Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 31
(#) geniusmax hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
1 kérdésem lenne a szakemberek felé, adott 1 Sony KDL-37EX505 lapos tv áram alatt készenlétben van, távirányítóval vagy oldalán power gombbal indul led átvált pirosról zöldre de fekete kép marad, ezután oldalán vagy távon Home gomb megnyomva erre beindul a háttér világítás és semmit nem csinál tovább a tv. Szervíz menübe nem lehet belépni. Valami ötlet hogy mi lehet a baj.
Tulajdonos elmondása alapján a hiba előtt még belépett a szervíz menübe és ott a képminőségen állított de nem mentette el a beállítást csak kilépett, és másnap már nem lehetett elindítani a TV-t.
(#) Spike66 hozzászólása Ápr 19, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy régi, Sony KV-M1400D tv-m, egyszerre fekete- fehér lett a kép. Vajon lehet egy hibás forrasztás, vagy valami megadta magát benne? Érdemes foglalkozni vele?
Köszi a választ! Spike
(#) kadarist válasza Spike66 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Szia! Milyen csatlakozáson, kábelen kapja a jelet? Lehet, hogy azzal van a baj.
(#) Spike66 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Antennán és scarton keresztül is fekete-fehér.
(#) tilmilk hozzászólása Máj 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Sony KV-29 LS 60K 70 cm TV ingyen elvihető! + távszabályozó
Hibája: csak AV-n működik hang nélkül. Nagyon szép a képe, a képcső kitünő állapotban van.
Bp. XXIII. ker Soroksár
T: 287-3721
Mobil: 06 20 808 2576
(#) zolika60 válasza tilmilk hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Rossz helyre tetted, ide kellett volna.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2018
(#) tilmilk hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Köszi, már megtettem.
(#) tilmilk válasza tilmilk hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Már elkelt a készülék!
(#) angyalpc válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Szia

Mi lett a megoldása ennek a problémának? Mi ment benne tönkre?
Hasonló problémánk van, zöld a kép, igaz nem Sony hanem Aiwa (bár állítólag al-márka volt).
Kicsit hőmérséklet vagy járatás függő, hűvösebb időben vagy bekapcsolást követően jelentkezik, aztán mikor bemelegszik jár 1-2 órát elmúlik. pl most dög meleg van, 1-1 pillanatra villan csak be a zöld kép, működik
Még nem lett szét szedve, mert fali állványon van, de ha van ötlet amin érdemes elindulni azt köszönöm.
Típus Aiwa Text CI400
Esetleg ha valaki tud áramköri rajzot hozzá vagy hol keressem, Google-n nem találtam első körben kifejezetten ehhez a modelhez (csak AIWA TV-C1400, de az lehet tök más model)
Köszi

zöld.JPG
    
(#) kadarist válasza angyalpc hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Szia!
Nyilván egy egyszerű forrasztáshiba az okozó.
(#) sunez hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Sziasztok tudna valaki segíteni honnan tudnák ilyen alkatrészt szerezni ami a képen látható
(#) (Felhasználó 116638) válasza sunez hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Szerintem női fehérneműboltban biztosan kapsz ilyet
Vagy inkább itt:

2,2nF 10kV

Igaz ez nem 4, hanem 10kV, de jó lesz oda.
(#) sunez válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Köszönöm a gyors választ!!!
(#) Szilvi1 hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Sziasztok ezen a típuson van kép de villog a kép mintha lapoznának vagy anno a 80-as években mikor egy videon megvolt gyűrve a szalag ahhoz hasonló jelenségekkel van kép.
(#) Szilvi1 hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
sony kdl40nx723 mintha futna a kép villog kissé és elmászik, de a kép maga jó lenne. Fólia lehet vagy valahol forrasztási hiba?
(#) kadarist válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Szia!
Inkább fólia a t-con környékén.
(#) Szilvi1 hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
esetleg a vga kártya vagy annak a cpuja is lehet ilyen probléma?
(#) Al-sulaymaniyah válasza Spike66 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ha még aktuális, a színdekóder mellett van egy forgókondi, az szokott bedögleni, azért nem színes a tv. 100 forint körül van, ha még használod valamire a tv-t ennyit érdemes ráfordítani.
(#) Szilvi1 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 13, 2019 1 /
 
szia, te tv szerelő vagy aki tényleg keni vágja ezt? Vagy csak ugy mondod? Folia, vga kártya vagy tuner hibára gondolok. akár egy kontakthibás tuner is lehetne ez nem?
(#) kadarist válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 13, 2019 / 2
 
Ha tunerhiba lenne, akkor a képernyőkijelzés nem villogna, hanem csak a tuneren keresztül érkező műsorkép villogna. Mivel gyanítom, hogy a menükijelzés, egyéb kijelzés és a műsorkép is rossz, olyan alkatrészre kell gondolni, ami mindenféle képmegjelenítésre hatással van. Ez pedig az LCD-panel vezérlése, a t-con és környezete. Persze mindenképpen kell tápfeszültség-ellenőrzést végezni az elején.
Ha nem csináltál még tévészerelést, akkor bízd szakemberre. A tévékben nincs VGA-kártya, olyan a számítógépekben van.
(#) Szilvi1 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
szia nem néztem a képet, hanem az egész kép villog ott van a letölthető fájl, megnézted egyáltalán? Nem kell hozzá kép mindig villodzik mintha futna a kép. Látatlanba egy jobb kaliberu tv szerelo haverom azt mondta a folia valamelyik zárlatos. ha igy van ezzel lehet valamit tenni?
(#) kadarist válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
A videóban valamilyen norvég feliratos menüfeliratok szerepelnek, nem adáskép. Ez a tévé felirata vagy valamilyen rákötött set top box képe? Egyébként ha LCD fóliahiba lenne, akkor csak a kép egy részén lenne zavar.
LCD fóliakábel hiba: Bővebben: Link.
(#) Szilvi1 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
ez a tv menuje nincs rákötve semmi. most svéd nyelven megy a tv nem tudtam átállítani eddig nincs távja
ha levenném a hátulját és éles fotókat kuldök át lenne ötleted mit csinálhatnék vele hogy megszűnjön ez a jelenség? A hdmi csatin kötöttem be a laptopom a kép az nem fut áll egyhelyben csak olyan mintha a video szalag régen meglett volna gyűrve. nekem ehhez hasonló de ha kell ujra lefotozgatom.
(#) gaben62 válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ez bizony kontakt hibákra utaló jelenség, vagyis kh-s lett a tv. ha a hang is szaggat akkor tuner If. részt átnézni, forrasztani kell.
(#) kadarist válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ne vezesd félre a kérdezőt.
(#) kadarist válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Vedd le a hátulját és nézzünk bele. Fotózz le minden panelt.
(#) Szilvi1 hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
ok köszönöm sietek leszedni
(#) Szilvi1 hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
nos fejjel lefelé az élére állítottam és amikor teljesen egyenesen áll és a szönyeg az élén nyomta magát az élvonalat, érdekes módon megállt a villodzás. Mikor megdöntöttem akkor elkezdte ezt a vibrálást. Tehát megérzésem szerint a káva és kép között van valami fólia valami ami bizonyos nyomásra ujra érintkezik rendesen ezt szokták speckó műszerrel visszavasalni? Ezt fel is vettem videóra itt megtekinthető.
Várom az értelmes hozzászólásokat hogyan lehetne ilyet megoldani, régebben egy szivacsszerű anyagot raktunk a fólia és a káva közés ami visszaszorította a helyére és igy akár fél évre is megoldotta ezt a gondot...A legrosszabb akkor az volt hogy csak 30-40 perc után jött meg a kép. Most csak idegesítően villog. Tehát a tunernek biztosan nincs köze hozzá, és a proci sem rossz még mert a menu is működik. Ennyit tudtam kideríteni ha ezt annak tudhatjuk be....Köszi aki segítene..
(#) Szilvi1 hozzászólása Jan 15, 2019 2 /
 
Úgy látszik senki sem ért a sony tv-khez Magyarországon?
Következő: »»   29 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem