Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió
Lapozás: OK   131 / 152
(#) fgyj válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
Szerintem is hasznosabb a beillesztés. Sokszor bosszankodtam, amikor régi bejegyzés belinkelt mellékletét jó lett volna megnézni, de az már sehol sem volt.
(#) MikulaSan válasza bigrobi hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
Azt_hiszem még van otthon valami öősrégi réz-bakelit fejhallgatóm valszeg * szénlapos a kicsike

Áruld már el, légy szíves, a "valszeg" az miféle szeg?!
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) bigrobi válasza MikulaSan hozzászólására (») Ápr 12, 2019 / 5
 
Valszeg - valószínűleg. Ajánlom az "Informatikai technológiai és nyelvhasználat" köznyvet ott épp benne van a valszeg a 132-es oldalon mind . Az én könyvemm még 2002-es A nemzeti kulturális minisztérium megbízásából a Trezor kiadó adta ki.
(#) bigrobi válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 12, 2019 / 1
 
Ha nem fotózom akkor az egész oldal bejön, így keresgélni kell, ott sok jó dolog van de így keresgélés nélkül azt adom amit akartam mutatani. Én direkt csak ezt akartam megmutatni.
(#) ECH21 hozzászólása Ápr 14, 2019 / 4
 
Itt láthatjátok néhány könnyen elérhető Ge-dióda nyitóirányú karakterisztikáját, hogy segítsen a választásban. 5-80 mikroamper nyitóirányú áram függvényében a nyitóirányú feszültség mV-ban. Minden típusból kettőt rajzoltam fel, hogy a típuson belüli szórás is látszódjék. Jó építgetést!
(#) pucuka válasza ECH21 hozzászólására (») Ápr 14, 2019 / 3
 
Igen dicséretes, hogy elvégezted ezt a munkát. Ajánlom is mindenkinek, aki elektronikával foglalkozik.
Ha megengedsz néhány felvetést, nem kritika, csak kiegészítés.
Nagyon hiányzik belőle az OA1160, OA1161. Tanulságos lenne.
Hasznosabb lenne az az információ, ami a konverziós tényezőt adja, Ube~/ UkiDC, ti. ilyen adatot ritkán adnak meg katalógusok, és ez demodulátorok esetében fontosabb, míg az általad mért adatokat, ha nem is részletes, de azért azt szerepeltetik a katalógusok. (UF =akárhány V -nál / IF áram. (ha az origóból ezen ponton átmenő parabolát megrajzolod, meghatározhatod a többi kívánt pontban is)
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2019
(#) ECH21 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 14, 2019 / 3
 
Sajnos nem volt másféle diódám, teljesen igazad van és köszönöm. Későn vettem észre a fiók alján a "nagy orosz" D2-t is. Egyetértünk, az Ube~/ UkiDC hasznosabb lett volna a gyakorlat szempontjából.
(#) Atis57 hozzászólása Ápr 21, 2019 / 4
 
Sziasztok!

Ez is kielégiti a detektoros fogalmát -(nincs áramforrása ).
működik Ge de Si tranzisztorral is. S a telefonhallgatóval (kb 30-50 Ohm) is megfelelő a hangerő.


Az értékei;
C1 5pf vagy 7-35pf trimmer kondenzátor. R1 100ko körüli érték (l.a leírásban) C4 1 vagy 4.7 µF elko. C3 értéke nem kritikus, én 470-1000 pf közötti ..
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2019

det rad.png
    
(#) bigrobi válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 21, 2019 / 1
 
A germanium elmeletileg jobb 0.3V kapcsol mega szilicium csak 0.6V kapcsol.
(#) szepi003 hozzászólása Máj 18, 2019 / 1
 
Sziasztok Ma elkészítettem a képen látható detektoros rádiót.Kérdésem lenne milyen hangosan szokott szólni, mert az enyém csak nagyon halkan szól szinte nem is lehet érteni mit mond ,a zene is csak nagyon halk. Antenna kb 8 m huzal 2000 ohm os fej hallgató földelés a konnektor föld,bármelyik tekercsre kapcsolom nincs változás.Azt az egy adót,a forgó kondi majdnem teljes szétnyitáskor fogja.Csak arra lennék kíváncsi hogy mit várhatok tőle,másnak hogy sikerül több adót is fogni.
(#) pucuka válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 18, 2019 / 2
 
Az a 8 m "antenna" inkább legyen 30, vagy annál is hosszabb. Föld nem feltétlen fontos, de az antenna az igen.
(#) gkari válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 18, 2019 / 2
 
Amennyiben a "konnektor föld" a védővezetőt jelenti, akkor lehet, hogy az nem jól földelt (ekkor lehet, hogy nem is véd!!!), ha a "0" vezetőt, akkor azonnal kösd le onnan! Ajánlatos erre a célra külön földelést készíteni, bár az antenna a fontosabb. Az antenna akkor a leghatásosabb, ha a kifeszítés iránya merőleges a vételi hely és az adó közötti egyenesre, valamint minél hosszabb (KH-n persze).
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2019
(#) pucuka válasza gkari hozzászólására (») Máj 18, 2019 / 2
 
Az, hogy a védőföld vezeték nagyfrekvenciás szempontból mennyire föld, az a földelőszondához vezető drót fizikai hosszától függ. Ha 30 m -nél hosszabb, akkor az már nem annyira föld, de ki is próbálhatja, ha ezt teszi a rezgőkör antenna pontjára. Biztos jobban (hangosabban) fog szólni, mint a 8 m vezetékkel. Azt mindig elfelejtik, hogy nagyfrekvencián egy szál vezeték is tápvonal (vagy antenna), hogy épp hogyan fog viselkedni, az igencsak a hossza/hullámhossz arányán múlik.
Azért jobb lenne nem a konnektorban turkálni.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2019
(#) szepi003 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 19, 2019 / 1
 
Sziasztok Köszönöm a válaszokat ,megpróbálok hosszabb drótot kihúzni. A konnektor földelésként használatát itt a fórumon láttam ,több bemutató videón is ezt alkalmazzák.
(#) fgyj válasza gkari hozzászólására (») Máj 19, 2019 / 2
 
Idézet:
„Az antenna akkor a leghatásosabb, ha a kifeszítés iránya merőleges a vételi hely és az adó közötti egyenesre...”

Többször olvashattunk a fórumon ennek ellenkezőjéről.
(#) fgyj válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Ismerni kellene a tekercs és a forgó adatait (meg azt is, hogy milyen adó jön be, milyen időpontban). Gyanús a forgókondi "majdnem teljes szétnyitása".
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) pucuka válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Persze, mert "kézenfekvő", de antennaként. Ennek ellenére, én nem játszanék vele.
(#) pucuka válasza fgyj hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Nem mindegy, hogy milyen antennád van.
Az elektromágneses térnek van elektromos, és mágneses összetevője, ezek vektorai merőlegesek egymásra, és az adó irányára is.
Ezért nem mindegy, hogy az antennád a mágneses, vagy az elektromos térerőt hasznosítja inkább.
(#) fgyj válasza pucuka hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
A "szepi003" által említett "8 m huzal" melyik térerőt hasznosítja inkább? (Persze azt sem írta szepi003, hogy a huzalt kifeszítette-e vagy feltekerte valamire.) - Csak azért hoztam szóba mindezt, mert elgondolkodtam, milyen sok tényezőt kellene ismerni ahhoz, hogy szepi003 kísérlete sikeresebb legyen.)
(#) kaqkk válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Milyen fejhallgatót használsz , mekkora az ellenállása ? Mert a hangerő szempontjából nem mindegy hogy 50 ohm vagy 1Kohm ...
(#) pucuka válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Odaírta, 2000 ohmos, az megfelelő.
(#) pucuka válasza fgyj hozzászólására (») Máj 19, 2019 / 2
 
Ha csak "lógott", vagy feküdt a földön nagyjából egyenesen, akkor inkább az elektromos, ha feltekerte, akkor inkább mágneses térerősséget. Egyébként mindkét terjedési forma jelen van, hat az antennára, ezért hangsúlyos az "inkább".
De egy 8 m -es antenna középhullámon mindenképp rövid.
Az viszont nem írta, hogy az ország mely részén próbálta, a hálózati feszültség légvezetéken, vagy földkábelen jön.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Tényleg ... nem figyeltem
(#) szepi003 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 19, 2019 / 1
 
Sziasztok Az antenna két házközé van kifeszítve,a két vége porcelánnal szigetelve és középről van levezetve.Most utólag nézve inkább 10 m lehet behatárolta a két ház közötti távolság .legújabb fejlemény egy kis erősítőt akasztottam rá,így szépen jönnek az három adó.A a földelést kiváltottam a fűtés csőre kötöttem ami ugyan csak össze kötetében van a földeléssel az EPH miatt.Így végül is működik csak az antenna kevés.
(#) Kera_Will válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 19, 2019 / 1
 
Ha kevés lenne akkor keretantennásat is csinálhatsz.
Villámvédelmi szempontból is kedvezőbb.
Lásd pl.ìgy mint csináltam
4 adó jött rajta Nekem .
Igaz nemcsak a forgót hanem a keretet is forgattam .
Ha meg jól áll egy ablak vagy képkeret akkor arra is rátekerheted .
(#) szepi003 válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Köszönöm. Már gondoltam erre is, csak a terjedelme miatt nem készítettem még el. Most egyelőre így szól, meg csinálom a dobozt, aztán majd kitalálom az antennát.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) pucuka válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 20, 2019 / 2
 
Idézet:
„Az antenna két házközé van kifeszítve,a két vége porcelánnal szigetelve és középről van levezetve.”

Miért pont a közepét vezetted le? Ilyenformán kaptál valamilyen dipólfélét, aminek a hossza 2×5 m. Inkább egy "L" típusú antennát kellett volna, az ablakhoz közelebb eső végét kellett volna lehoznod. Akkor még a levezető hossz is beleszámítódik az antennába.
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Máj 20, 2019 / 2
 
Igen ez is megfordult a fejemben, hogy az L antenna jobb lenne ... +erősítettél !
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 20, 2019 / 1
 
Becsületes neve Zeppelin antenna.
(#) bigrobi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Következő: »»   131 / 152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem