Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetéknélküli termosztát
Lapozás: OK   5 / 10
(#) uniman válasza hbandy hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Computherm Q7 RF Rádiós szobatermosztátból is már kétféle van a piacon...tudtad? Az újabb és a régebbi típus...
Az .ON meg az .OFF egértélmű...meg a DATA is. Ez digitálisan kommunikál, a 097RF meg valószínűleg "analóg" módon.
(#) hbandy válasza uniman hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Két kapoccsal analóg módon kommunikálni? Hmmm?! Meglehet, viszont az a baj ezzel számomra, hogy van egy Q7 termosztátom, ami nem RF kivitelű, ergó a relén megjelenik kapcsoláskor egy analóg logikai jel. A 097 RF analóg(?) modulján viszont ott a két bemenet (KON, KOFF) azokkal hogyan lehetne összepárosítani? Ez itt a kérdés. Nem a pénz a lényeg, hanem a probléma, ami befészkelte magát az agyamba...
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2017
(#) uniman válasza hbandy hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Idézet:
„KON és KOFF”
...meg van ugyebár a "GND"...a közös pont.
Topi említett rajzát sem linkelted, de még a modulokról sem mutatsz képet.
A Q7-t jól ismerem (pontosabban a Q8RF típust)...ebben elektronikus módon történik a kód megváltoztatása, valamint a adó és a vevő párosítása.
Míg a másikban jumperekkel kell beállítani a frekit.

Idézet:
„a relén megjelenik kapcsoláskor...egy jel”
Igen, egyszer-egysze jelenik meg az 5 volt a polarizált relé kapcsain +/- polaritással, máskor meg fordítva: -/+
De a Q7 RF folyamatos időközökben sugározza az ON jelet...meg az OFF-ot is, ahogy a szobahőmérséklet éppen megkívánja.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2017
(#) hbandy válasza uniman hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Helló Uniman! Bocs a hiánsosságokért... Becsatoltam a képet, nem pedig linkeltem. A 097 RF moduljaiban jumpolni kell a frekit. Az én Q7 termosztátomban pedig polarizált relé van. Azt szeretném átalakítani vezeték nélkülivé a 097 még működő RF moduljával
(#) uniman válasza hbandy hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Megkerestem, ha már a linket nem mutatod... De nekem úgy tűnik, hogy ennek semmi köze a computherm cuccokhoz. Az enyém biztos nem 433 MHz-em működik...továbbra is várom saját készítésű fotóidat, különösen a 097 RF-moduljára "fókuszálva"...

Tehát a vezetékes Q7-es termosztátodat szeretnéd a 097RF roncsaival "drótnélkülire" átalakítani...
Idézet:
„"adó-vevő egysége ...kommunikálnak is egymással"”
..erőől bővebben is írhatnál...
Ha a "KON" és "KOFF” bemenetekre adsz egy jelet és a vevő erre úgy reagál, hogy ki-be kapcsol, akkor egyszerű a megoldás. Kell hozzá két relé meg 2 dióda...
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2017
(#) hbandy válasza uniman hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Valóban semmi köze hozzá, ugyanakkor ha a DATA kapcsot egy 11k ellenállással a GND-hoz kötöm, majd a VCC-hez kapcsolom, mint a rajzon, akkor elvileg küldenie kellene egy jelet a vevőnek. Ha ezt teszi, akkor jöhet a két dióda, és talán még relé sem kell hozzá... Délután lefotózom a 097 RF modult, és feltöltöm. A Q7 RF modulja így fest, továbbá a nem rf kivitel valamivel rosszabb minőségben:
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2017
(#) Inhouse válasza hbandy hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Ha a Kon és Koff részt tudod indítani impulzussal, akkor a polarizált relé lábairól egy-egy diódával, szerencsétlenebb esetben egy-egy plusz tranzisztorral már kapcsolhatod is.
(#) hbandy válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Igen, én is erre gyúrok, de eddig nem sikerült impulzussal indítanom az adót. Aztán eszembe jutott, hogy szétnézek itt a fórumon, és megtaláltam topi leírását a 433 MHz-es modulokról. Itt találtam meg azt a rajzot, amin a DATA kapocsra a már leírt módon lehet impulzust küldeni. Ezt fogom ma délután tesztelni, és ha sikerül, akkor ahogy azt te is leírtad, a polarizált relé sarkairól két diódával már lehet is párosítani...
(#) hbandy válasza hbandy hozzászólására (») Szept 28, 2017 / 1
 
No, elég érdekes a helyzet. A mellékelt képen bekereteztem azt a pár passzív alkatrészt, ami véleményem szerint szükséges ahhoz, hogy pozitív impulzussal indítani lehessen a transmittert NO és NC irányokban. Amikor a nyilakkal jelzett pontokra +3V-ot kapcsolok, a vevőn lévő zöld led és a benne lévő relé szépen kapcsolgat annak függvényében, hogy KON vagy KOFF diódák sarkaihoz érintem. Ha viszont külön panelen rakom össze a két kondi, két ellenállás két dióda pakkot, akkor nem történik semmi. Létezik, hogy már ai IC-ből "kódolt" impulzus jön ki, és nem egy egyszerű négyszög jel (logikai 1. szint), ami aztán modulálásra kerül?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2017
(#) ambnor hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Sziasztok! Egy Fég gázkazánhoz akarok egy vezetéknélküli computherm q3rf termosztátot bekötni! Valaki tudna segíteni, hogy melyik két vezetéket (barna, fekete, kék szinű) kössem a vevő egységhez? Gondolom ez gyárilag mindenkinek ilyen színű! Ha valaki tud segítsen!
(#) proli007 válasza ambnor hozzászólására (») Okt 26, 2017 / 1
 
Hello! Úgy látom nem válaszolnak a kérdésedre, de elég nehéz is rá válaszolni korrekt módon.
- Nem írtad a kazánod pontos típusát, hogy a utána lehessen nézni a bekötésének.
- Nem írtad, hogy a kábel eredetileg milyen szabályzóba volt bekötve és hogyan.
- Tehát vagy a régi termosztát bekötése kell, hogy mi a típusa és melyik vezeték hányas lábra volt kötve, vagy a kazán típusa és a vezeték bekötése a sorkapcsára.
- Megnéztem egy Fég C-24 bekötését (nem túl precíz vagy "beszédes") de úgy néz ki, hogy a 7-es sorkapocs a nulla, a 8-as a fázis és a fűtés (szelep) a 9-es. Ha kicsit következetesen van bekötve a vezeték (ami nem törvényszerű), akkor 7-esen van a kék, 8-ason a fekete sé 9-esen a barna vezeték.
- Ha ez igaz, akkor a Q3rf-nél a kék megy az "N" jelre, a fekete a "F" jelre és a barna a "2"-jelű (COM) pontra. Egy még egy kis vezeték átkötés is kell az "F" és az "1"-jelű (NO) sorkapocs pontok közé.
(#) powertomi hozzászólása Nov 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Nekem olyan problémám van hogy a régi q7rf ugye 836MHz körül működik. Kaptam egy sony rf fejhallgatót ami 3MHz-el alatta működik és zavarja a vevőt.
És sajnos a vasbeton födém miatt nekem is kellett hatótávnövelőt vennem.
Van mód vajon a freki állítására a q7rf esetében?
Valamint az újabb q7rf is hasonló frekin megy?
Köszi a segítséget!
(#) Gafly válasza powertomi hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Idézet:
„If it does not happen, the system should be retuned. For this purpose press
the “M/A” button of the receiver unit and keep it depressed (for approximately
10 seconds) until the green LED starts flashing. First press the “SET” button
of the thermostat and keep it depressed then press the “DAY” button of the
thermostat and keep it depressed (for approximately 10 seconds) until the
green LED stops flashing and goes out, so that the receiver unit “learns” the
safety code of the transmitter (thermostat).
The safety code will not be lost even during a power outage, the system
memorizes it automatically.
Attention: Pressing the “SET” and “DAY” buttons simultaneously for
10 seconds generates a new safety code for the thermostat, and the receiver
will recognize it only after a repeated tuning. With this in mind, do not keep the
“SET” and “DAY” buttons of the thermostat depressed simultaneously or the
“M/A” button of the receiver unit depressed without any reason after the two
units have been tuned successfully.”

De lehet hogy hasonló van a füleshez is, akár kapcsoló formában is...
Aztán ha ez sem segít, akkor...
(#) powertomi hozzászólása Nov 30, 2017 /
 
Köszi a választ de sajnos már minden fent írt dolgot kipróbáltam, a 3MHz távolság a max amit tudok csiholni. Viszont láttam siemens rf termosztátot 22ezerért ami 433MHz-en megy....
(#) macsi01 hozzászólása Feb 1, 2019 /
 
Sziasztok
Q7 RF termosztáttal van gondom konkrétan a vevőegységgel .
A hiba a következő : A vezérlőegységről amikor megkapja a jelet a bekapcsolásra ahogy kell világít a piros led kapcsolja is a kazánt a kazán indulna is de abban a pillanatban le is áll és újra készenléti állapotba kerül .A vevőegység piros ledje világít továbbra is mint amikor megy a kazán .
A led akkor alszik ki ha a vezérlőegységen visszaveszem a hőmérsékletet a beállított érték alá.
A kazánnak biztosan nincs gondja mert vezetékes digitális ,és mechanikus termosztáttal is üzemel .
Szerintem a vevőegséggel lehet gond .
Találtam egy hasonló témájú videot a youtubon ott egy kondenzátor hibásodott meg a vevőegységben ami a tápellátását szolgálja .
Az viszont nem derül ki hogy ilyen jellegü hiba volt e vagy a vevő egyáltalán nem ment .
Van valakinek ötlete ?
Sajnos vevőegység külön nem kapható és a mostaniak nem is biztos hogy kompatibilisek az én vezérlőmmel .

A vevő panel fotói :
(#) proli007 válasza macsi01 hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Hello! Pedig a hiba legvalószínűbb oka az X2 kondi. Folyamatosan csökken a kapacitása, ami az elektronikát még ellátja, de a relé meghúzása után a pufferkondi kisül és nem tudja tartani a relét.
(#) erbe válasza macsi01 hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Mostanában kettőben is cseréltem kondenzátort. Egyikben 105, másikban 97 nF-ra csökkent a kapacitása.
(#) macsi01 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Ettől függetlenül a piros led égve maradhat ?
(#) macsi01 válasza erbe hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
A kondit nem tudom megmérni nincs kapacmérőm a hrlyén egyébként sem lehetne szeritem .
A kondi két láb után a panel túloldalán van két ellenállás a helyén mérve nem vezet .
A kondit megpróbálom kicserélni ha tudok keríteni aztán meglátjuk .
Nem láttam leírva sehol hogy a kondi hibával együtt meghibásodott volna az ellenállás is de ki tudja lehet itt igen .
(#) VIM válasza macsi01 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Szia! A kondenzátor az 100nF értékű az ellenállások pedig 15kohm (barna-zöld-narancs) a másik 460kohm (citrom-kék-citrom). A szürke-piros-piros 8.2kohm, a mellette levő ha jól látom barna-fekete-barna az 100ohmos lehet. Melyik a szakadt?
(#) Tomi111 válasza VIM hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
A 100nf-oF én kicsit kevesellem. A kondi tetején van általában a felirat, azt kellene látni! Nagyobb lesz az!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2019
(#) VIM válasza Tomi111 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Igazad van 330nF-os. Nem tudom hogy honnan szedtem ... rosszul emlékeztem. Bővebben: Link
(#) macsi01 hozzászólása Feb 2, 2019 /
 
Ha megtáplálnám 220-al hol kellene 24 V DC- t mérnem ?
A relé meghúzásához és tartásához legalább 20 V DC kell .
(#) macsi01 hozzászólása Feb 2, 2019 /
 
(#) proli007 válasza macsi01 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Elég valószínű, hogy a melák kondiban lesz a 24V..
(#) Inhouse válasza macsi01 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Itt nem annyira stabilan 24V DC, mint más hasonló elven működő tápegységeknél.
(#) macsi01 hozzászólása Feb 5, 2019 /
 
Sziasztok
Még mindig q7 rf
A kondi csere után még mindig nem megy ahogy kell illetve a relé meghúz és úgy is marad .
A hálózathoz csatlakoztatva felvillan mindkét led ez így oké is lenne de ezzel egyidejüleg be is kapcsolja a kazánt annak ellenére hogy a vezérlőegységtől erre nem kap parancsot .
Nincs valakinek kapcs rajza ehhez a vevőegységhez ?
(#) patexati válasza macsi01 hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Szia! Mérd át a diódákat,egyenirányítóhidat,legfőképp a relét vezérló tranzisztort! A termosztát kapcsolja visszajelez a led??Múltkor javítottam egy ilyet a villámcsapást is túlélte pár alkatrész cserével..
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2019
(#) Bakman válasza macsi01 hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Az adón vidd fel a kapcsolási hőmérsékletet, várj egy percet, majd vidd le. Lehet, hogy csak ennyi kell.
(#) macsi01 válasza patexati hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
A hálózathoz csatlakoztatva egyből behúz a relé akkor is ha a piros nem világít .
Ha a hőmérsékletet felveszem.a vezérlőn akkor kigyullad a piros ,ha visszaveszem elalszik de a relé akkor sem enged el .
Gyakorlatilag olyan mintha csak a ledet vezérelném a vevőn a relé folyamatosan bekapcsolt állapotban van ,ezért a kazán is megy .
Biztos hogy az adó és vevő kommunikálnak mert különben nem kapcsolná ki a ledet sem a hőmérséklet változtatására .
Melyik diódákat és tranyót kellene ellenőrízni a diódát tudom hogyan kell a tranyót nem .
A lényeg hogy a két tüskén rövidzár van ami a kazán felé megy ha csatlakoztatom a hálózathoz függetlenül attól hogy a led világít e vagy nem .
A relének csak akkor kellene feszültséget kapnia és zárnia ha világít a piros .
Következő: »»   5 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem