Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   120 / 181
(#) doktor válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Szia!
Több kazettával is kipróbálva, nincs változás a leírtakhoz képest,érdemes megnézni a , fej rögzítését ,beállítását.
Ezenkívül kiszerelve, felpolírozható,vagy az utolsó megoldás a csere.

A fejtükörről készült kép, segíthet ennek eldöntésében.
(#) Tomi94 válasza doktor hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Végül az oszcillátortekercs másik oldalán levő 3 kondit is cseréltem; mérve ugyan nem látszanak egyértelműen rossznak, de helyreállt a rend, kb. középállásban jó az előmágnesezés, a torzítás is megszűnt.
(#) doktor válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Gratulálok.
Idézet:
„az adott áramkörben az összes alkatrész cseréje”

Megfelelő műszerezettség esetén is előfordul, hogy az alkatrészek mért értékei jók, de nem megfelelően működik áramkörileg.
(#) devergo74 válasza doktor hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Köszi a tippeket, a fej rögzítésén állítottam most működik rendesen.
(#) Tomi94 válasza doktor hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Az összes azért nem cserélődött (tranzisztorok, ellenállások), de a kondikat végül inkább kicserélgettem, nem azon a 300 Ft-on múlott. Arra tippelek amúgy, hogy csak a nagyobb feszültségre kezdhetett átvezetni valamelyik, amit a multiméter semennyire nem jelzett.
(#) doktor válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Szívesen.

Tomi94
Szerencséd volt, remélhetőleg tartósan sikerült megoldani.
(#) burgdavid válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Úgylátszik mostanra váltak csereéretté ezek a (sárga) PP kondik. Több magnónál is okoztak már problémát, volt ahol teljesen leállt tőle az oszcillátor.
(#) gernerakos hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Üdv, nemrég kaptam egy Eumig metropolitan CCD-t, holtan. A dörzsáttételek cseréje, és a nyomógombok tisztítása után úgy tünt, tökéletes, de elkezdte a videón látható jelenséget.
Bővebben: Link
Itt elakadtam, nem tudom mi lehet a baj. Nem úgy néz ki, hogy mechanikai hibából adódóan rángatja így a kazettát.
Van valakinek ötlete, merrefele lehet a hiba?
(#) megott válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Én rögtön a csévélőmotort és annak tápellátását nézném át azonnal. Egy szkóp is adhat szép jelalakot a hibáról!
A szervizútmutató az R25-ös potit jelöli a csévélőmotor hangolására, nézd meg azt is!
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2018
(#) DRAWS hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Sziasztok. Meg mondom őszintén, hogy nincs kedvem végig olvasni ezt a topikot. Kérdésem a következő lenne. Van egy RS TR165-ös Technisc deck-em. Abban rossz a mindenki álltal emlegetett fogaskerék ( RGD 5772 ZA vagy CZ ) ugyan ez a mechanika sok magnóban elő fordul: RS TR232, RS TR355. A mechanika száma az azt hiszem AR300. A képen látható az említett fogaskerék.
Valaki tudott már valahonnan keríteni ilyet?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) gernerakos válasza DRAWS hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Fogaskerekgyarto.hu vagy valami ilyesmi, elviszed neki a mintát és pár ezresért gyárt neked újat.
(#) Tomi94 válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Pontosan ott, amit előttem írtak. Nekem 4000-ért készült darabja legutóbb. Nem olcsó, igazából a két kerék (mert ne legyen kétséged, a másik oldalában is nemsoká törni fog) nagyjából a magnó használtpiaci értéke. De más megoldás nincsen, ha ragaszkodsz a típushoz.
(#) bbb válasza Tomi94 hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Nyomtatva? Nekem tintás nyomtatóban (hp) lett 3D nyomtatással készült fogaskerékre cserélve a törött darab, s azóta is vígan üzemel (párszáz nyomaton túl van már).
(#) DRAWS hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Köszi a válaszokat. 5K ért kapok ilyen DECK-et a neten!
(#) CIROKL válasza DRAWS hozzászólására (») Nov 21, 2018 / 1
 
Az lehetséges De mivel ez tipushiba semmi garancia nincs a fogaskerék állapotáról még az sem jelent semmit hogy per pillanat müködik.
Ezek a gépek már nem mai példányok igy csak reménykedni lehhet benne hogy még müködik valameddig .
Egyéb iránt lehet azt a kis vacak kereket olcsóbban is meguszni.
A kolléga csupán ajánlott.egy helyet ahol megcsinálják
Szét kell nézni és aki keres az talál igy egészen biztos hogy az országban csupán egy hely létezik ahol megoldanák ezt a kis fogaskereket .
(#) Medve hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Üdv! Szerintetek milyen hangminőséget kapnánk, ha a főtengelyt léptetőmotorral hajtanánk meg? Persze microsteppel, amennyire csak lehet.
(#) pucuka válasza Medve hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Sz..t. A léptető motor (a nevében is benne van) lépeget. Még mikro step -ben is. léptetési sebesség modulálni fogja a hanganyagot. Analóg magnóknál alapvető dolog az egyenletes futás, amit nagy (vagy viszonylag nagy) forgó tömegekkel stabilizálnak még "analóg" motoroknál is.
(#) DRAWS válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Nyílván, de sok idő, meg macera.
Kerítek egy másik deck-et. Lehet az is hamar elhal, na de ez az idő vasfoga.
(#) Tomi94 válasza DRAWS hozzászólására (») Nov 23, 2018 / 3
 
Ha sokallod, bele se fogj ebbe a típusba, keress mást. NEM LEHET megúszni, konstrukciós hiba. Mindben ilyen, vagy ilyen lesz pár üzemóra múlva. Azt gondold végig, hogy mivel jársz jobban (illetve kevésbé rosszul). Ha megveszel még egyet 5000-ért, aztán amikor az is bedöglik, elhiszed ezt a dolgot.. és van két eladhatatlan, gazdasági totálkáros porfogód. Vagy egyszer rászánod az anyagköltséget, ha tényleg ez a típus kell - és akkor már ezzel is túllépted a gép piaci értékét, de legalább van egy hosszú távon is használható magnód.
(#) xxxyyy hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Sziasztok

Egy Denon hifiből van 2db bontott mechanikám, amin szerepel ez az AR300 típusszám. Ez ugyanazt a mechanikát takarhatja? Én nem vagyok otthon ebben a témában, ezekre nincsen szükségem és talán valaki tudná hasznosítani... Az egyik tökéletesen működött bontás előtt.
(#) doktor válasza xxxyyy hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Szia!
Helyileg merre van, érdekelne.
(#) xxxyyy válasza doktor hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Bp. XVI. ker
(#) doktor válasza xxxyyy hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Köszönöm.
Magánban , folytassuk.
(#) vtomcsire hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Sikerült egy keveset használt szép állapotú Technics RS-BX747 típusú magnót szereznem. Ez az utolsó direkt hajtású Technics magnó. A futóműve megegyezik az RS-B765-ös magnóéval. Minden szuperül működik rajta, kivéve a rögzítést. Felvételnél a hangminőség kifogástalan csak az alapzaj borzasztóan nagy. Régebben volt már RS-BX-646-os magnóm. Sajnos pontosan ez a zaj miatt került eladásra. A következő szériákat érinti ez a (konstrukciós) probléma: RS-BX601 RS-BX701 RS-BX646 RS-BX747. Szervizkönyv alapján beállítottam az AC BIAS és HXPRO értékeket. Az már biztos, hogy a felvevő fej rögzíti a kazettára a zajt. A törlőfej rendben van. Gondoltam pl. kiiktatom a HXPRO ic-t, bár az összes régebbi és újabb Technics is ugyanazt használja. Oszcilloszkóppal összehasonlítva a felvevőfej jelét az RS-B765 és RS-BX747 között van különbség. Olvastam már korábbi hozzászólásban is ugyanezt a zaj problémát. Ott sajnos kidobásra került. Egy külföldi fórumon is jelezték a problémát, de még nem érkezett rá megoldás. Van ötletetek milyen irányba induljak el, illetve valaki már a fent említett magnók közül orvosolta az alapzaj problémát?

Köszönöm a segítséget!
(#) gépromboló hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Sony TC-K461S deckem és a lejátszó/felvevő fej enyhén kopott benne, le szeretném cserélni, de nem tudom, honnan szerezzek az eredetivel teljesen kompatibilisat. Tudnátok nekem segíteni? Felvételre és lejátszásra is szeretném használni. Mellékesen tudna valaki bármilyen támpontot adni, hogy milyen paraméterű fejet keressek? Impedancia, stb. Köszi
(#) Tomi94 válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Egy fotót tudsz betenni róla, amin látszik a fejegység? Ha kétfejes, annak igen olcsón megúszhatod a cseréjét, ha jól sejtem milyen fej van benne..
(#) gépromboló válasza Tomi94 hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Igen, kétfejes.
(#) Tomi94 válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Akkor bejött a megérzésem, ezt még mindig lehet kapni aprópénzért, itt. Sok gyártó használta, JVC Pioneer és Kenwood magnókban is találkoztam már vele.
A görgő úgy látom, volt már cserélve (bár ha szét lesz szedve, egy alapos denszeszes tisztítást megérdemelne a tengellyel együtt). Ami még ezeknél a kétmotoros Sony-knál szokott gond lenni, az a segéd motor tengelyén a fogaskerék repedése, de azt is után lehet gyártatni. Szóval még ezekre szerintem is megéri a ráfordítást, pláne egy ilyen összeget.
(#) gépromboló válasza Tomi94 hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Köszikösziköszi!
A görgő valóban volt cserélve, pár hete vettem bele íbéjen szlovák forgalmazótól, szíjakkal együtt. Jövő hétre tervezem a mechanika alapos átnézését, remélem lesz rá időm és megnézem egyúttal az általad említett fogast is. Köszi ismételten!
(#) doktor válasza vtomcsire hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Szia!
Érdekes amit írsz, mert nekem is voltak a felsorolt készülékeim, és nem tapasztaltam, ezt a jelenséget.
Gondolom a fejek lemágnesezésén , már túl vagy.
Én első körben a hálózatot nézném meg, majd a készülékek tápellátását, és ezután újraforrasztanám .
Ezenkívül kipróbálnám, az összes szalagtípussal.
Következő: »»   120 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem