Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED kijelzős digitális óra
Lapozás: OK   7 / 9
(#) Hp41C válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
A LA5651 közös anódos, a LC5651 közös katódos. Ez utóbbi kellene Neked.
Sajnos bekötéssel nem oldható meg. Közös katódos kijelzőket kell keresni / venni.
(#) vipera1997 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Igazad van!
Köszönöm a segítséget!
(#) proba válasza proli007 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Ha a kijelző rossz típusú akkor azokon a ledeken keresztül kap pluszt, és világít invertálva.
(#) gabesz34 hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Tisztelt fórumozók !
Akinek van tapasztala az ilyen kina
(#) CIROKL hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
A megoldás szinte ugyan az.
Bővebben: Link
(#) Medve hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Mi az időalapja ennek az órának? MIért van benne mikrofon?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) gabesz34 válasza Medve hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Szia! Mert ebben van egy rejtett kamera is,mikrofonnal. Napi 10 percet késik. Mit csináljak vele? 2db is van belőle a másik 20 percet késik kb.
(#) Bakman válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Milyen feliratok vanna a két, jelölt IC-n?
(#) gabesz34 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
25l6433f és MT7601un
(#) gabesz34 hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Az MT s az a wifi modul a másik nem tudom. De szerintem ez a 2 ic a wifihez tartozik.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Bakman válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Nagyon úgy tűnik, hogy az óra funkció csak egy mellékes valami, a fő attrakció a kép- és hangtovábbítás, az óra részébe nem fektettek sok energiát.

25l6433f: memória
MT7601: Wifi
Hi3518: kamera vezérlő

Megoldás? Jó kérdés. Talán a jelzett oszcillátor/kvarc hangolásával lehetne pontosítani az órát, már ha erre van lehetőség.
(#) gabesz34 hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Pontosabban min kellene változhatnom?
(#) Bakman válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Valószínűleg az egyik kondenzátort. Kiforrasztod, megméred az értékét és attól egy kicsit eltérőt (a sorban a következő vagy előző érték) raksz bele, majd reménykedsz, hátha.
(#) gabesz34 hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Igen erre a 2 kondira gondoltam en is.az értékét növelni kéne.
(#) gabesz34 hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Ilyen szalagkabelt hol kaphatok? Néztem már sok helyen. Elvileg ha jol szamoltam 18 pines.
(#) Bakman válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
FFC kábel ha minden igaz.
(#) gabesz34 hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Igen csak 5mm széles. 18 pólusú
(#) Bakman válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Több méretű (lábtávolságú) FFC kábel létezik. Az érintkezők közti távolságot mérd le. Ránézésre 0.5 mm-es.
(#) gabesz34 hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Igen az annyi 0,5mm. De szélességben nem találok a neten ilyen ffc kábelt.
(#) Bakman válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Lásd melléklet.
(#) gabesz34 hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Igen ezt lattam en is, de a szélességet bem irja,csak pin távolságot.
(#) Bakman válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Az erek száma és azok egymástól való távolsága egyértelműen azonosítja a kábelt.
(#) gabesz34 hozzászólása Dec 27, 2018 /
 
Folytatom ezt az órát sajna nem lehet pontosan beállitami, egy 24000 Mhz kvarc van benne, mi lenne ha kicserélném 32768 mhz-re? lehet hogy nem késne?
(#) Bakman válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Nem fog működni sem a Wifi, sem a kamera, az óra még pontatlanabb lesz, már ha egyáltalán elindul az egész. Mivel nagyobb órajelet fog kapni, könnyen lehet, hogy az IC sem fogja bírni. Nagyobb órajel -> nagyobb hőtermelés.
(#) Medve válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Szia, Szerintem 32768 Hertzet akart írni, az óra igen lassú lesz, egyébként igazad van. Az időalap kvarcot kellene cserélni, biztos egy kivételesen pontatlan példányt építettek bele, én is találkoztam hasonlóval, egy Arduinónak nem működött az UART kommunikációja a pontatlan kvarc miatt.
Gabesz: Lehet jobban járnál, ha építenél egyet, pár dollárból kijön, és 2ppm pontos, azt programozol bele, amit csak akarsz. A fotón láthatsz egyet, még nincs kész.
(#) gabesz34 válasza Medve hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Igen elírtam, lehet higy jobban járnák. De idegesít ez hogy napi 20 percet késik. Megis milyen kvarcot tegyek bele? Ez a 24 000 mhz nem sok?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
(#) proba válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Ha szoftveresen ehez a kvarchoz tervezték, akkor ettől nagyon eltérő értékkel hiába próbálkozol. Számold ki mennyi a hiba, durván 0.4 Mhz-el kisebb kvarcot kellene választanod, amit sehol nem kapsz ( és ennyit elhangolni sem lehet) . Én próbálkoznék egy csomó különféle 24Mhz-s kristállyal, valószínű ennél azért pontosabb lenne valamelyikkel. Gondolom az a kristály nincs toppon amit beletettek. ( bár lehet utána meg egyébb problémák jelentkeznek majd.) Másik, ha pontos órát akarsz, ahhoz speciális áramkörök kellenek, a sima 24Mhz-s kvarcoszcillátortól napi 0,5-2 percnél pontosabban nem szabad várni. ( és az is bőven az idegesítő kategória )
(#) gabesz34 hozzászólása Dec 28, 2018 /
 
Megprobalkozok egy jo minőségű 24 mhz kvarcal. Hátha. Ha csak napi fel percet kesne azzal talan kibékülnék, de nem biztos.
(#) Bakman válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Mitől lenne sok a 24 MHz? Ha a kontroller/CPU azon a frekvencián működik megfelelően, akkor azon. Képtovábbítást nem lehet 1 MHz-es órajelű kontrollerrel megoldani, hacsak meg nem elégszel napi négy-öt állóképpel.

Amit tehetsz az az, hogy a 24 MHz-es oszcillátort kicseréled egy másikra, hátha csak az a hibás.
(#) gabesz34 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Köszi az infót, melyik a jó minőségű kvarc? Melyik gyártó.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
Következő: »»   7 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem