Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   151 / 163
(#) RobyBoy válasza Ibra93 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Köszi szépen!Én nem bajlódnék a némítás résszel,főleg ha kerül bele koppanásgátló dc védelemmel.Amúgy is gyenge pontja volt ez nekik,nekem nem hiányozna.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) RobyBoy válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Nekem is volt szerencsém pár kínai nyákhoz,semmi gond nem volt velük.Sőt....akár jobbnak is mondhatnám azoktól a nyers pcbk-től amit manapság lehet kapni a boltokba.Legalábbis amiket vettem mostanában kritikán aluliak.Inkább a régebbieket,megmaradtakat vadászom ha panelt akarok készíteni.
(#) Ibra93 válasza RobyBoy hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Elkészült a relés hangszóróvédelem modul is a VF2 projekthez. Nem volt könnyű helyet találni neki, de megoldottam.

A védelem állapotát jelző ledeknek készítek majd még egy panelt a VU-meter mögé, hogy kivilágítson és akkor már teljesen készen vagyok vele, esetleg majd még a hűtést kell nagyobbra cserélnem.

Kíváncsi leszek, hogyan sikerül megépítened a 6383S-be a VF2 modulokat

Egy jó tanács: ha a védelmet építed, célszerű a trafó primer oldalához beforrasztani egy 470n kondit, ennek hiányában kikapcsoláskor egy kicsit halkan csettenik a hangsugárzó.

Köszönet a Mestereknek, akik tökéletesítették a VF2-t ! KDMester, Alkotó és a többiek. . .
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) RobyBoy válasza Ibra93 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Akkor te gyorsabban haladsz mint én.Én még csak ott járok hogy ma megvettem a lapokat a lamináláshoz. . A bordákat érdemes lenne nagyobbra cserélni,bár a hangfal csatik miatt szélesebbet nem,inkább csak magasabbat lehetne felhasználni,esetleg ventilátor.Vagy akkor a hátlapot is át kell picit alakítani,ha már így se úgy se eredeti a vidi.3-4 VF2 párost már építettem korábban,mindegyikhez kellett a venti,igaz házibulikra készűlt mind.
(#) FerencziJ hozzászólása Feb 2, 2019 /
 
Tisztelt Fórumozók, Hozzáértők!

Megépítettem a Conductor 270W-os változatát ami kifogástalanul működik, nincs is vele baj. Egy problémám van amit eddig nem tudtam megszüntetni, az a táp 50 Hz-es alapzaja. A táppal mindent elkövettem ami eszembe jutott, de eddig nem sikerült lezárnom a problémát. A táp felépítése 600W-os toroid, KBU3510-es híd, kivezetései között 33nF 250V, 10mF 63V puffer + 1µF fólia tápágangént. Bár sejtem, hogy inkább a tápegység rovatba kellett volna írnom, de harmadik éve nem volt ott hsz.
Szóval ha valakinek van ötlete, kérem ossza meg velem.

kösz: fj
(#) reloop válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Szia! Ha írsz egy témába, akkor az egyrészt itt balra megjelenik a Fórum témák között, másrészt értesítést kap mindenki, aki az adott téma figyelését bejelölte magának. Magam is a Figyelőn keresztül találtam rá a bejegyzésedre.
Nem is ez a lényeg. Először is nézd meg, hogy a végerősítő bemenetéről mindkét vezetéket eltávolítva és ott helyben a bementet egy rövid huzallal testre zárva mi történik ezzel a búgással. Ennek függvényében keressük a hiba forrását.
Kérlek mellékelj egy fotót erről az összeállításról, hogy a szemrevételezéssel feltárható problémákra ne kelljen egyenként rákérdezzünk.
(#) FerencziJ hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Csatoltam néhány képet.
(#) FerencziJ válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
A hangerő szabályzó poti csúszkája testre zár null hangerőnél, az alapzaj akkor is hallatszik.
(#) FerencziJ válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
A képeken látható, hogy a különböző típusú vezetékek jól el vannak különítve. Hálózati feszültség kizárólag bal hátul és alul, szekunder oldali feszültség bal elől,alul. Bemeneti nyomógomb vezérlés és test vezetékek baloldalt felül. Egyen táp az erősítőnek Középen, elől, felül fonva. Audio bemenet jobb alul, hang ki jobb felül.

Ha további kérdés merül fel, nyugodtan kérdezzetek.

kösz: fj
(#) reloop válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Az természetes, a felső panelről kösd le a jelvezeték mindkét ágát és köss rövidzárat a helyére.
Hallgasd meg külön a rövidrezárt bemenetű és a huzalozott csatorna búgását!
Ezzel egyrészt feloldod a földhurkot, másrészt hallhatóvá válik mennyire szórja meg a táp a jelvezetéket.
(#) reloop válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
A fém burkolat az áramkör mely pontjáról kap testet?
(#) FerencziJ válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Ok, délután átkötöm, jelentkezem. Félek tőle a torroid fog akkorát szórni..
(#) FerencziJ válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
A tápoldalon, a csatolt kép alapján. Tartalmaz KBL406, 10R, 100nF értékű alkatrészeket. A készenléti táp testje talán egy 22nF-al csatlakozik (ez még gyári).

Föld.jpg
    
(#) reloop válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
A toroid szórása esetén dupla erese árnyékolt vezetéket, vagy közönséges szalagkábelt használok, hogy a test és jel vezetőre azonos amplitúdóval üljön rá a hibajel, így a fogadó oldalon kioltják egymást. A földhurokra jobban gyanakszom. Ennek a panelnek a jelkábelen vinném be a testet, mert csak a jelföldhöz csatlakoznak rajta alkatrészek. A kísérlet elvégzése után okosabbak leszünk.
Érdesség gyanánt, ezen a képen a szürke kéteres szalagkábel továbbítja a jelet a potikra, crossoverre és a négy végerősítő bemenetére teljesen zajtalanul, pedig néhol 1-2 cm-re közelíti meg a toroidot.
(#) reloop válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
A puffereknél lévő csillagpontból húztál vezetéket ezen alkatrészekhez? Itt a képen nem tudom felfedezni.
Szerk.: hangsugárzóvédelemet építettél?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2019
(#) FerencziJ válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Amennyiben felnagyítod a képet talán észrevehető az egyik puffer mögött. A végfokokhoz zöld/sárga vezeték megy, Csillagpontból indul vastag fekete a hangszóró kimenetre, vékony fekete az audio bemenetre ez a második képen látható.
Hangszóró védelem van, a harmadik képen jobb felül, kitűnően működik (1237HA)
(#) FerencziJ válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Bemenetet rövidrezárva elenyésző fehérzaj hallatszik.
(#) reloop válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Mindkét csatorna egyformán csendes lett?
(#) FerencziJ válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Csak egyet néztem, lusta voltam levenni a házról a fenéklemezt, feltételezhetően igen
(#) reloop válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Úgy gondoltam a kísérletet, hogy a felső panel kapja a bemeneti rövidzárat, az alsó marad a korábbi huzalozás szerint. Most mindkét csatornában megszűnt a búgás?
(#) FerencziJ válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Az maradó kapcsolás zúg enyhén, mint eddig.
(#) reloop válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Még mindig van hurok a földben, a végfok a zöld-sárgán és a jelkábel árnyékoláson egyaránt kapja a testet, ez sajnos nem jó.
Merész dolog következik! Vágd el egy alkalmas helyen az alsó panelra menő (zöld-sárga) testvezetéket. A biztonság kedvéért mérd meg az elvágott csonkok között van-e vezető kapcsolat, magyarul nulla ohm közelében van-e az ellenállás.
Ha esetleg nem világos a feladat, inkább kérdezz!
Ha minden rendben, ismét ellenőrizd ezen csatorna zaját.
(#) FerencziJ válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Közben míg írtad a hozzászólásod, ötletelgettem. Megtaláltam és megbontottam a hurkot. A hibát ott követtem el, hogy (2. kép jobb felül) az audio bemenetre hoztam a csillagpontból egy testvezetéket (felülről lefelé fekete), amit az árnyékolással hoztam egy potenciálra. Kiforrasztottam és azonnal zajmentessé vált. Azt hittem nincs bekapcsolva az erősítő

Köszönöm az ötleteket, sokat segített a hiba felismerésében.

Köszi!

fj
(#) reloop válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Mikor visszakötöd a felső panelt ismét hurok jön létre. Ez vagy okoz brummot, vagy nem. Ha netán visszatér a mackó, akkor faragunk még rajta egy kicsit.
Úgy huzaloztam volna a testet, hogy a hangerő potihoz viszek egy erősebb szálat a csillagpontból és innen a jelkábel árnyékolásán jut be a végerősítőkbe, tehát a nálad zöld-sárga színű testvezető kikerül a rendszerből.
Még egy elvarratlan szál maradt, a készülékház és a táp csillagpont között 10 ohm mérhető?
(#) FerencziJ válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Kifogástalanul brummentes mindkét csatorna. A ház a "földön"van, a test és a föld között 10R mérhető a korábban csatolt rajz szerint.
(#) reloop válasza FerencziJ hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Nagyszerű
(#) mrex válasza martin96 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Szia én hidaltam conductor.
Tökéletesen működik bulicuccban van mikrofonos karaokehez. Nekem legalábbis bejött.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2019
(#) mrex hozzászólása Márc 4, 2019 /
 
Építettem már pár conduktort de így még nem jártam.
Nem tudom állítani a nyugalmi áramot. Az ic tápfeszültsége állitható 12-19 voltig de a nyugalmi áram 20mA tápfesz +-50V
(#) reloop válasza mrex hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Szia! Ellenőrizd a tranzisztorok valós lábkiosztása egyezik-e a tervvel! Kollektor-emitter felcserélés szokott ilyen hibát mutatni.
(#) mrex válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Szia! köszi a választ nem ez volt a hiba.Az erősítő maximum 2x170w-os lehet +- 47v-os tápról.
Valójában a monster kapcsolását ötvöztem a 130w-os kivitellel. Mindaddig nem volt jó amíg Bd139-bd140 emitterellenállását nem csökkentettem 3k3-ról 2k7-re ezután már állítható volt a nyugalmi áram. Jelgenerátorral és szkóppal beállítva 170 w-on szépen dolgozott a műterhelésre.
fél órát járattam csatornánként 10Hz-25KHz ig Hangfalra majd hétvégén kerül.
Következő: »»   151 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem