Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   109 / 138
(#) ferci válasza akovacs15 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
A kondira csak közelítő módszer, ha először kapacitást mérsz és ha az rendben van, pl. 230 voltot egyenirányítasz egyutasban a JÓ diódáddal és feltöltöd vele ( sacc 320 volt lesz rajta ).
Védőellenállásként egy 230-as izzó a bemeneten.
Gondolom, nincs legalább 2 kV dc-d, hogy "élesben " is teszteld.
Ha minden oké, jönne a magnetron, de azt már meredek találni, ill. nem kifizetődő venni és cserélni.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2019
(#) akovacs15 válasza ferci hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) Imi68 válasza Bercyke1988 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Szia! Szerintem a magnetron hűlése okozza a csilingelő hangot .Egyébként relative ritkán megy tönkre. Kb 50 készülékből ha 5 volt magnetron hibás a nálam jártak közül.
(#) akovacs15 válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Az 50 készülékből melyik nagyfesz alkatrész volt ami a legtöbb hibát produkálta?
(#) Gafly válasza akovacs15 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
(#) Imi68 válasza akovacs15 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
A nagy feszültségű részen a nagyfesz biztosíték ,dióda a leggyakoribb.Természetesen legtöbb csillámlap csere a festék leégés javítás ,tányér motor csere ,kapcsoló óra ,ajtókapcsolók stb.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2019
(#) akovacs15 válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) akovacs15 hozzászólása Jún 24, 2019 /
 
Üdvözlet.
Még mindig Samsung mikró javítással nyűglődöm. Kapott jó kondenzátort jó diódát biztosíték ideiglenesen áthidalva.
Nagy durranás után működik minden,de nem melegít de viszont égett festék füst a csillámtakaró alól /Samsungnál műanyag/.
Van 2 régi Sharp és Dimarson mindkettő működik és melegít.
A Dimarsonból kivettem a magnetront és beszereltem a Samsungba.
A magnetron két bekötési pontján az "F" illetve "FA" jelzés van melyikre kell kötni a kondenzátor dióda combót és melyikre a közvetlen trafókivezetést.
Várom válaszotokat addig nem kapcsolom be.
(#) Imi68 válasza akovacs15 hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Szia!Az égésnyomot tisztitsd meg,és fesd le két sorral sprayfestékkel. A magnetron FA a fűtés F a nagyfeszültség
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Itt egy fotó!
(#) akovacs15 válasza Imi68 hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
A Dimarsonon a Panasonic magnetron igy van bekötve. A Shar mikró Sharp magnetron fordítva.
Mind a kettő tökéletesen működik.
A Samsung ami hibás elvileg az F a trafó kivezetés és az FA a kondenzátor dióda trafó kivezetés kombó.
A Panasonic magnetront betettem a Samsungba. úgy kössem be mint a Dimarsonba volt,illetve ahogy a képen mellékelted?
A neten lévő kapcsolási rajzok se egyértelműek.
(#) Imi68 válasza akovacs15 hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Ahogy mondod !! De magnetron is van amelyiken fordítva van a kivezetés!!A clatronik mikróban lévő sematikus rajzon is így van. De a net-et láttam én is fordított rajzot.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2019
(#) Imi68 válasza akovacs15 hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Nagy baj nincs a fordított bekötésből. De ha jól tudom, a hangján hallani lehet a különbséget.
(#) benji13 hozzászólása Jún 29, 2019 /
 
Heló mindenkinek!Van 1 Kenwood digitális mikrónk K30CSS10-es.Az a gondom hogy, amint be dugom az csatlakozóját ki vágja a biztositékot se kép se hang!! A kodi,dioda,nagyfeszje jók!Mi okozhat még zárlatot? A magnetron nincs beégve!A kisbisztositékrol le menő 2-ét vezeték valahol zárlatot jelez a multim!!Esetleg valami ötlet,ha van köszönöm.
(#) kadarist válasza benji13 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Szia!
Akkor azon a két vezetéken van a zárlat.
(#) benji13 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Hali!Az a 2-ét vezeték a kék és barna!A kék a 3-as ajto kapcsolóra megy a magnetron tetején lévö hő bisztin át,ami ki mérve jó!!A barna a sütő tetején a fűtőszál közt van elhejezve a hő biszti,onnan az alsó kapcsolóra megy,ami szintén jó!! Idáig ok.Innen már gondolkodós!
(#) kadarist válasza benji13 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Szakaszold le a hibás részt. A rátűzősaruk lehúzogatásával szűkítheted a hiba helyét.
(#) Hutty válasza benji13 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
A hibás ajtókapcsoló is tud rövidzárat okozni.
(#) benji13 válasza Hutty hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Megnéztem a kapcsolókat is,nem zárlatosak! A vezérlö panelon is vannak rellék,csak nehéz hozzájuk férni!De azokon sem látok égés nyomokat!Semmi nem megy rajta a kijelzőjén!
(#) kadarist válasza benji13 hozzászólására (») Jún 30, 2019 / 1
 
Hutty arra gondolt, hogy ha nem váltanak át az ajtókapcsolók a nyitásnál-zárásnál, akkor okozhatnak zárlatot. A kapcsolókat működés szempontjából vizsgáld meg.
(#) benji13 hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Sziasztok.[sikerült megoldanom a nyavajást!!Igen a ajtó kapcsoló volt a ludas,az az a alsó kapcsoló!!Nem tudom hogy nem vettem észre az ajtó alsó retesze le volt tőrve,és nem ért bele a kapcsolójába!!Vagy keritek 1 másikat,vagy át alakítom!Abelső műanyag ajtókeret is szét tört,így nem tudjuk használni addig!!Köszönöm a segitségeteket!!
(#) Horváth Lajos Sándor hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Sziasztok. hoztak hozzám egy Daewoo dc KOR6N9RC mikrohullámú sütőt. és azt csinálja hogy menet közben meg akad a vissza számlálás. és megy tovább szerintetek mi lehet a hiba ? üdv lali
(#) tiva77 hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Sziasztok

Elromlott a Sharp mikrosütőnk. Magnetron a rossz, elrepedt rajta mágnes. Mivel az ára miatt ezt nem éri meg megvenni így az itthon lévő magnetron - ami Goldstar tipusu-építettem bele.A mikro újra melegít jól működik. Az lenne a kérdésem hogy ezzel a másik magnetronnal működtetve lehet e valami biztonsági probléma pl hogy túlsugároz vagy ilyesmi?
Képeken csatolom a 2 magnetront ahol látható a pontos típusuk is.

Üdv: Tivadar
(#) akovacs15 hozzászólása Szept 1, 2019 /
 
Sziasztok.
Az egyszerű csak mikró belső terét milyen festékkel lehet javítani? Samsung mikró belső fehér tere levált, hiányos picit rozsdás.
(#) elektrorudi hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Szervusztok!
NETHAUS 6230 WG készülék csillám lapja átégett, valószínűleg mert sosem takarították ki és tiszta mocsok volt. Kicseréltem, kitakarítottam. A nagyfesz biztosíték kiolvadt, kicseréltem. A kondenzátort úgy ellenőriztem, hogy feltöltöttem egy 9V-os elemmel, és multiméterrel mérve 5-6 másodperc alatt sült ki nullára (a kapcsolási rajzon szereplő kisütő ellenállást nem találtam benne). A föld felé levezető diódát szintén megmértem egy 9V os elemmel. Lászólag jó. A magnetron antennáján nem láttam sérülést, égést
Ezek ellenére, az új nagyfesz biztosíték azonnal kiégett. Ezek után csak a magnetron hiba marad, tehát kuka.
Jól gondolom?
(#) Ge Lee válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Azért mielőtt kukáznád, nézd meg hogy a két bevezető szálnak a fémburkolathoz képest mekkora ellenállása van, ugyanis ott van egy egy zavarszűrő kondi, és azok át szoktak menni zárlatba. Ha szakadást mérsz akkor valószínűleg hibás a magnetron, viszont ha zárlatot akkor zárlatos a kondi.
(#) elektrorudi válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod, ettől féltem.
De még nem igazán világos. A szekunder körben csak egyetlen kondenzátort látok, ami sorba van kötve a kiolvadó nagyfeszültségű biztosítékal. Zavarszűrőt nem látok. Melyikre gondolsz?
Közben megmértem a magnetron csatlakozási pontjai között az ellenállását. Néhány század Ohm. Gondolom, nem ennyinek kellene lenni. Egyáltalán lehet így / ezt mérni?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2019
(#) Ge Lee válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Ezt nem is fogod látni mert benne van a magnetron bevezető csatlakozójában (ott ahol a 2db csúszósaru van). A rajzolt négyzet jelenti a magnetront. A kondik értékét meg nem mondom fejből, de olyan 1nF körüli érték rémlik.

u_rajz.jpg
    
(#) elektrorudi hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Itt van az ősz, hullanak a mikrók (vagy csak rám jár a rúd).
Canday ego-g25dco Egy éves, és három hónapos. Tehát a kínai tervezett avulásnak tökéletesen megfelelt. A garancia három hónapja lejárt.
A hibajelenség: nem melegít. Az indítás után kettőt pittyen, és mást nem csinál.
Vállalná-e valaki, hogy ránézzen? Ez már az az árkategória, ahol talán érdemes javítani (vagy nem?).
Előre is köszönöm.
(#) vargaf válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Következő: »»   109 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem