Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2155 / 2490
(#) kadarist válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Jó, az a 15V a primer oldali tápfeszültség a PWM-kontroller IC számára, ezzel nem kell foglalkozni. Ami neked kell, az az 5V, amelyet egy másik 5V-os tápegységről beadhatsz, ha nincs valamilyen extra kapcsolási követelmény.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019
(#) szaka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Szeretném ha gyári állapotban maradna. Tehát a kis trafó helyére betenni egy helyettesítőt.
De nem találtam eddig...
(#) kadarist válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Ha már itt tartunk, leégett ez a trafó vagy megszakadt?
(#) szaka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Menet zárlat lehet, mert gyári adat szerint a primer oldalon 15 ohm-ot kellene mérni, de zárlatot mérek.
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Szia! Kapcsoló üzemű táp transzformátoránál sokallom a 15 Ω tekercsellenállást.
(#) granpa válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Mérted induktivitás mérővel? Az a 15 Ohm nem Ohm-os ellenállás, hanem impedancia, mert az Ohm-os ezeknél igen kicsi.
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Szia!
Szerencsére letölthető a szervizkönyve. Abban volt írva. És egy jó trafónál annyit is mértem.
Ha a zárlatos trafó van beépítve akkor nem tudja előállítani a +18V-ot, csak impulzusokat ad ki.
(#) szaka válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Nem mértem. De megfogom.
(#) Ge Lee válasza szaka hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 3
 
Hagyományos trafót sem nagyon, de kapcsolóüzeműt meg egyáltalán nem tudsz ohmmérővel mérni. Annál a primeren is van néhányszor 10 menet huzal, annak nem nagyon lehet még 1 ohm ellenállása sem. Trafót csak váltakozófeszültséggel és szkóppal tudsz ellenőrizni.
Egyébiránt pedig, még életemben nem találkoztam olyannal, hogy SMPS trafó menetzárlatos lett volna, hiszen egyrészt eleve úgy van elkészítve hogy ez gyakorlatilag sem tud megtörténni, másrészt előbb megy tönkre a félvezető minthogy a trafónak baja essen.
(#) kadarist válasza szaka hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Gondolom úgy mérted, hogy kivetted a trafót vagy eltávolítottál mindent a lábairól.
(#) szaka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Igen! kiépítve mértem.
(#) szaka válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Pedig összehasonlítottam egy jól működő trafót és egy rosszat.
Ohm mérés alapján a primer oldalon megvan a 15 ohm.
A két sec. oldalon pedig 1-2 ohm.
(#) zotya1983 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 11, 2019 1 / 1
 
Pedíg nagyon is meg tud szakadni az smps trafó! Sőt tud menetzárlatos is lenni!!
(#) bull60 hozzászólása Ápr 11, 2019 /
 
Üdv.Megtudnátok mondani hogy ez milyen osztályú erősítő?
(#) reloop válasza bull60 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 / 1
 
Szia! A Q19 bázisfeszültsége, és a CP1 értéke alapján az áramkör AB osztályban működik. Feltéve, de meg nem engedve, a VR1-gyel a nyugalmi áramot a csúcsáram felére állítva A osztályú lenne.
Ehhez ±50 V tápfeszültség mellett a végtranyóból kéne legalább 6 pár csatornánként
(#) bull60 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Üdv.Ez a Kenwood erősítőm kapcsolása és kiváncsi voltam rá.Tehát ab osztályú de miért van minden végtranyó előtt egy tranyó?Egyébbként a két 2sc4467 az npn tranyó 35,36 a rajzon nem jól jelőlték.A másik kettő 2sa1694 tranyó es .Üdv.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2019
(#) reloop válasza bull60 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
A végtranzisztor előtti emitterkövető áramot erősít.
(#) bull60 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Köszönöm a válaszodat.Üdv.
(#) Cannon hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Sziasztok! Valaki tud esetleg STK419-140-hoz nyáktervet vagy adatlapot?
(#) tiggersoft válasza Cannon hozzászólására (») Ápr 13, 2019 1 / 1
 
(#) mlaci989 hozzászólása Ápr 14, 2019 /
 
Üdvözlet fórumtársak!
Ismerős-e valakinek ez az erősítő modul? Esetleg egy kapcsolási rajz vagy valami hozzá hasonló.?
(#) tothbela válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Szia! Erősen Quad405 szaga van. Ebben benne van a kivezérlés limitáló is ha jól látom.
(#) ozpecs válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 14, 2019 / 1
 
Induktivitásmentes Quad? mondjuk nem értem mit keres benne egy kisáramu relé, valószinüleg mute tulterhelés esetén, amit talán optocsatolóval figyelnek....
(#) tothbela válasza ozpecs hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Ott van a fő induktivitás, az a híd egyik eleme. A háromtekercses verzióban a teljesítmény tranzisztorok kollektor köreiben lévő párhuzamos LR tag elhagyható. Azoknak más szerepe van, nem a hídhoz tartoznak. Talán megfelelő sebességű tranzisztorokhoz nem kell.

A kis relé szerepe talán az lehet, mint a közismertebb verzióban a power limit jumper-nek. Néha jól jöhet egy ilyen opció.
(#) ozpecs válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Szóval csak találgatunk nekem ugy tünt az optocsatolóval méri az áramot és az hajtja talán a kisrelét müveleti erősítő után de a fenének van kedve ujrarajzolni, kitalálni igy meg csak találgatás... az az induktivitás lehet simán a kimenettel soros szokásos tekercs is...
(#) tothbela válasza ozpecs hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
A műveleti erősítőt és környékét, valamint az utána lévő fokozatokat átnéztem, vágigkövettem a fóliavezetést. Teljes bizonyossággal egy Quad405. Még az ellenállás értékek is szinte egy az egyben megfelelnek egy átlagos Quad405-nek. Pontosabban egy módosított változata, de a módosítás nem az erősítő lényegét érinti, hanem a kiegészítő részeket. Ebben a verzióban nincs benne a tranzisztoros áramkorlátozó. Azt (amint te jól láttad) az optocsatolós áramkör váltotta ki. Ez más elven próbál védeni.
Majd megkérdezzük a kérdezőt, mi a célja pontosan.
Az égett résznél egy 10 Ohmos elenállás tűnt el, meg mellőle egy 100nF kondenzátor.
(#) Karesz 50 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Nem lehet Quad, mert a harmadik képen ott van, hogy "NEW CLASS A", a kvad meg b osztályú... hihihi...
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
De akkor a hűtés is hihihi....
(#) Ge Lee válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Úgy van, szinte biztos hogy Quad, csak valami egyedi módosítás. Még a 2db 560 ohmos munkaellenállás is ott van, meg közvetlenül mellettük a feszültségutánhúzó elkó. Biztos olcsóbb volt mint áramgenerátort tenni oda.
(#) mlaci989 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget. Tehát Quad 405. Nagy tervem nincs vele. Egy aktív gitár zenedoboz erőműve volt. Szeretném újraéleszteni,hogy használható legyen. +-35 volton ment valaha.
Következő: »»   2155 / 2490
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem