Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   38 / 53
(#) Sinike válasza usane hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Egy microchip, integrált PWM jel. De ha kell, integráló részt kikerülöm...
(#) usane válasza Sinike hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Ha az egy 3,3V-os PWM jel akkor meg nem kell túlbonyolítani. Rádobsz egy logikai FET-et és kész.
Például.

Íme a bekötés: Bővebben: Link
A szaggatott dióda nem kell, Az R2-t 2.2k-10k-ig bármi lehet. R1 lehet kevesebb, pl: 47 ohm, vagy amid van otthon.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2018
(#) djkoxi hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Üdv!
Led szalagot kell szerelnem a konyhapult fölé. Ilyen kapcsoló-val a 230V-os ágat kapcsoljam, vagy a 12 V-ost? Nem lesz gondja üresjáratban a tápnak, ha a 12 V-os ágba kötöm a kapcsolót? Vagy a kisebb áramerősség miatt inkább a 230 V-ot kapcsoljam?
Köszönöm a választ!
(#) Bakman válasza djkoxi hozzászólására (») Okt 19, 2018 / 2
 
Nálunk kb. két éve van üzemben LED szalag egy helyen, a 230 V-os oldal van kapcsolva.
(#) djkoxi válasza Bakman hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Köszönöm szépen! Arra fogom kötni én is a kapcsolót.
(#) proba válasza djkoxi hozzászólására (») Okt 19, 2018 / 1
 
Ugyis minden fórumon az energia takarékosságra hívják fel a figyelmet. Igy legalább az adapter sem fogyaszt. Viszont érintésvédelmileg sokkal jobban kell vigyázni.
(#) spgabor hozzászólása Nov 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Led szalaggoz milyen tápegységet javasoltok? Sok helyen olvastam és ismerösi körben hallottam, hol a fém házasok, hol a műanyag házasok előnyeit és hátrányait? Kinek melyik típus vált be?
A led szalag, amit hajtani fog 12V-os és összesen kb 50-70w fogyasztása lesz.

Köszönöm és üdv.:
spgabor
(#) Molyo hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy LED szalaggal kapcsolatban kérném a segítségeteket. Elméletileg egy 5m-es 12V-os W2812B programozható ledszalagot vettem az ebay-ről hogy karácsonyi világítást készítsek belőle.
A problémám az, hogy sehogyan nem bírom programozi a szalagot, az a program ami egy 1m-es 5V-os verzión simán megy az sehogyan nem akar működni a 5m-es 12 V-os verzión.

Gyanúsak a ledek, nem úgy néznek ki mint az 5V-os verzión és igazából se a WS2812-es sem pedig a WS2811-es verzióhoz sem hasonlítanak.

Találkozott esetleg valaki ilyen szalaggal mint az enyém (WS2812B 12V.png)? Tudja esetleg valaki hogy mégis mit kaphattam?

Nagyon megköszönném a segítségeteket mert közeledik a karácsony.

Köszi, sziasztok!

Üdv: Molyo
(#) Bakman válasza Molyo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Mutass egy linket, hol vetted, milyen néven.
(#) wbt válasza Molyo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Emlékeim szerint a WS2811 az az IC, a 12 és 12B a LEDbe integrált meghajtó. A szalagon lévő LED-ek ránézésre különböznek...ez valami nagyon új cucc lehet.
(#) kokozo válasza Molyo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
WS2812BT60 ez a típusa elvileg.
(#) Molyo válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Köszi a gyors reagálasokat!

Ezen a linken vettem: https://www.ebay.com/itm/WS2812B-ws2811-RGB-5050-LED-Strip-Light-60....l2649
(#) Molyo válasza kokozo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Szia! Igazad lehet!

Hogy miért nem írtam előbb ide...
Csak akkor az a kérdés, hogy miért nem tudom úgy programozni mint az 5V-os WS2812B szalagomat.
Tápfeszültségnek 12V-ot adtam, az adatlábon pedig 5V-os jellel próbálom programozni. Sok helyen azt írták, hogy 5V-os jelszint elég. Lehet ez más kivitel és itt esetleg 12V-ot szeretne?

Köszi!

Molyo
(#) Travolta válasza wbt hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
1 IC drives 1 led chip for the 5V strip ,and 3 led chip in a group for the 12V strip

Ez lehet a dolog nyitja.
(#) wbt válasza Molyo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Elméletileg működni kellene neki (ilyenem még nem volt), talán próbáld meg fast/slow mód közötti váltást a programodban. Lehet, hogy ezek más üzemmódot szeretnek...érdekes egy állatfaj, az biztos.
(#) Molyo válasza wbt hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Sziasztok

Végül sikerült működésre bírnom a szalagot! A legnagyobb baj az volt, hogy szerettem volna meghosszabbítani a táp és a jel kábeleket, és úgy néz ki hosszú vezetékkel próbálkoztam.
Egy 3 eres nagyjából 1- 1.5 m-es kábellel próbálkoztam megtoldani a vezetékeket de ez utólag nem bizonyult jó megoldásnak.

Amint visszatértem a rövid kábelekhez egyből működött a szalag. Utána már csak egy kis programmódosítás volt szükséges és most már úgy működik ahogy szerettem volna.
Van arról egyébként tapasztalatotok, hogy mennyire lehet meghosszabbítani a jelkábelt?
Ha két külön kábelen viszem a jelet és a tápot akkor talán nagyobb esélyem van, hogy megtoldjam egy picit az eredeti kábelhosszt?

Ez a LED szalag egyébként 3-as csoportokból áll és 3 LED-enként tudom programozni a szalagot. Eredetileg - és szerintem a leírás alapján is úgy volt - mindegyik ledet külön szerettem volna programozni de ez eddig nem sikerült egyik Arduino-s library-val sem.

Üdv!

Molyo
(#) wbt válasza Molyo hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Azért nem ártana megszkópolni a jelkábelt, hogy az időzítések megfelelőek-e, nincsenek-e határon. Alap esetben 20cm-t enged meg a WS2812-szerű vezérlés bár ránézegettem újabb típusokra, ott van, aminél 2méter is írnak. Jó kábel kell a 800kbp-hez. Ha nagyon nagy távolság kell, akkor én átalakítom RS485-re, majd helyben vissza és kész, 200Ft-ból megvan. Ha hármas csoportok vannak, akkor lehet ám, hogy csak hármanként tudod vezérelni, de látni kellene a dolgot. (már kézben fogni)
(#) kokozo válasza wbt hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Szia! nálam is volt ilyen hiba, és a megoldás 3 ft-ba került. Kellett egy lehúzó ellenállás a jel és test közé, így most 30m hosszú a jelvezetékem, ami mellett megy a táp is.
(#) Maxxa hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni tudtok olyan helyet mondani nekem ahol tudnék venni 8mm-es RGB 2835-ös LED szalaghoz L alakú sarok elemet vagy összekötő kábelt ? Próbáltam keresni de sehol se találtam.
(#) toma3757 válasza Maxxa hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Szia!
Ha még aktuális akkor itt van:
Bővebben: Link
(#) toma3757 hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Nem régen felraktam a szobámba egy 2m-es ledszalagot asztalmegvilágítás céljából, a fényereje kiváló viszont eléggé melegszik már 10-20 perc után is, alu profilon van, 204led/m. 2835 amire azt írják, hogy 15W/méter teljesítményt vesz fel.
Ez a melegedés hosszútávon nem lesz rossz hatással az élettartamra?
Konkrétan 10 perc alatt 40 °C-os lesz az aluprofil.

Köszi!
(#) nedudgi válasza toma3757 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Az aluprofil nem érdekes, a ledek (réteg)hőmérsélete annál inkább. 60°C felett már rövidül az élettertama (a fényerő csökken).
(#) jeges válasza toma3757 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Hát a led szalag profilnak ilyen célja is van hütés!
(#) Teaway válasza toma3757 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
204 led/m??
3528-as ból nem láttam még 120 felettit.
(#) toma3757 válasza Teaway hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
@nedudgi
Köszi az infót!

@jeges
Igen, tudom, a kérdésem arra irányult hogy meddig elég ez a hűtés, illetve mennyire egészséges ez a hőmérséklet.

@Teaway
Elírtam, 240 led/m, itt a link ahonnan vettem:
Bővebben: Link
(#) Siskebab hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Sziasztok!

Teljesen laikusként kérdezem: felkerült polisztirol stukkó az oldalfalra de csak sima festés került rá kívülről. Vettem már aluprofilt a 120/m-es led szalagnak, de azt mondták így is át fogja világítani? Igaz ez? Ha igen akkor sima mezei alufóliát be lehet gyömöszölni neki hogy ezt megelőzzem?

Köszi előre is!
(#) szs válasza Siskebab hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Mit fog átvilágítani?
-Az aluprofilt?
-A stukkót?
-Hova szeretnéd gyömöszölni az alufóliát?

Oly hirtelen meggondolásból tetted fel a kérdéseket, hogy aki nem ott van veled, nem biztos, hogy érti
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2019
(#) Siskebab válasza szs hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Jogos csak úgy megorultem hogy lejárt a 120 perces késleltetés...

Szóval a stukkot fogja atvilagitani a fény mert nem került rá réteg amíg meggátolja. És alufólia belülre kerülne az alsó részre amin esetleg át tudna világítani a fény.
(#) szs válasza Siskebab hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Hát hogy a stukkón átszűrődik-é a fény, azt nem tudhatom, de ha le van festve, nem hinném. Talán (talán) ki tudod úgy próbálni, hogy az aluprofil nélkül, csak úgy magában beleteszed a led szalagot, aztán setétet csinálsz... Látni fogod, átszűrődött e ott, ahol nem szeretnéd.
-Az alufóliát most megnéztem: lukacsos. Elé tettem az izzónak, sok-sok kis fénypötty szűrődik. Legalább kettébe kellett hajtanom, hogy a 75W-os égő ne világítson át.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2019
(#) asprey hozzászólása Feb 9, 2019 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni.

RGB led szalag került a tv mögé 12v, infra távirányító. Nagyon mutatós és jól működik. Szeretném valahogy megoldani hogy ne keljen mindig külön bekapcsolni (és kikapcsolni) a led szalagot a távirányítójával. Nem lehet valahogy a tv usb 5v felhasználni erre a célra? Esetleg a led vezérlőt a tv távirányítójához programozni?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Következő: »»   38 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem