Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   79 / 125
(#) uniman válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Én a régi "szétszedve...két érrel" termosztátra reagáltam. Az alapján kellene bekötni az újat. Csak az a "bibi", hogy a régi termosztát bekötési helyére nincs odavezetve a 230V (L+N)...
Szerintem is az új wifis termosztát inkább motoros vízszelephez lett kitalálva...pl. mikor egy társasház központi melegvizes rendszeréhez csatlakozik egy-egy lakás melegvízfűtéses rendszere...
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) kaszi82 hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Köszi a válaszokat! Ezek szerint a GC verzióval tuti működne? Ugyanitt GA eladó...
(#) moele válasza kaszi82 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Ebben az esetben is régi termosztát bekötési helyére oda kell vezetni a 230V (L+N).
Esetlegesen a GA bekötésénél kell egy 230V~ segédrelé (KR11S). A GC-nél nem kell.
(#) petocska hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Jó reggelt Mindenkinek!

Termosztátot szeretnék cserélni, mert a jelenleg használt Thermoflash az esetek nagy részében éjfél után nem ad jelet a kazánnak, így az folyamatosan fűt.

A kazán egy Bosch/Junkers ZWE 28-4 MFA típusú készülék.

Beüzemelnék egy Computherm Q7RF-et, ha megoldható, mert az korábbról rendelkezésre áll.

A most használt termosztát bekötése is furcsa számomra, én nem is értek hozzá, de a vezetékek össze-vissza vannak kötve, a színeket se sikerült párosítani.

Várom a szakértők ötleteit!

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
(#) Inhouse válasza petocska hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Nem ugyanazokon a napokon? Esetleg el van programozva? Mutatja, hogy adná a jelet, csak nem veszi a vevő? Fura ez az éjfél után... Esetleg, ha mégsem csak éjfél után csinálja, akkor az is lehet, hogy vacakol a vevő tápja, nagy valószínűséggel soros kondis megoldás. De épp most írta valaki, hogy neki a gyengélkedő elem csinált ramazurit, nem jelezte a kijelző, látszólag indította a kazánt, de mégsem...
(#) uniman válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Vevő !?...ez vezetékes, nem az RF változat.
(#) petocska válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Programozást már nem használjuk, elem többször cserélve. De manuális módban is ugyanezt csinálja.

A termo eléri a beállított értéket, a jelet el is küldi, a kazán kikapcsol, majd kb. egy perc múlva visszakapcsol, és utána már nem lehet vezérelni a termosztatról. Ilyenkor kazán fűtés oldal leteker, majd egy-két nap múlva, ha olyan kedve van, minden működik újra. És lehet, hogy 5 napig, de lehet, hogy másnap reggel már fűt egyfolytában.

Ezért inkább bekötném a Q7RF-et, ha valaki segít, mit hova..
(#) petocska válasza uniman hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Így van, nincs vevő, vezetékes!
(#) uniman válasza petocska hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
A Q7RF-ről: Bővebben: Link
A régi termosztát L1 és L sorkapcsaiba kéne bekötni a Q7 vevő kapcsoló kimenetét.
Persze még külön a vevőbe be kell kötni a 230V-ot is, ahogy az a linkeken látható a rajzokon...
A kazánnál az Ls és az LR sorkapcsok között kell összezárni, hogy a kázan fűtsön. Ezt ki kéne egy kapcsolóval próbálnod, hogy meggyőződj, hogy a kázánban nincs hiba.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Beütötteg a google-ba és az első értékelhető kép találat ez volt, meg a kérdező képén is a kövön van lefényképezve...megtévesztettek az infók.

37.jpg
    
(#) petocska válasza uniman hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
A kazános szerint a készülék rendben működik, termosztát hiba okozza a fentieket.

Tehát Lr=L, Ls=L1. Ezeket a Q7 vevő 1 és 2 sorkapcsra, plusz áram a vevőnek?

És hidaljam át az Lr-Ls-t?

A 8-9 közötti áthidalás maradjon, az így rendben lesz?
(#) petocska válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Lehet ez a baj, hogy a vevő kimaradt amikor bekötötték...
(#) uniman válasza petocska hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Idézet:
„8-9 közötti áthidalás maradjon”

(#) sunyisanya hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
Szia! Sikerült már a termosztátot bekötni?
Mert ha nem szivesen segítek.
(#) uniman válasza sunyisanya hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
"Válasz" gomb használatával megtudjuk, hogy kitől kérdezed...
(#) petocska válasza uniman hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, tegnap délután bekötöttem, azóta rendben működik!
(#) KaZee hozzászólása Dec 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Szeretném lecserélni jelenlegi 21 éves termosztátom valami korszerűre.
A "full termosz sima.jpg" a jelenlegi termosztátom bekötése. Aliexpressről szeretnék rendelni, ki is néztem egyet, viszont nem tudom pontosan melyik típus kell nekem, és hogy hogy fogom tudni bekötni. (korábban volt téma ez a termosztát, de sajnos nem beszéltétek ki alaposan, így nem lettem okosabb)
A "termosztát.png" mutatja a 3 típust. Melyiket válasszam? Hogy fogom tudni bekötni?

Gázkazánom van, nincs padlófűtés.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
(#) Inhouse válasza KaZee hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Én a GC-t venném. A független érintkező ugyanúgy használható 230V kapcsolására is, megoldható vele a GB által biztosított is. Viszont, ha később úgy hozza a helyzet és modernebb kazánod lesz, akkor azt is tudod vele kapcsolni.
(#) uniman válasza KaZee hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
A mai "korszerűnek" nevezhető termosztátok kapcsolási érzékenysége ±0,2-0,1°C...
A kiszemelt vajon mennyire érzékeny? Emlegetnek a leírásában valami "Accuracy: ±0.5℃"-t...
Persze a régi bimetálosnál precizebb lesz mindenképpen.
(#) KaZee válasza uniman hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Köszi az infót mindkettőtöknek.
Én most első sorban wifiről, távolról vezérelhetőséget, programozhatóságot szeretném megoldani a legolcsóbb módon.
Kapcsolásban tudtok segíteni? Melyik vezetéket hova kössem?

Köszi.
(#) moele válasza KaZee hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
TECHNICAL DATA

Sen sor:NTC
Accuracy:±1℃
Power Consumption:< 1.5W
Timing Error:<1%
Power Supply:95 ~ 240VAC, 50 ~60Hz
Current Load:3A(water heating),16A(electric heating)
Shell material:PC+ABS (flame retardant)
Dimension:86x86x13.3mm
Ambient Temp.:0-45℃,5-95%RH(Non-condensing)
Storage Temp.:-5-55℃
Installation Hole distance: 60mm
Set Te mp. Range:5-35℃
Room Temp. Range:5-99℃
(#) moele válasza KaZee hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Nekem is ez van BHT-1000 WIFI THERMOSTAT
(#) uniman válasza moele hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Ez ugye nem a tárgyalt, BHT-002 termosztát paramétereire vonatkozik ?
A BHT-1000 típus pedig egy szoba termosztát elektromos padlófűtéshez...legalábbis a "Beca" gyátmányt.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
(#) Inhouse válasza KaZee hozzászólására (») Dec 18, 2018 / 1
 
Nagyon úgy néz ki, hogy a régi bekötésénél a Z/S a nulla (N), a fekete a fázis (L) és a barna a kapcsolt fázis. Tehát az újnál a fázis(4) és a nulla(3) adott, aztán egy kis átkötés a fázisról az 1-re mondjuk és a 2-re meg megy a Z/S. Ez a kettő felcserélhető, amelyik jobban tetszik.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
(#) KaZee válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Rendben köszi.

És a barna, kapcsolt fázis hova megy?
(#) moele válasza uniman hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Ez a "Beca" BHT 1000, de a termosztáton belül van több áthidalási lehetőség, sőt még 0.1 C° is elérhető. Nálam ez a típus vált be legjobban.
(#) kallai83kornel hozzászólása Dec 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy Ariston Alteas one net 24 kazánra szeretnék még egy termosztátot rá kötni. Meg van az AT1 bemenetem. Erre rákötöm a termosztátot (sima fali termosztát) de nem érzékeli. Menüben kell esetleg valamit még beállítani? (Második fűtőkör?) Vagy a sima hagyományost alapban nem kezeli?
Köszönöm előre is a válaszokat!
(#) Inhouse válasza KaZee hozzászólására (») Dec 19, 2018 / 1
 
Jajj!!! A végén a Z/S-t elírtam!!! Ahogy először kezdtem, Z/S a nulla, az megy az N-3-ra, a fekete a fázis megy az L-4-re, innen egy átkötés mondjuk a az 1-re és a maradék 2-re megy a barna, az lesz a kapcsolt.
(#) suranyicsaba hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!
Computherm Q8 RF termosztátunk kezdetektől fogva érdekes jelenségeket produkál. Ezzel kapcsolatban lennék kíváncsi a véleményetekre. Eleinte csak annyit tapasztaltunk, hogy a jelet nem veszi a vevő, amit először elemcsere, majd a Q2 RF jelerősítő megvásárlása követett. Ezzel legalább annyit elértünk, hogy a jel eljut a vevőig (vagyis míg korábban előfordult, hogy az adó "adott", de a vevőn a megfelelő körhöz tartozó LED nem kapcsolt be / illetve ki, ezt követően ilyen probléma nem fordult már elő).
Ellenben most egy olyan jelenség vált mindennapossá, hogy a vevő veszi a jelet (hiszen a LED-ek ki-/bekapcsolnak), de a kazán nem reagál. Így alkalmanként kikapcsolt adók és vevő mellett a kazán fűt, mint állat (ez különösen akkor kellemetlen, ha nem vagyunk itthon).
Én puszta kíváncsiságól belenéztem a termosztát belsejébe (erről mellékelek egy képet), de - mivel nem értek ezekhez - inkább csak fura, hogy a leírás szerint Lx és Nx-eket is be kellene kötni, nálam csak az L1, L3 van bekötve (ha jól gondolom, ez a fázis), föld (N1, N3) nincs. Azért 1 és 3-ra vannak kötve, mert a kazános megpróbált egy másik kör a 2-es helyett, mondván, hátha az a gond.
A kazános szerint a kazán jó, a villanyos szerint a termosztát jó. Erről ennyit.
Okozhatja-e esetleg a fenti zavaros működést, hogy nincs jól bekötve a termosztát? Már, amennyiben nincs jól bekötve, persze.
Következő lépésem az lesz, hogy valamilyen jobb vezeték nélküli termosztátot szerzek be (pl. Siemens), hátha azzal nagyon szerencsém van. A kazán Immergas Victrix Zeus Superior 26 kW Erp típusú, ha esetleg érdekes.
Minden észrevétel, megoldási javaslat érdekel.
Előre is köszönöm, ha bárki foglalkozik a témával!
BUÉK Mindenkinek, Csaba
(#) VIM válasza suranyicsaba hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Szia! Nem értem, hogy mi a probléma. Ha a kazánt akarod indítani akkor miért a zónaszelepek működtető feszültségével akarod ezt megtenni, ráadásul nem is a párosítottakkal. A kazánod termosztát fogadó kapcsára milyen kontaktus kell? Ha oda 230V-t adtál és csak egy záró kontaktus kellett volna (NO és COM) akkor lehet, hogy tönkrement a kazán ezen része, vagy szerencséd van és ha helyesen kötöd be akkor működik majd. A zónaszelepek bekötési pontjai 230V-t kapnak a párosított kapcsokon, ezek nem fogják működtetni a kazánt csak a hozzájuk kapcsolt 230V-os zónaszelepek motorjait.
Következő: »»   79 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem