Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Audiofil, High End Audio
 
Témaindító: konyak6, idő: Márc 25, 2018
Lapozás: OK   2 / 9
(#) Ge Lee válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Szerintem nem is írt ilyet. Az alaplapokra a legolcsóbb, legrosszabb minőségű hangcsipeket építik. Ami nekem van abba konkrétan az egér mozgatása is belehallatszik, meg néha a vinyó is.
(#) bbb válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Kivéve akkor, amikor megfizeted az árát és jobb minőségűt veszel. Gaming alaplapoknál képesek jó kütyüt belerakni, csak ne legyél rest utánajárni, hogy mi van rajta (ne csak a marketing anyagokból).
(#) Action2K hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Hangkártyának én az M-AUDIO USB-s külső I/O eszközét használom a stúdiómban. Bővebben: Link Igaz, hogy többe kerül mint egy zenelejátszáshoz elegendő alaplap, proccal és RAM-mal együtt. Cserébe, 24 bit 192 kHz-et kapok. Nem is kicsi méretű a WAV fájl, de a mai pár terrás tárolóknál ez nem számít. Aztán lehet FLAC-ra konvertálni.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) pcmaster90 válasza peti333 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Azért kapnak külön tápot hogy ne legyen ráhatás a többi egységre a különböző áramfelvételeknél.És bizony javul a digitáli átvitel minősége még ha ezt sokan nem is hiszik.
(#) pcmaster90 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Valóban ,pont ez a lényeg hogy ezt minimalizáljuk.
(#) pcmaster90 válasza latyakosa hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
A neten fellelhető az alábbi linken de Magyarországon is kapható a CoreAudio -nál

Az az új generációs alacsony TDP-vel és magas Cachel rendelkező több magos Intel -ek vannak előnyben részesítve ,de itt-ott fellelhető ettől eltérő konfig is mondjuk AMD vagy arm alapú rendszer is.

HDPLEX
(#) pcmaster90 válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Mert nem is a pc csak a forrás ami után jön a konverter és a DAC
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) pcmaster90 válasza bbb hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Nem akarlak elkeseríteni de még a Gaming valamint a felső kategóriás alaplapon is csak egy fokkal jobb a helyzet minőség terén de ezen nem is kell meglepődni ,hisz nézz meg egy alaplapot mekkora részén terül el az audió egység meg nézz meg egy jobb minőségű külső DAC-ot.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 19, 2019 /
 
Sziasztok!
300B építésébe kezdtem. Ehhez kellene hozzáillő hangsugárzó. Lehetőleg ne kerüljön többe mint a 300B
A klasszikus Fostex FE206-ban gondolkozom, de meghallgatnám mások véleményét is.
Ki mit használ, mivel van tapasztalara? Ha nem muszály, nem fúrnék, faragnék.
Jó lenne leszűkíteni a lehetőségeket 2-3 darabra, majd választani.
(#) konyak6 hozzászólása Jan 11, 2020 / 2
 
Lassan elkészülnek.
Kiváncsian várom, mit tudnak.
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 4, 2020 / 5
 
Elkészültek, meg hozzá a 300B SE. Vivaldi 4 évszak lemezén olyan hangszerek vannak, amik idáig nem voltak ott.
(#) mek-elek hozzászólása Jún 29, 2023 /
 
Megjöttem!
Nem tudtam e téma létezéséről idáig, ám más témában tobzodó gondolatokat talán szerencsésebb itt megvitatni. Rögtön lenne is egy érdekesség, tapasztalat, amiről képet is közlök azonosítás miatt a mellékletben Aki nem olvasott volna, zeneszerető ember vagyok "jó hallással", és hajhászom a részleteket fejhallgatós üzemben a saját készítésű eszközeimmel. Nem annyira a miért vonz az építéseimben, mit inkább az eredmény. Csak az igényes zene, ami vonz, de ebben műfajfüggetlen vagyok. Hallgatóerősítőből készítettem egy párat. Az utóbbi a HC-TB-ME-t idáig a házi csúcsnak tartom. Nem mintha az EVAmp-ME lemaradna tőle a beépített es9038q2m DAC-jával, amivel az X-mos208 usb kártyán át szoktam időnként a neten tallózni. Jelenlegi "csúcs fülesem" a K701 korai gyártási számmal, eredeti osztrák darab. A RIAA témában kezdődött az analóg, digitális meditáció, Arra is fény derült, ha ez, ha az, adott felvétel stúdiómunkája a legmeghatározóbb az egész ezt követő gyártási folyamat útvesztőibe. Talán a azon is túl vagyunk, hogy az egész rendszer legvégén az adott elvárás van, így nem szerencsés egymást győzködni a mi a jóról. Tehát csak az én véleményem annak a felvételnek, hangaanyagnak a gyengéje számomra amiről szólok. Az elején szűkített térhatás, majd kinyílik, és tere van, és nem torzít, és szelektív, és van magas és mély, és van személyesség, de minden csatorna hanganyaga kiherélt, nem valódi, adott hangok csak foszlányokban tartalmazzák az eredeti hangot. Akinek jó, az élethűnek magyarázhatja magának. Én maradok, hogy egyet mondjak az "Éjszakai országút) LP-jénél, ha élethűségről van szó, ha zajos, ha recseg is itt-ott, mert buta mód mosogattam annak idején, az akkori divat szerint.

High End.png
    
(#) kaqkk válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Nem vagyok audiofil ,de elolvasva az írásodat nem tudom eldönteni hogy ez kérdés vagy válasz egyáltalán miről írsz és mit ?
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2023
(#) mek-elek válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Az előző témában volt az előzmény, azaz az analóg, vagy a digitális hang az élethűbb.
(#) kaqkk válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Nem az előzményre voltam kíváncsi egyszerűen érthetetlen "sefülesefarka" annak amit leírtál .
Idézet:
„Az utóbbi a HC-TB-ME-t idáig a házi csúcsnak tartom. Nem mintha az EVAmp-ME lemaradna tőle”
Miért csúcs az egyik ha a másik nem marad le tőle ? Az viszont számomra is érthető és elfogadható hogy a stúdiómunkán sok múlik egy hanganyagnál (de remélem nem te voltál az első aki erre rájött ?)
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2023
(#) antiktelefon válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 1, 2023 / 1
 
Idézet:
„érthetetlen "sefülesefarka" annak amit leírtál”

Na akkor mindent meg is értettél. Hetek kérdése és lesz belőle pár oldal.
(#) Massawa válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Csak nem a szertáros kotorta elö utolag azokat?
(#) Suba53 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 3, 2023 /
 
Ez csak a szokásos audiofil terminológia.
(#) mek-elek válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Az igaz, hogy amiről írtam az csak olyan házi "csúcs" lenne. Azonban a két készülék különbözősége az alapvető, mivel az egyikben FET, a másikban tranzisztor a végfok.
(#) tomi52 válasza mek-elek hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
Biztosan én vagyok nagyon tudatlan, de nálam ott kezdődik a baj, hogy gőzöm nincs mi a rák az a "HC-TB-ME", nem is beszélve az "EVAmp-ME"-ről. Már a RIAA topikban sem tudtam ezeket hová tenni.
(#) mek-elek válasza tomi52 hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
A fejhallgatóerősítő témában részletesen olvashatsz róla.
(#) Moderátor hozzászólása Szept 4, 2023
 
Aki mégyszer kijátssza az Erősítős topik korlátozását azzal, hogy a vitatkozást és az egymás öldöklését ebbe/bármelyik másik topikba áthozza, azt véglegesen fogjuk kitiltani a teljes fórumról, aki pedig hozzászól és folytatja a vitázást, az pedig teljes fórum - minden topik hatókörben megkapja a napi/heti egy hozzászólás tiltást a fiókjára.

Ez a szabály nagyon egyszerű. Köszönjük szíves megértéseteket.

A gyűlölködő, személyesen egymást sértegető, tényeket nélkülöző kizárólag személyeskedő hozzászólások eltávolításra kerültek.
(#) HeZ válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Lehet, hogy a fejhallgató erősítő topikban lenne a helye:
Kérdés: kísérletezett itt valaki az erősítő lehűtésével az alkatrészek termikus és vezérlés okozta hő zajának csökkentésével például Peltier hűtővel?
Hasonló technikát alkalmaznak a csillagászati digitális fényképezőgépek CCD-jének zajcsökkentésére (Webb űrtávcső -273 Celsius közelébe hűti érzékelőit vagy lásd digitális mélyég fotózás). A kb -20 Celsius fok a cél, ami félvezetőknél az alsó hőmérsékleti működési határérték katalógusadata.
(#) Suba53 válasza HeZ hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Próbáld ki. Az ára nem vág földhöz.
Combos tápegység kell hozzá, aztán ha hallasz bármilyen különbséget a hűtött, meg a normál állapot között, az siker. De a legjobb lenne, ha korrekt zajmérést is tudnál csinálni.
(#) kaqkk válasza HeZ hozzászólására (») Szept 10, 2023 /
 
A peltier elem halott ügy nagyon keveset hűt hatalmas teljesítmény felvétellel.
(#) mcc válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 10, 2023 /
 
Igazából nem kell(ene) nagy hűtőteljesítmény. A zajz a bemeneti fokozat határozza meg, ahol a disszipáció néhány mW csak.
Mondjuk a mai digitális jelforrások feszültsége mellett nem érzem fontosnak a dolgot. MC előerősítő, vagy mikrofon előerősítőnél talán lehet nyerni pár dB-t.
(#) Suba53 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 10, 2023 /
 
Tévedsz.
25-30 fok hőlépcsőt simán meg lehet vele valósítani, főleg úgy, hogy a hűtött oldalon minimális a hőtermelés. Persze nem a végfokot kell hűteni, hanem a bemeneti fokozatot, mert annak a zaja dominál.
Egy hűtőborda a meleg oldalra, a hűtött áramkört egy kis hőszigetelt dobozkába, ami lehet mondjuk 2-3 cm vastag XPS polisztirol lemezből, és lehet játszani.
A felvett teljesítmény meg a hőlépcsőtől, és a hűtött oldalról elvont hőmennyiségtől függ.

Sok évvel ezelőtt én játszadoztam hasonló Peltier lapkákkal, meggyőző tud lenni.
(#) kaqkk válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 10, 2023 /
 
Legyen igazad ...
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 10, 2023 / 1
 
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Szept 10, 2023 /
 
Őt nem a peltier mester hűti úgye ?
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem