Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   241 / 277
(#) Kovidivi válasza burgerklein hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Ezt sem tudom.
(#) burgerklein válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Mert azelött mikkor átmelegitettem akkor indult a leptop
(#) burgerklein válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Te mit mérnél ilyen helyzetekben pl kondi tranzistor etc?
(#) Kovidivi válasza burgerklein hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Én, mivel sejtem, hogy nem fogom tudni megjavítani, nem mérnék semmit, hanem megpróbálnám alkatrészenként vagy egyben eladni, és vennék egy új laptopot. Ha meg is találod a hibás félvezetőt, IC-t, akármit, a csere/újraforrasztás/reball/stb. sem egyszerű, pénzbe kerül, egy sokrétegű nyákot kell átmelegítened (ami nagyon nehéz), közben feszül az alaplap minden irányba, esetleg még több kárt okozol a csere közben, és egyáltalán nem garatált, hogy jó lesz a laptop! Vagy hogy egyáltalán meg tudod vásárolni azt, ami tönkrement.
Van, amikor "profik" javítanak laptopot. és csak 2 hónapig jó, utána jön ugyanaz, vagy másik hiba. De a sok pénzt persze ki kell fizetni ilyenkor is. Felesleges pénzkidobás. Elkérnek 10-20eFt-ot, egy új gép árának 10-20%-át, és semmi sem garantálja, hogy 3 hónap múlva még mindig menni fog a géped (már ha egyáltalán javítható).
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2019
(#) Moderátor hozzászólása burgerklein hozzászólására (») Jan 2, 2019
 
Tisztelt Felhasználó!
Megkérünk rá, hogy a továbbiakban összeszedetten, mindenki számára érthetően tedd fel a kérdésedet, nem pedig ilyen hebehurgya módon! Amennyiben nem változtatsz a stíluson, kénytelenek leszünk komolyabb eszközöket bevetni.
Felhívjuk a figyelmedet néhány apróságra, mely nyilván elkerülte a figyelmedet:
- A helyesírásra ezen a fórumon igen nagy hangsúlyt fektetünk. Ebbe beletartozik az ékezetes magánhangzók helyes használata (hosszú és rövid, valamint hogy lehetőleg mellőzzük az ékezetek nélküli írást), továbbá a nagy kezdőbetűk használata (mondat elején, tulajdonnaevekben, stb.), nem is szólva az írásjelek (helyes) használatáról.
- Ez egy fórum, nem pedig egy chat-oldal, tehát ennek megfelelően nem egy szavas, egy mondatos hozzászólásokat írunk. Ha ilyet keresel, akkor itt rossz helyen jársz.
(#) Owert hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Üdv mindenkinek! Van egy laptopom (HP 8510P), melynek a töltőjét javítottam viszont a polaritást felcseréltem véletlenül, emiatt az alaplapon egy alkatrész elfüstölt. Az alkatrész egy LM393 komparátor, melyet cseréltem, de továbbra sem indul el. Látszólag más alkatrész nem égett, biztosíték nincs a lapon. Van esélye annak, hogy ez még javítható vagy kár vele próbálkozni? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Lucifer válasza Owert hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Itt a rajz hozzá:
https://elektrotanya.com/hp_compaq_8510p_8510w_inventec_vb1.0_rev_a...d.html

Mérni kell 0. körben a +VADPBL megvan-e.
(#) Owert válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Köszönöm, nem gondoltam, hogy ezt publikussá tették. A +VADPBL-nél megvan a feszültség. (19.4V)
(#) kriszti1998sub hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Sziasztok van egy laptopom Dell inspirál 15 3000 series és az lenne vele a gond hogy a csatlakozó leégett egy hp laptopból át tettem és nagyon lassú lett pedig i5-ös proci dolgozik benne és egy AMD Radeon videokartya és mióta kicseréltem a csatlakozót azóta bekapcsolásnál kiírja hogy (alert! The ac power adapter wattage and type cannot be determined the battery may not charge. The sistem will adjust the performance to match the power available) akksi nincs benne de szerintem attól nem kellene ezt csinálja előre is köszönök minden választ!
(#) kissi válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Szia!

Nem ismeri fel a töltőt ( a Dell laptopok figyelik!) és mivel nem tudja típusát, ezért visszafogja a rendszer teljesítményét ( gondolom az adat és vagyonbiztonság érdekében!) !
(#) kriszti1998sub válasza kissi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
És akkor mit tudnék csinálni vele? Mert eddig ment evel a töltővel de mióta lecseréltem benne a csatlakozót azóta nem megy
(#) kissi válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Az eredeti csati és a beszerelt csati közötti különbséget kell megkeresned: vagy nincs vagy nem érintkezik az azonosító jel szerintem a HP csatiban!
(#) kriszti1998sub válasza kissi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Akkor veszek bele újat hátha elindul majd köszönöm a választ!
(#) burgerklein hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Jó Napot Kivánok. Van egy Dell Inspiron 1720 as laptop. Az alaplap sajnos hibás ( Rövidzárlatos).

A kérdésem a következö:

Érdemes javitani vagy javitatni a laptop alaplapot ?
A laptop sajnos nem indul
(#) zolika60 válasza burgerklein hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Ide, vagy más hasonló helyre elviszed, vagy elküldöd és megmondják mi a baja. Azt is, hogy mennyiért javítják meg. Aztán eldöntheted megéri-e neked vagy nem.
(#) burgerklein válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszi szépen .De nem értem valaki ezt irta lehetséges ez?

Van, amikor "profik" javítanak laptopot. és csak 2 hónapig jó, utána jön ugyanaz, vagy másik hiba. De a sok pénzt persze ki kell fizetni ilyenkor is. Felesleges pénzkidobás. Elkérnek 10-20eFt-ot, egy új gép árának 10-20%-át, és semmi sem garantálja, hogy 3 hónap múlva még mindig menni fog a géped (már ha egyáltalán javítható).

Tehát ezért kérdeztem mert már elvitem szervizbea leptopot és megjavitották , és müködött egy kis ideig és azután megint az a tipusu hiba lépett fel mint azelőtt.
(#) attika válasza burgerklein hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Igen lehetséges.
Mivel sajnos sok esetben egy ilyen hibánál felszakítja a viákat is és azzal sok mindent nem tudnak csinálni.
Van olyan szervizelés is akik csak "megsütik" és jól van az úgy, működik mehet tovább.
(#) burgerklein válasza attika hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszi szépen attika de nem értem mi az a viákat?
(#) attika válasza burgerklein hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Google szinte első találata
(#) burgerklein válasza attika hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
A laptop

1 hiba tünete. a laptop indult de a képernyő nem kapcsolt be.
2 tünet a laptop automatikusan indult a laptop töltő csatlakoztatása után a laptophoz
3 tünet már nem indult sehogy sem


Aszervizbe elsőnek azt monták hogy a laptop Chipset túlmelegedés lépet fel


Lehetséges ez a tünet a laptop chipset túlmelegedésére?
(#) attika válasza burgerklein hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Igen, úgymond csúnyán szólva BGA-s lett a géped.
(#) zolika60 válasza burgerklein hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Az igazi profik garanciát is vállalnak a munkájukra. Amit be tettem ott hat hónapot. Most is egy olyan laptopról írok, amit több éve javítottak ott.
(#) Gabó válasza burgerklein hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Szerintem ezzel a géppel már felesleges ilyen téren foglalkozni... Ha nem tudsz nagyon jó árban lapot szerezni bele, vagy megjavíttatni, csak felesleges pénzkidobás! Elgondolkoznék a helyedben egy új gép beruházásán...
(#) zolika60 válasza Gabó hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Vagy ha nem is új, de újabb. Mindig van az apróban egy pár.
(#) Gabó válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Pont erről beszélek, hogy a javíttatás árához még hozzácsap, és kap egy erősebb gépet. Vagy ha úgy van, vesz egy újat, papírokkal X év garival...
(#) zolika60 válasza Gabó hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Persze ez is opció. De megmutatni egy olyan helyen, ahol ingyen megmondják mi baja és azt is mibe kerül a javítás az is lehetőség. Mondjuk az én gépem új volt szinte amikor elromlott. Csak a magyar márkaszerviz nem akarta elfogadni az USA-beli garanciát. Az értékének a másfélszereséért alaplap cserét ajánlottak és ezért az infóőrt is kértek 8000Ft-ot. Akkor vittem el a Notidokihoz ahol megjavították és azóta is használom minden nap.
(#) Gabó válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Én nem igen találkoztam olyan szervizzel, akik ingyen megmondják mi a baja. Persze, ingyen megmondják mi a baja, ha náluk javíttatod... Persze ha ismered a helyet, odaviszed, de ha nem, akkor tájékozódás miatt elviszed pár helyre, és máris észreveszed, hogy csak az "árajánlat" bekérésekre elment egy tizes...
És azért a fent említett dell gépnél eléggé lutri a javíttatás, mert sajnos ár/érték arányba már ott van, hogy nem éri meg.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) attika válasza burgerklein hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Erről beszéltek neked több oldalon keresztül
(#) burgerklein válasza attika hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Értem akkor kuka a chipset ? nem ?
(#) burgerklein válasza attika hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Ne haragudj .Én Autószerelő vagyok ezért nem értem jól az elektronikát
Következő: »»   241 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem