Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   106 / 138
(#) zolika60 válasza JARABA hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Nem kell ahhoz semmi. Vegyél másik tányérforgató motort ha valóban az a rossz. Bármelyik jó lesz.
(#) Teaway válasza JARABA hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
A boltban nekem a tengelyméret/átmérő/hossz-t kérdezték, még szerencse, hogy vittem a rosszat.
Némi méricskélés után adta a hozzá legközelebbi újat.
(#) gépromboló hozzászólása Nov 29, 2018 /
 
Sziasztok! Van nekem egy Whirlpool AMW 201-es mikróm, nem új, de teszi a dolgát. Van egy apró gondom vele, évek óta egyre hosszabb ideig áll a ventilátora, mostanra eljutott odáig, hogy kb. másfél percig álló ventivel működik (a párom szerint ez idő alatt nem is melegít, de nekem nem ez a tapasztalatom), majd az is komótosan felpörög. Ha többször használom egymás után a mikrót, akkor másodikra már egyből felpörög.
Kb. egy éve megpróbáltam rájönni, hogy mi lehet a dolog oka, de semmire nem jöttem rá. A venti szabadon forog, nem szorul, elvileg direktben kapja a kettőhuszat. Lehet, hogy mégis jó lenne szétkapni őpörgősségét és alaposan alkohollal kitisztogatni, meg megkenni a tengelyt?
Köszi
(#) yulo5310 válasza gépromboló hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Igen,az koszos!
(#) JARABA válasza Teaway hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Melyik boltban lehet ilyet kapni?
(#) uniman válasza JARABA hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Idézet:
„̶B̶á̶r̶m̶e̶l̶y̶i̶k̶ ̶j̶ó̶ ̶l̶e̶s̶z̶.̶”

Szerintem meg ebben a készülékben a tányérforgató motor 21V (AC) -os...a bekötése alapján könnyen ellenőrizhető.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2018
(#) JARABA válasza uniman hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Hol lehet tányérfogató motort kapni? Bolt neve, címe lenne jó!
(#) Ge Lee válasza JARABA hozzászólására (») Dec 1, 2018 / 1
 
Ennyire nehéz a guglit használni?
Link1 Link2 Link3 Link4 stb, stb.
(#) gépromboló válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Köszi, szétkaptam, megtakarítottam a tengelyt, a forgórészt, a bronz csapágyakat. Kapott egy csepp WD40-et, majd összeraktam és csodák csodája, egyből pörög, mint a villám! Ki hitte volna, hogy az a pici ragacsos anyag, ami belekerült, képes ilyen szinten visszafogni? Forró olajos gőzök!
Köszi mégegyszer!
(#) JARABA válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Ge Lee!
Nagyon szépen köszönöm!
(#) JARABA válasza Teaway hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Én is azt gondoltam, hogy viszem a régit.
Melyik ez a bolt?
(#) yulo5310 válasza gépromboló hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Az olajos ételgőzök csodákra képesek,egyébként az antenna előtti csillámot is az teszi vezetővé! Üdv!
(#) velegiistvan hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Két kérdésem volna.
Adott egy régi whirlpool mikró, az adattáblája már nincs meg. Tönkrement a ventillátora, és egy Samsung ce283gn/xeh készülékével helyettesítettem. Amikor másodszor vissza akartam tenni a lapátot egy karbantartás után, letörtem az egyiket.ventillátora, kérem írjon privátot. Mivel az utóbbi készülékbe már nem lehet kapni lapátot, kérdezem, hogy szerintetek melyik készüléké jó még? Ennek a hátulján van két kiálló menetes pöcök, és ezzel van a mikró hátuljához rögzítve. A tengelye teljesen henger, nem lapos és nem recés.
Ha esetleg van valakinek bármilyen ventillátora felesleges, kérem írjon privátban itt az oldalon.

Előre is köszönöm.
(#) metabo123 válasza velegiistvan hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Szia!
Egy kép a kérdéses ventilátorról hasznos lenne.
Van több bontott ventilátorom is, kép alapján hátha tudnék ajánlani közülük.
(#) velegiistvan válasza metabo123 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Nem tudok most küldeni, de annyit tudok mondani, hogy a Samsung ce283gn/xeh mikróé pont ilyen. Három 4.8-as sarus érintkezője van, és teljesen lapos a tengelye. 4 lapátos.
Az érintkezők az oldala felé néznek. A hátulján két menetes pöcök áll ki belőle.
Ezek alapján esetleg van tipped? Privátban tudjuk folytatni a beszélgetést?
(#) metabo123 válasza velegiistvan hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Akkor majd én holnapra lefotózom azokat, amik nekem vannak és eldöntöd, hogy tudsz-e faragni belőlük valamit.
(#) bhalacska hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
A mikro kb. 4 éves és a forgótányér görgője alatt kb. 2 cm hosszúságban és 0,5 mm szélességben kilukadt és zöttyen egyet a tányér ha odaér a lukadás hoz. Lehet e javítani és mivel lehet javítani? Köszönöm.
(#) zolika60 válasza bhalacska hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Szabj egy kerek lemezt a tányérgörgők pályája alá és csavarozd be a kaszniba. Azért azt is próbáld kideríteni mi okozta a lyukadást, mert ez nem természetes elhasználódás. Inkább gyártási hibára gondolnék.
(#) bhalacska válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Köszönöm a választ az a baj ahol forognak a görgők abba a csík a rozsdás azt hiszem veszek egy újat. Köszönöm a választ.
(#) zolika60 válasza bhalacska hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
A is megoldás.
(#) Gafly válasza bhalacska hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Olyat már sokszor láttam, hogy a görgő nem "görgött"...
(#) Szilvi1 hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Sziasztok, a második mikrónk kezd füstölni erőteljesen mi lehet az oka? A fűtőszál hibája végett vagy egyszerűen csak koszos lehet olajos stb? A grill részére értem. A demagnetronnal egyik esetén sincs semmi probléma.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) hg6dab válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Ha nem használod a grillezős funkciót akkor elolajosodik a fűtőszál. Én már szedtem szét ez miatt. Semmi más baja nem volt.
(#) Szilvi1 hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
És ha megtakarítjuk akkor jó lesz? Az egyiknél pl. elkezd világítani majd mikor füstöl az egész akkor kihuny a narancs szín mintha már nem fűtene.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) fastaction válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Szia ! Ki is gyulladhat . Tapasztalat !
(#) haragati válasza fastaction hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Sajnos a mikró sok nedvességet párologtat el, és emiatt mindféle (olaj is) felül rakódik le. Ezért nem is gyártanak sok "vegyestüzelésű, azaz grillezős" mikrót, mert nehéz tisztítani.

Mindegyik füstöl, ha ritkán használják.
Ráadásul az izzószál (fűtőtest ) sokszor nem is hozzáférhető, ezért nem mindig tisztítható megfelelően....
Ha hozzáférhető, akkor rendszeresen tisztítani kell.
A normál grillek kvázi öntisztulnak, mert mindig leégetik a rárakódott koszt.
(#) bhalacska hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Lehet azt nem is figyeltem de körbe a görgő vonalában rozsdás.
(#) zaza99 hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Sziasztok!
A transzformátor primer tekercs ellenállása hány ohm körül szokott lenne?
(#) Ge Lee válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Teljesítményfüggő, olyan 3 ohm környéke. Ez pl. sacc/kb meg is felel egy 350-400VA körüli trafó adatainak, amit 800W körüli mikrókba tesznek.
(#) Gafly válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Idézet:
„demagretron”
Következő: »»   106 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem