvánítottam.
(#) TAttila77 válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 4, 2018
Ez egy kis gyakorló kombó rajza. Nagyon egyszerű és ha veszel hozzá egy elég érzékeny (98-100dB 1w/m) gitárhangszórót akkor tud az nagyot is szólni azzal a pár vattjával. Pl. Eminence, Celestion gitárhangszórók. Az egyik az Elimex.hu-n, a másik a Reflexnél kapható üllőn.
(#) kiszebra válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 4, 2018
Tényleg egyszerű, de ha rákeresel a hangjára Youtube-on, azért az is elég gyér.
(#) CHZ hozzászólása Okt 6, 2018
Hozzáfogtam a csöves PP dobozolásához. Ma előlap lemezét megcsináltam, favázba bemarva kap helyet. Szokásos forgatógomb kerül rá.
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Okt 6, 2018
Ez nagyon szép lett. Gratulálok. Jobb mint a gyári.
(#) TAttila77 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 6, 2018
Üdv. Tetszik nagyon. Távpitykével lehet szabályozni? Hogy készűlt a felíratozása?
(#) CHZ válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 6, 2018
Köszönöm!
Távvezérelhető lesz, hangerő, bemenetválasztás és a be-ki kapcsolása, némítás.
Előlapról mindez, muting nélkül.
Feliratok vasalással készültek.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Okt 6, 2018
Köszönöm, de a gyári jobb, dobozoláshoz adott minden, házilag csak kompromisszumos kivitelezési lehetőségem van.
(#) Moderátor hozzászólása Okt 8, 2018
Hozzászólások kérésre törölve.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 12, 2018
Nagy a csend mostanába így lenne egy kérdésem csatoló kondi ügybe. Melyik típust favorizálnátok ha választani kellene? Most még a fólia verziót próbálgatom de lehet hogy később lecserélném.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 12, 2018
Idézet:
„Nagy a csend mostanába”

Igen, én is észrevettem.
Van itt valaki, akinek a hozzászólásai miatt pár napra, hétre meghal a Topic.
Nem is értem...
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 12, 2018
Még nem kéne cifrázni. Egyenlőre elég lesz, ha egyáltalán szól, egyébként nem is igen tudsz megfelelő másfajta kondit használni, mint fólia kondit.
(#) mek-elek válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 12, 2018
Néha hasonlóról álmodom....
(#) tdi75 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 12, 2018
A csend nálam is nagy otthon. Még a nagyfesz labortápomat építgetem. Nem akarok minden csöves ötletemhez vagy próbálkozásomhoz csinálni egy tápot. Ha feléledt akkor indulhat a móka.
(#) Imi65 válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 12, 2018
Én ilyet szereztem be, elég jól használható. Bővebben: Link
0-300V 0,5A
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2018
Még nem alkalmaztam hidegítő kondit. Így viszont hangszín nélkül is sok a mély benne. A hangját nehéz lenne elmagyarázni mivel egyidőbe egy másik típust is mellé kellene tenni.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018

Hang 001.m4a
    
(#) tdi75 válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 12, 2018
Nagyon baró cucc. Nekem más koncepció jutott az eszembe, bár lehet hogy mellé lövök vele.
Nekem kéznél van 60 volt váltó az egyik trafómon ami egy kb 300 wattos hyperszilen van.
Na arra dobnék rá egy hatszorozót 1500uf os kondikkal. és a végén még egy kondival és egy fojtóval.
A sokszorozós megoldás bejött nekem a néprádióhoz kis kondikkal és egy fojtóval a végén.
Remélem az 1500µF elég lesz mondjuk 5-10 wattig. Majd dobok fel képet.
(#) Imi65 válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 13, 2018
Kíváncsian várjuk, meg persze a tulajdonságait is szeretnénk megismerni. A kondik értéke jó nagy, ez jó hatással lesz a belső ellenállásra. Gyári csöves készülékekben is találkoztam már kétszerezős tápegységgel, többek között egy Pioneer rádióerősítőben is. Úgy tűnik, a többszörözős megoldások azért nem feltétlenül elvetendők.
(#) tdi75 válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 13, 2018
Remélem hogy működni fog a dolog. Valami jó combos vasmagos fojtóra gondoltam a kimenetnél. Lehet hogy hülye ötlet, de mondjuk egy fénycső fojtóra. Majd kiderül hogy milyen lesz.
(#) Ge Lee válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 15, 2018
Sokszorozó, nagy kondik, meg fojtó? Egy dual műveleti erősítő meg egy 500V-os FET. Illetve 2-3db párhuzamosan, hogy bírja a disszipációt is ha esetleg rövidzár van.
(#) sardi_hunor válasza gkari hozzászólására (») Okt 17, 2018
Szia, ez egy 1967-es roman gyartmanyu Electronika radios lemezjatszo, jo nagy . kicsereltem a kondenzatorokat ahogy Tubeamp javasolta es mukodik, problema nelkul.
(#) sardi_hunor hozzászólása Okt 17, 2018
Udv,

A kerdesem az lenne, hogy az ECC85 helyettesitheto az ECC81-el? Azt megtalaltam hogy mindketto dupla triod, de a labkiosztasokhoz mar nem ertek ezert fordulok hozzatok. Azert kerdezem, mert van egy regi radiom amiben ECC85 van es ha netan kieg be teheteme helyebe az ECC81-et?
(#) mohinger válasza sardi_hunor hozzászólására (») Okt 17, 2018
Nem jó helyette sajnos. Az ecc85-ben van egy árnyékoló lemez a két trióda között, ami ki van vezetve. Ráadásul az ecc85 rádiófrekis, az ecc81 hangfrekis cső.
(#) pucuka válasza sardi_hunor hozzászólására (») Okt 17, 2018
Igen hasonló a két cső, kivéve a fűtést. Az ECC81 12,6 /6,3 V fűrésű, a fűtőszál közepe ki van vezetve a 9 -es lábra, az ECC85 6,3 V fűtésű, nincs fűtés közép kivezetés, a 9 -es lábon a két csőfél közti árnyékolás van. Az ECC81 -nél nincs árnyékolás.1:1 -ben nem csereszabatos.
Egyébként a csövek kiégni normális körülmények között kiégni nem szoktak, leginkább öregedés miatt emisszió képességük gyengül.
(#) sardi_hunor válasza pucuka hozzászólására (») Okt 17, 2018
Koszonom szepen a valaszod. Akkor nem aggodom.
(#) pucuka válasza mohinger hozzászólására (») Okt 17, 2018
Az ECC81 nem hangfrekis cső, az ECC85 elődcsöve, televíziók bemeneti erősítő, önrezgő oszcillátor keverő csöve, szerepe ugyanaz a kezdeti TV vevőkben, mint az ECC85 az URH vevőkben, csak 100 MHz alatt.
A bemeneti karakterisztikája is ennek megfelelően szép "gömbölyű", hogy keverni tudjon.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2018
(#) sardi_hunor hozzászólása Okt 17, 2018
Udv,

Egy 1967-es roman gyartmanyu Elctronica radios lemezjatszom van amibol kiloptak a magic eye nevezetu csovet, ami olyan vu meter fele. Na ezt szeretnek vasarolni bele, de nem tudom milyen tipus jar? Tudnatok ebben nekem segiteni? Ez a pontos tipsa RADIO ELECTRONICA S643A. Tlaltam kepet az interneten egy olyan radiorol amiben benne van a magic eye es ha jol latom azt irja hogy EM84. Ez jo lehet az enymbe is?

getpicw.jpg
    
(#) pucuka válasza sardi_hunor hozzászólására (») Okt 17, 2018
Kétféle varázsszem jöhet szóba, EM80, és EM81. Nem egyforma a lábkiosztása, hasonlítsd össze a foglalat kiosztásával, és kiderül, hogy melyik.
(#) sardi_hunor válasza pucuka hozzászólására (») Okt 17, 2018
Talaltam kepet a neten egy pont olyan radiorol mint az enyem es abban EM84 van, ezek szerint az enyembe is az jarhat nem?

getpicw.jpg
    
Következő: »»   2051 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem