Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1295 / 1384
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Tény hogy ez főleg a nyomtatóm hibája, de további hátrányokat is felsoroltam!
(#) TAttila77 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Lehet hogy ha látnék valakit a közelemben aki nem küszködik egy órát a fótóeljárással az elejétől a végéig, lehet kipróbálnám magam is de eddidg aki nekem dícsérte hogy ilyen tuti, meg olyan tuti, mert hogy olyat csinált vele mint ha nagy cég csinálta volna, mikor megmutatta, hogy lássam is akkor meg mgmutattam neki azt amit én csináltam. Azóta ő se pancsol a levekkel. Ez a személyes élményem a fotózásról, nem fogom semki munkáját lehurrogni, nem is fogok az enyémmel dicsekedni. Teszem a dolgom, én csak csinálom. Mindenki azzal készíti a sajátját amivel akarja. Nem akartalak sem téged sem mást leszólni e miatt, remélem nincs harag.
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ne akarj meggyőzni , mint írtam én minden technikát kipróbáltam , olyanokat is amiről te nem is hallottál , és direkt nem írtam le hogy melyik volt az a technika amivel 8 évig megrendelésre csináltam a nyákokat itt sokak megelégedésére ... Nézz fel az oldalamra ott találsz valós idejű vágatlan videót ...
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Azt hittem már van valami új technikád amiről még a világon senki nem tud.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
nem . régi technikára gondoltam ...elavult már nem is lehet hozzávalót szerezni magyar országon ....
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Én pusztán szakmai érdeklődésből kíváncsi vagyok erre a technikára!
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Igen régen más volt minden.Igen az előre gyártott A4 es lapokon lévő elemek átkopizásával is lehetett alkotni , de az azért már a mai viszonyokhoz képest idő rabló lenne azt hiszem.
Ha jól sejtem ez volt az akkori technikád , de ha nem , akkor igazíts ki légyszíves.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) niedziela válasza morgo hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Idézet:
„Azt is elárulom miért a vasalásos módszer hibáival van tele a topic. Azért, mert egyszerűsége, olcsósága, gyorsasága miatt ezt próbálják ki többen.”

És azért mert 10 emberből 10 másképpen csinálja, mert nincs egy közös mozdulat benne.
Aztán mikor kérdez valaki felőle azon megy a vita, hogy vizzel vagy szárazon
(#) Bakman válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
YouTube videó. 9:00-tól érdekes, előre lakkozott panel. A világítást lekapcsolni felesleges, ez enyhe túlzás a videóban.

Tudom, drága. De! A panelt egyből méretre lehet vágni, nem kell semmilyen technikai keret, furat (egy oldalasról beszélve). A lakk egyenletes, nem büdös, nem romlik meg. A réz alatta tökéletes. Nem kell laminálót készíteni, nem kell kísérletezni semmivel, egy dolgot kivéve, a levilágítási időt. Ha ezeket is hozzáadod a képlethez, nem is olyan drága. Egy ismerősöm kipróbálta ezt a módszert és csak annyit mondott, kidobja a P20-at.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Igen jól sejted arra a tecnikára gondoltam (alfaset-letraset) ez jött nálam rögtön a szigszalag-és a körömlakk után ...
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Az előre lakkozott panel egyetlen hibáját (az ára) A DRY fóliával lehet kiküszöbölni ...
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nem is tudom... Megnéztem pár videót. Több tinta/toner kell hozzá, plusz egy gép, a rézfelületet ott is elő kell készíteni.
(#) Marty McFly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nem rossz! Ilyen előre lakkozott megoldást még nem próbáltam de egész jónak tűnik! Egyszer ha úgy alakul beszerzek 4 ilyen rövid UV csövet a régi scannerembe. Igazából egyik megoldásnak sem vagyok ellensége. a vasalásnál pl az a nehézség hogy nagyon nehéz leszedni a festéket maratás után.
(#) janigel válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Idézet:
„az a nehézség hogy nagyon nehéz leszedni a festéket maratás után.”

Bővebben: Link
(#) Remci válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nekem nitrohígítóval simán lejön.
(#) janigel válasza Remci hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Látjátok, ezért nem érdemes vitázni.
Az én tonerporom a nitrót majdnem hogy kiröhögi, de az Aromás hígító szuper.
Remci-nek jó a nitró is.
Például ilyen különbségek is vannak a tonerporok között.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) Marty McFly válasza Remci hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nekem a nitro nem jött be. Körömlakk lemosóval nagy nehezen...
(#) Remci válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Esetleg aceton. Nekem az is bevált.
(#) Marty McFly válasza Remci hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Hol lehet manapság acetont beszerezni? A körömlakk lemosókból már sehol sem találok acetonosat.
(#) Remci válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
(#) elektroncso válasza Remci hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Aceton nagyon jó rá, legalábbis az amit Szlovákiában C6000 jelzéssel árulnak és festékboltokban végtelen mennyiségben kapható. Viszont úgy vettem észre valamiért Magyarországon nehezen beszerezhető. Bent a cégen van (Budapest), de a szaga is teljesen más mint a C6000-nek.
(#) Bagodi hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Tudtok a jelenlegi piacon kapható multifunkciós lézer nyomtatót ami alkalmas a laminálós technikához?
Azaz amivel tudok a műnyomó papira nyomtatni illetve a kínai sárga papira gond nélkül.

Köszönöm
(#) janigel válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Idézet:
„Hol lehet manapság acetont beszerezni?”

Tessék
(#) usane válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Valami EU-s szabály miatt azon is módosítottak.
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Hú de jó is volt mennyi mindent meg lehetett vele csinálni.Igen a szigszalag is meg volt nekem is bár jó macerás i volt.A nyíl egyenes rajzolatokkal nem is volt gond , és hát nagyon nem is lehetett bizonyos nagyság alá menni , mert kézzel lehetetlen volt már az. Akkor végig jártad a létrát te is .
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
8 évesen építettem az első detektoros rádiómat (bakelit lemez csőszegecsekkel televerve) azóta amit találtam nyákkészítési technikát , mindent kipróbáltam -
(#) nagym6 hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Szigszalag helyett öntapadós műanyag tapéta volt nálam, nagy felületekhez is jó volt.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Igen nagyobb nyákokhoz én is használtam , csak mindig összevagdaltam a kezem a saját készítésű "orvosi szikémmel"
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Anno én is nézegettem ilyeneket , de mindig úgy voltam vele , hogy amire szükségem lehet csak azt építettem meg .

Nagym6 : Nálam még játszott a celux is .
(#) nagym6 válasza eyess hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Celux? Akkor másról beszélünk, én fotomaszkot csináltam így. Celux átlátszó, gondolom maratásba ment.
Következő: »»   1295 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem