Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   89 / 197
(#) attika hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Nyomtam egyet kíváncsiságból
Ezt be akarod ragasztani valahova?

1.jpg

2.jpg
   
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Dunakeszin lakok. 0.2mm-es rétegvastagság bőven elég, nem bonyolult alakzat, ha találtam volna itthon olyan műanyagot, amiből ki tudom marni, már a kínai marógép megcsinálta volna...
(#) bbb válasza attika hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Igen, van egy vakdugóm. Meg egy tartalékot is vettem - a gyári egy nap alatt megjött, s nem volt sokkal drágább idehaza (kb. 6,2$), mint a katalógus ár az USA-ban (4$), vagy Koreában (2,2$)
Ez a vonóhorog visszajelző lenne, csak stílusosan szeretném megcsinálni, a megszokott "igénytelen" csak egy ledet odarakunk valahova helyett közel gyári külsőt kölcsönözve neki. Természetesen az 1990/6-os KÖHÉM rendeletnek megfelelően zöld világítást kap, viszont mivel körülötte (is) és általában a gombokon lévő visszajelzők fehér műanyagon világítanak át, így ezt is olyanra szeretném megcsinálni.
A nehézség az lesz benne, hogy a "kimagasló" részt ki kell faragnom a vakdugóból, s oda kell beilleszteni a lapot. Szerencsére a kézügyességem elég jó ehhez, így miután a mintát sikerül jól pozícionálnom, úgy vélem ez nem lesz gond.
Ha pedig eljutottam odáig, hogy bekerül a fekete vakdugóba ez a fehér lap a szimbólummal, akkor még ragasztás után a felület síkjáig el kell dolgoznom, ezért lóg ki ilyen "sokat".
(#) pipi válasza bbb hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Miért kell eldolgozni? pár tizeddel ha nagyobbra nyomtattatod, úgy ragasztod be hogy szintbe legyen.
(#) kokimy hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Sziasztok! Lenne egy CR10S nyomtatóm. Az asztal lassan fűt fel, és alig éri el a 90 fokot. Rendeltem egy másik tápegységet, ami 12V@30A-es. Ezt feltekerném 13.5-13.8V-ig, és úgy nyernék 60-80W-ot. Az lenne az előnye, hogy az csak az asztalt fűtené. De az a kérdés, hogy hogyan tudom bekötni a jelenlegi tápegység mellé a másik tápegységet? Ilyen MOSFET modul található: Bővebben: Link
(#) bbb válasza pipi hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Nem teljesen sík a vakdugó, s nem szeretném, hogy kilógjon.
(#) attika válasza kokimy hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Gnd-t közösíted és a pluszt a modulra kötöd és az alaplapon lévő Fet fogja neked kapcsolni a modulon lévő Fet-et.
CR10S betegsége ez, nagyobb táppal sem fog 90 fok fölé menni, le kell cserélni a Hotbed-et is.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2018

hot.jpg
    
(#) szili83 válasza attika hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Az az igazság, hogy tegnap késő este leszigeteltem az alját parafával két rétegben, és így felmegy az asztal hőmérséklete 100 fok fölé, 105 fokig melegítettem csak, de lehetséges 110 fokig is elmenne. A tápegységet ki fogom cserélni, mivel a fő célom az, hogy gyorsabban fűtse fel 80 fokig, mivel annyi nekem elég petg-hez.
(#) kokimy válasza attika hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Ha jól látom, akkor a '-' pólust kapcsolja a FET. (mellékelt kép)

Nem a következőképpen kellene kötni:
V+: tápegység + kapcsa
V-: tápegység - kapcsa
Vout: kapcsolt - pólus, menne az asztalra
Illetve a tápegység + sarkát bekötni az asztal másik pólusába

A panelt kiszedtem, és a FET-et az alaplap egy PC817-es optokapun keresztűl kapcsolja, azaz az alaplap, és a fűtés akár külön PSU-ról is mehet, mivel az alaplap csak az Optokapu LED-jét kapcsolja be.
(#) kameleon2 válasza szili83 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
PETG-t 235/65 fokon nyomtatom. (ennyit enged a nyomtató max) , de szerencsére pont tök jó ennek az áttetsző anyagnak, amim van. Megnéztem pár tesztet, a túl meleg már csúnyán befolyásolja a szilárdságot - túl törékennyé teszi. Emiatt mindig inkább kinyomok egy kis anyagot nyomtatás előtt is, ne maradjon kétszer melegített a fejben. A szilárdság, rugalmasság, felület tökéletes.
(#) pipi hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Hali!
Vettem egy ctc prusa i3 nyomtatót(játszásra): https://www.ebay.com/itm/2018-A8-DIY-3d-Drucker-Upgradest-High-Prec....l2649
A fa vázat érdemes lefesteni valamivel, vagy ami rajta van kezelés elég?
Köszi
(#) attika válasza pipi hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 1
 
Idézet:
„A fa vázat érdemes lefesteni valamivel, vagy ami rajta van kezelés elég?”


Lekenni nincs értelme, viszont lecserélni az egészet annál inkább.
Nem valami stabil a fa váz sajnos.
Használható de idővel majd le fogod cserélni te is.
(#) kameleon2 válasza pipi hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 1
 
A merevítés többet ér. Én már felszereltem egy bútorlapra és erősen le van húzatva rá. Ami még nem tetszik, az a két Z tengely közötti húzó és tolószilárdság. De ez már nem annyira kardinális. A wobble több gondot okozott. A Z nullázásra készítettem egy saját konzolt reed csőhöz. Nagyon precíz lett azóta. A mikrokapcsoló kétszer ugyanott nem tudta megállítani a Z-t. Márpedig ez igen fontos része a jó nyomatnak. Készült normális tekercstartó is. Mivel önmagával kellett előállítanom kisebb alkatrészekre bontottam inkább a letölthető változatok helyett. A motortartókat is stabilizáltam (cseréltem), Thingiverse-re fel is tettem már egy részét.
(#) pipi válasza attika hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 1
 
Távlati tervben van a váz/tengelyek lecserélése, vannak alu idomaim, csak ugye sokat kell vele dolgozni.... Egyelőre, csak kicsit megerősitem majd a sarkait, de előbb össze kell rakni, ma hozta a posta.
Köszi
(#) pipi hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Hali!
A fűtött asztalra PC szkenner uveglapjával érdemes kisérletezni?
3,3mm, vagy ez túl vastag?
Köszi
(#) kameleon2 válasza pipi hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
Én felraktam rá. Sajna sima üveglap (HP5P). Semmi extra, max torzításmentes, aminek itt nem sok jeletősége van. Ellenben pont úgy törik, mint a sima üveg - vágnom kellett üvegvágóval.
(#) pipi válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Ez gyors válasz volt köszi
(#) t4nt1zjeee válasza pipi hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Én is próbáltam. 3mm rendes üveg. El Lexmark scenner üvegét tettem rá. Azt mondják nem edzett, nem is hőálló. De most marad egyenlőre.
(#) pipi válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Tapad hozzá a pla, vagy kell lakkozni, vagy valami?
Most rakosgatom össze az új gépet, még nem ment élesben.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2018
(#) kameleon2 válasza pipi hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Penny bolt 5-ös faktorú hajlakk. Nekem nagyon bevált. Vízzel lemosható utólag, ha már nem kell.
(#) pipi válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Nyomtattam kettőt, az üveglapot letakarítva jól tapadt hozzá.
Köszi
(#) t4nt1zjeee válasza pipi hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 1
 
Nem használom. 6mm-es pllexi lapra nyomtatok. Az tuti.
(#) pipi válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Hali! Nem sok a 6mm hőszigetelés szempontból?
Ilyesmi vastagságú nekem is van, monitorból bontott, meg kell nézzem egyforma vastag-e mindenfelé.
---
Még egy kérdés: a filament visszahúzás mértékét hol/milyen címszó alatt lehet beállítani?
Most kb 10mm-t látok menet közben, soknak érzem, ritkán van hogy kattog ilyenkor a léptető moci.
Köszi
(#) attika válasza pipi hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 1
 
Idézet:
„Még egy kérdés: a filament visszahúzás mértékét hol/milyen címszó alatt lehet beállítani?”


Retraction szokott lenni a visszahúzás.
(#) Poli válasza pipi hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 1
 
Átfűti, nekem a 3 mm sima üveglapot is átmelegíti pedig sokkal rosszabb hővezető.

Cura-nál: Retraction lemehetsz az értékkel 3.5 mm-ig.
(#) pipi válasza Poli hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Köszi Attikának is
(#) Poli válasza pipi hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 1
 
Idézet:
„ritkán van hogy kattog ilyenkor a léptető moci”


A kattogást, ha az extrudernél hallod, akkor nem tudja átnyomni a megfelelő mennyiségű anyagot, ezért ugrik az előtolásnál a ricni(éles borda).
Két lehetőséged van:
-Csökkented a nyomtatási sebességet (infill, inner shell szokott magasabb lenni), ezt csak szeleteléskor tudod megtenni. Növekszik a nyomtatási idő.
-Növeled a "Hot end" hőmérsékletét, ezt menet közben is tudod változtatni.
A kettő kombinációjával elkerülheted a kattogást.
Az én "tapasztalatom" (két hetes a masina), ha a nyomtatófej hőmérséklete a beállított hőfokhoz képest 3-4°-al alacsonyabb akkor még jó, ha ennél többel akkor már túl gyors a sebesség.
A szörcsögős, bugyborékoló hang azt jelzi, hogy túl meleg a fej.
(#) pipi válasza Poli hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Köszi
(#) pipi hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Hali!
A nyomtatás végén a filamenttel mit szoktatok csinálni?
Kihúzzátok? Nekem beragad a tefloncsőbe, a következő nyomtatásnál a tefloncsőben lévő rész nem akar megolvadni, szét kell szedni, kipucolni.
Ma a nyomtatás végén melegen ki sem tudtam húzni, a végét a fogaskereken nem tudtam áthúzni,
megint szét kell szedni.
Köszi
Következő: »»   89 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem