Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1521 / 1670
(#) berjoska hozzászólása Júl 11, 2019 / 40
 
Kedves fórumtársak, sajnos nagyon elterjedt a ki mit épített fórumon, hogy a közzétett ötleteket leszóljátok.
A kedvesebb: Én már két éve, egy ennél jobbat találtam ki csak nem volt időm befejezni. (nem volt időm = lusta voltam.)
A durvább: ezt szerkentyűt fele áron meg lehet venni. (+link)

Van egy bölcs mondás: Nem a cél a fontos, hanem az út. (Raana Raas)
Vagy: Csíkszentmihályi Mihály: Tőle származik a „flow” (azaz „áramlat”) gondolata, amely a boldogság egy lehetséges útját kínálja fel. A flow kémiai anyagok nélküli módosult tudat állapot, ennek egyik példája, ha valaki kedvenc hobbijába úgy elmerül, hogy a külvilág megszűnik számára.

Az itt közöl kis ötletek nem váltják meg a világot, csak a készítőnek szereznek örömet. Ezt az örömét szeretné veletek megosztani, mert családban, vagy a közelében, nincs olyan személy, aki értene ezekhez a dolgokhoz. A kitalált kis herkentyű nélkül, nagyon jól meglenne a készítője, a családja, és világ is. Továbbá, veszi a fáradságot, hogy kis remekművéhez szöveget írjon és fényképeket készítsen, és felrakja a fórumra. Ami esetleg téged is meg ihlet, hogy egy hasonló haszontalan herkentyűt készíts. De közben megtanulod, hogy egy komplett projektet hogyan kell végig vinned. Lehet, hogy a munkádban hasznosul az ötlet, vagy egy része. Vagy tanulsz belőle valamit. Lehet olyan ihletet kapsz, amiből pénzed lesz.

Legalább mi dicsérjük egymást, hogy minél többen kedvet kapjanak az ötleteik közzétételéhez, mert annál nagyobb lesz a merítés.

Tisztelettel: 71 éves Józsi Bácsi.

De mindennek van ellen példája. „A magyar embernek nem is kell olyan eszköz amit nem Ő talált fel” mondotta, egy öreg bölcs barátom, a kocsma asztal alól.
(#) Gafly válasza Elektro.on hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Azon gondolkozom, hogy hogyan nyomtattad ezt ki?
Egyben én nem mertem volna nekiállni...
(#) Elektro.on válasza Gafly hozzászólására (») Júl 11, 2019 / 1
 
Ennél sokkal bonyolultabb 80-100 órás nyomtatásokat csinálunk.
A titok abban van, hogy nem hobbi nyomtató.

Ez a nyomtató : Bővebben: Link

És így nyomtat : Bővebben: Link
(#) alex0 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Szia!

Van bőven választék aktív mélyládából is:
Csak a Muzikernél lévő kínálatot nézve is.

Üdv:
Alex
(#) madzagos hozzászólása Júl 14, 2019 / 6
 
Egy újabb 4 csöves nixie óra. A szovjet ipar egy remekművébe beépítve.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Ez olyan randa, hogy majdnem szép.
Akkor most Csabán 10 és 11 óra között engem fogsz kergetni a művház körül?
(#) mnyugger válasza madzagos hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Sötétkamra lámpa volt?
(#) madzagos válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Igen. Az eredeti funkciójába úgyse használnám.
(#) sonajkniz hozzászólása Júl 14, 2019 / 15
 
Sziasztok!

Szükségem volt egy kézi hungarocell vágóra kisebb faragásokhoz.
Legott körülnéztem a neten, mik a lehetőségek. Hamarosan rátaláltam erre.
Egészen tetszetős darab, és az ára is kibírható. Közben találtam egy jóval olcsóbbat is, ami szintén megfelelt volna a célnak.
Ekkor azonban eszembe jutott "berjoska" fórumtársunk idézete.
„A magyar embernek nem is kell olyan eszköz amit nem Ő talált fel”
Egyetértően bólogattam és legott neki álltam a megvalósításnak.
Nem lett szép, de legalább jó sok munkám van benne. Viszont kitűnően működik.
Az alap egy közepes kalapácsnyél, amit félbe vágtam, majd az alsó rész kiöblösödő végénél ferdén átfúrtam egy 3,2mm-es fúróval mindkét oldalról. Ügyeltem arra, hogy a furatok ne érintsék egymást.
Ezután 4-es sorkapocsból (csokiból) kiszedtem 3 mezőt és mindet kettévágtam. Volt egy leselejtezett autó antennám. Ebből vágtam 2 egyforma darabot. Fűtőszálam volt otthon, bár fogalmam sincs honnan. Már csak egy állítható PWM szabályzó kellett. Ezt agy PIC10F322-essel oldottam meg. Hogy ne fűtsön ha nem kell, kapott egy nyomógombot is. Ez a PIC-nek ad jelet.
Na a gomb befaragásával és vezetékezésével meggyűlt a bajom, de végül minden összejött.
Pár kép az eredményről.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2019
(#) janigel válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Szia!
Na, ez engem is érdekel.
Ha publikus minden információ (rajz, HEX, és minden ami hozzá tartozik) azt elfogadnám.
De akkor a Kapcsolási rajzot keresek témába kellene átmennünk.
Üdv janigel
(#) sonajkniz válasza janigel hozzászólására (») Júl 14, 2019 / 1
 
Semmi akadálya. Hamarosan feltöltöm oda.
(#) janigel válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 14, 2019 / 1
 
Köszi, szuper.
Lehetne a rajzot és a nyákot PDF-ben?
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2019
(#) don_peter válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Ehhh
Nagyon ügyes.. Gratulálok..
(#) don_peter válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Ez nagyon állat..
Ügyes vagy, hogy így neki álltál és lett is belőle valami. Jó a kézügyességed.
Szép munka.
(#) patexati válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Éppen én is hasonlót készítettem szükségből.. Én nem vacakoltam semmi elektronikával labortápról járatom áramgenerátoros módban..Jó lett amúgy!
(#) frissadam hozzászólása Júl 23, 2019 / 15
 
Tekercselő gép. Még BÉTA verzió. De már ezzel is tekercseltem.

Step/Dir rendszerű előtolás léptetőmotorral. Kb. 0,1-2mm előtolás/ford. Állítható.

Fordulat vezérlése lábpedállal. Mert tekercselés közben szükség van két szabad kézre.
(#) janigel válasza frissadam hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Szia!
Számláló ?
Kúp és piramis befogó szintén lesz rajta ?
Kérhetünk egy videó felvételt ha végleges lesz ?
Nagyon tetszik, szépen dolgozik.
Megy a mancs.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2019
(#) Frankye válasza frissadam hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Ügyes kis jószág, bár a számlálót én is hiányolom róla.
(#) metabo123 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Az első képen ugyan nincs, de a 4., 5. fotón vélek felfedezni valamilyen számláló féleséget!
(#) janigel válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Igazad van, az egy magnó számláló lehet.
(#) Frankye válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Fene a jó szemedet! Nekem kigúvad, de akkor se látom...
(#) papus51 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Pedig ott van az és egész jól látszik, ha a 4. képet megnyitod egy új lapon és kinagyítod.
Üdv.
(#) mnyugger válasza Frankye hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Itt e!

szamlalo.jpg
    
(#) Frankye válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
És tényleg...
(#) don_peter hozzászólása Júl 25, 2019 / 21
 
A mostani projektem inkább amolyan -váltsd ki a nem tetszőt- típusú projekt.
Mivel még nem tudom van e értelme panelt is terveznem hozzá ezért jelenleg csak fejlesztő lapon készítettem el és ezért ez csak amolyan szoftveres fejlesztés. Remélem azért belefér a topikba mert iszonyatosan sok munka van benne így is.

A projekt lényege, hogy az elektromos kerékpáromba szerelt 24 cellás BMS-hez kapott (vásárolt) Kínai kijelzővezérlést és kijelzőt lecseréljem egy sajátra, amely kicsit talán szebb, kicsit talán jobb, kicsit talán részletesebb.
(nem beszélve arról, hogy az eleje óta csinált érdekességeket a Kínai panel, persze ha hajlandó volt elindulni, mostanra pedig teljesen tönkre is ment)

A projekt keretein belül STM32F407-es okoskát, és 3.97" OTM8009A 800x480 pixeles érintőképernyős LCD kijelzőt használok.
Maga a grafika és program megalkotása nagyon sok időt emésztett fel, iszonyat sokat kell vacakolni a grafikával, amíg a saját elvárásának megfelel az ember, aztán a programok egyes részei is sok energiát követelnek, főként az LCD-vel kapcsolatos pl. érintés érzékelés és az érintések megfelelő pozicionálása.
De még is a projekt legérdekesebb része és egyben számomra újdonságot is hozva, az eredeti vezérlő és BMS kommunikációjának megfigyelése és visszafejtése volt.
Baromi érdekes móka és az elején még csak lestem, hogy ezt miképpen fogom tudni megérteni és egyáltalán értelmezni, de sikerült. Kb 1 hét leforgása alatt majdnem 100%-ig sikerült vissza fejtenem a kommunikációs csomag, csomagok tartamát.
Bonyolult volt főképen azért mert az ember elsőre nem igen veszi észre, hogy egy adat 1 vagy esetleg több bájt hosszú, hol kezdődik az egyik és hol a másik, milyen adat is az valójában és...stb, nem volt egyszerű.

A megosztott videóban nem látható ugyan, de egy programot indítottam a PC-én és UART-on keresztül amikor a gombot nyomkodom, gyakorlatilag az eredeti kommunikációs protokoll alapján viselkedik az eszköz.
pl.: megnyomom a gombot, kiküld egy kérő parancscsomagot az eszköz és PC-s szimulátor programom veszi, majd értelmezést követően kiküldi a válaszcsomagot.
A válasz csomag egy az egyben az eredeti lemonitorozott adatcsomag, hogy amikor beépítésre kerül a kütyü, akkor csak egyszerűen összedugom a BMS-el és már is kapom az adatokat.

Látható, hogy pár adat 000, vagy előre be van állítva, ilyen pl. a sebesség, a megtett táv, a megtehető táv, a kerék mérete és az össz impulzus egy kerékfordulat alatti adatok. Jelenleg a motorból érkező jeleket próbálom megfelelő módon értelmezni ezért még a sebesség mérése nem készült el, jobban koncentráltam inkább magára az egyéb már meglévő és kapott adatok értelmezésére és azok megfelelő módon való tálalására.

És majd ti eldöntitek mennyire is sikerült ezt megvalósítanom.
Videó: DPTP System - Érintő képernyős elektromos kerékpár fedélzeti
(#) Kovabe válasza don_peter hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Király a grafika.
Ez a tájkép nem Érden a volt téglagyárnál készült?
(#) don_peter válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Köszi. De igen, legalább is a régi gyár mellett kell elhaladni. Mellette a dombra ki szoktam ugorni, kicsit meghajtani a kecskét.
(#) Kovabe válasza don_peter hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Csak mert Ófalusi vagyok
(#) frissadam válasza janigel hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Helló! Számláló van kettő darab is rajt. Egyik képen egy mechanikus látható is kereszt szíjhajtással. A másik nem látszik. Két rétegelt lemez között van egy "fiók" rész. Ott van egy PC táp a léptető vezérlő egy PLC és a gép szerszámai csavarjai, réz drót tekercs stb.... A PLC is számol digitálisan. Viszont ő nem tud visszafelé míg a mechanikus soha nem téveszt. Még ha kézzel bele is kell nyúlni visszafelé. Viszont elektronikailag meg kellene csinálni végleges formába az egészet gépet. Így elég káosz...
(#) Elektro.on válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Látod ezt nem is néztem, pedig én is érdi vagyok.
Következő: »»   1521 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem