Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   312 / 371
(#) guliver83 válasza IzLuCSi hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Ez egy 3D nyomtattó vezérlő!
(#) gerleimarci válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
És? Az is G kóddal megy.
(#) Pali79 válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 10, 2018 / 1
 
Szerintem a teljesítményére gondolt, nem a vezérelhetőségére.
(#) guliver83 válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Ja hogy van rá lehetőség, hogy a 3db extruder helyett, három másik tengelyt rákötni?
(#) gerleimarci válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Akár.
(#) guliver83 válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Akkor jo!
(#) guliver83 válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Készítenél nekem egy olyan G kódot amit ez meg tud enni 5 tengelyre , mert akkor le is tesztelem !
Köszönöm!
(#) gerleimarci válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Annyi az egész, hogy a post processorban a 4-5. Tengelyt E0 és E1-nek adod meg.
(#) guliver83 válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Akkor az semmi szaladok is gyorsan letesztelem
(#) gerleimarci válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 13, 2018 / 1
 
De a Marlin legyen felkonfigurálva két extruderre!
(#) András123 hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
A tanácsotokat kérném abban ,hogy milyen arányú áttételezést javasolnátok 2 db 1000mm golyósorsó szinkronba kötéséhez bordás szijjal? Úgy döntöttem hogy a gépemen mindkét oldalra veszek 1-1 db golyósorsót az Y tengely meghajtásához. 16-os tengelyek lesznek 5mm menetemelkedéssel 1db 4nm nyomatékú léptetőmotorral- A hordozott súly kb 50-60kg Milyen fogszámú bordás kerekeket vegyek ,ill milyen tipusú (milyen széles) szijat használjak a meghajtásghoz? Esetleg tanács abban hogy mire számithatok az előtolás sebességét illetően?
(#) emmzolee hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Hi.
Ilyen csavart gravírtűt hol lehet beszerezni? Nagyon tetszik, hogy nincs sorja.

Bővebben: Link: Video nyák készítésről.
(#) Pali79 válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 19, 2018 / 1
 
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
Gépépítő profilra tudtok valami jó beszerzési helyet? Az se baj ha international!
Vagy esetleg valakinek elfekvőbe...
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2018
(#) tiborati válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 20, 2018 / 1
 
pl:.itt
(#) Pali79 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
LoneWolf oldala. Nem biztos, hogy minden fent van az oldalon. Érdemes emailben érdeklődni. Van a jófogáson is egy emberke, rengeteg van neki is.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Lonewolf nem postáz el kell menni hozzá ha valamit vásárolni akarsz ...
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Az nem volt feltétel...
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Idézet:
„Az se baj ha international!”
(#) guliver83 válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
A másik gravírtünél sincs sorja, ha jó és jó a főorsód!
Hiába veszed meg ha a főorsód nem jó!
Tegyél egy kis db nyákot az asztalra amin tesztelheted a gravírozást és ha sorjázik akkor fordítani kell a gravírtün egy pár fokot, híd el tökéletesen sora mentest lehet csinálni!
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2018
(#) Pali79 hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Érdekelne, hogy aki az első gépét készíti saját kezűleg Ő, hogyan oldja meg pl a furatok pontos pozicionálását? Nemrég próbálkoztam egy Z tengely összeszerelésével. Itt a mozgó részre van rögzítve a tengely csapágyazása és a fix részre az anya. Mivel ilyen esetben 1-2 tized mm hiba is elegendő ahhoz, hogy megszoruljon az egész. A kialakítás miatt nem tudok csavar+anya megoldást használni, néhol kénytelen vagyok az alaplapba menetet vág és így rögzíteni. Ilyenkor viszont utólag nem tudom korrigálni a pontatlanságot.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 22, 2018 / 1
 
Én úgy oldottam meg hogy 6 os csavarhoz 6,5 mm es furatot használtam ezért maradt pici mozgástér a felszerelésre és pontos beállításra .
(#) András123 válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 22, 2018 / 1
 
Erre én is nagyon kiváncsi lennék ,mások hogyan csinálják. Én karctűvel bejelölve pontos furatokat készítek ,és ami picit mellé megy azt kireszelem megfelelő méretűre .A furatokat besüllyesztem( Kúpos fejű csavarokat használok, ezek nem engednek elmozdulást). Felszereléskor először a pontos furatokat szorítom meg, majd a kireszeltek következnek. Lehet hogy nem a legjobb módszer de eddig működött
(#) Pali79 hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Úgy látom nem sikerült rendesen leírnom, hogy mire gondolok. Egy példa, hátha így érthetőbb: adott az orsó anya része, amiben precízen elő van készítve az átmenő csavar helye. Ezt kell rögzíteni egy lapra aminek a másik oldalán nincs lehetőség anya elhelyezésére, ezért a lapba menetet kell vágni. Tehát itt nincs lehetőség sem nagyobbra csinálni a furatokat sem utólag reszelgetni.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2018
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Akkor megint egyszerű a megoldás. Ha mondjuk 8 as a furat akkor 6 os csavarokat használsz , még nagyobb a beállítási mozgástered ...De ha a két felületet pontosan illeszted és a furatban
pontosan mozgó pontozót használsz a menetes furat átjelöléséhez ,és a furat előfúrását elég vékony fúróval kezded (oszlopos fúrón) nem lehet akkora eltérés hogy ne tudd összerakni az elemeket ...
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2018
(#) Medve válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Illesztőszegek használata lehetséges? (A gépészetben menettel nem pozicionálunk )
(#) guliver83 válasza Medve hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Nekem van olyan gépem ami illesztőszegekkel van megoldva
(#) Medve válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
AZ a profi! Dörzsárazott furatokkal?
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2018
(#) Temela hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Üdv!

Tudja-e valaki, hogy mekkora nyomatéka van: VEXTA C6127-9212, VEXTA C 5640-9212 és a KP86LM2-503-as léptető motoroknak.
Semmit nem találtam a neten róluk.
Köszönöm.
Következő: »»   312 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem