Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   829 / 1117
(#) antikzsolt válasza Dióda hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Friss telepítés. Friss paszta. A procin és a vidkártyán is. Bár panaszkodott a kijelző vezérlőre. Frissítve. Túlmelegedés nincs. Ma reggel indulás után 2 perccel már le is fagyott. Most meg órák óta megy filmet nézve.
Púpos kondi nincs. paszta friss.
Vidkártya, tápegység a másig gépből jött. Ram nemrég volt kiszedve. Amikor a hyper 212evo hűtőt beszereltem. 1200 feletti fordulattal nem szabad túlmelegedni. A fenti hozzászólásomban látható hibakód elég sűrűn előfordul. Talán az a hiba forrása? Ha igen hogy lehet kiküszöbölni?
(#) Dióda válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Miféle internetet kap és hogyan?
(#) antikzsolt válasza Dióda hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
wifin keresztül kapja. Alaplapra van bedugva a wifikártya-
(#) Dióda válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Ahham. Alalplapi lan le van tiltva?
Néha a kettő összeszokott veszni.
(#) antikzsolt válasza Dióda hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Nincs szerintem. Hol lehet megnézni?
(#) Dióda válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Bios szinten kell kikapcsolni.
(#) antikzsolt válasza Dióda hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Kikapcsoltam. Bár elég fura hogy pont ez akasztaná meg az egész gép működését olyan szinten hogy semmi sem ny illik meg.
(#) Dióda válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Sajnos a marharépa win nem működő kapcsolatnak látja ráadásul elsődlegesnek így nemcsoda ha azt erőlteti.
Amit még meg lehet tenni hogy ne nyüszögjön, hogy a wifi adapter beállításaiban ki kell kapcsolni annak az energiagazdálkodását hogy a win tétlenség esetén ne akarja kikapcsolni az eszközt mert az is tud érdekes hibákat okozni.
(#) antikzsolt válasza Dióda hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Ok. Figyelem. Ha megint beáll akkor licit alá teszem. És hamar meglesz az utolsó csapás.
(#) elektronika95 hozzászólása Jún 16, 2019 /
 
Sziasztok!

Virtuális géphez (virtualbox 6.0.8 verzió) hogyan tudok USB.n keresztül pendrive-ot csatlakoztatni? Próbáltam elvégezni a beállítást, hogy USB 3.0 (xHCI vezérlő) legyen, de sajnos nem tudom csatlakoztatni így sem.
Valaki volt már így?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2019
(#) Lacika válasza elektronika95 hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Az Oracle VM VirtualBox Extension Pack telepítve van?
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
(#) Doky586 válasza elektronika95 hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
így...

VB1.png
    
(#) elektronika95 válasza Lacika hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Telepítve van, de azért egy ellenőrzést elkövetnék. Hol tudom leellenőrizni?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2019
(#) elektronika95 válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Ezt csináltam én is, de amikor csatlakoztatom a pendrive-ot, akkor a "rendes" felületen jelenik meg hogy felismerte. Ott a virtuális felületen nem jelzi, hogy csatlakoztatva lenne...
(#) Inhouse válasza elektronika95 hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Vagy az egyik, vagy a másik. Nem lesz egyszerre mindkét helyen aktív. Gyakorlatilag a valós géped átadja a virtuálisnak a vezérlést, vagy éppen visszaveszi.
(#) Doky586 válasza elektronika95 hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
1. ext pack
2. beállítások
3. win7-ben usb3 drv telepít (mivel alapból csak usb2-t ismer)
(#) elektronika95 hozzászólása Jún 16, 2019 /
 
Eddig eljutottam én is.
De így se látom a cserélhető meghajtóknál....
(#) Doky586 válasza elektronika95 hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Akkor elégedj meg USB2-vel..
(#) elektronika95 válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Egyikkel sem jó... és ráadásul a laptopomnak USB 3.0 portjai vannak.
(#) elektronika95 hozzászólása Jún 16, 2019 /
 
USB 3.0-nál annyit elértem , hogy csatlakoztatni tudja, viszont nem jelzi vissza a virtuális felületen. Tehát nincs ott a meghajtó ikonja.
A rendes gépről pedig olyankor eltűnik a felcsatlakoztatott eszköz, de a virtuálisban akkor sem tudok vele semmit sem kezdeni.
(#) Epu2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Eszközkezelőben kikapcsolni.
(#) adapter hozzászólása Jún 17, 2019 /
 
Sziasztok!
Nem számítógép probléma, de itt bőven van hozzáértő: Tud valaki olyan szoftvert ami analizálja a gépet és egy fájlba logolja, hogy milyen hardverek vannak a konfigurációban? Mint például a System.Info-xxx.exe volt, csak w10 64 bitre kéne...... (Gugliban kerestem, egy-kettőt találtam is de letöltéskor azt dobja a gép hogy csupa vírus meg ilyenek...)
Jó lenne valami pendrive-ról futtatható, egyszerűbb valami....
Köszönöm!
(#) Ge Lee válasza adapter hozzászólására (») Jún 17, 2019 / 2
 
Hogy logol-e azt nem tudom, de az AIDA az égvilágon mindent elmond a gépedről, annak részegységeiről, teszteket is végez, proci ilyen olyan amolyan számításai, memória írási és olvasási sebessége stb. Én már vagy 10 éve használom, nyilván a frissebb verziókat.
(#) bbb válasza adapter hozzászólására (») Jún 17, 2019 / 1
 
Ha megbarátkozol a karakteres környezettel, akkor a beépített wmic, vagy powershellben a get-wmiobject sok mindent elárul a gépedről.
(#) adapter hozzászólása Jún 17, 2019 /
 
Azért lett volna jó valami log, mert a családból megkértek (vidékre) hogy egy jobb videokártyát kéne egy asztali gépbe tenni, és őszintén szólva fogalmam sincs miféle vas lehet, olyat kellene nézni ami valamennyire illeszkedik a konfighoz, se túl izmos se túl gyenge, ha az unoka nyárra megjelenik....
Nem tudok most arra kanyarodni, a gépről meg csak annyit tudtam meg, hogy kb egy éves, meg W10 64 bit a rendszer, ezt is telefonon, gondoltam egy exe-t futtatni egyszerűbb, mentés valami fájlba, emilen elküldeni max ennyi megy nekik, idősek, gépet keveset használják......
(#) adapter válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 17, 2019 / 1
 
Közben megnéztem az Aida 64-et van belőle portable is, működik meg riportot is generál, ráadásul lehet hardverre kérni...
Jó lesz ez...

Köszi...
(#) zsa hozzászólása Jún 24, 2019 /
 
Sziasztok. Az asztali gépem memória szlotnál rendszeresen kontakhiba van. Van valami tuti megoldás a tisztítására?
(#) vladcepes hozzászólása Jún 24, 2019 /
 
Sziasztok! Egy olyan probléma van hogy telefonon,tv-n be jön a wifi, viszont laptoppal akartunk rácsatlakozni beírjuk ugyan úgy a jelszót és a gép kiírja hogy korlátozott. Mit kellene esetleg a laptopnál állítani?, Válaszokat köszönöm!
(#) Szasza9668 válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 25, 2019 / 1
 
Windows restart.
(#) Szasza9668 hozzászólása Jún 25, 2019 /
 
Asrock ion 3d 152b mini pc windows 10 x86 oprendszerrel rendszeresen kifagy ha a feladatkezelőt próbálom megnyitni. Van erre ötlet?

Köszönöm!
Következő: »»   829 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem