Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   521 / 562
(#) jani1987 válasza Droot hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
3-4mm-es lemeznél már gyök hegesztünk. A zárt szelvény más tészta. 5mm-nél 90A a minimum. A többi már érzés alapján.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Kiegészíteném az előző hozzászólásomat. A varrat fogyó elektródával készült gyök nélküli csőre. A sötét folt nem lyuk.
(#) Droot hozzászólása Márc 29, 2019 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat!
(#) Skori hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Sziasztok! Inverteres hegesztőt keresek, kb. 50000-ba jó lenne ha beleférne. Konkrét kapható típust tudtok ajánlani (lehetőleg saját tapasztalat alapján) ? Esetleg az is érdekelne hogy mely típusokat érdemes elkerülni. Szívem szerint építenék, de egyszerűen nem tudok rá elég időt szánni.
(#) Medve válasza Skori hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Szia, Hetra-140, még működik, de a 200A-es is belefér ebbe az árba. Sok évvel ezelőtt egy építkezésen láttam, hogy a profi is elromlik. Azóta semmiben sem hiszek
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Csak ismételni tudom magam, olyat vegyél amihez találsz rajzot is a neten valahol. Elromlani biztosan elfog, nem biztos hogy gyorsan, lehet hogy csak 5-10 év múlva, de akkor majd nagyon nem lesz mindegy hogy rajz alapján vagy vaktában kell javítanod.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 24, 2019 /
 
Szeretnék kérni egy olyat hogy valaki részletesen magyarázza el hogy hogyan lesz egy egy fázisú egyenirányításból teljesítményre használt inverter. A gugliba csak rizsa vagy halandzsa volt és az első oldal után feladtam. Ez lehet egy cikk amit mindenki olvas vagy itt lehet még közzétenni. Kb annyit értettem az egészből hogy sarkosan fogalmazva egy egyenfeszre kötött oszcillátort rákötünk egy félvezető eszközre aminek az egyik ágára egy trafót kötünk a pozitív tápra.
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Nálam ez jól bevált. Magyar bolt, Magyar szerviz. És nagyon jó vele hegeszteni.
(#) Villanymozdony hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Sziasztok. A következő promlémával fordulnék hozzátok: A hegesztő inverternek 16A kellene, de nálam sajnos csak 3*10 A a méretlen oldali kismegszakító. Azonban ha a 3 fázist 1-1 diódával egyenirányítanám, a sima graetz-hez képest kevésbé hullámzó kb 320 V DC-t kapnék elvileg. Tehát nem a vonali feszültség csúcsát, mert az kb 550 V lenne.
A kérdés az, hogy mennyire kedvelné a hegesztő a 230 V 50Hz helyett kb. 320V DC-t kapna?
Így megoldódna a probléma, nem lépné túl a 10A-t fázisonként.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Olvasd el az UKT-s cikkemet.
(#) Ge Lee válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Ugyan sosem mértem, de szerintem ház körüli munkákra a 10A-es megszakító is elég, pláne hogy egy egy varrat erejéig túlterhelhető. Ha B10-esed van, akkor az kb. 50 másodpercig terhelhető 15A-ral mielőtt leoldana, és 10 másodpercig akár 30A-ral is. Keress rá a guglival az automaták névleges áram szorzó - kioldási idő grafikonjára.
Egyébiránt pedig, az inverter éppen 320V DC-ről működik, tehát kicsit sem baj ha összegzed neki a 3 fázis áramát. Egy dologra kell ilyenkor figyelni, a hegesztő hálózati kapcsolóját nem használhatod, mert az nem fogja tudni megszakítani a 320V DC-t és be fog égni. Úgy kell használnod onnantól a hegesztőt, hogy a hálózati kapcsolóját sosem kapcsolod le, helyette teszel be egy másik 3 fázisú kapcsolót még az egyenirányító elé.
(#) Villanymozdony válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Köszi, akkor megoldom így. Nekem simán leoldotta pár másodperc után a 10A-t, pedig B-s. 16-os kismegszakítóval nem szokott gond lenni, megy tartósan a 120A hegesztőáram.
(#) pipi válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Hali!
Egy gond lehet, valószínűleg van graetz a hegesztőben, ami ha váltóról megy megoszlik a terhelés a diódákon, Ha DC-ről járatod akkor a graetz félodala lesz terhelve, azoknak a diódáknak ki kell bírni a teljes áramot...
(#) Ge Lee válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Nem tudom mihez kell a 120A, mert a mezei csövekhez, zártszelvényekhez 80-90A bőven elég, azt meg már elbírja szerintem a B10 is.
(#) mpisti válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Ezzel csak az a probléma, hogy az egyenirányított feszültség csúcsértéke nem 320V-ra, hanem kb.370-380V-ra adódik 3 fázisú egyutas egyenirányításnál. Az inverter trafóját viszont 320V-ra méretezték, tehát jó eséllyel pukk lesz a próbálkozásból.
(#) pipi válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Hali!
Miért is? A nullához képest a 230V csúcsfesz 320V. Ha fázisonként egyenirányítod minden fázis egyenirányítás után nullához képest 320V, ha ezeket összekötöd mitől menne fel a feszültség?
Csak kisebb lesz a hullámossága és a fázisok között jobban megoszlik az áram....
(#) mpisti válasza pipi hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Hát csak azért, mert a 3 fázisú 1 utas egyenirányításnál nincs nullátmenet,az egyfázisú kétutasnál pedig van. Az egyfázisú kétutas egyenirányítónál a feszültségcsúcsok 180 fokonként követik egymást, a 3 fázisú egyutasnál 120 fokonként . A 3 fázisú 1 utasan egyenirányított feszültség átlagértéke pontosan 1,17 -szor nagyobb,mint az egyfázisú kétutasé, és ha ezt csúcsértékre átszámolod -amire a kondik töltődnek- akkor kijön kb. 370-380V.
(#) Villanymozdony válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Mégis, hogyan tud a csúcsfesz fölé menni attól, hogy 120 fokonként vannak a csúcsok?
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2019
(#) _BiG_ válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Idézet:
„A 3 fázisú 1 utasan egyenirányított feszültség átlagértéke pontosan 1,17 -szor nagyobb,mint az egyfázisú kétutasé”
(Kiemelés tőlem.)
Itt rontottad el, csak az átlagérték nagyobb, nem a csúcsérték.
(#) jani1987 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Azt hol találom? Belinkeled ha megkérlek?
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Azt hiszem megtaláltam a cikkek közt.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
(#) Ge Lee válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 26, 2019 / 1
 
Szerintem ne írjunk ide ekkora blődségeket. Ha egyszer a 230V fázisfeszültség csúcsértéke 320V, akkor az annyi, akkor is ha 1 fázis van, akkor is ha 3, meg akkor is ha 12.

Vpeak.jpg
    
(#) alex0 válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Ez pont olyan, mint amikor az akkucellákat párhuzamosan kötjük, hogy nagyobb legyen a kapacitás. Vagyis több legyen a kivehető teljesítmény.
(#) Temela hozzászólása Ápr 26, 2019 /
 
Üdv!

Érdekel ez a 3 fázis egyenirányítása.

Bevallva, hogy nem értek hozzá...
Keresgetek a neten, de sehol sem találtam utalás arra, hogy a 3 fázist külön-külön egyenirányítva párhuzamosítani, mint az "akkucellákat" - nekem gyanús. Ugyanis eddig csak a 3 fázis egyenirányítását láttam (persze ettől még létezhet), ahol a nulla vezető nem játszik. (mielőtt valaki kilőné: kapcsolódik az inverteres hegesztőtrafóhoz, mert az orosz oldalon is van olyan kapcsolás, ami 3 "macit" közösít- már hivatkoztam rá )
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2019
(#) Phile80 válasza Temela hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Így keresd: "Half-wave Three-phase Rectifier"
(#) Temela válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Köszi, olvasva.
(#) Villanymozdony hozzászólása Ápr 26, 2019 /
 
Most már mindenképp megépítem az egyenirányítót, mert érdekel a téma.
Közben megoldódott a probléma, mert bevallom, van a 10A-s fázison egy bojler, amiről nem tudtam emiatt nem tudtam 100 A-cal hegeszteni, bocsánat a blődségért.
(#) mpisti válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Igazad van, -mint ahogy Gee-Lee-nek is. Ezt benéztem.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 1, 2019 /
 
A héten igyekszek kinyomtatni mindent amit az inverterről és a trafó méretezésről találtam. Addig viszont egy találomra kiválasztott frekvencián végeztem egy számítást és bízom benne hogy eddig jó. Addig nem lépek tovább. Csak annyit kérek hogy valaki "okézza le" hogy eddig jó e.
Következő: »»   521 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem