Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   127 / 141
(#) sitto válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Az lehet, de az inductor forró.
(#) Kovidivi válasza sitto hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Mint írták, az induktivitás nem oda való, rakj oda másikat.
(#) sitto válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Ok. Milyet?
Mi alapján válasszak?
(#) Kovidivi válasza sitto hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Szerintem leírták már előttem.
(#) qvasz2 válasza sitto hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Próbálj ilyen kivitelűt szerezni, és ne 5A-re, hanem 8-10A-re legyen méretezve!
minta
(#) BI-AMP hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Nem rég vettem a képen látható H4 es foglalatú izzókat az autómba.
Mit gondoltok, lehet e úgy használni őket, hogy egyszerre világítson a hosszú és a rövid fény? Mert ha felkapcsolom a reflektort el alszik a tompítót. Régen a kocka ladáknál átkötöttük, hogy ne kapcsoljon le a tompítót amikkor fel kapcsoljuk a reflektort, így sokkal jobban láttunk. Viszont ez még halogén izzó volt.
A LED re az van írva, hogy 36Watt, le is mértem és igaz. Viszont egyben 36Watt, az az 2x18Watt külön a tompított és külön a refi. Egyenlőre félek kipróbálni nehogy elfüstöljön a LED vagy a driver.
(#) uniman válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 12, 2018 / 1
 
Hello! Ismered a közlekedési szabályokat?! Bizonyára felétek sincs másképpen, mint errefelé Európában... Úgy emlékszem "fénykürt" módban világíthat mindkettő...persze ez így csak rövid ideig használatos.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
(#) BI-AMP válasza uniman hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Bizonyára igen. Viszont nálunk ilyen dolgokat nem ellenőrzik, mivel nincs műszaki és a rend őrei sem foglalkoznak ilyen dolgokkal. És amúgy is ez nem lenne mások számára zavaró.
(#) szikorapéter válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 12, 2018 / 1
 
Maximum hiszed.
3 ismerőst is büntettek meg ezek miatt a vackok miatt, van aki 10E ft-ért vette a 2db-ot, volt amelyik 55~E -ért és mindkettő szép csekket kapott. De nézz utánna a KRESZ külön kitér erre is hogy LED fényforrás csak olyan lámpatestben használható amibe eleve ezek vannak tervezve (ebből satrua kiesett a H4,H7 és sok más is...).
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
A kolléga Kárpátalján él.
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Ott nem tudom hogy működik, de Magyarországon eléggé nézik.
Igazság szerint szerintem többet ér egy jól belőtt fényszóró + normális (érsd: nem 2000Ft-os) halogén izzó mint bármilyen led amit utólag beleraknak. Az az olyan fényforrásba való leginkább amit ahhoz alkottak.
(#) BI-AMP hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
Igen Kárpátalján élek. Az itteni út viszonyok miatt mindenki arra törekszik, hogy jól láson. Én csak próbaként vettem meg ezt a ledet és elégé meg győző, nagyobb a fényereje mint a 2000forintos halogéneknek és még a vetitési képe is megvan.
Mindeközben kipróváltam, és lám csodát nem lehet egyszere használni a két részét. Van benne egy védő elektronika ami lekapcsoja a tompítot fényt a reflektor felkapcsolása esetén.
(#) dbase válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 14, 2018 / 1
 
Gondolom a hűtése sem bírná el... De a halogént is azért nem szabad mert kis üvegen belül hatalmas lenne a hő hatás ha egyszerre menne. Nem ajánlott neki.
(#) Horvath65 válasza dbase hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Arról nem is beszélve, hogy a máshogy kialakított fényszóró a LED-del igencsak elvakítja a szembe jövőt! Tapasztalom...
(#) rockersrac válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Kivéve ha tényleg olyan ledet vesz, ami egy az egyben kiváltja a halogén izzókat. Léteznek ilyen ledek, csak rohadtul nem olcsók.
(#) Tomi0 hozzászólása Ápr 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kis segitseg kellene. Ma nekialltam egy 13x1wattos lampat osszerakni. Kinai powerledek es kinai tap. Kb. fel oraig minden jol mukodott, az osszes led vilagitott, majd egyszerre 5led feladta a szolgalatot. Multival merve mind az 5 led felvillan, igy az a kerdesem ez tap hiba lehet vagy tulmelegedtek a ledek es led hiba? Alu 60cmes profilra vannak felrakva. Ezt a tapot elvileg 8-15x1w ig lehet terhelni. Sorba vannak kotve. Az az érdekes, hogy a betaptol(pozitiv oldal) 7led vilagit majd 5 sotet es 1 megint jo.
Koszi a segitseget!
(#) waterbear válasza uniman hozzászólására (») Ápr 16, 2019 / 1
 
Rosszul emlékszel, nálam a Renault Laguna I-ben gyárilag így van kötve, hogy a tompított mellé felkapcsolható az országúti reflektor is, és akkor 4 db H1-es világít. Kényelmes, és jól bevilágítja az utat.
(#) synergy válasza waterbear hozzászólására (») Ápr 16, 2019 / 1
 
Szia,

nem figyeltél eléggé. Az övé H4-es, a Tiéd H1-es.
Nálad 4 különálló izzó van, ott mehet egyszerre (és szokott is).
Ez a H4-esnél gond, mert ott 1 burában van a két izzószál, ezért ott
nem működhet egyszerre, csak fénykürt idejére.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2019
(#) synergy válasza synergy hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Van olyan, ami próbálja utánozni az izzó szálat, pl. philips x-treme ultinon.
Ez is csak off-roadra engedélyezett (nálunk), és én nem raknám Free-form tükrösbe, csak maximum projektorosba.
(#) qvasz2 válasza Tomi0 hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Méregetni kéne egy áramot, és minden leden feszültségeket.
(#) Tomi0 válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Koszi!
Feszultseg nincs rajtuk, annyit mertem mar. Aramot hogyan a legegyszerubb?
(#) pipi válasza Tomi0 hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Hali!
Ha mind sorba van kötve, és pár világít, pár nem, amin nincs feszültség az nyilván zárlatos lett,
Lehet rossz abban a tápban az áramgenerátor...
Áramot a teljes körrel sorbakötve a műszert tudsz.
(#) nedudgi válasza Tomi0 hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Ilyen LED ritkán lesz zárlatos, én még nem találkoztam olyannal. Erős a gyanúm, hogy zárlat van az alulemezen, esetleg pár szerelőlapkán. Milyen hűtőpasztát használtál?
(#) nedudgi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Szerintem az áramgenerátor nem lehet rossz, mert a sorbakötöttek közül 8 LED kap rendes áramot.
(#) Tomi0 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Nem raktam pasztat. Pillanatragaszto fogja fel. Igy is forro volt az alulemez. Nehezen lehetett csak megfogni. Egymas utani 5db lett zárlatos? Kozte van olyan(full spectrum) is amit a kinaiak forrasztottak a lemezre. Fehereket en forrasztottam.
Ha zarlatos lett a led akkor is fel tud villanni a szakadasvizsgalattal multival?
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2019
(#) nedudgi válasza Tomi0 hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
A paszta kell, nem lehet (szabad/érdemes) kispórolni. A pillanatragasztó kutyagumit sem ér ilyen célra, ha 150mA felett kap egy LED.
A "nehezen lehetett megfogni" sok tényezőtől függő, pontatlan meghatározás, jelenthet 45°C hőmérsékletet, de 90°C-t is. Sérülhetett a szigetelés is.
A multiméterrel végzett vizsgálat közbeni felvillanás jelezheti, hogy több, egymástól távolabbi LED vezetéke zárlatos az alucsíkkal.
(#) qvasz2 válasza Tomi0 hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
A pillanat ragasztó nagyon rossz döntés: a melegtől elengedhet, onnantól kezdve semmi hűtése nem marad a lednek, egészen biztosan halál vár rá.
Keríteni kéne egy beállítható áramú analóg labortápot, és azzal méregetni, mert ez a vezérlő sajnos kapcsoló üzemű, így ha mérsz is, a multiméter becsaphat.
(#) Kovidivi válasza Tomi0 hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Nem 5 LED, hanem csak 2db LED érintkezik az aluval. A közte levő 3 meg ezért nem világít. A pillanatragasztó jelen esetben inkább hőszigetelő, mintsem hőátadó közeg működik...
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2019
(#) Tomi0 hozzászólása Ápr 17, 2019 /
 
Koszi mindenkinek.
Alu profil es a hutolapka teteje vhogy erintkezett 2 helyen is. Felvettem oket, raktam ala pasztat es ujra forrasztottam oket, majd a lapka szelen par potty ragasztoval odafogattam. Igy egyelore megoldodott. Az osszes tobbi ala is rakok pasztat ezek utan. Bar nem ertem hogy lett zarlatos, mert a vezetek csak a lapka tetjehez ert hozza..
(#) synergy hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Sziasztok,
segítséget kérnék egy egy led-es elemlámpa töltő-működtető áramkörének beszerzésében.
A lámpa ALDI-s, a típusa WK/SL-3898. Nyílván ez egy kínai T6-os ledes lámpa. Sajnos az Alin, ebayen nem találtam alkatrészt hozzá. Az ALDI-ban meg pénzt adnak vissza, de nekem a lámpa hasznosabb.
Következő: »»   127 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem