Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   239 / 277
(#) burgerklein hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Sziasztok .Van egy Dell Inspiron 1720 as leptopom de az a probleman vele hogy mikor csatlakoytatom a leptop töltömet a leptophoz mar indul is a leptopom . Kikapcsolni se bekapcsolni nem tudom a leptop be es kikapcsolo gombjaval . Ha valaki tudna esetleg segiteni hogy mi a problema vele ,nagyon megkoszonem .
(#) gyuszo válasza burgerklein hozzászólására (») Okt 20, 2018 / 1
 
A bekapcsoló nyomógomb be van ragadva. Ráférne egy alapos takarítás, mert a magánhangzók ékezetei is lemaradnak és a beragadt billentyűzet okozhatja a szóismétlést is és a betűhibát. ( leptop ) Helyesen laptop lenne.
(#) burgerklein hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
Köszönöm szépen az informaciot de most kiszereltem a bilencsüzetet meeg szetszereltem a leptopot is es kihuztam a billentyuzet mufait az alaplapbol de ugy is csak ugy indul . Kerdesem hogz mi lehet a problema oka?

Ha valaki tudna esetleg segiteni hogy mi a problema vele ,nagyon megkoszonem .
(#) burgerklein hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
igaz hogy a videokartyaa procesora volt atmelegitve
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 21, 2018 / 1
 
Sikerült a javitás!
A kiszakadt csavarok anya-részét pillanatragasztóval fogattam a helyükre, majd száradás után kétkomponensű ragasztóval feltöltöttem a környezetét.
Pár óra száradás után most majdnem olyan mint az új.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
(#) szmutkuzoltan hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Sziasztok,

A minap a lányom Lenovo Flex laptopja fullra merült, majd nem indult el többé. Full fekete képernyő, se kép se hang.
Én annyit találtam, hogy nyomjuk meg a Novo gombot, illetve ha az se, akkor vegyük kia z akkut, illetve a CMOS elemet. Ezeket megcsináltam, egész éjszakát állt áramforrások nélkül, nyomtam a bekapcsot is percekig, de sehol semmi.

Végül elvittem egy szervizbe, ahol ingyenes bevizsgálást hirdettek. Kb. 8 perc múlva mondták, hogy chipset hiba, 40-ért tudják javítani. Nem hittem, máshová mentem ajánlás alapján. Ott volt bevizsgálási díj, de végül megérte a váltás, mert másnapra kész volt a gép és csak 10 ezer volt összesen.
Kérdeztem mi volt a hiba, a srác elmondta hogy elég volt neki egy BIOS hard reset. Azt persze nem mondta el, hogy hogyan csinálta és én nem találok semmit a neten erről, pedig marhára érdekelne...
Ha valaki tudja és nem titkolja hogy miként lehetett ezt még jobban resetelni mint ahogy én csináltam, kérem írja meg...
(#) zolika60 válasza szmutkuzoltan hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Lehet, hogy az elem helyét rövidre is kell zárni.
(#) pumukli57 hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
Az alaplapon van 2 jamper (érintkező) azt kell rövidre zárni és közben a bekepcsolo gombot megnyomni akkor resetel a bios..
(#) szmutkuzoltan válasza pumukli57 hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Köszi. Elraktározom az infót, hátha még megyek ebbe az utcába ismét.
Már össze van szerelve és most működik, ezért nem szedném szét ismét hogy megnézzem... de legközelebbre tekintve:
Miről ismerhető fel ez a két érintkező, van valamilyen felirat hozzá? Másik gépeken is jellemzően van ilyen jumper?
(#) Lucifer válasza szmutkuzoltan hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Van az akku mellett egy IC ami folyamatosan méri az akku kondícióit (bemenő/kimenő áramot) ezen információk alapján tudja pontosan, hogy mennyire van egy adott pakk lemerülve/elhasználódva.

Ha egy pakk alámerül azt onnantól tűzveszélyesnek minősíti azaz nem tölti/süti ki többé. Valószínűleg ezt programozták át neked. Ehhez általában speckó SMBUS adapter és havidíjas szoftver kell, mert a művelet alapvetően védve van és az átprogramozáshoz kvázi fel kell törni a program fejlesztőjének az adott típusú akkut, hogy támogatott legyen.
(#) burgerklein hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Sziasztok. A Következö problémával találkoztam.

Van egy Dell Inspiron 172o as leptopom .

Aprobléma a következö

Mikor csatlakoztatom a töltöt a leptopomhoz az inditó led automatikusan vilog , de nem indul , 2 másodperc mulva már se nem pislog de se nem indul csak egy zzzzzzz moraj halatszik . Ha valaki tud segiteni szivesen várom a segitséget .
Köszönettel Frity
(#) burgerklein hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
lehetséges a AMD chipset meghibásodása ez a probléma oka?
(#) highand hozzászólása Nov 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Érdekes problémába futottam. Adva van egy T400-as alaplap. Ezen a BIOS nagyon nagyon lassan fut végig, pl, a Logo is több mint 2 percig látszik. De ha egyszer elkezd betölteni az NTDLR a Win7 alól, akkor már az elvárt sebességű az alaplap.

A BIOS-ban minden defaultra van állítva, a security menüben is.

Felmerült az, hogy valamire várakozik az alaplap, de akkor úgy működne, hogy elfutna normál sebességgel addig az opcióig, ahol várakozik. De nem ezt csinálja, arányosan minden folyamat le van lassulva, mintha nem menne a szorzója.

De akkor a windows alatt meg miért megy normálisan?
(#) zolika60 válasza Tilleo hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Egy jó fotó nem ártana a sérülésről.
(#) Near hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok! Adott egy régi travelmate 4500. Kijelzőjén függőleges színes csíkok jelentek meg, ezen kívül működik. Sikerült hozzá szereznem egy donor gépet. Sajnos mint kiderült csak a ram volt kontakthibás a donorban nem az alaplappal volt gond, viszont pontosan ugyan azt a csíkos képet produkálja, mint amihez vettem. Mi okozhatja ezt? Mozgatásra nem javul, mindkettőt szétszedtem, kitakarítottam de változatlan. Sérülés egyiket se érte. Lehet egyáltalán kezdeni vele valamit? Ebayen 6-7000 ezer között lenne kijelző hozzá de a szállításért is elkérnek annyit, így meg már nem megérős.
(#) bbalazs_ válasza Near hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Nem egészen világos nekem. Tehát most van két géped és mindkettő jó és a SAJÁT képernyőjével csíkos képet ad? Vagy a recipiens a donor képernyővel és viszont?
Ha a képernyőt a csíkok felett erősen nyomod kézzel, akkor változnak-e a csíkok, esetleg szűnnek? (ehhez a képernyőnek kint kell lennie, nem műanyagos keresztül gondoltam)
Ha változik, akkor kijelző. Ha semmi sem változik, akkor valami video-gond, ami lehet elvileg a kijelzőben is vagy a videoprociban is. Ha külső képernyőn normális, akkor inkább kijelző.
Nézd meg a típusát, más is jó, ha a felbontás, kiosztás, feszültség megegyezik.
(#) Szasza9668 válasza Near hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Ha megmondod a kijelző tipusát lehet tudok adni neked ingyen is.
(#) Near válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
bbalazs_: Igen van két egyforma gép ugyan azzal a hibával.
szasza9668: Egyelőre nem volt időm teljesen szétszedni a kijelzőket. 1024x768 as 4:3 as kijelzők. Acer TravelMate 4500 asok a gépek.

A hétvégèn szétszedem a kijelzőket és akkor tudok biztosat mondani.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2018
(#) bbalazs_ válasza Near hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
A kijelzőn CSAK csíkok vannak vagy pár csík mögött a képernyő működik, láthatók a feliratok pl.?
Külső képernyőre dugva jó a kép?
Már a bekapcsolás pillanatától csíkos?
Szaporodnak-e a csíkok vagy változnak-e idővel?
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2018
(#) kissi hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Sziasztok!

A lányomnak van egy DELL 3542-es laptopja és eddigi jó működés után most egyszer csak nem kapcsol be ! A hibajelenség: a Be gombot megnyomva az előlapi LED periódikusan 1-et villan, ill. gyengén hallatszik, mintha a DVD vagy a winchester fel akar pörögni nagyon rövid időre, a kijelző sötét! A memória modult kiszedve belőle csippant, ezért úgy gondolom nem teljesen halott !
Mi okozhatja ezt, ill. mit nézzek meg ?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) zolika60 válasza kissi hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Vedd ki a DVD-t és a Wincsesztert is, úgy próbáld.
(#) kissi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Kivettem a W-t és a DVD-t is, nem változott a helyzet... !

Lehet olyan, hogy az aksi kuka és anélkül nem megy ( nekem logikátlan lenne, de bármi megoldható szoftveresen ! ) ?!
(#) zolika60 válasza kissi hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Mennije kell aksi nélkül is. Akkor sajnos nagyobb a probléma. Szét kell szedni a masinát és az alaplapon kell mérni. Nem árt egy kapcsolási rajz sem.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2018
(#) kissi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Köszi, a családban lévő más laptopokkal nekem is az a tapasztalatom, hogy mennek aksi nélkül... !
Kapcsolási rajzra szerintem kevés az esély, mit próbáljak keresni, mérni ?!

Köszi a segítséget!
(#) zolika60 válasza kissi hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Elsősorban a tápokat. De lőtte próbáld azt is meg, hogy kiveszed a memória bővítéseket és minden perifériát.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2018
(#) Near válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Nem egybefüggő hanem kb 1-2 pixel széles csíkok vannak. A kép tökéletesen működik van ahol a csík maga is ad képet csak pl egy szín esik ki. Szétszedni a kijelzőket még nem volt időm.
(#) bbalazs_ válasza Near hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Akkor az LCD panelhiba a valószínűsíthető ok. A kijelző lapjáról az üvegre menő fólia nem érintkezik valószínűleg rendesen.
Sajnos képernyőt kell cserélned mindkettőn.
(#) kissi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
OK, csak nem tudom rajz hiányában a mennyiségeket !
Köszi, hogy próbálsz segíteni !
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) UDPSendToFailed hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Adott egy gép, LA-8241P alaplappal. Egy rosszul sikerült BIOS frissítés után se kép se hang, nem ad semmi életjelet, nem lehet bekapcsolni, a recovery mód se jön be. Kerestem hozzá dumpot, szétszedtem, flasheltem a 2 BIOS chipre, az egyik W25Q32BV (4MB), a másik EN25QH16 (2MB). Nem jártam sikerrel, a probléma ugyanaz, mint előtte. Megvan az alaplap datasheet-je, elvileg a KBC-ben (KB9012QF A3) is van egy 128KB-os flash. Lehetséges, hogy annak a tartalma is sérült, és ezért nem indul? Hogyan tudnám ezt kideríteni? Megpróbáltam ezzel a módszerrel ellenőrizni, de sajnos nem ismeri fel a flashelő gép.

Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) Near válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Kár, hát akkor marad a bontás. Köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2018
Következő: »»   239 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem