Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kormány távvezérlés autórádióhoz
Lapozás: OK   6 / 7
(#) zandriis5 válasza cupika97 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Ma próbáltam 2K, 5K, 10K, 15K ellenállással is, de semmi eredmény. Úgy tűnik a jvc-nél nem ellenálláslétrás.
(#) zandriis5 válasza bbb hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Köszi alinket. Megnéztem. Ez nagyon bonyolút. Nekem ellenálláslétrás kormánytávvezérlős fejegységre lenne szükségem. Leginkább jack dugós kovitelű 1 dines kellene.
(#) zandriis5 válasza suszitibi hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Érdeklődnék, hogy a mellékletben található jack dugós, ellenálláskapcsolók jó-e a képeken látható Sony DSX-A40UI fejegységhez? Ellenállás alapon működhet ennek a távvezérlője?
(#) suszitibi válasza zandriis5 hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Szia
Sajnos nem ellenállásos, ezt már a Kenwoodnál eljátszottam én is, sikertelenül. Ezért voltak jók a régi jó Sony rádiók. Én is most vettem egy JVC KD-X342 rádiót, ehhez szeretnék építeni. Írtam a Youtubera Istvánnak, remélem segít.
(#) suszitibi válasza zandriis5 hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Az Autohifi-city szerint, az új Sonyk, már nem azon az elven működnek, állítólag a régi távok nem jók hozzájuk. Ezért vettem JVC-t.
(#) suszitibi hozzászólása Jan 3, 2019 / 1
 
Sziasztok
Megcsináltam a programozást UNO R3-mal. Elvileg működik, de még nem próbáltam a rádióval. Ma jött meg a JVC, holnap lesz beépítve. Ha valakit érdekel a nyák és beültetés, szívesen megosztom. Sprint layout-ban van, Atmega 328-cal.
(#) Inhouse válasza suszitibi hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Várjuk szeretettel!
(#) suszitibi hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
A beültetési rajzot nem engedi feltenni.
(#) suszitibi hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Sajnos a rotary bemenetek nem működnek nálam. Elsőre állandóan lefagyott, resetelnem kellett. Aztán megcseréltem a kódban a 9 és 10 kimenetet. Így sem működik a rotary bemenet, de nem fagy le, a többi 5 funkció, tökéletesen megy. Lehet, hogy a kontrolleremmel van gond, majd próbálkozom újjal.
Áttettem a képet jpg-be, így már megy.

beültet.jpg
    
(#) Inhouse válasza suszitibi hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Köszi! Esetleg az Arduino fórumon lehet, hogy tudnának segíteni...
(#) Zarknod hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Sziasztok,

Laikus ként kérdezném a következőt:
Adott egy régi opel vectra c 2004ből és egy jvc kw-x830bt fejegység. Létezik aftermarket kormány adapter ehhez a kombinációhoz, viszont a gond a csatlakozás.
Az adapteren a kimenet egy 2pólusú jack ami a klasszikus jvc kormányvezérlő csatlakozó. Viszont ezen a fejegységen már nincs jack hüvely a kormányvezérlésnek csak egy szál. A kérdésem az lenne, hogy az adapter jele vajon megfelel és elég összekötnöm az adaptert a fejegységgel vagy ez a fejegység már másképp kommunikál?

Köszi előre is!
(#) suszitibi válasza Zarknod hozzászólására (») Jan 6, 2019 / 1
 
Építsd meg, amit feltöltöttem. Nekem működik JVC KD342BT-vel.
Már nem fagy le, a rotary is működik. Két kontroller is ment a kukába, de a harmadikkal tökéletes.
Holnap építem a dobozt a gomboknak és elektronikának, aztán megy be a helyére. Még nem tudom, hogy a kormányoszlopon, vagy a könyöklő alatt lesz jobb helye, majd kiderül.
Ha nincs rotary, csak nyomógomb, akkor a mappa választás/csatorna léptetés megoldható azzal is. Ez esetben egyik nyomógomb nyomkodása felfelé viszi, a másik nyomvatartása és szintén előbbi nyomkodása pedig lefelé viszi az értékeket. Ez úgy derült ki, hogy a rossz rotaryt, kiváltottam nyomógombokkal. Gondolkodom, hogy a gombok és rotary helyett, hall szenzorokat használok, akkor soha nem megy tönkre.
Ha kell, megpróbálom kiolvasni a kódot HEX-be, akkor nem kell Arduino hozzá.
(#) suszitibi válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm, megoldódott, már tökéletes.
(#) suszitibi hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Néztem ezt a távvezérlőt. Igaz, csak 5 funkciót tud, de a lényeg benne van. Ebbe talán az elektronika is beférne. Talán még lehetne bővíteni is két nyomógombbal.

s-l500.png
    
(#) Inhouse válasza suszitibi hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Hibás volt az rotary encoder?
(#) suszitibi válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Igen és a kontroller is.
Most jól megjártam, a maradék működő kontrollert betettem az stk500-ba. Próbáltam kiolvasni a kódot, de valamit úgy elállítottam, hogy már ez sem működik. Próbáltam a másik kettőt AVR studioval, ott nem ír ki hibát, szépen feltölti a HEX kódokat. Tehát, elvileg azok is jók, csak az Arduinoban nem akarnak működni. Megyek a másik fórumra, talán valaki tudja, hogyan lehet őket helyre tenni.
(#) suszitibi válasza suszitibi hozzászólására (») Jan 7, 2019 / 1
 
Ki kellett venni a karácsonyi világításból a kontrollert, ezzel most tökéletesen működik.
Sajnos, már 3 kontroller kuka.
Visszaállítottam a fuse biteket, de így sem mennek. STK500-al pedig szépen működnek, csak az Arduino panellel nem.
Készítettem képeket és videót, elkészült a nyomógomb egység is.
Majd teszek fel képeket.
(#) suszitibi hozzászólása Jan 8, 2019 / 2
 
Az Arduino fórumon, segítettek helyrehozni a kontrollereket. Kiderült, hogy a bootloader volt sérült, ezért nem mentek.
Ma bekerült a rádió és a távvezérlő is. Szépen működik.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
(#) Inhouse válasza suszitibi hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Jöhet a többi is!
(#) suszitibi hozzászólása Jan 9, 2019 / 2
 
Két kis műanyag dobozt használtam. Az egyikben vannak a nyomógombok, a másikban az elektronika. Azért is így lett megoldva, mert egy rövid lett volna és a nyomógombok is túl nagyok együtt az elektronikával. Van nagyobb dobozom, de az meg túl nagy volt. Az elektronikáról megy a 3 vezeték a rádió testre, remote bemenetre és erősítő/antenna vezérlésre.
Az autó egy Octavia kombi 1999-es 1.9 TDI. Elöl a gyári hangsugárzók (16 cm + magasak), hátul a rakodó síkba építve 2x16 cm Impulse. Nem hiányolom a mélysugárzót és erősítőt.
Lehet a Suzuki Ignisbe is veszek egy JVC-t és készítek bele távvezérlőt. Sokkal kényelmesebb, mert érezni a gombokat, nem kell odanézni. A kezemet megtámasztom a térdemen és nem kell keresgélni a rádió apró gombjait. A némítást nem tettem ki a távvezérlőre, mert az csak annyi, hogy a rádió nagy forgó gombját megnyomom. Az könnyen eltalálható.
Közben a kódon módosítottam, a gombkiosztást megcseréltem. Most vol-, vol+, source (nincs bekötve), seek-, seek+, rotary-, rotary+ . Így a két seek egymás mellé került.
Még néhány kép.
(#) Joe_001 hozzászólása Ápr 23, 2019 /
 
Üdv Uraim!
Azzal a kérdéssel fordulok a csapathoz, hogy van egy multikormányos Alfa 156-om Vettem bele egy "no name" német gyártású autórádiót, ami elvileg képes a multikormány gombjainak kezelésére. megvettem a fordító szettet is. A gond az, hogy az univerzális fordító szetten nincs olyan csatlakozó ami a rádión van. ki tud ebben nekem segíteni, hogy működjön a cucc. A segítséget előre is köszönöm.
(#) luther99 hozzászólása Ápr 23, 2019 /
 
Helló!

Kormány távvezérlő problémám van. Az alany Ford Focus Mk1. A következő fejegységet tettem bele: https://www.gearbest.com/car-dvd-players/pp_009778343495.html?wid=1433363 (Tavaly még csak 80$ volt...) Szeretném kormányról távvezérelni, ezért ezt vettem hozzá: https://fr.aliexpress.com/item/Livraison-gratuite-commande-au-volan...QESFC4 Ez egy sima passzív cucc, ellenálláslétrás. Összekötöttem a rádió key1, key2 vezetékével minden variációban (direktben, testen, tápon az egyik vezeték), de a rádió egyikben sem érzi a vezérlőt. Mondjuk a leírásban az van, hogy a vezérlő egyik vezetékét bármelyik KEY vezetékkel kössük össze, a másik meg testre megy, ezt a verziót is próbáltam, de semmi eredmény. A gomb tanítás üzemmódban mindig azt írja ki, hogy a tanítás nem sikerült. Gondolom valamiért nem érzékeli a vezérlőt. Pedig a KEY vezetéken változik a feszültség, ahogy a különböző gombokat megnyomom. Hogyan tudnám működésre bírni?
(#) Joe_001 hozzászólása Ápr 24, 2019 /
 
Üdv!
Van egy alfa156 facekiftesem. Az Iso C2 cati 5.6 pontjára a multikormány ellenálláslétrája van e kivezetve?
Az autórádióm (Noname) ezt direktbe fogadja e? Aképen a csati. 5 pin: pirös, fekete, fehér fekete. zöld.
(#) vargaf válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Idézet:
„Az autórádióm (Noname) ezt direktbe fogadja e?”

Ennyi információ alapján vársz választ a kérdésedre? Legalább egy fénykép a rádió csatlakozóiról jó lenne, van-e benne távirányító bemenet.
(#) Joe_001 válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 24, 2019 2 /
 
Ez az.
A fotó is ott van.
Soros 5 pólusú csatlakozó, 2,54 mm-es raszter szerint. A nagyobb képek:
(Azt levettem,hogy nem láttál még ilyet, meg Alfát se, azért köszi!)
De:
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2019
(#) vargaf válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Noname: Sony D714G.
A fotó is ott van: a rádió csatlakozóiról most tettél fel képet.
Ha segítséget kérsz minél több információt adj meg, úgy biztosan előbb kapsz segítséget.
(#) Inhouse válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Egyetértek azzal amit írsz. Az autórádió viszont ránézésre annyira Sony, mint amit én linkeltem Pioneer.
(#) Joe_001 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Jó, tisztába vagyok vele. Török. Egyéb info pl a kormányról?
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2019
(#) Harza Gyula hozzászólása Márc 3, 2020 /
 
Sziasztok Lehet tudni erről az eszköz ről valamit? /pl beszerzési forrás stb/ https://www.youtube.com/watch?v=27TSPi0Q5_0
Következő: »»   6 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem