Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VIDEOTON RT (RA) 6380S
 
Témaindító: tatabike, idő: Jún 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   42 / 45
(#) magery válasza Secret hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Köszi szépen.
(#) Adi001 hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
Kedves Szakik!
Előkerült régi RA6363 S-em, mait még jó 25 éve kaptam, lehet volt az 30 is.
Nosztalgikus módon ragaszkodnék hozzá és megpróbáltam beüzemelni.
A táp-elkókat kicseréltem 52V-os ra, de összeségében nem nyúltam hozzá.
Szépen szól, jobban mint az újabb JVC. A rádió hangolása fix, a hangerő potméter jó, stb.
Kis hibája, hogy a balance poti recseg cseppet, cserélni kellene.
Viszont van azért pár komolyabb probléma amiben a segítségeteket kérném.
Nem megy a némítás. Amikor régen hozzáértem egy pl. FM gombhoz, kikapcsoló gombhoz, az erősítő elnémult. Most durrog, ha átnyomok valamit.
A másik, hogy a Phono vagy a Tape 1-be dugva jelforrást csak nagyon halkan hallatszik valami.
Bármely forrásválasztót benyomva semmi reakció. Amennyiben viszont a Tape 2-be csatlakoztatok szépen szól, ahogy kell. -Igaz itt is hiába váltok bemenetet, nem változik semmi.
Hol keresgéljek, esetleg típushiba vagy valaki találkozott már ilyen hibával itt a fórumon?

UI.: Van egy feleslegesé vált RA6380-as gépezetem, ami jól szól, bár a rádióhangolással gondok vannak és a bal szélső skálaműszer sem világít. -kicsit recsegnek a potik, de még a gyári füzetkéje is megvan.
Szeretném, ha valahol valakinél hasznossá válhatna. Van hozzá két retró Videoton Amethist D 257A hangfal is, eredeti működő képes állapotában.
(#) magery hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Nemrég hozzájutottam egy EA 6380S erősítőhöz ami a korához képest elég jó állapotban van. Átolvastam az egész topikot és a Péter féle módosításokat meg fogom csinálni. Viszont lenne egy módosítási javaslatom a tápegységgel kapcsolatban. Az előfok és a szabályzó részére egy 560Ohm-os (HR97) ellenálláson keresztül jut a feszültség a főtápról. Egy 33V-os zenerrel szeretném stabilizálni ezt a tápágat és a HR97-et 390Ohm-osra cserélném. Szerintetek használható ez az ötlet, vagy jó ez így ahogy van?
(#) djhans válasza magery hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Szia. Lehet stabilizálni de nem igazán lényeges. Nem nyersz vele semmit.
(#) magery hozzászólása Dec 13, 2018 / 1
 
Sziasztok!

Az én EA6380S végfok panelemen gyárilag nincs rajta a VD41 és a VD42. Az itt közzétett rajzokon mindegyiken szerepel ez a két dióda. Kell az oda? A VD42 anódja valóban a kimeneten van? Valamint a VD41 anódja és az V. pont metszésénél hiányzik egy pötty a rajzról.
(#) gyuszo válasza magery hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Nem ott hiányzik a pötty, hanem egy felesleges ( hibás) van a VD42 és a II. kimenet találkozásánál.
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
A dióda elhagyható.
(#) magery válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Az én erősítőmön a VT05 emittere és a VR14 össze van kötve. Másképp nem is működne. A rajzon ez nem látszik.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) gyuszo válasza magery hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Igen, megnéztem jobban, igazad van.
(#) gyuszo válasza magery hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Ami viszont nem látszik, a VT27 tranzisztornak a hűtőbordán lenne a helye.
Ennek a termikus egyensúly fenntartásában van szerepe.
(#) magery válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
A VT27 helyére betennék egy BD139-et és az már mehetne a bordára. Jó lenne úgy?
(#) gyuszo válasza magery hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Én az eredetit egy gyufafejnyi szilikon ragasztóval oldottam meg. Az is elég.
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Itt a lista, hogy ha cserélsz, mit és mire érdemes. Bővebben: Link
(#) magery válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 15, 2018 1 /
 
Ezt láttam én is. Azért köszi. Már kicseréltem az összes félvezetőt és elkót az erősítőben.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2018
(#) magery hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Az RMAA programmal csináltam egy átvitel mérést a szabályzó rész után. A végfok modulok ki voltak szedve és a 2-es lábra csatlakoztam. A görbe szó szerint görbe lett. 4kHz után mindkét oldal esni kezdett és 20kHz-en már 6dB-t esett. Vizsgálta ezt már valaki közületek?

fr.png
    
(#) BMoolnar hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Üdvözletem!
Olvastam a bejegyzéseket, próbáltam itt ott utánajárni, hogy pontosan mi volt a modelltörténete a Cleopatra-nak. '78-tól kezdték gyártani, eredetileg fekete skálalappal, itt a felhasznált alkatrészekben, kapcsolásban is volt külömbség. Majd jöttek a szürke skálások, de létezett gyárilag szürke skálalappal de fekete műszerekkel összerakott változat, ahogy olvastam. A feliratok is módosultak az átmenetkor. Utána viszont keveset sikerült kiderítenem. Annyit láttam, hogy vannak szürkeskálások valószínű a gyártás végéhez közeledve (1984), amikor a FM program kiosztása megváltozott. (Gondolom ugyanaz a FM program kapcsolót használták fel más típusban is.) Tud erről valaki valamit, hogy mikor jött be ez a válzoztatás? Láttam olyanokat amelyeknél a műszerek bemattultak. Vannak még érdekességek a típus és a típus életútjával kapcsolatban? Köszönettel.
(#) Hori11 hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Tisztelt Úraim!

VT 6380S keresek műszereket.

Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Mzolee hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Üdv!
Alaplap panelon
-mi célt szolgál a nyilakkal jelölt alkatrész?
-a gépben 1000µF van akkor a rajzon miért csak 470?
-miért nincs beültetve a mellette lévő és vele párhuzamos HC61?
-ha már javítom a végfokokat, érdemes ezt is kicserélni?

Köszi: Zoli
(#) djhans válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Szia. Ott 2db 470-es szokott lenni de megoldották 1db 1000µF-al. Nem kell bántani. A hangszín fokozat tápját szűri.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2019
(#) magery válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Szia!

Ha már javítod az erősítőt, szerintem cseréld ki az összes elkót. Nem egy nagy költség és hidd el megéri lecserélni a 30 éves elkókat. Én már túl vagyok ezen és azóta szebben is muzsikál.
(#) BMoolnar hozzászólása Márc 20, 2019 /
 
Üdvözlet!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy 1984-es Cleopatra-m, sajnos az FM programnál hiányoznak a választó kapcsolókból néhány. Viszont a sávkiosztás pont fordított a legtöbb Cleopatrahoz képest. Javítható a modul ami tartalmazza a tekerőket? Vagy esetleg kompatibilis lehet más Videoton rádióéval? Köszönettel: Balázs

IMG_0003m.jpg
    
(#) djhans válasza BMoolnar hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
FM program modul bármelyik Cleopátrából jó hozzá. Ami a plexin van kiosztás az csak tájékoztató hogy kb. hol áll a frekvencia. 88-104 vagy 66-73 azt az OIRT-CCIR kapcsoló dönti el és egyszerre vonatkozik ind az 5 beállító elemre. Ha kell nekem van ilyenem keress meg privátban.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) mustang74 hozzászólása Ápr 6, 2019 /
 
Sziasztok! Szerintetek milyen típusú Videoton esetleg Orion hangfalak szólnak jól a Cleopatraval?
(#) CHZ válasza mustang74 hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Szia!
Szerintem VT Preludium B32.
(#) mustang74 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Köszi! Utána nézek.
(#) bekeipeter válasza mustang74 hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Az eredeti dobozai a DC2002. Átalakítás nélkül a Prelidium csak pénzkidobás. A Cleopatra nem képvisel olyan minőségi osztályt, ahol kijönnének a Prelidium erényei.A loudness-t mindenképpen meg kell benne gyilkolni, meg a végfok panelt egy kicsit át kell rendezni a Prelidiumhoz! A DC2002 hibáit nagyjából elfedi a loudness....
(#) mustang74 válasza bekeipeter hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Tulajdonképp akkor az eredeti hangdobozai a legmegfelelőbbek.
(#) mustang74 válasza mustang74 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Viszont az FM (URH) sávja "nem tökéletes". Bizonytalanságot produkál, úgy értem a térerősség szint folyton ugrál és vele együtt a hang is pillanatokra elmeny és visszajön. Veletlenszerűen. A rádió összes többi sávja és az erősítő része is külső eszközökről rendeltetésszerűen működik. Ezért gondolom hogy csak az URH-val van baj. Mit mondtok erre?
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2019
(#) djhans válasza mustang74 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Tipikus FM modul hiba. Nem a lassan elmászós hanem az ide-oda ugrálós. Ebben a topikban korábban leírták mr mit lehet vele tenni.
(#) bekeipeter válasza mustang74 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Olvasd vissza a régebbi hozzászólásaimat és a választ megleled!
De itt is sok hasznos infót találsz, ha elolvasod a hozzászólásaimat:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_4471.html
Következő: »»   42 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem