Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1217 / 1267
(#) Cinema válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Reméljük sokáig bírja.


Üdv!
(#) APXfan hozzászólása Ápr 7, 2019 /
 
Sziasztok! Adott egy Videoton TS-2630 típusú tv ami képen látható jelenséget produkálja. Mi lehet a hiba? A válaszokat előre is köszönöm!

DSCF8335.JPG
    
(#) lelkes amatőr válasza APXfan hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Nem lehet, hogy egy függönyről készült közeli felvételt nézel rajta? (csak vicc volt)
(#) APXfan válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Értem én a viccet,egyébként ezt mindenféle rácsatlakoztatott jelforrás nélkül produkálta.
(#) kadarist válasza APXfan hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Szia!
A képcső nyakán lévő tekercseknek nincs furcsa illatuk?
(#) APXfan válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Nincs,de mellékelek egy képet,bár szerintem kinézetre sem tűnik rossznak.

DSCF8336.JPG
    
(#) Satis hozzászólása Ápr 7, 2019 /
 
Sziasztok
Olyan problémával fordulok hozzátok hogy van egy lcd tv-m (Silva Schneider 23,6" FHD ATV) kis belsö portalanitás után sikerült bekapcsolni szép képe van meg minden csak 1 baj van hogy bekapcsolás után jön a sistergés mintha rövidzárlat lenne vagy nem tudom talán még a régebbi dobozos tv k szoktak ilyen hangot kiadni na mindegy ahogy a sistergés jön egyböl le áramtalanitom utánna kb 1 óra mulva kap csak ujbol áramot szoval egyszer kap áramot egyszer nem ebben szeretném a segitségeteket kérni elöre is köszönöm
(#) kadarist válasza APXfan hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Alaplapi forrasztások is jók?
(#) APXfan válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Igen,nincsenek repedések.
(#) Dev2000 hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy Seitech SE14CX3H színes TV
Ahogy a képen látszik valamiféle kódot kér.
Valakinek valami ötlet,hogy mit kellene beírni?
(#) villanyipi hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Üdv!
Az alábbi készülékkel volna gondom, Philips 32phh4309/88.
A gond pedig hogy áram alá helyezve felvillan a logó, de el is tűnik majd villan még egyet és onnantól amíg a power gombot meg nem nyomom nincs élet csak mintha zúgna a hangszóró és a nagy hűtőborda melegszik.Első kérésem igazából a hozzá való szerviz manual volna, mert én csak egy szoftver frissítést találtam legalább is úgy gondolom!
Előre is köszönöm!
(#) FAZ1 válasza Dev2000 hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Nekem hasonló gondom van egy 31cm-es Thomson szines TV-vel, de itt senki se tudott reá értelmes választ adni. (mellesleg - még távszabályzója sincsen, a Somogyi Home betanítható meg betanítva csupán ki-be kapcsolgatja.)
Vagy egyesek itt-ott olyan ötleteket adtak, hogy pl. cseréljem ki benne eepromot - meg ilyenek!
Holott - inkább egyszerűen be kellene lépnem a kezelő-menübe, ámde egyszerűen oda sem enged.
A tipusa: 14MK10E.
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 22, 2019 / 2
 
A 1207. oldalon tárgyalt problémám megoldódott.
A gerjedést a tunerban levő egyik tekercskivezetés forrasztási hibája okozta.
Ezek után úgy alakult a helyzet hogy 8-10 másodpercig szép kép és hang volt, aztán 1-2 másodpercig semmi. Jó-nemjó-jó-nemjó-jó-nemjó....(A NEMJÓJÁT EZ KONDIHIBA)
És úgy is lett. A mellékelt képen bekarikázott 10nF/2KV-os kondit kicserélve (segédrácsfesz szűrés)
a TV hónapok óta PANASZMENTES, dacára annak hogy egyes szakik a több mint 30 éves korára
való tekintettel már lebeszéltek volna róla.
Igaz, - TV javításból nem élnék meg, de ezt a hozzászólást azért írtam meg több hónap után mert
ha valakinek (csórikának mint én) hasonló problémája van és ez alapján sikerül a TV-jét megjavítani ,már tettem valami jót.

10nF 2KV.jpg
    
(#) Cinema válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Eredeti távirányítója nélkül ez nem fog menni.
Marad az a megoldás, hogy olyan szerelőhöz vinni, vagy szervizbe, ahol a kódot ki tudják iktatni.
E próbálkozás előtt érdemes telefonon tájékozódni.
Sajnos, nincs más megoldás kóddal lezárt készüléknél.

Üdv!
(#) tombox00 hozzászólása Ápr 27, 2019 /
 
Üdv mindenkinek. Van egy Technika LED tv aminek kiment a háttér világítás, ezt kiküszöböltem és működött is a ledsor, ezután összeraktam és ki akartam próbálni újra, de amikor bekapcsoltam volt még standby meg át is váltott a Led kékre és elkezedett kattogni majd kialudt a led és pukkant egy ellenállás (a ledsór kipróbálásánál semmi baj nem volt) a Fet, az alatta lévő smd tranyó zárlatos lett (QB101 és QB102) ezek cserélve, RB 105, 106, 107 és RB 141 (0,3 ohm) ellenállások megnyúltak ezeket is cseréltem. Ott tartok, hogy a 12V helyett csak 5V van 431 es 1 es lábán 5 V. Ha valakinek esetleg lenne valami ötlete , hogy mi lehet a gond még akkor nagyon örülnék előre is köszönöm a segítséget.
(#) villanyipi válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 30, 2019 / 1
 
Aki hasonló mamuszban toporog leírom,hogy a készülékben a 3 db háttér világításért felelős panelből 2 panelon volt 1-1 db hibás led. Szerszám hijján kicseréltem a paneleket és a készülék kifogástalanul működik .
(#) FAZ1 válasza Cinema hozzászólására (») Máj 5, 2019 / 1
 
Azért az egy elég nagy vicc, hogy ilyen "működési apróságért" eldobjon az ember egy jól működő szines TV-t. Viszont sokat költeni rá már nem igazán érdemes (lásd - szerelő vagy szervíz),
így tényleg marad a kuka!
(#) ONKYOS válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Igazából a szervizes tv.szerelők majdnem mindig azt adják be, hogy nem érdemes javítani, mert régi a készülék, meg azt hogy nincsen hozzá alkatrész..
Akkor hogy lehetséges az, hogy az én 20-éves Sony Trinitronom mindig működik, a 92-ben gyártott Sherwood erősítőm, amit felújítottam, megjavítgattam,gyönyörűen szól,melegedés nélkül üzemel, pedig még kapcsolási rajz sincs hozzá..
(#) uniman válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Pedig a TV chassis száma alapján könnyedén kideríthető...valami ilyesmi a szervizmenübe a belépési mód (angolul):
Idézet:
„1. Service Mode Access
1.1 With the RCU, switch the TV set into the
“Standby’ mode.
1.2 Switch “Off” the TV set by mains supply
switch (wait until LED is dark).
1.3 Whilst pressing the “Magenta (text)” button
on the RCU switch “On” the TV set using the
mains switch.
Continue to press the “Magenta (text)” button
until the Service-setup Sub-menu appears.

Persze kell az eredeti (vagy más Thomson) távirányító hozzá.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2019
(#) H2opok hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
Sziasztok.
Ha már a háttérvilágitásról van szó.
Nekem is van 2 db 82cm es, 3 éves smart led tv m. Mind 2 ben kiment a világitás. Az egyik Toshiba a másik LG 32lf632v. Utóbbira szervizben 60ezret mondtak rá. A másikat meg sem kérdeztem. Szerintetek lehet hozzá kapni valahol ledsort? Ha az a baja. Vagy lehet a vezérlő is hibás? Vagy ha csak pár led rossz, azt lehet cserélni?
Kidobni sajnálom.
Köszi
(#) BarnaPili válasza ONKYOS hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
A Sherwood erősítőbe mennyi munkaórát öltél bele?Hajlandó lennél ugyanezt kifizetni egy rtv műszerésznek?
Amikor magadnak csinálod, nem számít, de ha ebből akarsz élni, már neccesebb. Sok géphez tényleg nincs alkatrész, jópár éve is gond volt, nemhogy most. Cimborám videomagnóját alig tudtam megjavítani, pedig csak egy nyomógörgő és ékszíj csere volt a feladat. Sehol nem kaptam hozzá cuccot.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2019
(#) villanyipi válasza H2opok hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Üdv!
Ha ebben is háttér világításért led sor felel, ami ugye a kijelző alatt van, mindenképp érdemes kivenned, és a ledeket egyesével kimérni.Vannak általában a ledek mellett erre szánt pad-ek polaritás megjelöléssel.
Ha eljutottál addig hogy vannak hibás ledek, onnantól már a te döntésed hogy forrasztani tudsz-e a rosszak helyére jót, ami nem túl könnyű feladat pláne eltalálni a pontos led típust.
Az általam javított tv-ben szintén a 3 panelból, 2 panelen volt 1-1 rossz led, ezért a táp egyszerűen letiltott, csere után már megvolt a kellő terhelés és azonnal működött a készülék.
Az én javaslatom és jó magam is ezt tettem, ebay-en beírni a készülék pontos típusát, és hogy backlight, vagy a ledsor paneljén található feliratot!
Bizonyos készülékekhez külön led-et is találni ugyanitt.
A listából meg kiválasztani a jó típust!
Elnézést ha hosszúra sikerült remélem segítettem kicsit!
ipi
(#) yohnsee válasza H2opok hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Szia, biztosan kapni hozzájuk, és abban is biztos lehetsz, ha magadnak csinálod, akkor még komplett háttérvilágítás csere esetén sem lesz 20 ezer forint fölött a költséged. Ha pedig ledenként cseréled, több időt beleteszel, de jó esetben pár száz forintból megvagy. Nekem ez a tapasztalatom.
(#) H2opok válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Egy szerelő ma hivott az Lg miatt, 30ezer ért tud hozzá rendelni komplett (3sor) ledsort,+6ezer a javitás.
Alin ebay en néztem, (4-6ezr ft) de konkrétan ehhez a tipushoz nem láttam. Persze biztos több 32" ba is ugyan ez van. A ledsor pontos tipusát honnét lehetne megtudni, ugy hogy ne kelljen darabokra szedni a tv t. Valami szervizmenüben nem mutatja ezt meg? Sőt még külön smd ledek is vannak, na de annak is tipusa kellene.
(#) kadarist válasza H2opok hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Szia!
Minek komplett ledszalagot cserélni?, Én megkeresem a hibás LED-et, kicserélem valamilyen hasonló hidegfehér típusra és már készen is van. Persze ehhez kell egy kis forrasztási gyakorlat.
(#) villanyipi válasza H2opok hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Ha magad cseréled a ledet,vagy ha a ledsort, úgyis szét kell szedni. Semmi nehézség csak 10-20 csavar fogja egyedül a szalagkábelre kell vigyáznod, ha már szétvetted a panelon lesz felirat arra rákeresve biztos lesz találat.
Ha ügyesen tudsz forrasztani akkor meg valóban pár száz forint a javítás én nem tudok annyira
(#) hanczur válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Ez elfordult eltéritő tekercs nyoma. Az antennabemeneten nincs jel és nyitva van a szincstorna.
(#) lelkes amatőr válasza hanczur hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Sterintem ez kicsit mellément.
(#) norbert1980 hozzászólása Máj 9, 2019 /
 
Sziasztok.

Egy lg tv képernyőjét látja el árammal a képen látható panel.A nagy kondi egyen vagy váltóáramú?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2019
(#) kadarist válasza norbert1980 hozzászólására (») Máj 9, 2019 / 1
 
Szia! Mindegy neki de ott váltót (lüktetőt) kap.
Következő: »»   1217 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem