Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézergravírozás
 
Témaindító: pusy19, idő: Ápr 23, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 10
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 10, 2018 /
 
Üdv. Van egy problémám. A lézergravírozómban tönkrement a fej. Maga a mechanika jó. Léptet rendesen csak nem éget. Arra gondoltam hogy veszek egy külön 2w lézer fejet vagy a meglévőt és megjavítom ha érdemes. Mert bár 2w mondtak rá de nem hiszem hogy annyi volt.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2018
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Nem hinném hogy érdemes lenne megjavítani, ez az egész egy nagy nulla, úgy ahogy van, vegyél egy rendes lézert, olyant ami erre a célra van.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Akkor fejcsere lesz. Csak nem tudom hogy milyen legyen. 2w már elég szépen lehet dolgozni.
Amúgy sejteni lehet hogy mekkora lehetett a max teljesítménye ami fent látható a képeken?

Tudnál nekem segíteni a lézer modul választásban? jó lenne ezt a mehanikát használni ha már megvan.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
HA tudsz ajánlani egy megfelelőt örülnék neki. Sajnos meg vagyok lőve e téren.
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Jajj bocsi.
A hobbycnc oldalon éppen most adtak el egy nagyon jó kis lézer egységet és csak 12000ft volt. Az őszintét megmondva, én nem vennék a kínaiaktól lézert, mert úgy is átvágnak, én már 3 lézert építettem, ahhoz Angliából rendeltem diódát, de gyanítom te nem akarsz építeni. Azt ajánlom, hogy ha jó minőségű, tartós lézert akarsz, akkor vagy építs vagy költs rá, pl itt, igaz nem olcsó, de nagyon jó: Lézer egység
Ha kínábol akarsz rendelni akkor sajnos nem tudok mit ajánlani, soha nem vettem onnan lézer egységet, és nem is fogok.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
(#) mex válasza Melphi hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Lajos, ha nem vettél még kínai lézermodult, akkor nem kellene élből leszólni szerintem... Az ok, hogy nagyítanak, de ki nem?
(#) Melphi válasza mex hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Azért szólom le mert nem kevés csalódott emberrel beszéltem, persze meglehet venni a kínait, csak kérdés mit kapsz, és az amit kapál meddig fog menni 1-hét, két hét, 1 hónap? Nem csalás nem ámítás kevés pénzért keveset is adnak, én magamnak 2W os lézert 20000ft alatt nem tudok építeni, de a kínai ennyi pénzért már 15W-os egységet ad.
(#) mex válasza Melphi hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Meg kell venni a látszólag nagy teljesítményű egységet, és abból kell fele teljesítményűt kialakítani.
Úgy már lehet üzembiztos, és a gatyánkat sem kell ráfizetni, mint a linkelt ~90e Huf ért árultra...
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Lényegében már az alap megvan. Csak a lézermodult kellene egy tartósabbra kicserélnem. Kár hogy nem ismertem az oldalt eddig. Szívesen megvettem volna a hobbi cnc oldalon lévőt. . Amit belinkeltél én is láttam. Sajna nem engedhetem meg hogy egy ekkora összeget rááldozzak. Inkább a gyerekeimre költöm.
Csak hobbinak szánom. És karácsonyi és egyéb ajándékok gyártására szigorúan a család részére. 2w nem hiszem hogy több kellene. Főleg hogy ha jól sejtem max. 250mW volt a lézer teljesítménye gyárilag.
(#) latyakosa válasza mex hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Kis szeretném próbálni a gravírozást lézerrel. Ehhez elegendő az áramot csökkenteni vagy mást is el kell követni ?
(#) Melphi válasza latyakosa hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Áram generátor kell a diódának, amit vagy TTL, vagy PWM módba tudsz hajtani.
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Majd este leírom miért nem jó a fenti képen látható áramkör, lényegében szerintem az nyírta ki a diódát, az és a használat.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
A vezérlését már ami mozgásért felel és a lézer mikor is égessen ha lehet megtartanám. Ha nem lehetséges akkor szívesen megválok tőle. És egy új vezérlő modullal behelyettesítem. Később meg vennék egy vázat hozzá léptetőmotor stb ami kelhet. De azért jó lenne tanulni egyet.
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Ezzel az áramkörrel az a gond hogy csak ki be kapcsolással tudja vezérelni a diódát, ami nagyon nem jó mert kinyírja a diódát, a jó megoldás az hogy be van kapcsolva a dióda, és úgy van beállítva hogy folyamatosan legyen lézerfény, de csak annyi hogy még éppen ne égessen, (ez 2W esetén kb 400mA) és majd a vezérlővel innen erről az alap állapotról kapcsoljuk a kellő teljesítményre. Erre a célra pl ezek az áramkörök megfelelőek, és ezeket még ajánlani is merem.
( Analóg kivitel ), ( Analóg kivitel ), ( Kapcsoló üzemű )
Picit drágának tűnhetnek, de ezek ha jól be vannak építve soha nem mennek tönkre, csak egyszer kell megvenned.
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
De ha nem akarsz kínlódni az egésszel, csak használni, akkor vedd meg ezt, erre van 1év gari.
Klavio lézer
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Egyszerűen fogalmazva a ki és bekapcsolás tönkre vágja a diódát. Úgy mint az energiatakarékos izzókat.

HA jól értelmezem fogom az 5A verziót amit ajánlottál és beépítem a meglévő gépbe és hagyom hogy az vezérelje nekem tovább a diódát. akkor az nem fog kikapcsolni?

A pmw input gondolom a gépből jövő jeleket jelöli.
Ntc szenzor: Hőmérséklet talán?
Power az meg pl: 5v és 2A külső tápegységről.
Anod, catod meg a dióda ha jól sejtem.

Csak egy félelmem van az egésszel. Amiről kapta a jelet a dióda nem fogja leégetni az elektronikát?
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 13, 2018 / 1
 
Az nem fog kikapcsolni, be kell állítani az alapáramot, és arról kapcsol fel-le, ha nem érted majd készítek egy videót az enyémről.
A többit jól gondolod, az hogy ez a zöld panel csatolható-e hozzá vagy nem azt nem tudom, ki kell mérni hogy mekkora fesz jön ki rajta, de gyanítom 5 volt.
Csatolok egy videót a gépemről, nézd meg, gyönyörűen látni hogy folyamatosan be van kapcsolva, még sem éget mikor át áll.
2W, vágás
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönöm az okosítást.
Lehet a kész modult veszem meg. Csakis a garancia miatt. Azon már állítgatni nem kell sem.forrasztgatni. Később egy nagyobb rendszerbe is át lehet telepíteni ami jövő karácsonyra meglesz. kb A2 vagy A3 la nagyságú területen akarok majd dolgozni.
Megpróbálok szerezni valahonnan egy épkézláb multimétert. És megmérem a gépből kijövő feszültséget.
Ha a feszültséget pont 5v és a led modul biztossága érdekében leviném 4.8V-ra- Gondolom egy pici kis ellenállás megfelelő lesz.
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Ez teljesen felesleges, vezéreld csak ki teljesen 5V-al, a diódának be van állítva áramkorláton a legnagyobb megengedhető áram, és kész, annak nem sok értelme hogy a normál üzemáram 80%-án hajtod, ha csak nem az éppen aktuális munka igényli.
Még egy jó tanács, ne szüttyögj A4-es mérettel, meg fogod bánni, építs nagyot 500x500mm-t, vagy nagyobbat, nem sokkal több anyag kell. Ha bármi kérdésed van, vagy csak jó ötletek kell egy jól bevált kiforrott mechanikához, akkor keress meg és segítek a tanácsommal.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Nem is akarok foglalkozni olyan picivel A3 de leginkább A2 méretre gondoltam de az már az 500x500 elég kzel van.
Akkor már élek is a lehetőséggel.
A vezérlésre vagyok a legjobban a kíváncsi. Hogy a pc és a lézer hogy kapcsolódik össze.
Esetleg egy bevásárló listának is örülnék ami kelhet esetleges beszerzési forással megjelölve.
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Én USB keresztül használom az enyémet, de szerintem ne foglalkozz még vele, tízszer elfelejted mire meg lesz a mechanika, először a gépnek állj neki, aztán lehet elektromosan kiépíteni. Tudok segíteni benne hogy hogy vitelezd ki, de nincs bevásárló listám, meg tervrajzaim, minek is kellene, ez nem űrhajó.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
A főbb alkatrészekre gondoltam.
pl a léptető motorok hány lépésben tudjon fordulni. Nyomaték.
Ilyen listára gondoltam
Tápegység
lézer és vezérló modul
alu keret
alu sin
rögzítők

3x léptetőmotor (fej)
védőszemüveg
elszívó ventilátor
6 görgős vezető
pár marék csavar
szalag amivel tudnak mozogni a lézer
6 görgő.
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Nagy vonalakba pár kép, a váz 40x40es Bosch profilból készült, a híd 2db 20mm-es lineáris tengelyen mozog dupla hosszú golyós hüvelyekkel, a hídon 12-es lineáris sín van, X-Y irányba egy 1,8Nm és 1Nm-es motor van, a főbb méretei ~600x600x300mm, viszonylag olcsón beszerezhető alkatrészek, de még így is kompletten kb 200eft volt, én csak új alkatrészekből építkeztem.
A szerkezet nagyon masszív, és kevés szerkezeti elemből áll, ezért is ajánlom, már bizonyított.
Első körben szerintem szerezz be 40x40mm-es gépépítő profilt, hozzá anyákat, sarok rögzítő profilokat.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönöm a listát. Keresem máris az összetevőket. A lábak kb 20-20cm ha jól selytem. Tudtam hogy nem lesz olcsó hobbi de szép lassan meglesz
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2018
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Végre érdemben tudtam foglalkozni a kereséssel is. Alszik mindenki.
De jó hogy anno tanultam egy picit rajzot olvasni. Most jól jött. Átnéznéd hogy nem e hibáztam?


Alumínium profil U10 40×40L 3FM darabolva a kívánt méretre 4x20cm, 4x500 és 1x920(20,5cm fog mind a két oldalon túlnyúlni a felesleget inkább már magam vágom le mert ott már nem kell akkor precizitás).
Sarokelem alu. 40x40 U10 12 darab(lábanként 3)
T-horonyanya M8 U10 24 darab
Hengerfejű inbuszcsavar M8x25 24 darab
Menetes szár géptalphoz M10x70 4 darab
Sima és körmös alátét van a dobozban.
Ha minden jó akkor a gépnek a kerete már stabilan fog állni a lábakon.
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
A mai nap lemérem neked a benne lévő aluk méretét.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Megköszönném Bár már elég sok sört kell vinnem.
A méreten viszont változtatok. az egyik oldal 20cm lesz szélesebb. A lézer és a tengely miatt.

Pár dolgot sajnos nem találok sehogy sem.
fogazott szíjtárcsa rögzítő eddig csak a tárcsát találtam meg.
a két köracél rögzítésének a neve
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Pontosítanál: fogazott szíjtárcsa rögzítő
Csapágyházakat 8mm es tengelyhez itt találsz:TR12 hajtás oldali csapágyház Józseftől vettem, talán még ad el.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Az utolsó előtti képen pont az van aminek a nevét nem találom.
IMG_0132.JPG
Amit belinkeltél már azzal meg is adtad a választ. Csapágyház csapággyal és egy tengellyel.
Te egy isten vagy
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Oh, annyira azért nem, azon a képen látni még egy rögzítőgyűrűt azt meg itt tudsz venni: szorító gyűrű
Következő: »»   2 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem