Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   245 / 277
(#) Gaston65 hozzászólása Máj 31, 2019 /
 
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni tőletek egy nagyon egyszerűnek tűnő kábeles problémára. A laptop:2016. januári asus N550JX-CN027D. Egy éve kezdődött az első gond az LCD kijelző szalagkábel a tető mozgatására
elmozdult,kikopott vagy megtört lényeg hogy többször újra csatlakoztattam egy darabig jó volt aztán megint sötétbe borult,kicseréltem a szalagkábelt és rögzítettem a csatlakozót szilikon gumival plusz a gyári szivaccsal a hátlappal rányomva.Egy évig jó volt most megint előjött ugyan az ,próbáltam rögzíteni a zsanérhoz a kábelt,még egy szilikon gumit raktam a hátlapfedélhez de csak ideig óráig jó,és sajnos már nem csak a fedél mozgatásánál van gond váratlanul is lekapcsol a kijelző persze minden más megy.Láttam külföldi oldalakon többen is szenvednek vele,típus hiba lenne? most rendeltem megint egy új kábelt... (egy hónap még megjön)Mivel tudnám rögzíteni rendesen ezt a kábelt és a csatlakozót nincs valami tippetek ?
(#) arion hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. A csatolt képen látható áramkörben nincs meg a 15V ALW csak helyette 5,6V. Az ikerdiódákat, a 4db kondenzátort, PQ5 PQ6 tranzisztorokat is kimértem, minden hibátlan. Zárlat nincs az áramkörben sehol, valamint az 5V ALW és a 3.3V ALW is hibátlanul megvan. PC19 és PC20 közös pontja is csatlakozik PQ36 4-es lábára. Merre keresgéljek, vagy mi okozza ezt? Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2019
(#) yohnsee válasza arion hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Szia,
a 15V ALW máshonnan jön. A képen látható konverter csak az 5V és 3.3V-ot állítja elő.
PQ6 melyik oldalán mérted az 5.6V-ot? PQ5 nincs nyitva? Gate-n mit mérsz?
Üdv,
János
(#) arion válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
PQ6 emitterén mértem az 5,6V-ot és ahogy a rajzon is fel van tüntetve ott 15V-nak kellene lennie. Az 5v-ból állitja elő a diódás feszültség négyszerező, PC19 és PC20 közös pontján lévő vezérléssel (szaggatással). PQ6 akár nyitva van, akár le van zárva, ennek a feszültségnek meg kellene lennie.
(#) yohnsee válasza arion hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Ha nem titkos, feltöltenéd az egész doksit?
(#) arion válasza arion hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Meg is van. Akkor jelenik meg a feszültség ha a bekapcsoló gombot lenyomom. De sajnos igy sem kapcsol be a laptop, a visszajelzés nem gyullad ki hogy működne
(#) arion válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Persze szivesen. Úgy tűnik az északi hidat már melegítették lehet hogy most is ez a baja, Holnap kiderül, felteszem gépre és reflow.
(#) NickE hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Van egy ASUS X54H laptopom. A leírásban az szerepel, hogy a bluetooth opcionális, így valószínűleg nincs benne. Többször próbáltam már bekapcsolni, kerestem BIOS-ban, Windows alatt, FN+F2 billentyűt nyomogattam (aminek rádiós ikonja van, de nem csinál semmit). Azért érdekelne, mert van egy bluetooth-os egerem és akkor nem kellene USB-re dugnom semmit.

Ami egy kicsit furcsa, hogy 2 antenna csatlakozó van. (main és aux)

laptop.jpg
    
(#) yohnsee válasza NickE hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Szia,
Miért fura a 2 antenna csatlakozó? Ez a normál felállás egy wifi kártyánál. Inkább a típusára keress rá, hogy tudja-e a bt-t. Gyanítom, nem. Ha opcionális, akkor vagy van még egy mini pci/pci-e slot szabadon, vagy hibrid kártyát kell venned.
(#) Joe_001 válasza NickE hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Szia
Vagy e helyett raksz be egy bluetoothos kártyát. Mint ahogy én is tettem a pár éves HP gépembe.
Innentől gépfüggő milyen kártya jó bele.
(#) NickE hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Szerintem ez csak Wifi. A két antenna miatt gondoltam, hogy esetleg lehet van bluetooth is.

Szóval ha veszek pl. egy ilyen kártyát, beteszem, várhatóan lesz wifi és bluetooth is?
(#) pipi válasza NickE hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Hali!
Ha a driverét is feltelepíted, bár újabb win ismerheti helyből...
(#) Joe_001 válasza NickE hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Én letölteném a szervízkönyvét. Abban adnak ajánlást hogy melyik jó. Én először rosszat vettem, a HP8560-om hoz. Mini PCI-os volt, de a hardver nem tudta az új chipet. Egy kicsit régebbit kellett vennem, Az is tudott 5 GHz-t + bluetoothot, lehet, az AC sebessége volt más. Én Atheros chipeseket használok, ahhoz a Linuxosok megírják a Win drivereket is.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) NickE válasza NickE hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Végül azt az olcsót vettem, amit linkeltem. Most jött meg. Nagyon jól működik a wifi és a bluetooth is. Nem kért a Windows drivert.
(#) zsolt58 hozzászólása Szept 5, 2019 /
 
Sziasztok. Van egy Lenovo B51-30 laptopom. Egy házi építésű erősítőt akartam próbálni jacket bedugtam és el kezdet pattogni a hangszóró és ki húztam és most a laptopon nem szól a hangszóró és a jack sem működik.Most lehet röhögni A jobb alsó sarokba a hangszóró jelnél van egy piros X. Szvl csak Bluetoothon tudok rajta pl zenét hallgatni. És meg szeretném csinálni de nem tudom hogy a hang kártya vagy a hangszóró a rossz. Hogy tudnám tesztelni vagy valami.
Üdv és szép napot
(#) vargaf válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
A jack amit bedugtál a laptopba mire volt kötve? Az erősítő bemenetére? Volt galvanikus elválasztás a laptop és az erősítő között?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2019
(#) bbb válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Nem csak le van tiltva? A piros X azt is jelentheti, hogy levetted némára... Próbáld csak simán engedélyezni.
(#) zsolt58 válasza vargaf hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Nem volt galvanikusan leválasztva és földelés sem volt
(#) zsolt58 válasza bbb hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Nem találok semmit. :/
(#) bbb válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
A képek alapján sikerült kinyírnod a hangkártyád.
(#) vargaf válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 5, 2019 1 /
 
Ez igen, nem hiába "Zsolt a király az elektroba" ( idézet Tőled )!
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2019
(#) zsolt58 válasza bbb hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
És azt lehet cserélni vagy megcsinálni?
(#) bbb válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 5, 2019 / 1
 
Persze. Alaplapcsere. Ha szerencséd van és megtalálod az alaplapon a tönkrement alkatrészeket és még ki is tudod őket cserélni, akkor javíthatod is (ez esélytelen).
A legegyszerűbb, ha veszel egy USB hangkártyát és azt használod ezentúl.
(#) Ktulu válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 5, 2019 / 1
 
Cseréled az audio IC-t.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2019
(#) elactrofan válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Szia keress meg magánba, segítek a javításban.
(#) Kovidivi válasza elactrofan hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Teljesen felesleges javítani, amikor pár eFt-ért használtan akár 7.1-es USB-s hangkártyát is vehetsz...
(#) Ge Lee válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 8, 2019 / 1
 
Nekem egyszer egy ismeretlen audió szoftver feltelepítése után csinált ilyet a lenovom. Újratelepítettem a gyári audio drivert és újra lett hangkártyám.
(#) zsolt58 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Ujra raktam a Windowst és igy sem lett jó.
(#) vargaf válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
A Windows újratelepítése a fizikai hibákat nem javítja!
(#) elactrofan válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 12, 2019 / 1
 
Vezérlõpultba látható a hangeszköz?
Hanem akkor feleslegesen töltöd az idöt telepítgetéssel.
Hardwer hiba az az audio codec csere.
Következő: »»   245 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem