Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   105 / 126
(#) elektroncso válasza tbarath hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
És ezt a "hobbi határt" ezt hogy lehet meghatározni? Ha valaki profi módon hobbiból (vagyis szabadidejében kedvtelésből) fúziós reaktort épít vagy műholdat az már nem hobbi? De komolyan azt meghatározni, hogy mi a hobbi szint szerintem lehetetlen, mivel az mindenkinek más.
De ezen értelmetlen vitatkozni, semmi köze a témához.
(#) (Felhasználó 116638) válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 1
 
Szerintem kár belemenni vitákba.
Mindig lesznek olyan emberek, akik nem tudják elfogadni más emberek véleményét,
és nem tűrik ha az általuk kedvelt topicokban más egyáltalán megszólal.
Lehet ez szakmai féltékenység, vagy jellemhiba.
Mindent csak a saját szemszögükből néznek, mást nem képesek megérteni.Ez az a pont ahol nem kell belemenni meddő vitákba.
Kezdő koromban volt egy főnököm, aki minden igyekezetem ellenére sosem engedett kibontakozni, vagy fejlődni.Mindig azt mondta: lehet hogy igazad van, de Én vagyok főnök, és hangosabban üvöltök mint Te.Nem sokáig maradtam.Rá pár hónapra reptették, az összes dolgozója otthagyta....
(#) Kovidivi válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Ha ajándék volt nem szóltam! Viszont az én fejemben biztosan megfordult volna, hogy eladom (ha megtehetem, és kapok érte értelmes összeget), és az árán veszek több, olcsóbb műszert. Én ilyen drága dolgot már csak azért sem használnék, mert félnék, hogy megkarcolom, odakoccan valahova, leesik... Ha pedig tönkremegy, mégis 400€-t vesztesz, akár ajándék volt, akár nem (mivel ennyiért el tudnád adni).
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
A 1253-as egy kiemelkedően jó multiméter, elég ha megnézed az adatlapját.

1253B

Gyárilag 3 éves garanciával árusítják, szóval ezzel nincs gond.
Persze leeshet, meg minden, de azért valljuk be-ki az aki nem vigyázna egy ilyen műszerre?
Arról nem is beszélve, ha esetleg később fizetős melóra lesz lehetősége elektroncső-nek, azért hitelesebb, és megnyugtatóbb az ügyfélnek egy ilyet látni nála, mintha egy kínai multival bohóckodna. Egy szaki (és lehet az bármilyen) szaktudását már elég jól előszűrheted, ha megnézed a szerszámait, eszközeit, és hogy milyen módon bánik velük.
Az ára pedig tükrözi a minőségét, gyakorlatilag egy árban van a Fluke hasonló kategóriás műszereivel.Ezek még 15 év múlva is pontosan mérnek, max. a mérővezetéke nem lesz már az eredeti.
Ha elfogulatlan vélemény érdekel róla, akkor nézd meg Dave-et az EEVblog-on:

U1253B EEVblog
(#) Teaway válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 1
 
Melyik nem normális találta ki ezeket a ferde gombokat/feliratokat?
(#) (Felhasználó 116638) válasza Teaway hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
A Keysight.com-on felteheted a kérdésed.(Support)
Gondolom szerepet játszott a tervezésben az ergonómia, design,és adott számú funkciógomb
elhelyezése adott felületen.
Nem tetszhet mindenkinek, ez teljesen rendben is van.
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Szerintem meg örül neki, mint majom a farkának.
Hasonló helyzetben én sem adnám el...
Az más kérdés, hogy irigylés tárgyát képezi.
(#) Teaway válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 1
 
Igaz, de a nyákból kiindulva simán elfért volna egy vízszintes gombsor, felette vízszintes feliratozással.
(#) Kovidivi válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
"Egy szaki (és lehet az bármilyen) szaktudását már elég jól előszűrheted, ha megnézed a szerszámait, eszközeit, és hogy milyen módon bánik velük." - ezzel egyáltalán nem értek egyet! A drága szerszámokkal rendelkező ember nem egyenlő a profi munkaerővel! Én inkább arra gondolok, hogy a saját maga butaságát akarja nem feltűnővé tenni a csilli-villi méregdrága műszerekkel.
A másik, ha elmész melózni valahova, az ügyfél nem fogja tudni megmondani, hogy a multid 500€ újonnan. Sőt, még a kollégiád közül se sokan fogják felismerni szerintem, csak amikor nem adod neki kölcsön, és elmondod, hogy miért.
Én egyébként teljesen feleslegesnek érzem, ha valaki túlzásba esik, és 10x drágábban vesz meg valamit.
15 év múlva csak a kábel lesz új? 15 év alatt annyit fejlődik a technológia, hogy a most 500€-s multidat előállítják 20€-ból, és ugyanazt a minőséget kapod.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) gordonfreemN válasza Teaway hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Ha elég jó a műszer, megbarátkoznék én azzal a gombsor kiosztással.
Mondhatnánk, ahány oszcilloszkóp nagy durván annyi kezelőfelület, mégis milliók elfogadják, egyik ilyen masik olyan.
(#) Kovidivi válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 1
 
Még egy példa:
fejlesztettem egy műszert, működik, szuper. Tudod mi a műszerparkom? 4db 6eFt-os multi, DSO138, meg egy saját magam építette labortáp. Mégis működik a műszer, talán kijelenthetem, hogy jól. És ha nekem a 4db multi helyett lett volna egy db. 500€-s multim, akkor a műszert tovább tartott volna kifejlesztenem! Sőt, ha 4db lett volna ebből az 500€-s multiból, akkor sem lett volna hamarabb kész a műszer! Ugyan annyi ideig tartott volna elkészíteni. És elmondom, sokat kellett méregetnem. Ebből következik, hogy a drága műszeres kolléga nem jelenti egyértelműen, hogy jobb/okosabb. Ezt csak az jelenti ki, akinek pont emiatt van drága műszerparkja, hogy mások okosabbnak gondolják, mint ami valójában. Felvágás, menőzés. Nem kell félreérteni, nem az 50eFt-os multira gondolok, hanem a 150eFt-osra. Az eltúlzottan drága eszközök vásárlóira.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Idézet:
„A drága szerszámokkal rendelkező ember nem egyenlő a profi munkaerővel! Én inkább arra gondolok, hogy a saját maga butaságát akarja nem feltűnővé tenni a csilli-villi méregdrága műszerekkel.”
Ez azért nem minden esetben van így, de beletrafáltál, láttam már rá nem egy példát. Nem a műszer ára, hanem annak használata teszi a mestert. Van egy ismerősöm, napi szinten javít TV-t, monitort, nem sokkal kevesebb mennyiségben mint a környékbeli szerviz. Amíg nem tudtam rábeszélni hogy legalább egy ESR mérőt építsen magának, meg vegyen valami olcsó szkópot, addig a műszerezettsége kimerült egy kattogós wellerben, egy eprom íróban meg 2db multiméterben.
Méregdrága műszert kizárólag annak éri meg venni, aki gyorsan vissza is termeli vele az árát. Aki csak hobbiból épít vagy javít néha valamit, annak minek? Hogy nézegesse? Nézegetni az olcsót is tudja, a különbözetet meg arra költi amire akarja.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Teljesen rendben van.
A Te céljaidra bőven megfelel amid van.
Más céljaira nem biztos hogy megfelelne.
Ha 100 Mhz-en szeretnél jeleket vizsgálni, nem hinném hogy a DSO138 szóba jöhetne.
Valamint ha mondjuk 5-6 digit pontosan kellene feszt mérned, nem lenne jó az olcsó multid, hiába van 4db.
Szerintem pont a műszervásárlás ami nem a menőzésről szól, hanem a szükségességről, igényekről.
De szerintem ez olyan dolog mint az ízlés, felesleges róla vitázni.
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Idézet:
„hogy a most 500€-s multidat előállítják 20€-ból, és ugyanazt a minőséget kapod.”
Szerintem nem. Tapasztalatom, hogy igazán pontos, és hosszútávon pontos műszereket -jelen esetben multimétereket- csak néhány gyártó tud, pld.: Fluke, HP, Tektronix, esetleg még néhány jön hozzá. Fluke és HP multik amikkel volt dolgom, 20 év után kalibrálás nélkül is jóval pontosabbak voltak a specifikáltnál. Talán hihetetlen, de tizenpáréves Fluke multim legtöbb mérésnél -amit tudok ellenőrizni- egy nagyságrenddel pontosabb a specifikáltnál, nem volt kalibrálva.
Ezt a minőséget nem fogják sosem olcsón adni.
Találkoztam pár drága (60-80e.Ft körüli), de kisebb nevű multival, kb. 3 év múlva a specifikáltnál jóval pontatlanabbak voltak.
(#) (Felhasználó 116638) válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Ez így van.
Elég ha egyszer belenézel egy profi multiméterbe.
A tervezésen, alkatrészeken látszik hogy hosszú élettartamra tervezik,
korrekt feszültségreferencia van bennük, stb (pl:LTZ 1000 alá sehol nem ment sem a HP, sem a TEK.)
És ez még nem is a felső kategória.
A profi műszerek mindig drágák voltak, (magasabb előállítási költség, alacsony darabszám) és azok is maradnak.
(#) szapcsika válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Még hozzátenném, hogy a drága műszer nem a 400 eurónál kezdőfik, hanem kb. ott, amikor egy szkóp mérőfej 25 000 Eur és még nincs szkópod.
(#) tbarath válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Persze hogy nem lehet egy olyan pontot meghatározni, hogy X összeg (termék, pontosság, stb.) alatt még egyértelműen hobbi, fölötte egyértelműen profi cucc. Főleg hogy összefolynak a kategóriák, és persze az anyagi lehetőségek is. A világ boldogabb helyein valaki megteheti, hogy megvesz egy profi műszert hobbi célra, míg errefelé sokan a teljes műhelyünkre nem költünk ennyi, vagy épp kevesebbet.
Hobbi célra szerintem Te se vennéd meg a Keysight multidat, mert a feladatok 99%-a nem igényel ilyen tudást.

És ne essünk túlzásba, nyilván nem épít senki otthon hobbiból fúziós reaktort
(#) (Felhasználó 116638) válasza szapcsika hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Olyan is létezik, de ez már meghaladja az oldal ,és a topic kereteit.
(#) tbarath válasza szapcsika hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
És erre nyilván nagy szükség van hobbi célra, mert Pisti nem tudja megépíteni a saját erősítőjét 8 milliós szkópfej nélkül.
Pff...
(#) nagym6 válasza szapcsika hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 1
 
Mi az a 8 milliós mérőfej? Van 8 analóg csatornás szkóp is, 8x8millió a mérőfej? Nem tudom elhinni.
(#) elektroncso válasza tbarath hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Fúziós reaktor házilag. Sajnos még mindig nincs befejezve, de ez még nem jelenti azt, hogy valaki ne építene ilyet házilag. Maximum nem teszi közzé a neten. Sok őrült hobbista van. Ha több pénzem és szabadidőm lenne biztosan eljátszanék vele.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
A 10-20 gigás mérőfejek között akadnak 10-15ezer dolláros darabok, drágábbat én sem láttam. És az eddigi eszmefuttatást figyelve, akinek nem ilyen van otthon az kontár.
(#) gordonfreemN válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Fúziós reaktor házilag: hát ő izé, ez komoly?
Nem tudom milyen műhelyfelszereléssel és tudással rendelkeznek ehhez, ezért nem nevetek hangosan, hanem szerencsét kívánok nekik, de akkor is ne már.
Tokamak otthon...
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) tbarath válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Ez a diy fúziós reaktor remélem komoly, mert viccnek azért durva lenni.
(#) elektroncso válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Collector fórumtársé az oldal meg kell tőle kérdezni.
Én mondjuk szeretem az ilyen "őrült" embereket, szerencsére a cégnél is van belőlük.
(#) szapcsika válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Nem kontár. Csak van, aki azt gondolja, hogy mivel ő minden feladatát meg tudta oldanni egy 2 dolláros multiméterrel meg egy avres mérővel, akkor mindenki más hülye, aki ennél többet akar költeni.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Idézet:
„de ez még nem jelenti azt, hogy valaki ne építene ilyet házilag.”

Mondjuk ez elég nehezen hihető, mert ez a világ boldogabbik felén egy elég erősen államilag szabályzott, és felügyelt terület. Már az elengedhetetlen berendezések műszerek beszerzésekor lebukna. (és még van a korsó, meg a kút történet is)
(#) tbarath válasza pucuka hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Valamint a mocskos anyagiak...
(#) patexati hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Sziasztok! EZ a multiméter milyen?? Valaki használ ilyet? Komolyabb hobbiműszernek jó lenne? Nem akarok drágát sem venni..Esetleg valami hasonló mi mér induktívitást és hőmérsékletet is?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) szapcsika válasza patexati hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Én nem vennék olyat, ami nem tud automata méréshatár váltást.
Következő: »»   105 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem