Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 72
(#) kávészem válasza Djatis hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Szia Atis! Ez az áramköri rész a mechanikát hajtó-motor söntstabilizátorának része. Ide kapcsolódik még a teljesítménytranzisztor a hűtőbordán is. Rajzold ki! Ez nem csak táppanel, innen kapcsolják a perifériákat triacokkal itt 230volt van ! Ráadásul a logikai táp egyik egyik pólusa galvanikus kapcsolatban van a hálózati feszültséggel. Az ilyen jellegű, panelégett dolognál az érintett rész "légszerelésű" javítása szokott célravezető lenni. Vagy a kuka... Üdv.Feri
(#) proba válasza kávészem hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
A szénné égett panel tényleg szeret vezetni, csak az alapos, már nem égett részig kikaparás segít.
(#) AstraCDX hozzászólása Jan 22, 2019 /
 
Sziasztok !
Service Manualt keresek Krups EA8010 automata kávéfőzőhöz !
Ha van valakinek, kérem ossza meg velem !
Köszi !
Üdv.
Astra
(#) szako hozzászólása Feb 2, 2019 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.Van egy Delonghi Esperiansa automata kávéfőzőm.Kitakarítottam, valószínű hogy rosszul raktam vissza azt a dugattyús alkatrészt,mert felvitte,megszorult.megállt és felváltva villogtak az alsó piros gombok. Szétszedtem és a motornál visszatekertem alaphelyzetbe,de nem csinál semmit csak ugyanúgy villog.Mi lehet a baj?
(#) dB_Thunder hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Saeco Bécs, olasz romhalom..
Valakinek van arról infóra mekkora nyomást kell csinálnia a szivattyúnak?
Az istenért nem tolja át a rendszeren a vizet, épphogy csöpög!
Már egy halom vízkőmentesitő tablettát kapott, a főzőegység áttakarítva.
(#) Johnny0004 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Szia! Próbáld meg ecettel átfőzni.
(#) kendre256 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Kávégépeket ecettel lehet szinte biztosan tönkretenni!
Az ecettől a tömítések megduzzadnak, attól tudnak a gépek teljesen tönkremenni. Vagy a gyárilag előírt vízkőmentesítővel kell tisztítani (bár ezek elég drágák), vagy citromsavas oldattal, attól nem lesz baja. Étkezési citromsavat lehet 70Ft-ért venni 50g-ot, én azt szoktam egy vízkőmentesítéshez használni. Évek óta így vízkőmentesítek, semmi baja nincs a gépnek.
(#) Johnny0004 válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Én meg ecettel, és semmi baja a gépnek, sőt azzal javult meg.
(#) dB_Thunder válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Az már bizonyos, hogy a még mindig dugulás van a kazán és a főzőegység közt.
A nagyobb baj, hogy minap egy kis gőztől lett a nyákon áthúzás ami hazavágta a procit!
Szegény AtMegának esélye sem volt a 230 ellen...
Egyenlőre elöblítettem, majd ha lesz proci akkor folytatom.. ha lesz, de lehet hogy inkább elbontom a gépet.
(#) kendre256 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
5 perc alatt ezeket találtam, plusz még vagy hármat, ahol ugyanezeket a hibalehetőségeket mondják, csak azokban a gyári vízkőoldókat reklámozzák, ezért azokat nem tartom eléggé meggyőzőnek.
Vagy tedd fel kérdésként a kávékorzó fórumán, ott több szerelő is szokott tanácskozni egymással, ott sem tanácsolják az ecetet.
(#) JZoli válasza szako hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Sajnos rossz hírem van, én pont ugyanígy jártam kb egy hónappal ezelőtt. A vezérlőpanel ment tönkre nálam, és pont ugyanezt a hibajelet produkálta. Semmilyen behatásra nem akart ez a helyzet, illetve kijelzés megváltozni. KB egy hétig szekáltam mire beállt alapba, de ha kikapcsoltam utána mindig visszaállt ez a helyzet, és csak hosszas gombnyomogatásra volt hajlandó beállni az alaphelyzetbe, de kikapcsoltuk, vagy kikapcsolt időzítve megától újra kezdődött a procedúra.
Jó hír, hogy egyik ismerősöm újra tudta programozni a panelt és megjavult, azóta működik rendesen.
(#) szako válasza JZoli hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Köszi!
(#) forma3 hozzászólása Feb 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Ez milyen alkatresz lehet, nagyon hangosan rezeg mint az allat, a komprosszor az mellette lent van.
(#) kávészem válasza forma3 hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Szia! Ez a leeresztőszelepet működtető (megnyomó) elektromágnes. ~230v-al működik, nem egy csendes fajta.. Üdv.
(#) forma3 válasza kávészem hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Köszi!
(#) sepu666 hozzászólása Feb 13, 2019 /
 
Szép napot mindenkinek. Van egy Saeco Sup 001 (SuperAutomatik)kávéfözőm. Egyik pilanatról a másikra azt a jelenséget produkalja hogy el inditom a főzést. Darál, kiengedi a gyüjtöből. Közben kicsit nyom a szivattyú. Majd össze tömöriti a kávé örleményt és mikor nyomni kéne a szivattyúnak a kazánba a főzéshez akkor csak 1-2másodpercig megy. Majd minta végzet volna az egész folyamatal. Ki dobja a zacot és beáll alapba. Ki van takaritva az egész víz rendszer, a daráló fel újitva és takaritva. A trimer (folyamat)kapcsoloban ki takaritotam az összes érintkezőt. Ki cseréltem az összes no,nc érintkezőt. A kazánon jók a gombak. Turbina vagy a panele lehet problémás? Köszönöm előre is az infókat.
(#) TOTO0321 hozzászólása Feb 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy saeco vienna-hoz! Kezdeti probléma a főzőegység rosszul vagy nem műkődése miatt ( vezérlőmotor lassú fordulata, nem helyes pózicióba állás, beszorulás). Teljesítmény triak csere volt. A felsorolt probléma mególdódott, szépen teszi a dolgát. Viszont most nem fűt a kazán valamiért, ami eddig nem volt probléma! Bekapcsolás után szépen le fut az önteszt, és indul a fűtési ciklus. Led jelzés a normál. Egy zöld világít mellette villog, piros nem jelez. És ennyi! Nem fűt fel. A fűtőelemek kimérve, 50 illetve 125 ohm körüli értékek. Tehát elvileg nincs szakadás. Klixonok mérve nem csap sípóltatva voltak, elvileg ott sincs probléma! A termoszenzor szobhőmérsékleten 1930 ohm körüli értéket mutatott! Szivattyú müködik, dugulásra utaló jel nincs. Gőzcsap nyitásra dolgozik a szivattyú, sikeres a légtelenítés csak fűteni nem fűt semmit a kazán! Ha tesztmódba indítom minden teszt le futatható vele kivéve a fűtés nem müködik.
Valaki esetleg találkozott már ilyen problémával?
(#) moele válasza TOTO0321 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Szia !
Ezek szerint a triakot BTA-12-700sw cserélve lett.
Vedd le a JP3-ról a csatlakozót (a panel rövid oldalán a legalsó),
és mérj rá hogy hány ohmos a két színes vezeték között a PTC ellenállása.
Valahol 1940 ohm környékén kell állnia a külső hőmérséklet függvényében.
Ez a PTC 3240 ohm környékén leveteti a fűtést a kazánról.
Tehát ha jó a panelen minden és bekapcsolod a gépet, akkor egy perc múlva
gyorsan kapcsolod ki a gépet, húzd le a csatlakozót a JP3-ról és mérj rá az ellenállására.
Most az értékének jóval nagyobbnak kell lennie. A jobb kontaktus miatt szoktak hővezető pasztát tenni a kazánnál a termoszenzor alá.
A gép nagyon könnyen lehet processzorhibás, ugyanis ez a Vienna típusú automaták gyenge pontja. A gépben egy úgynevezett "szendvics" kazán van, két fűtőszállal. Az egyik ellenállása 50 ohm körül mozog, ennek függvényében valahol 1100 watt körül van a teljesítménye. Ez a fűtőszál melegíti fel a vizet első körben kb 95 C fokra. A másik 125 ohm körül mozog, teljesítménye 420 watt körül van. A 175 C° klixon jó ? Csatolok egy rajzot, ez alapján át kell vizsgálni a gépet.
(#) kávészem válasza sepu666 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Szia! Kizárásos alapon, húzd le a turbina vezetékeit, úgy főzz vele egyet. Ha úgy is megáll akkor panel. Üdv.
(#) TOTO0321 válasza moele hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm a tanácsod, de ezeken már túl vagyok. Pont ezeket írtam le.
(#) moele válasza TOTO0321 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Szia !
Akkor a triac nem kap vezérlést a processzor-tól. (proci hiba)
Megszakadhatott az R36 220 Ohm.
Rá kellene mérni a gatera, hogy kap-e vezérlést.
(#) weresgyufa hozzászólása Feb 16, 2019 /
 
Sziasztok.

Keresek központi egységet keresek vagy alkatrészt hozzá, vagy valamlkit aki még tudja javítani. Sajnos azzal hozta át a sógornőm, hogy reccsent egyet majd azóta semmit nem csinál.
Ripityára kellett bontanom hogy ki tudja venni a központi egységet a gépből, majd szétszedtem és két fogaskerék ledarálta egymást.
TurMix Just Touch a gép pontos típusa, neten szinte semmit nem találtam hozzá. Svájcban gyártották emagon vették még 2012-ben.
Köszönöm szépen előre is.
(#) gaben62 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Igen ez ritkán ugyan, de előszokott fordulni, nemcsak kv.főzőnél, hanem pl. előtöltős automata-mosógépeknél is, régebbi tipusoknál.
átvezetés jön létre, és nem akarja vinni a programot, kinyírja a vezérlőt a panelon..
Az akrillak segíthet megelőzni, amennyiben szakszerűen, tisztán megkapja a panel, mindkét oldala..
(#) Joe_001 válasza gaben62 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Mi IPÁval öblítettük le előtte. Puha ecsettel segítve a tisztítást. Az csepp mentesen szárad. Anno a Lenco cleanben is az volt felesbe.
(IPA=Izo propil alcohol)
(#) TOTO0321 válasza moele hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Szia! Kicsit tanácstalan vagyok, csatolok kettő képet! A négyzettel jelölt panel az enyém a másik netről való kép.
(#) moele válasza TOTO0321 hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Szia !
Amit írtam a vezérlésről, leellenőrizted ?
Jónak találtad, akkor valószínű proci hibás.
A panel csak az alkatrészek elrendezésében más.
Egyeztetésnél meg kell nézni a panelszámot.
(#) TOTO0321 válasza moele hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Ellenőríztem volna, igen. Csak nem találtam az r36-ot. (A fotókkal erre akartam utalni.)Többször át vizsgálva se. Néztem már telefon kameráján keresztűl is, nagyítva! De úgy se találtam!
(#) halasizs válasza TOTO0321 hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Üdv! Ellenőrizd a R54 és a R49 ellenállásokat és a D10-es diódát. Ha ezek jók akkor CPU hibás.
(#) moele válasza TOTO0321 hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Szia !
Lehet, hogy más a pozíció szám, de a BTA-12-700sw triac (ami cserélve lett) gate és a proci vezérlése között van egy ellenállás azt kellene kimérni. (Vagy kell egy kis áramkőrt készíteni a triac meghajtásához, a proci vezérlést lekötni, más minden marad és így a fűtését külön ki lehet próbálni. )
(#) procigyilok hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Sziasztok! Valaki tudna tanácsot adni? Saeco philips HD8834 nem érzékeli a vizet. Az utobbi 2napban egyszer kétszer csinálta, de most már folyamatosan. Bekapcsolás után azonnal vízhiányt jelez( ha eddig továbbment akkor már normálisan működött). Mit kellene rajta megnézni? Mi figyeli egyáltalán a vizet? Ezekhez lövésem sincs sajnos. Köszönöm a segítséget előre is.
Következő: »»   35 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem