Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2144 / 2484
(#) tothbela válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Nem néztem a manuált, így nem tudtam hogy milyen bekötésű a hangsugárzó váltó kapcsoló. Tehát ha csak a "B" kimenetre kötsz dobozokat, akkor az nem fog szólni. Ha az a kérdés hogy így normális, akkor azt kell mondjam hogy nem. Viszont ez a gyári állapot. A gyár nem tüntette fel hogy hogyan kell csatlakozni az "A+B" módhoz. Kis logikai torna gyanánt jó.
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Murphy törvény: - Ha végképp nem működik, olvasd el a használati útmutatót!
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Nagyon helyes.
(#) krisz69 válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 12, 2019 1 /
 
Ez most kérdés volt?
(#) blasz válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Szia hogy kapott 400v-ot?
(#) bogumil13 válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Szia!_Köszi a rajzot, most már értem._
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) latyakosa válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Ha annak vetted akkor nagyon félreértetted..
(#) feja válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Szia. Köszönöm a gyors választ, jövő héten kicserélem a táp kondikat.
(#) reloop válasza feja hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Javaslom az előzetes mérést, mert a puffer csak egy a lehetséges okok közül.
(#) feja válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Mindkét ágon +- 50.3V van terhelés nélkül. Ez még elfogadható?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) reloop válasza feja hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Durva hibát nem mutat.
A zizegő hang, amiből egyelőre keresztmodulációs torzításra következtetek minden csatornán jelen van, vagy csak egy oldalra, vagy csatornára korlátozódik?
(#) feja válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Minden csatornán jelen van, de leginkább a két front hangszórón sztereó módban. Pro logic módot nem volt módom kipróbálni. Dolbin is hallani, csak akkor már nagyon kell figyelni.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 13, 2019 1 / 1
 
De leginkább nem kötjük be fordítva a segédtáp diódáját, és a diódahídat sem. Valamint megnézzük mi okozott akkora zárlatot hogy az a dióda elpusztult forward irányban amire Alkotó már tett is megjegyzést. Kicseréléssel sajnos ez várható volt hogy totális pusztulás lesz... Ezeknek a tápja amúgy is komplexebb mint egy sima AB. Nem elég az izzós védelem...
sokszor van az hogy jó oda az 1N4148 is.. Hát nem! Pláne ha a helyében egy shottky volt. Ha ez annak a Lexonnak a tápja felejtsd el sosem fogod tudni megcsinálni otthon.
Tegyél be trafós meghajtást, vagy hagyd a francba és kuka...Már akor megmondtam nem fog menni mikor csak egy ptc vel kezdődött a buli!
Azért nem vállaltam el mert előtte már túrt benne valaki aki sajnos nincs azon a szinten hogy ért is hozzá...
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Az említett erősítő esetében hogyan kellene éleszteni a kapcsolást az általános lépéseken kívűl? Csak egy trimmer potit látok a nyákon, a bias-t lehet vele állítani?
(#) reloop válasza feja hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Erre a tünetegyüttesre sajnos nem tudok egyértelmű hibaforrást megjelölni. Lehet valami egészen egyszerű dolgot kéne keresnünk. Mi a jelforrásod?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
A végerősítőt labortápról kéne éleszteni, ha minden rendben, akkor mehetne a saját kapcsoló üzemű tápjáról. Megfelelő eszköz hiányában marad a tápágban elhelyezett 10 ohm-os ellenállás.
(#) krisz69 válasza blasz hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
0-a szakadás volt.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 13, 2019
 
Minden uszító és személyeskedő hozzászólást eltávolítottunk. Kérjük, hogy az érintettek viselkedésükkel ne zavarják a többi fórumozót.
(#) game4812 hozzászólása Feb 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy kerekes saját építésű hordozható hangdoboz. 2x12V 12Ah akkumulátorok, ez 2 Step-Uppal 2x25V-ra beállítva. Passzív hangváltó, Reflex magas és közép. Eddig egy TDA 8920 volt benne de egy szétszedésnél fordítva kötöttem a tápágakat, szóval rendeltem egy TDA8950-et. Hidalva próbáltam kötni, elvileg ehhez a 2 vonal végpontjait rövidre kell zárni, és a BTL jelű körbe kell forrasztani a bemenő jelet. (Nem teljesen biztos, mert leírás nincs a panelhoz, de netes fórumok alapján ezt szűrtem le.) A probléma: nagyfrekvenciás gerjedést (?) hallok belőle, amint ide akár egy kábelt is forrasztok. Mindegy, hogy melyik forrpontra, ugyanaz a hang. Ha üresen hagyom, vagy egybeforrasztom a pontokat, akkor semmi gond. Ha az eredeti, sztereó input csatlakozókra forrasztok, akkor is ugyanez az eredmény. Előerősítő menne elé, ez látható a képeken, így is azt csinálja, és akkor is, ha csak egy sima mono jacket kötök a két pontra. Ha a jackre telefont kötök, akkor sem változik. (tehát impedanciától nem függ). A mélyközép ki van kötve a rendszerből, ha bekötöm, kicsit halkul, de csak éppen észrevehetően. Ha a hangerő elé kötöm a kébelt, és letekerem, akkor csökken a zaj, de teljesen leterekt állásnál is hangosabb, mintha leforrasztom a panelről a vezetéket, és a levegőben lógnak. A Step up-ok eddig is benne voltak (ugyanebben az elrendezésben), és nem volt ez a zaj, pedig akkor a kábelek is a dobozban futottak, nem így, előtte, mint most. Tudom, árnyékolt kábelek, az is lesz majd, de azokkal is megvolt a hiba. Hol kezdjem a javítást?
Videó: https://www.dropbox.com/s/56fm6xf6tpoudui/VID_20190216_145210.mp4?dl=0
(#) zsolt58 hozzászólása Feb 17, 2019 /
 
Szép vasárnapot mindenkinek.
El döntöttem, hogy meg csinálom ezt az erősítőt és ezt a hangszínszabályzót használom hozzá.
Ezzel kapcsolatban lenne egy pár kérdésem, az erősítőhöz kelleni fog +-40V ehhez venni fogok 2 x 30V-s toroid trafót. De a hangszínszabályzóhoz pedig 12-24VAC kell. Rá köthetem a 30V vagy stabilizáljam 7824 és 7924 segítségével 24 V-re, vagy azok csak egyenfeszültségre használhatok?
Üdv.
(#) szikorapéter válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 17, 2019 / 1
 
A 7294-es erősítőt érdemesebb 2x24Vac-val járatni (abból saccra 2x36V DC lesz). Nekem anno 2x42V-on járt, ha 8ohm-on terheltem nem volt gond, viszont ha egy gyengébb 8ohm-os hangsugárzó, vagy 4ohm-os került rá robbant az ic... Ajánlott inkább egy 2x24Vac toroid, ha mono erősítőt építesz akkor 250VA-es toroid elég, ha stereo akkor legalább 400VA-t tudjon. Pufferbank oldalanként legalább 10.000µF legyen attól kevesebb ne nagyon. Így a kérdésedre megadtam a választ is. mivel 2x24Vac trafó kell a végnek is így arról tudod járatni a hangszín szabályozót is. Amúgy én személy szerint ha ilyen kis áramon stabilizálok inkább zéner-t használok.
(#) (Felhasználó 122012) válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 17, 2019 / 1
 
Ennyi erővel itt van hozzá készen:
Bővebben: Link
(#) zsolt58 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Ez megfelel a célra?
Bővebben: Link
És a 2 x 28V 250W toroid jó lesz vagy gyenge?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2019
(#) szikorapéter válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 17, 2019 / 1
 
Akkor már nem egyszerűbb egy ilyen esetleg?
Ennek csak táp kell , minden rajta van amit akartál.
(#) zsolt58 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Mind szép és jó lenne csak a hangszínszabályzót már meg rendeltem és nem szállítanak Szerbiába. :/
(#) (Felhasználó 122012) válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 17, 2019 / 1
 
Idézet:
„El döntöttem, hogy meg csinálom ezt az erősítőt ...”

Ahhoz képest hamar változott az álláspontod, hogy "eldöntötted" ...
(#) szikorapéter válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 17, 2019 / 1
 
Aakkor viszont jó az is, amit néztél. Minden esetre, amiket leírtam, vedd nagyon figyelembe.! Szép hangú végfok, én sokáig nagy megelégedéssel használtam mind szobai, mind PA célokra kiváló volt. Aa pufferről mindenképp gondoskodj, arra kényes, na meg amit leírtam, hogy 36_V DC felé fölé nem érdemes vele nagyon menni.....
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) zsolt58 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Jolvan. Köszönöm szépen.
Godypapa: Amelyiket ti ajánljátok.
(#) Laci86 hozzászólása Feb 17, 2019 /
 
Sziasztok. Volt egy Panasonic 5.1 hazi mozi rendszerem. A lejatszo-erosito beadta a derekat... Szervizbe azt mondtak nincs mit kezdeni vele.... A megmaradt hangszorokhoz es passziv melynyomonak (5ohm 55w minden hangszoro hatan ezt irja+melynyomo) szeretnek egy erositot barkacsolni akar csak 2.1 rendszert amit tv-hez csatlakoztatnek... Mit tudnatok ajanlani? Elore koszonok minden otletet
(#) reloop válasza Laci86 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Szia! Feltetted már ezt a kérdést az Elejétől-végéig témában. Sajnos elég bonyolult ahhoz, hogy kezdő megépítse alkatrészenként. Itt nézelődj, mi az a mi a pénztárcádnak megfelel.
Ha jól emlékszem sa-pt150-es készüléked volt, abból van-e menthető alkatrész esetleg?
Következő: »»   2144 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem