Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   209 / 292
(#) Kazan66 hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Kazan leirasSziasztok! Hátha tud valaki segíteni ebben: egy FÈG C18H kazánom van, ami jòl müködik, de nèhány napja kicsit “hangos” lett, ès a kijelzöjèn felváltva jelenik meg azòta az aktuális vízhömèrsèklet, pl “45C” ès “18H”. Mi lehet ez a “18H”?
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) StMiklos válasza Kazan66 hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 1
 
Szevasz!

A 18H, az a hiszterézis.
A hiszterézis a dogoztetőt levéve egy csavarhúzóval állítható, a panel jobb oldalán, szinre legalul van, itt a képen fekete.
A panel ezen részén leválasztott a hálózat, de feljebb már nem, ott jelen van.
Beállítható, hogy pl. 65C-nál nem engedi feljebb fűteni az előremenő vizet, és ehhez tartozik, hogy (65-18)-nál engedi újra fűteni a vizet.
Épp most küzdök hasonló vezérlőpanellel... Ott más a gond, de lehet hasonló a megoldás.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018

C12H-40.jpg
    
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 1
 
Már nem engedte az előzőt módosítani.
Itt az volt a gond, hogy nem lehetett állítani az előre menő vízhőmérsékleti korlátot és a hiszterézist se.
Viszont, amiről sehol sincs szó, pedig elég részletes az irodalom, beállt egy "vészüzemre(?)", mely szerint 50C-nál fűtés kikapcsol és 20C hiszterézissel 30C-nál újra indul.
Kínomban be kellett csapnom, most kb. 60-nál kapcsol ki, mert az 50 fok kevés volt.
Cserepanelt betéve most működik a rendszer.
Azért valami javításfélét csináltam, de lehet hogy csak tavasszal kerül próbára. A kazán tőlem 30km-re van, rokonnál.
Üdv: StMiklos
(#) adapter válasza Kazan66 hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 1
 
Nekem ugyan C24 van más vezérlővel, de nálam akkor hangoskodik ha valamiért alacsony a nyomás a kazánban, és/vagy levegős a kazán. (Esetleg a "légüstben" leesett a nyomás ? Nem tudom...)
(#) StMiklos válasza adapter hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 1
 
Nálunk úgy kezdte, hogy olykor ugrált a mondjuk 60C (aktuális vízhőmérséklet) és a 65P (Programozott maximális vízhőfok) között.
Aztán ezt abbahagyta, de már nem lehetett se a max. vízhőfokot se a hiszterézist "programozni".
Látszólag ugyan jól működött, de észrevettem ezt a vészüzem félét, és ami ehhez kapcsolódik, hogy amikor vészként leállt a fűtés 50C-nál, akkor a keringető szivattyú nem állt le többé az utókeringetés után sem.
Úgy tűnik ez akkor van, ha nem a szobatermosztát állítja le a fűtést.
Eddig nem tudtam rájönni egyértelműen mi a különbség a C12, C12H és a CH12 között.
Ezekkel a típusjelölésekkel találkoztam. A 12 helyett írhatnék 18-24-et is.
Üdv: StMiklos
(#) Kazan66 hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Köszönöm a tippeket!
(#) Remisch János válasza increduluszoltan hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Szia! A mérnök neve: Gál Roland. 06 20 ### #### Kispesten van a műhelye.
A turbó motor elektrónikája volt hibás. Nem a kondi, hanem egy szabályzó tranzisztor, vagy fet, vagy triak, azt nem részletezte, de megjavította. 16-ot kért a javításért, amit teljesen reálisnak tartok, mert a leg olcsóbb helyen is az új moci 41 ropi. Az elektrónikát is bevizsgálta, elvittem mindent neki, még a kijelzőt is. 3 nap alatt visszakaptam mindent bevizsgálva, javítva. Korrekt, hozzáértő, szerintem másfajta elektrónikákat is javít, meg kell vele beszélni.

Visszatérve az én esetemre, az volt az érdekes, hogy nagy és közepes fordulaton is halkan járt a turbó. Csak mikor már úgy tűnt, hallott, hogy leállt, akkor is kellett volna a ventillátornak forogni nagyon alacsony fordulaton, hogy teljesen kiszellőztesse az égésteret. Na nekem ez a része nem ment, és ha rendesen átmelegedett, és már úgy tűnt meg is állt, na ebből kifolyalg ált ki hibára. Azt a mai napig nem értem, ez a hiba hogyan hatott vissza a kijelzőn a lángmodulációt mutató pálcasorra?

Üdv: Jani
Személyes információkat nem adunk meg.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Gogo hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Segítséget kérnék. Baxi duo tec GA kombi kazán. Begyújt, elkezd modulálni, és félúton elveszti a lángot. Kifúj, újragyújt és indul a ciklus előltől. Érdekes, hogy nem adja a 128-as hibajelzést. Ha nagy teljesítményt várok tőle működik rendesen. De ha leveszem a víz hőmérsékletét, ehhez már nem tudja beállítani a kisebb teljesítményt. Tartok tőle, hogy a gázszelep hibája. Segítsetek ha tudtok. Köszönöm szépen!
(#) zoszka válasza Gogo hozzászólására (») Nov 20, 2018 1 /
 
Adaptív gázszabályozás van benne. Hívj szervizt.
(#) Kazan66 válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Miklós, mellékelem a vezérlőpanal oldalának fotóját, megnyitni még nem mertem
(#) Kazan66 válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
ujra a kép
(#) Kazan66 hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
A képet küldöm:
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) Gogo válasza zoszka hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
De jó hogy mondod. Tényleg, minden leírásban benne van. A gázszerelő eszembe sem jutott
Egyszerű az egész, a ventilator szépen szabályoz, a szelepet tisztítani kéne. Most csinálok hozzá egy spéci kulcsot. De azért köszönöm, hogy válaszoltál! Nem tudsz elfogadható áron egy SGV100-at?
(#) Gogo hozzászólása Nov 23, 2018 / 1
 
Tanulságképpen: Baxi Duo-tec kombi kazán. Lemodulálás során lángvesztés. (Itt fentebb leírtam.)
Javítás: ionizációs szonda csere 4500Ft-ért. .
Rekalibrálás. (https://www.youtube.com/watch?v=OdR0ZkYwEeg) (http://www.baxiboilers.com/sites/default/files/Duo-Tec-Troubleshooting-guide_061818.pdf )
És tökéletesen működik. Hogy egy ionizációs szonda mitől tud elromlani, nem tudom.
11,2mA-nál nagyobb ionizációs áram kell a lángtartáshoz ahogy méricskéltem!
Gázszelep vezérlése 24V PWM. Max. teljesítménynél 90%-os térkitöltéssel.
Gázszerelő géniuszok 40-60e Ft körül saccolták a javítást,. Certifikálva természetesen nincsenek!
(#) Inhouse válasza Gogo hozzászólására (») Nov 23, 2018 1 /
 
µA-ek szoktak lenni...
(#) Gogo válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Én is kétkedve konstatáltam, de ennyit mértem. Nem tudom miért. Lehet, hogy a szerény képességű auto méréshatáros kínai műszerem nincs hivatása magaslatán. 15 körül max lángon. Nincs tapasztalatom a kazánnal, 7 éve működik, most rosszalkodott először. 5 napja ismerkedem vele, ügyes drága szerkezet. Remélem nem túl esendő!
(#) mercike hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
SOS! Fázunk! buderus logano 124 szívat,de nagyon! Égőrelé problémát jelez a kijelző, vettem újat azzal is azt csinálja... szikra megy gyújtóláng beindul kb. 5-7 mp megy majd elalszik, kiold a relé (világít pirosan), minden próbálkozásnál ezt produkálja. Szakember egy darab sem a környéken! Köszönöm ha segítetek!!!
(#) blasz válasza mercike hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Szia a mi kazánunk is ezt csinálta vagyis hasonló hibát produkálta,és egy rohadt 330nf kondi volt a ludas a vezérlő panelon.De nekünk Dual Survivar kazánunk van.Kicseréltem és kb.5 hónapja megy hiba nélkül.
(#) mercike válasza blasz hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Köszi! ennyire nem értek hozzá...szerinted a logomatic 2107-ben lehet a hiba? Nem hinném,mert egyértelműen égőrelé prob. jelez!!!
(#) konop válasza mercike hozzászólására (») Nov 23, 2018 / 1
 
Ha begyujtás után is szikrázik, akkor forditsd meg a dugvillát a konnektorban.
(#) mercike válasza konop hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Köszönöm szépen! Igen már ég a "gyújtóláng" és látszik,hogy még mindig adja a szikrát... Próbálom.
(#) mercike hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
konop! Nagyon köszönöm!!! az volt a probléma...
(#) Kovács Tibor válasza peanut hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Szia!
Nekem is volt ilyen kazánom,de már kicseréltem...
Nagyon jól szerelhető, minden csavarral van megfogatva és "nemes" anyagokból van összerakva, sárgaréz elemek és rozsdamentes csavarok.
Nyugodtan kezdj hozzá ha van hozzá érzéked.
Elraktam egy-két alkatrészét de már szétdobtam...
(#) balazsgy válasza konop hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Szia! Csak a francia kazánok fázisérzékenyek? A szomszédomnál vagy 15 évig jól ment a Duvall, azután elkezdett hibákat produkálni, a szerelők csak több nap után jöttek rá, hogy a dugót meg kell fordítani és onnantól jól működött. A tulaj esküszik rá, hogy mindig a korábbi módon volt bedugva a dugvilla. Ilyen eset lehetséges?
(#) Teaway válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Ha fázisérzékeny, akkor nem fix bekötésűnek kéne lennie?
(#) jozsef1978 hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
VALAKI TUDNA SEGITTENI ARISTONE EVO 24 ES KAZÁN ERR 203 HIBAKOD MIT JELENT?
(#) Teaway válasza jozsef1978 hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
2xx a HMV kör hibái, de 203-ast nem találok.
(#) Taki33 válasza jozsef1978 hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Ugyan nem kimondottan ez a típus (Ariston Clas B prmium) de kiindulási alapnak jó lehet!
203 - NTC HMV NTC meghibásodás, (zárlatos, vagy szakadt)
(#) jozsef1978 válasza Taki33 hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
KÖSZÖNÖM
(#) jozsef1978 hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
2 szerelö nézte és elmentek szo nélkul. Még csak azt se mondták meg mi lehet a gond.
Következő: »»   209 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem