Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keverőpult építése, javítása
Lapozás: OK   70 / 78
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Egy köztes kérdés míg fejtegetem a képeket. A két csatornában teljesen egyformán jelentkezik a búgás?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Nagyjából igen de csak max állásban a master potiknál.Ha lehúzom szinte csend van.Nincs jel rákötve úgy néztem.
(#) blasz hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Ha felkötöm a jelföldet a kasznihoz hangosabban búg,ha lekötöm akkor meg alig.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Hol van ez a rákötési pont? Nincs véletlen egy másik is és földhurok keletkezik mikor rákötsz?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Lejjebb a 053 képen látszik,a 230v csatlakozó csavarjánál.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Mikor azt leveszed, szakadás mérhető a helyén?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Már mint mit?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
A tápcsatlakozónál a zöld vezetéket leveszed a csavarról, a vezeték és a ház között mérsz ellenállást.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Igen teljes mértékben szakadást mutat,ugyan nem lecsavaroztam hanem vágva forrasztva volt igy leforrasztottam.
(#) sany válasza blasz hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Ez a tápegység nem valami bizalom gerjesztő.
(#) blasz válasza sany hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Nincs hely másra.vagy vezeték mindenhol.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
A bemeneti csatlakozóknál futó test pálcáról vigyél testet a háznak, az a megfelelő hideg pont.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Úgy van megcsinálva ahogy irtad a bemeneti "pálcáról" is a csavar alatt van föld.
(#) sany válasza blasz hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Esetleg külső tápegységet próbáltál már?
Nem azt mondom, hogy biztosan ettől zúg, de lehet segít valamit.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) blasz válasza sany hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Nem próbáltam még, de azt hiszem minden igy marad a keverővel.annyira nem vészes a búgás,és lehet már csak az én fóbiám hallja még.A kondikat még kicserélem amik repedtek,és ennyi.Igaz az se kevés több mint 40db.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
A repedt külsejű kondik a jelet viszik át, vagy a hangszínt szabályozzák. A búgáshoz semmi közük. Azt sem tartom valószínűnek, hogy az értéküket befolyásolná ez a külalaki hiba. Becsüld meg így ahogy van.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Szia igen igy marad amit tudtam megtettem vele, lenne rajz könnyebb volna de nem találtam.Köszönöm az eddigi segítségedet.
(#) blasz hozzászólása Nov 2, 2018 /
 
Sziasztok,ennek a régi keverőnek mekkora lehet a kimenete? 1.07vAc mértem 0 decibelig kivezérelve. 1Khz sinuson mérve.
(#) pucuka válasza blasz hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Vagy 0,775 V aszimmetrikus, vagy 1.55 V szimmetrikus, 0 dB, és torzításmentes túlvezérlés +4 dB. Legalábbis ez a szabványos.
(#) blasz válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Köszönöm
(#) Johnny0004 hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Üdv! Van egy Pronomic keverőm, érdekes, hogy sima két pólusú AC trafóból két diódával állít elő +- tápfeszt. Viszont fura, hogy az egyik oldal +13 a másik -15V. Ezután két zener van a két ágban 12V-osak, viszont csak +8V van, és -12. Így eltolva működnek benne a műveleti erősítők, ez bevált normális jelenség?
Egyébként működik tökéletesen, csak nem értem igazán mitől lesznek különbözőek a +- tápfeszek.
(#) zolika60 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Műszered megbízható?
(#) Johnny0004 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Nem nagyon, de ekkorát nem téved azért. A minusz feszültséget pozitivként is megmértem, hogy biztos legyen (pozitív műszerkábel a GND-n, negatív a - tápon).
(#) proli007 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Hello! Működhet egy OPA eltolt tápfeszültséggel. De jelen esetben a pozitív ág vagy túlterhelt, vagy nem elégséges a szűrése. Egyutas egyenirányító egyébként sem bajnok, csak a spórolásban.
Ha zéner van, illene annak feszültségének megjelenni a tápon.
(#) Johnny0004 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Hétvégén megvizsgálom jobban, köszi. Egyébként az egyutas egyenirányítást nem nagyon tudom kiváltani, mert mint írtam két pólusú AC-ből így készül +-Gnd, nem túl szép megoldás.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2018
(#) Johnny0004 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Nos megvizsgáltam, és igazad volt. Valóban túl volt terhelve a zener egy teljesen béna tervezés, egy csomó led világít a pozitív ágról, meg a kijelző, meg az előfokok. Most kiváltottam a zenereket 7812-, és 7912-re. Így már jók a tápfeszek, de viszont lett egy kis brumm zúgás, eddig nem volt zenerrel, nem értem miért?
(#) Johnny0004 hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
Esetleg csak tegyek a pozitív ágba a zenerhez áteresztő-tranzisztort?
(#) reloop válasza Johnny0004 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Szia! Ha eddig jól működött semmit ne változtass rajta!
A feszültségstabilizátor előtt a hullámos feszültség minimuma beesett 14 V alá, ezért búgott.
(#) Johnny0004 válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Működött eddig, de a pozitív ágban csak 8,5V volt, a negatívban -12V, és a zener ellenállása nagyon meleg volt, ezért tettem be stab. ic-ket. Igen a 7812 bemenetén csak 13V van, mert gyenge a trafó is ezek szerint. Akkor tegyek nagyobb trafót gondolom, és nem fog búgni?
(#) reloop válasza Johnny0004 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Az tisztázódott, hogy az aszimmetrikus tápfeszültségtől még működik a keverőd.
Ha zavar az ellenállás melegedése, tegyél be egy nagyobb terhelhetőségűt, annak jobb a hőátadása a környezet felé és kevésbé forrósodik.
Félő, hogy az egyébként jó szándékkal végzett alkatrész cserék során újabb és újabb problémák merülnek fel, nem erőltetném.
Következő: »»   70 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem