Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Golf IV elektronika
 
Témaindító: Tomszy, idő: Jún 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   41 / 48
(#) martin96 válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Érdekesség. Ha a gyári motor van benne:
Működik a tükör állító
Lehet vezérelni a vezető oldalról, igaz csak szakaszokba

Amit vettem:
Nem lehet állítani a tükröt
5 percig még lehet vezérelni a jobb oldali ajtóról az ablakot, de utána nem
vezető oldalról semmit nem reagál

Kábelekkel nincs semmi gond, kontakthiba sincs.
Első kép a gyári motorhoz való elektronika, második amit vettem.
Évjáratban van csak különbség.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2019
(#) VIM válasza martin96 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Csak azt ne mondd, hogy a két gyári szám egyezik. Motorkód, alvázszám, évjárat kell a pontos beazonosításhoz.
(#) martin96 válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
SW és HW szám különbzik csak.
Nekem BFQ motor van.
Miért kell ennyire túlbonyolítani egy egyszerű ablakemelőt?
(#) VIM válasza martin96 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Oktavia I, és ez egy (szerintem) egy mezei vezérlő. Olyan számot keressél, hogy 1u4959802d vagy 1u6959802d. Azt ne kérdezg, hogy mi a különbség a kettő között, mert azt az alvázszám döntené el, hogy melyiket melyikhez de az évjárat és motorkódhoz ezek vannak megadva. Az általad beszerzett dara egy kicsit többet tud a kelleténél és nyilván más kapcsolatokat használ a vezetőoldali vezérlővel.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2019
(#) martin96 válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Az enyémre 1C1 959 802 A van írva, amit vettem pedig: 1J1 959 802 D
(#) VIM válasza martin96 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Lehet, hogy az "1J"-s az más típushoz való, mondjuk Beetle-hez. Nem tudom pontosan és az alkatrészkeresőm sem tudja pontosabban megmutatni sajnos.
(#) martin96 válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Golf A4 van mindkettőre írva.
Találtam egy ugyanolyan cikkszámút, mint a gyári. Csak a cikkszám a lényeg, vagy más is?
(#) VIM válasza martin96 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Az a számsor a lényeg, akkor biztosan jó lesz bele.
(#) Molnar David 29 hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Sziasztok érdeklődni szeretnék egy Golf 4 2002 1.4 16V
Immo problémával Küszködök az óra csoport miatt.
Sikerült vennem egy másikat de viszont nem lehet rá tanítani.
Tud-e valaki nekem ebben segíteni hogy mi Alapján találok hozzá megfelelőt.
A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2019
(#) VIM válasza Molnar David 29 hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Szia! Szerintem szoftveresen lehet hozzárendelni a jelenlegi kulcsokat egy másik óracsoporthoz.
(#) dana19970522 hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Sziasztok nekemis óracsoport problémàm van az volna a gondom hogy a rajta lèvő két gomb nem műlödik valaki javított màr ilyet ?? Ha igen tudna nekem segíteni hogyan àljak neki ?? Mi lehet a gond ? Stb...... köszönöm előreis !!
(#) martin96 hozzászólása Jan 29, 2019 /
 
Sziasztok!
Hirtelen rossz lett az alapjárat. Hibakódba kiírja a gyújtáskimaradást mindegyik hengerbe, szegény a keverék, rossz az egr szelep és a lambdaszonda. Minden ki lett cserélve ami okozhatná ezeket.
Aztán ott van a 17925-ös hiba, ami rossz ecu relére utal. Lehet hogy elég lett volna 1 relét kicserélni?
(#) mark.budai hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Sziasztok! Vettem egy 2002-es Polo Classicból egy 1.6 AEE motort, aminek Magneti Marelli IAW1AV.V4 (6K0 906 030 A) az ECU típusa. Viszont kulcsot nem kaptam hozzá, és a gyújtáskapcsolóról az induktív jeladót sem. Tudtok valami módszert, hogy tudnám kiütni belőle az immot? Elég hozzá a VAG-COM adapter VCDS szoftverrel, vagy komolyabban bele kell nyúlni?
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Igen, minden hibát a rossz relé okozott.
(#) liderces válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Szia! A gyújtáskapcsolóról az indultiv jeladó csak egy vezeték, egy jel olvasó tekercs, nincs kódolva ilyesmi, semmi köze az immóhoz! Mire használnád a motort? A saját rossz AEE motorod helyett? Akkor csak tedd be a motort fizikailag a régi helyett, marad a régi Magneti vezérlő meg saját kulcsod kulcsaid, meg minden oszt hajrá. Ha majd a motor vezérlőd egyszer meghibásodik akkor ezt előveszed és bekódoltatod a kocsihoz. De ahhoz a a kocsi eddigi kódja kell. Vagy meséld el mi a teljes történet mire használnád azt az AEE motort? üdv
(#) mark.budai válasza liderces hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Szia!
Igen, tudom, hogy csak egy tekercs, de mivel kulcsom sincs, nem működik a jó öreg megoldás, hogy ráragasztom a kulcsot a tekercsre, és bedobom a műszerfal mögé.
Nem, nem motorcsere van, akkor persze, hogy nem használnám ezt az ECU-t. Egy másik, sokkal öregebb autóba lesz beépítve ez a motor, ezért kellett mindent megvennem a motorral együtt.
(#) timea60 hozzászólása Márc 3, 2019 /
 
Sziasztok! Golf IV. 2001-ben a hátsó csomagtér világításnak melyik a bizosítéka? Ugyanis nincs feszültség.

Gyurka
(#) zolika60 válasza timea60 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Emlékeim szerint ugyanaz mint a belsővilágításé. Ha az működik más gond lesz ott.
(#) timea60 hozzászólása Márc 3, 2019 / 1
 
Köszönöm Zolika60.

Vezetéktörésre gyanakszom.
(#) dana19970522 hozzászólása Márc 4, 2019 /
 
Sziasztok lenne 2 kérdésem egy golf 4 1999 es autoban nèha gondol egyet és elmegy az összes beltervilágításom a kofort modulba ez a hibakód jön mi lehet a megoldás rà valakinek ötlet ?? A másik most vettem világitos piktogramos szelözöket hogyan kellen őket bekötnöm hogy megfelelően müködjön ?? Köszönöm előreis a segítséget !!
(#) dana19970522 válasza 999laci hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Szia nekemis voltak gonsok a központi záramal a csomi ajtónàl az átvezetőkben volt megtörve a kábelem ezeket ki javítottam utána màr minden zàrt ès nyitott csak a beltér világításom egyszer csak elment és gondolt egyett visszajött. A vag ban ugyan ezt a hibát dobta nekemis a konfort modulban egy hibás forasztás volt a hiba forrása ezt javítottam és már jó is volt . A vag ban lèvő hiba a beltér világításal van kapcsolatban nem a csomagtér ajtó zárjával !!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2019
(#) dana19970522 hozzászólása Márc 19, 2019 /
 
Sziasztok !! Golf 4 müszerfal világítasnàl valaki cserélt már ledeket ?? Ha igen milyen tipusú ledet használt ?? Köszönöm előteis !!
(#) cupika97 válasza dana19970522 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Szia. Az eggyik youtube videóban azt láttam hogy 3528 ledeket rakott bele a csávó.
(#) dana19970522 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Szia köszi a segítséget esetleg be tudnád linkelni a videot ??
(#) Szilvi Golf IV hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Sziasztok, lehet, h lerágott csont, de csak ülünk, és a hajunkat tépjük. A kocsi egy 2002-es kombi IV-es, 1.6 benzines.Megint elszaródtak az ablakaim. Komfort modul meg komplett zárcsere után kb 2 hétig működött, azóta megint nem. Relé kattog, ablakemelő modul okés, kapcsolótábla az ajtóban cserélve, kábeltörés nincs, mindenhol rámérve, motor is jó. Akármelyik ajtón próbáljuk, csak szépen kattan egyet a relé, de meg se nyekken. Nem tudom, h kellett-e volna valahogy tanítani az ablakokat komfort modul csere után. Közben meg elrepült a centrálzár vezérlőm, de már úton van az új. Ablak működött úgy is, h szarakodott a centrál vezérlő a csomagtartóval. Van esetleg valami tippje, h mit lehet tenni? Itt Skóciában az elektromosságiak csak diagnosztika után nyúlnak akármihez, namost a computer semmi hibakódot nem ad. Röviden ennyi
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) Szilvi Golf IV válasza Szilvi Golf IV hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Frissítés: Kp zár vezérlő külön tészta.

Biztik rendben vannak, minden más megy.
ma kaptam egy tippet, h elvileg van egy hőkioldó biztosíték valahol, azt keressem meg és cseréljem ki.
most azt vadászom épp.
javaslat esetleg, h hol lelem?
(#) dana19970522 hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Sziasztok valaki csinált e màr golf 4 hez automatikusan nyiló csomagter ajtót ?? Olvstam olyat hogy 3 gombos kulcsal egyszerübb megoldani mert csak tanítani kell ès egy nyitó motort kell bekötni. Mivel az enyèm csak kető gombos így arra gondoltam hogy nem kulcsrol nyitnàm hanem az utas térből mint pl a tank nyílást a gázrugókat meg cserélnèm erősebre ha az megoldás lenne valakinek esetleg ötlete vagy tudna segíteni ennek a kivitelezésében ??
(#) cupika97 válasza dana19970522 hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Láttam neten ilyen videót, nekemis tetszett, lehet megcsinálom. Nekemis 2 gombos van, de állítólag csak egy mikrokapcsolót kell beforrasztani és működik. Ki fogom próbálni.
(#) dana19970522 hozzászólása Máj 24, 2019 /
 
2 gombosal nem fog működni sajnos hiàba forasztod be a kulcsba a mikoro kapcsolot. A konfort modulod azt a jelet nem tudja kezelni. Ahoz tanítani kell a modult. Meg nincsen semmi elektronikád ami a most mehanikusan működő zárszerkezetedet kinyisa (a csomagtér kilincsre gondolok) meg ugye a gázrugók sem stimelnek mert kiemelni nem tudják a csomagtér ajtót csak megtartani. Talátam egy szettet ami tartalmaz hozzá mindent kivève az ujj konfort madukt ès kulcs elektronikát de az a szett 100000ft be kerül . És ezt amerikábol kell rendelni
(#) cupika97 válasza dana19970522 hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Akkor veszek egy másik komfort modult, annyira nem gond, használtan veszek már 10euróért is. Csak azt nem tudom hogy fogja-e kezelni a többi ajtóban lévő modulokat, illetve a régi kulcsaimmal fog-e működni, nem-e más frekvenciát használ. Csomagtartó ajtóban hogyan lehetne a zárszerkezetet átcsinálni azt nem tudom...
Következő: »»   41 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem