Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   513 / 580
(#) még1MbR válasza microvillage hozzászólására (») Márc 5, 2019 / 1
 
Szia!
Ellenőrizd le alaposan a szivattyút, mert attól hogy zúg, még lehet hibás működése.
Lehet, hogy megforog a forgórészen a tengely a lapáthoz képest és alig mozgatja a vizet.
(egy bizonyos mértékű szögelfordulás megengedett, legalábbis eddig ezt tapasztaltam az új szivattyúknál is, majd a szakik megmondják, mi ennek a pontos oka)
A tengely oldalirányban nem kotyoghat, a forgórésze nem lehet belül vizes (gyakori, hogy beengedi a rossz szimmering)
(#) tibec válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Szia! Igen, ezért van ez a fórum, hogy aki tud,de legfőképpen AKAR segíteni, az tudjon a távolból is segíteni! Akinek ez gondot okoz, annak nem kötelező!
(#) tibec válasza microvillage hozzászólására (») Márc 5, 2019 / 2
 
Szia! Ha jó a szivattyú, és nincs kedved nagyon szétszedni a gépet, akkor először próbáld meg egy 90 fokos ecetes program lefuttatását. Önts egy jó fél, de akár egy egész flakon ecetet az üstbe, tegyél hozzá egy evőkanál szódabikarbónát és indítsd el a programot. Ha nagyon ecetszagú marad, még egy (esetleg több) öblítő program egy kicsi öblítőszerrel és kész. Egyébként az mit jelent, hogy "de marad víz a dobban a mosás végére. És sokkal több mosószerrel tud csak mosni."? Az üstben maradhat némi víz, de a dobba benézve azt nem láthatod! Ha látod a vizet, akkor az már tényleg baj! A sok mosószer és a sok öblítő, az alacsony hőfokon (állandóan 30) történő mosással együtt, egy idő után oka a büdösödésnek!
(#) még1MbR válasza tibec hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Sok gép leszivattyúzással kezd program induláskor, inkább elindítás után tegye az ecetet a gépbe...
(#) Tityi válasza ovodás hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Szia!
Tisztítsd ki a légcsapdát! A szivattyú működik rendesen? Nincs eltömődve?
(#) varga jano válasza ovodás hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Szia!
Milyen a motor benne?
A panelről,ha kérhetek,fotókat!
Köszönöm.
(#) zsozsoH hozzászólása Márc 6, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
Operáció megtörtént, tapasztalatok:
- Panel szerencsére még nem a befőzős fajta (nincs "aszpikkal" nyakon öntve). Ugyan nyomát nem láttam az elhasználódásnak, de a középső két nagy pufferkondit (2200µF/25V, 470µF/16V) kicseréltem. A nagyobbikból sajna nem volt LESR verzió, mert 25V-osból nem találtam, de szerintem a korábbi 85C-os helyett most berakott 105C-os biztosan teszi majd a dolgát legalább ennyi ideig...
- A motort kiszerelve érdekes, hogy furcsa lerakódás volt rajta (lásd fotó), sőt ez volt a mosógép belsejében is. Nem igazán értem, én azt gondolnám, a szíjból morzsolódhatott le, csakhogy annak kutya baja!? Nem értem, talány. Mindenesetre szépen megpucoltam, kifújattam. Hát jött belőle szép fekete szénpamacs... Forgórész érintkezőit finoman felpolíroztam.
- Szénkeféket ellenőriztem, szerintem rendben vannak, legalábbis a felszíne szép egyenletes, nincs elkopva, bemaródva, látszik a fotón, hogy rengeteg van még belőle.
- Légcsapdát MEGTALÁLTAM (hurrá!), leszedtem a nyomáskapcsolót, csőbe belefújtam, szépen szelelt (egy lufit biztosan nem fújnék fel vele, de ez a cső átmérőjéből adódóan gondolom normális).
Egyenlőre ennyit tudtam tenni, hétvégén összeszerelés. Bízom benne, hogy megoldódik a probléma!? Mindenképp jelzek a fejleményekről.
üdv, Zsolt
(#) tibec válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Igen, igen, ezt elfelejtettem! Köszi a kiegészítést!
(#) varga jano válasza zsozsoH hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Szia!
Nézd meg,hogy a csatlakozók lába közül nincs-e valamelyik kiolvadva vagy kitörve? (Nagyítóval nézd!)Mérjünk táp.feszeket! 5V,12V(24V) rendben ?
(#) Gyuszi83 hozzászólása Márc 11, 2019 /
 
Sziasztok ! Van egy Bosch waq2446kby mosógép és centrifugálásnál mikor el ér egy bizonyos fordulatot, el kezd hangosan kopogni a gép. Pl.. be állítom 800-ra és kb olyan 6-700 fordulatnál még nem éri el a maximumot addig hangosan kopogó, kalapáló hang.
Néztem a lengéscsillapítókat, azoknak van ellenállása, a súlyok sincsenek fel lazulva. Nem ütődik a dob ház semmihez. Semmi nincs fel lazulva vagy szétesve benne.
Tanácstalan vagyok, szerintetek mitől kopoghat így, mint egy légkalapács ?
(#) microvillage válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Köszönöm a segítséged, megnézem mit tudok kihozni belőle.
(#) microvillage válasza tibec hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Köszönöm neked is a segítséged. A szivattyú ellenőrzése után megpróbálom ezt az átmosást ecettel.
(#) Maxigáz válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Szia. Első lépés: Meg kellene nézni, hogy a dob nem forog-e excenteresen az üstházban. Második: A tető és hátlemez nélkül kellene üzembe helyezni (csak óvatosan, áram alatt lévő alkatrészek), és egy jó zseblámpával ki kellene lesni, honnan jön a hang.
(#) Birci01 hozzászólása Márc 11, 2019 /
 
Sziasztok,
Indesit mosógép elektronikával kapcsolatban kérném a segítségetek.
Egy előltöltős IWC 5105-ös gépről lenne szó. Ajtózár kapcsolója zárlatos lett és lenyomta a biztit...
Kicseréltem az ajtókapcsolót, de hála az égnek vmi elment a vezérlőpanelen is...
Kicserélte a bekarikázott triakokat és diódákat, ezeket hibásnak mértem.
Mást viszont nem találok... a gép bekapcsol, elkezd szivattyúzni, majd ki is kiengedi a vizet és minden led elkezd villogni, mint a karácsonyfa.
van esetleg vkinek ötlete, mit kellene még kimérni/cserélni?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) Gyuszi83 válasza Maxigáz hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Szia. A dob az központosan forog. Elég nehéz megállapítani honnan jön a hang, mert át veszi az egész gép, de úgy hallom, hogy a szíjtárcsa felől. Az ékszíjat leszedtem, megmozgattam a tárcsát, de nem laza és a csapágy se kottyan.
Ruha nélkül üresen nem csinálja ezt a kalapáló hangot, maga a gép se ugrál el vagy pattog ruhával se.
Olyan mint ha ki lenne a lengéscsillapító, de nincs ki, mert mindhárom feszes.
(#) yulo5310 válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
A dobcsillag hogy áll?
(#) Temela válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Az ajtó felől jól (kíméletlenü) rángasd meg a dobot, ha lóg valami, akkor annak meg kell mutatkoznia. Amennyiben pénz mosásra is használtátok, akkor érdemes a szivattyú torokban maradtakat kiszedni. Ezt viccnek szántam, de a zsebből kihulló ott felejtett dolgok a dob és üst közé tudnak kerülni és a kellemetlen hangokon kívül csúnya sebet ejtenek az üstön.
(#) tibec válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Szia! Lehet, hogy furcsa, de nézd meg a dob hátsó falát! Mármint úgy, hogy kézzel nyomkodd meg a bordák közötti részen(látszik, hol vannak a dobcsillag bordái), hátha az "huppog"! Nekem a saját gép csinálta, hogy olyan hangot adott, mint amikor egy lemeztáblát mozgatsz! Mosási fordulaton és a centrifuga fordulatra felpörgés elején adta ezt a hangot. A dob rossz centírozása eredményezi! Feltehetően a dobcsillag egyik ága tört el, csak még nem teljesen, ezért már nem centrikusan forog a dob! Kézzel ezt még nem biztos, hogy megérzed, de akkor is érdemes mihamarabb szétszedni,, mert hamarosan nagy bajt fog okozni! Ha teljesen eltörik a dobcsillag, a dob kimarhatja az üstöt, vagy a letört darab szakítja ki!
(#) botesz válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Szia!Nos eléggé úgy tűnik hogy halálra van ítélve a géped.Csatlakozom az előttem szólókhoz szerintem is dobcsillag.Ennél nagyobb gond az hogy típusa szerint hegesztett üstös a gép.
(#) varga jano válasza Birci01 hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Szia !
Ez az Arcadia panel . Csere panel , bontásból ?
(#) Gyuszi83 válasza tibec hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Szia! És üresen is csinálta vagy neked is csak ruhával ? Próbáltam nyomkodni, feszegetni úgy, hogy közbe a szíjtárcsánál rátartottam, de teljesen feszes és stabilan áll, semmi kottyanás vagy bármi.
Sajnos botesz-nak igaza van, hegesztett dobházas...
(#) Gyuszi83 válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Csináltam róla felvételt, hátha... https://www.youtube.com/watch?v=9Ajm_HWaXoQ
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) Maxigáz válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ha az üstházon kívül nem találtál semmi rendelleneset, akkor
a hibát üstházon belül kell keresni. Az üstház teljes szétbombázása előtt be kellene kukkantani az üstház és a dob közé, roncsolás mentesen, nem került-e oda idegen tárgy. (ennek kicsi a valószínűsége) Mondjuk ha kiveszed a fűtőbetétet. Így Ne üzemeltesd, mert csak rosszabb lesz. (kikezdi az üstházat, stb)
(#) Gyuszi83 válasza Maxigáz hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Rendben!
Még megnézem azt amit írtál és ha nem találok semmit, megpróbálom szétbontani a dobházat.
Lehet ehhez a típushoz kapni egyáltalán dobcsillagot, így hogy hegesztett a ház ?
(#) Birci01 hozzászólása Márc 12, 2019 /
 
Abban esetleg tudna segíteni vki, hogy az arcadia panel kis modulján ezt a diodát mivel tudnám kiváltani? Köszönöm!
(#) Temela válasza Birci01 hozzászólására (») Márc 12, 2019 / 1
 
Szerintem az kondenzátor...
(#) tibec válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Igen, üresen is csinálta. A dobnak a hátsó falát kell megnyomni, a két merevítő domborulat(a dobcsillag ágai vannak mögöttük) között, középen! Nem kell nagy erővel nyomni, ha nem érzed a lemez mozgását, illetve nem tudod magát a lemezt mozgatni, akkor nem a dob a hibás, hanem sajnos nagy valószínűséggel a dobcsillag! Persze, nem egyértelmű a dolog, mert azt mondod, a dobnak nincs kottyanása, sem oldalra, sem előre hátra! Márpedig amennyiben a dobcsillag tört el, akkor a dobnak biztos, hogy van kottyanása, még akkor is érezhető, ha csak az egyik ág van eltörve! Amit még javasolni tudok, a lengéscsillapítók alsó rögzítését is rángasd meg, mert az a lemez is adhat kopogó hangot!
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) Temela válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Szia!

Azért az ellensúlyokat is mozgasd meg, hátha valamelyik csavar elengedte.
(#) tibec válasza tibec hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Na! Miután megnéztem a felvételt, szerintem egyértelműen a lengéscsillapítók alsó rögzítése adja ezt a hangot! A helyén, feszítsd meg a lengéscsillapító alsó felfogatását, feltehetően megszűnik a kalapáló hang! Már találkoztam ilyen problémával, éppen a minap! Igaz, az Samsung gép és két lemez fül közé csavarral van befogva a lengéscsillapító alsó vége! Az a csavar tudott kotyogni a lemezben egy kicsit, mégis hasonló hangot adott!
(#) Gyuszi83 válasza tibec hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Nálam üresen nem csinálja ezt a hangot csak, ha meg van pakolva...
3 lengéscsillapító van benne, de azokat szét szedtem, hogy megnézzem nem e az van ki és ami a burkolat részhez van rögzítve a két lemez közé, ahogy írtad is ott szedtem szét mindhármat, azokat vissza húztam jól, de holnap azért át nézem mégegyszer.

Viszont most meg néztem, a dobot, átlósan erősebben el kezdtem mozgatni dob elején alul tartottam dob belsejét felül nyomtam és mégis van egy pici kottyanás, de nem úgy mint ha egy ág el lenne törve, hanem mintha a csavarok lennének kilazulva ami oda fogja csillagot a dobhoz.
Furcsa...
Ha nem lenne hegesztett már rég szét kaptam volna, de így meggondolandó.


Tamela: Felül és alul is van ellen súly mindkettőt megnéztem, kicsit rá is húztam a csavarokra, az tuti nem laza.
Következő: »»   513 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem