Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomtató probléma
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   110 / 116
(#) eyess válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Az éllehúzó penge valószínű már meg van kopva itt ott.Szokott segíteni az , ha a pengét átfordítjuk , de ez csak ideig óráig hatásos már csak.A penge újra cserélése lenne a végleges , és jó megoldás.
(#) abcdabcd hozzászólása Okt 25, 2018 /
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy tintasugaras nyomtatók esetén, megtelt hulladéktinta tarály esetén, ismer-e valaki itt közületek olyan nedvszívó anyagot, amivel az eredeti helyettesíthető, vagy inkább az eredetieket célszerű ilyenkor kimosni és újra felhasználni? Mivel a konkrét nyomtatóhoz eddig nem találtam alkatrészként komplett ilyen dobozt.

Köszi előre is!

üdv!
(#) Wegg hozzászólása Okt 25, 2018 /
 
Szervusztok .
Van egy HP laser jet 1022 printer . Ami jó fedettséggel nyomtatta a műnyomó papírt nyáklap maratáshoz.
Toner csere után (Eredeti hp belevaló ). Én bontottam ki az original sértetlen dobozból .Megrázogattam , ütögettem ill kocogtattam finoman pontosabban . De ennek ellenére csak szürkét nyom az is szerintem változó fedettségű.
Találkozott valami már ilyennel ? Mi lehet a gond ? ezek a toner porok tönkre mehetnek a sok állásban .
Köszönöm előre is.
(#) Epu2 válasza abcdabcd hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Szerintem egy jobb szivacs is megteszi, hisz nem lóbálod a nyomtatót. De lehetsz kicsit precízebb és ha még létezik, itatós papír bele vágva, méretre.
(#) abcdabcd válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Köszi a tippet, rákeresve kapható itatós papír, akár jó is lehet, a gyári is valami papírszerű anyagnak tűnik, sok réteg sűrűn egymáson...
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2018
(#) Bakman hozzászólása Nov 12, 2018 /
 
Estét!

Samsung CLP-415N, színes lézernyomtató. A belevaló tonereknél az alábbi kapacitások olvashatóak:

C: 1800 oldal
M: 1800 oldal
Y: 1800 oldal
K: 2500 oldal

Ezeket az adatokat tulajdonképpen hogyan kell értelmezni? Tervezési fázisban van egy olyan munka (Photo Booth szerű gép) ahol jó lenne előre tudni, milyen nyomtatási költséggel kell számolni. A nyomat minden egyes lapon fix: A4-es lap, a terület 1/3 részére lenne nyomtatva egy fotó, választhatóan színes vagy fekete-fehér. A négy toner egyszerre kb. br. 100 000 Ft. Egy tól-ig értékkel is megelégszem, esetleg iránymutatással, hogy a fent jelzett kapacitások tulajdonképpen mit is jelentenek a katalógusok szokásos túlzásain túl.

Előre is köszönöm!
(#) eyess válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Általában 5 -10% lefedettségre szokták megadni per oldal per A4 .Tehát 1800 oldal A4 es lapnál 5-10% fedettségre vonatkozik.De az 5-10%% szöveges megjelenítésre vonatkozik.Ha rajz , vagy kép ről van szó ,ugye ott teli részek is vannak, akkor már változik az 1800/lap/A4 adat.És ha valamelyik szín jobban fogy általában ez a fekete, akkor a többi színből keveri ki a feketét amíg tudja.Ebből következik az , hogy a többi szín is . így hamarabb fog kifogyni.Figyelni kell a tonerek tartalmát , hogy ilyen ne tudjon bekövetkezni.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) Bakman válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Idézet:
„5 -10% lefedettségre szokták megadni per oldal per A4”
Ez kellett nekem, köszi!
(#) david10 hozzászólása Dec 22, 2018 /
 
Sziasztok,
Van egy Custom P190-es tűs panel nyomtatóm, aminek az a baja (így kaptam, hogy nem nyomtassa ki az első 18 pontot a lapra, egésszen egyszerűen kihagyja.
Szerintem valami nem kerülhetett bele vissza rendesen, mert csak azutántól csinálja, amiután szétszedődött (nem én szedtem szét sajnos), mert nem forgatta a szallagot rendesen.
A gyári beállításokat visszaállítottam, de így se jó.
A probléma megoldására előre is köszönöm a tanácsokat!
(#) bandika hozzászólása Dec 30, 2018 /
 
Segítség! HPLJ 100 color MFP m175a ADF elakadást jelez. Megnéztem, nincs benne semmi, amiben elakadhatna, egyébként működik mint scanner és mint nyomtató is. A betolt papírt érzékeli. Újraindítottam a gépet is, semmi javulás. Mit csináljak még, hogy megjavuljon? Nyulat dobni nagy.
(#) bandika válasza bandika hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Ja és papir darabka sincs az ADF-ben.
(#) roland9 hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy Samsung clx 3175fn típusú színes lézernyomtató, ami a csatolt képen láthatóan nyomtat.
Lenne valakinek ötlete, hogy mi okozhatja ezt a hibát?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019

nyomtató.jpg
    
(#) NániP hozzászólása Feb 22, 2019 /
 
Üdv mindenkinek

Kaptam egy Canon MF3240-es nyomtotót. A toner kifogyott,és megtöltöttem.Változatlanul azt írja ki,hogy cseréljek festéket. Kérdésem az hogy miként érzékeli a töltöttséget.Amúgy foltosan és sötéten nyomtat.tehát lehet a por is hibás,nem tudom hogy eredetileg mihez való!
(#) eyess válasza NániP hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
-Valószínűleg chippes a toner , és új kellene rá.Ameddig a régi lesz rajta addig a gép tiltani fog. hiába teszel bele port.A foltos nyomtatás más okozója is lehet főleg , ha hozzá való port vettél bele..
(#) NániP válasza eyess hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
EP 27-es toner való bele, ezek még nem chippesek, azért nem értem hogy miként érzékeli a töltöttséget.
(#) KaloLaci hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Sziasztok! Szeretnék beüzemelni egy panasonic kx-flb758-as multifunkciós nyomtatót, de elkallódott a lemeze. Már két napja kutakodok a net-en driver ügyben, de semmi használhatót nem tudtam letölteni. ( win xp- hez kéne, a gép felismeri, fel is ajánlja, hogy megkeresi a drivert a net-en, de ő sem találja) Köszi:Laci!
(#) KaloLaci válasza KaloLaci hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Senki sincs itt???
(#) farad válasza KaloLaci hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Talán ITT
(#) Lemy71 hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Tudja e valaki hogy Xerox Phaser 6110 MFP nyomtatón hogy milyen gombkombinációval lehet belépni a Tech Módba. A nyomtatón nincs fax és számozott billentyű. Csak egy sima szkenneres nyomtató.
Köszi az esetleges válaszokat.
(#) dzsinh hozzászólása Máj 12, 2019 /
 
Tisztelt Mesterek!
Pár éve üzemképesen eltett BJC-250 nyomtatómat újra üzembe akartam helyezni ugyanazon a gépen amin előzőleg is ment,  s amire fel van telepítve, (unokám kérte) de csatlakoztatások után  sem a power, sem a resume gomb megnyomására semmit sem reagált. Azt hittem, hogy valami érintkezési hiba van ezért végigkövettem a feszültség útját a nyákon is, amíg értelmezni tudtam. Ez rendben volt, és a kondik sem púposak.
Fogalmam sincs, hogy hol a hiba, ezért segítséget kérnék, ha mást nem legalább egy kapcsolási rajzot.
Előre is köszönet Samodai Géza.
(#) Tasznka válasza dzsinh hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Szia! Ez talán segít
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2019
(#) Kékróka válasza dzsinh hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Szia!
Sajnos nem minden rossz kondi púpos.
Pláne a felületszerelt fémházasok tudnak mindenféle látványosság nélkül elromlani.
ESR méréssel egyszerűbb.
(#) dzsinh válasza Tasznka hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
T. Tasznka! Nagyon köszönöm a sevice manualt. Amint tudom átrágom magam rajta, és ha megtaláltam a hibát visszajelzek. Üdv. dzsinh.
(#) dzsinh válasza Tasznka hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
T. Mindenki!
A NYÁK-t lemostam, a power gombot kicseréltem, a kondikat, diódákat, tranzisztorokat zárlatra ellenőriztem, mégis az a helyzet, hogy az 5V-s DC-DC konverter után massziv földzárlat van, ami még a toner csatlakozón is megjelenik. Természetesen a motorokat leválasztottam és minden alkatrészt megnéztem, hogy túlmelegedésre utaló nyomok nincsenek e. Miután az egészről nincs kapcsolási rajzom, kifogytam az ötletekből. Megköszönném, ha a tovább kereséshez valami támpontot kapnék.
Üdv. Samodai Géza.
(#) Nanok hozzászólása Okt 2, 2019 /
 
Sziasztok!

HP 3030-as nyomtatóból ki lehet iktatni a szkennert valahogy? A lámpa már sok ezer üzemórás, így kaptam. Nyomtatni még szépen nyomtat. De sajnos a szkenner miatt problémázik és egy idő után le is fagy.
Olyanra gondolok, hogy beletenni a pl. a HP 1010-es belső szoftverét. Vagy becsapni valahogy, mintha jó lenne a szkenner.
(#) afp válasza Nanok hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Szia!

Nem lehet, hogy a szkenner lámpájánál a tükrök porosak?
Megoldás.
(#) ocsibacsi63 hozzászólása Dec 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Feladtam a korábban jelzett Xerox 6110 nyomtató javításával, ha valakit érdekel(pl. alkatrésznek),szívesen átadom . "Annó" rendeltem hozzá egy színes Toner-kittet(készletet) , amit szívesen átadnék (biztos megegyeznénk az árban!).
(#) sasszem hozzászólása Dec 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Sürgősen szükségem lenne egy linkre, ahonnan letudom tölteni a nyomtatómhoz javítás céljából.
Típus canon pixma mp190, E27 hibajel nyugtázásához, mert szervizüzemben van.
A neten nem találtam letölthető verziót.
(#) mineral válasza sasszem hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Gyári szoftver erre lenne szükséged?
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
E27 hiba törlés
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2019
Következő: »»   110 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem