Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2143 / 2484
(#) Szabi1 hozzászólása Feb 9, 2019 /
 
Sziasztok! 3 pár NJW0281+NJW0302G mekkora maximális teljesítményre képes 4 ohm terheléssel, ha a kapcsolás class H ?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2019
(#) Bartos77 hozzászólása Feb 9, 2019 /
 
A Class H-nak semmi értelme nincs a mai világban. Használj akkor már D-osztályt. Hifire meg nem szokás classH-t használni. Az PA célra volt divat régen, meg még a bóvli dolgokba némi hűtőborda elspórolását lehetővé tette.
(#) Szabi1 válasza Bartos77 hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Igazából van nállam javítás alatt egy The T amp TSA 4-700, s az a gyanúm hogy a gyári adatokat nem teljesíti, s jó lenne bele egy kis tuning, ha lehetséges. Kapcsolása megegyezik a QSC PLX 3602 erősítőjével, csak más félvezetőkkel.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Szia! Mit kellett rajta javítanod? Mennyit esik a táp terhelésre?
Ezeket a végtranzisztorokat 7 A-is szoktuk igénybe venni, esetünkben 880 W-ot jelent.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Szia! Állítólag egy áramkimaradás után megadta magát. Valójában a táp primer részében lévő 2x IRGP4063D a védődiódái és az őt vezérlő IR2110 megadta magát. A ch_B végtranzisztorjai rövidzárba mentek, cserélve lettek az emitterellenállásai. Egy panelen két végfok csatorna helyezkedik el, közös hűtőbordával, az alkatrészek szigetelőlapkával. A hibás végfok panelen volt két darab 80N08 mosfet zárlatban, IRFP4110-val helyettesítettem mert azt nem tudtam beszerezni. A tápegység "kisáramú része" lenyegeben a vezerlese egy kihuzhato nyakpanelen helyezkedik el, az eléggé füstös, van rajta egy csomó smd és a két vezérlő IC. Még az IR2110 nem érkezett meg tehát nincs még módomban tesztelni. Vissza akartam fogatni a táppanelt a helyére, de arra lettem figyelmes hogy a nyák le van rendesen fogatva, de a primer rész nagy elkói mozognak. Rendesen újraforraszottam (nem vettem ki) de most is úgy tűnik mintha lötyögne, cseréljem ki? Továbbá a tápot lehet éleszteni hagyományos izzóval? A szekunder pufferelkói nem lötyögnek. A "gyári" végtranzisztorokon semmilyen márkajelzést nem vettem észre, amit beleraktam az on semiconductor, meglehet hogy kínai van benne?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Akkor még elég korai a feltételezés, hogy nem adja le az elvárt teljesítményt.
A táp elé tehetsz izzót, ha terheletlenül vizsgálod.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 10, 2019 1 /
 
A Lexon 1500xl el is készült már újra muzsikál sima 1n4148 dióda volt. Nem lett szép de tökéletesen teszi dolgát.
(#) mek-elek válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 10, 2019 / 2
 
Visszanéztem 2 oldalt, de nem tudtam meg, hogy a sima 1n4148-es dióda hol volt.
Bocsi, hogy beleszóltam a magaddal történt beszélgetésbe.
Na meg a kíváncsiskodásomért.
(#) Alkotó válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 10, 2019 / 2
 
Ezek a diódák ritkán mennek tönkre magukban. Jellemzően betársulnak egyéb alkatrészek halálához.
De ha most jól működik, az minden egyéb kérdést lesöpör a tények asztaláról. Gratulálok a sikeres javításhoz.
(#) Alkotó válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 10, 2019 / 1
 
(#) reloop válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 10, 2019 / 4
 
Kedves Kolléga/Kollégák!
Tekintsétek szolgálati közleménynek az alábbiakat
A topic fejléc jobb oldalán találsz egy bekeretezett "v" alakot, melyre ráhúzva az egérmutatót egy legördülő menü nyílik meg. A témában, vagy a képek között keresés egyaránt hasznos lehet, ha egy beszélgetés előzményeire lennél kíváncsi. A keresés nem csak kereső szavakkal szűkíthető, hanem a felhasználó szerint is. A felső sorba a topic azonosítója után szóközzel elválasztva írhatod be a keresett kifejezést, vagy a felhasználó nevét user:felhasználónév alakban. Azon neveket melyek szóközt tartalmaznak macskakörmök közé kell helyeznünk.
A konkrét esetre így találtad volna meg a választ a kereső segítségével.
Megesik, hogy csak a felhasználó nevére emlékszünk és nem tudjuk melyik témában is keressük a hozzászólását, vagy az általa feltöltött fájlt/képet. Ebben az esetben töröljük a topic azonosítót íme egy példa.
Ezen ismeretek birtokában már csak a kreativitásunk szab határt a keresés hatékonyságának újabb példa
A felület arra is lehetőséget ad, hogy egymást segítsük. Nem úgy hivatkozunk egy hozzászólásra, keresd az ötödik oldal alján, hanem megadjuk a bejegyzéshez vezető linket. Menete: az adott bejegyzés fejlécének bal szélén látható egy zárójelbe tett kettőskereszt (#). Rákattintunk, eredményül megjelenik egy párbeszéd ablakban az URL, melyet lemásolhatunk például CTRL C-vel. A beillesztéshez használjuk a válaszablak LINK gombját és a Bővebben link szöveget lehetőleg cseréljük informatívabb tájékoztató szavakra, például: itt volt a dióda.
(#) tothbela válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Büntetlenül sajnos az ellenállás háló megváltoztatása nem lehetséges. A tervezők igyekeztek 2dB-es lépésben megoldani a hangerő fokozatot, de ha 10 dB-el lecsökkentem a 40dB-es állást, akkor akkora ugrások lesznek a lépcsők között, hogy zavaró. Más megoldást kell találni.
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Köszi!
(#) mek-elek válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Köszi az útmutatót!
Eddig nem használtam ezt a lehetőséget.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Szia, és köszönöm. Én a működőképességére voltam "lettem" volna kíváncsi. Szeretnék egy igen nagy teljesítményű, lehetőleg tranzisztoros erősítőt építeni.
A nyákot áttervezem, ezt a teliföldes megoldást nem szeretném alkalmazni.
Az erősítő csak mély hangokra lesz használva. A lényeg számomra jelen pillanatban a működő képesség.
Előre is köszönöm a szíves segítségedet.
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 11, 2019 1 /
 
Még kapta a Vegfok a 400V öt befelé a dióda híd azonnal el röppent. Ntc. Plusz a segéd feszültség elő állító panelen szinte minden! Tranyo diodák optok. És a. Nyák is fel égett.
(#) feja hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Sziasztok. Thomson DPL660HT. házimozi erősítőnél lehet-e tápkondi probléma, ha a mélyek mostanában kevésbé érvényesülnek és az 1 és 3 KHz között (leginkább az énekhangban) bármilyen hangerőn, enyhe zizegés halható, mint az alufólia zizegés? Másik hangfalakkal is ugyanez van. A saját hangfalak másik erősítőn jók. Köszönöm a válaszokat.
(#) reloop válasza feja hozzászólására (») Feb 11, 2019 / 1
 
Szia! Lehet a táp puffere. Mérd meg rajtuk a tápfeszültséget, ha lényegesen elmarad a ±53 V-tól akkor érdemes foglalkoznod vele.

Thomson.gif
    
(#) latyakosa válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 12, 2019 / 2
 
Soros izzóval élesztünk tápot...
(#) bogumil13 hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Sziasztok!
Korábban volt gondom egy TX-41 onkyo eröőlködöővel. Bővebben: Link
Cseréltem az stk-t,_meg uújra kondiztam a tápot._Tettek bele rendesen
Feléledt,_szól szépen,_viszont azzal nem vagyok tisztában,h_HOGY van a választoó gomb, amin A vagy B/A+B lehetöőség van._Az A állásban szól, ahogy kell a két csatorna,_viszont ha átkapcsolom a másikra, akkor csend,._Ha átrakom a másik két csatornára a hangfalakat,_amiböől 2 van, akkor is csend._Akkor szól A+B, ha csak az L,_vagy R oldalra kötöm mindkettöőt.
IÍgy kell müűködnie?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) tiggersoft válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Igen, ez a helyes működése.
A-hangfalpár vagy B-hangfalpár vagy mindkettő...
(#) bogumil13 válasza tiggersoft hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Lehet nem egyertelmüen irtam,tehát A megy,ha átkapcsolom B/A+B-re akkor se A se B nem szól,csak akkor ha ugyan azon csatornára kötöm mindkettöt,tehát pl.A L+B L,ha egyiket lekötöm akkor a másik sem szól csak együtt.
Vagy ha ugy kötök rá egy hangszorot h az A-L-re kötöm a "-"kivezetést,a B-L-re a "+"kivezetést igy is mükxik.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) tothbela válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Egy izmosabb erősítő ami nem panaszkodik 2 Ohm terhelésnél sem, alkalmas arra hogy két párhuzamosan kapcsolt hangsugárzópárt kezeljen. A hangsúly a párhuzamos. Tehát "A+B" állásban mind a két pár szól. Ha csak az egyik hangszórópár van csatlakoztatva, akkor is szól, mert párhuzamos kapcsolásban az egyik terhelés eltávolítása nem szünteti meg a másik működését. Egy STK végfok nem arról híres hogy nagyon terhelhető a kimenete. Többnyire már a 4 Ohmmal is vigyázni kell. Ilyen IC-vel felszerelt erősítőkben a túlterhelés megelőzése érdekében az "A+B" opcióban sorosan kapcsolódik a két hangsugárzópár. Ebben az állásban ha csak egy pár hangsugárzónk van, akkor az nem szól, mert hát sorosan kapcsolt terhelésnél az egyik eltávolítása a másik működését is lehetetlenné teszi.
(#) tiggersoft válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
A+B állásban sorba köti az adott oldali dobozokat.
(#) bogumil13 válasza tothbela hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Köszi a választ mindkettöőtöknek,1. Egy kérdésem van még az ominoózus "4 oOhm-os"_terheléssel kapcsOLATBAN:,_mivel ilyenek vannak, ezekkel szeretném használni egyelöőre,v._Van jelentöőssége ebböl a szempontbol, hogy HOGYAN kötöm be öőket?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) tothbela válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
"B" állásban ha a "B" csatlakozókon van a hangsugárzópár, akkor szólnia kellene. Ha nem, az vagy elkötés, vagy elromlott kapcsolóra utal.
(#) bogumil13 válasza tothbela hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Mennem kell,_majd folytatjuk. Kköszi!

Így inkább ne!
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) tothbela válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Tehát 4 Ohmosak a hangsugárzók. Ha az erősítők fel van tüntetve hogy 4 Ohm csatlakoztatható, akkor nyugodtan. Ha csak 8-tól felfelé, akkor nem garantálható a biztonságos működés. Ilyenkor elhangzik hogy csak fél hangerővel akarom hallgatni, és akkor biztosan bírja. A végfokot nem a kimenő teljesítmény, hanem a bent maradó melegíti. Elméletileg egy 100W/ 8 Ohm tisztán "B" osztályban üzemelő erősítő folyamatos szinusszal 8 Ohmmal terhelve maximális kivezérlésnél 30W körül izzad, tehát ennyit kell elfűtenie a végfoknak. 4 Ohmos terhelésnél ha 100W-ot akarunk kivenni ugyanebből az erősítőből, tehát nem tekerjük klippelésig, akkor is 80W körül kell elfűtenünk. Persze ez a gyakorlatban kicsit másképpen adódik, de nem elhanyagolható, és az erősítők elhalálozásának egyik legfőbb oka.
(#) reloop válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 12, 2019 / 1
 
Szia! Kétállású kapcsoló van rajta, nézd a mellékelt ábrát mit lehet kihozni belőle!
Szerk: tehát a bekötéstől függ.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019

Onkyo.gif
    
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Szia!
Így világos. Tulajdonképpen a kapcsolóval csak két lehetőség között lehet váltani. A hangsugárzó kapcsok megfelelő bekötésével vagy "A/B", vagy "A/AB" közül lehet választani.
Következő: »»   2143 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem