Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sütő javítás
 
Témaindító: kereszke, idő: Márc 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 14
(#) WHiteTiger hozzászólása Jan 20, 2019 /
 
Na szétszedtem megint azt a fránya sütőt. Most volt csak időm rá. Szerintem a kapcsoló lesz a hiba, meg van égve, ahogy a mellékelt képen látható. A próbalámpa tényleg segített, köszönöm Ferci az ötletet! Ami megzavart, hogy más áramkörre kötötték a sütő lámpát, és másra a fűtőszálakat. Valamiért azt gondoltam, hogy a kettő egyen van, de akkor ezért nem melegített annak ellenére, hogy a lámpa égett. Még ami furcsa egyébként, hogy nem találtam hőbiztit. Levettem a tűzhely tetejét, hogy hozzáférjek a kapcsolóhoz, de semerre sem bukkantam a nyomára az itt emlegetett (Tomi111) hőbiztosítéknak. Lehet okom az aggodalomra? Amúgy biztos közrejátszott a kapcsoló tönkremenetelében, hogy kapta a meleget alulról, a sütőből. Valami tipp, hogy hogyan védjem meg, szigeteljem körbe, hogy a jövőben ne történjen meg hasonló? Ja és a lényeget majdnem elfelejtettem. Tudnátok segíteni beszerezni egy cserealkatrészt? Hol kaphatok ilyen kapcsolót, milyen boltba, hol van ilyen bolt, és kb. mennyi az ára? Köszönöm a segítségeteket!
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2019
(#) WHiteTiger hozzászólása Jan 20, 2019 /
 
Rakok még fel képet a kapcsolóról, immár kiszerelt állapotban, ahol jobban látszik. Hogy tudjátok, pontosan milyen kell. Illetve rakok a sütő belsejéből is, hogy aki meg akarja találni a hőbiztosítékot, legyen mit kutatnia.
(#) granpa válasza WHiteTiger hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Minap, a börzén láttam porcelán tűzhely kapcsolót. Na, azokkal ilyen ritkán esik meg.
(#) vallauris válasza WHiteTiger hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Heló WhiteTiger !

Nekünk Hausmeister gáztűzhelyünk van. Az elektromos sütő része nekünk is felmondta a szolgálatot. Szétszedtem, és a probléma ugyanaz volt mint neked. Ugyanaz a kapcsoló van benne mint amit feltettél, nekem az első érintkező égett el.

Kérdésem. Sikerült beszerezned a hozzávaló kapcsolót, ha igen hol vetted ? Üzletben, esetleg web áruházban elérhető ?
(#) WHiteTiger válasza vallauris hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Szia Vallauris!

Keresgéltem neten, és sajnos nem találtam pontosan olyan kapcsolót, ami nekem kell. De találkoztam a Hausmeister tűzhelyekben alkalmazott kapcsolóval, ami feltűnt, hogy nagyon hasonló, mint ami nekem kéne.

Még nem vásároltam belőle, de szerintem fizetéskor megveszem.
Itt a linkje: http://alkatresz.hausmeister.hu/termek/hm5020_kombinalt_tuzhely_sut...nkcio/
Meg itt egy másik helyen: https://www.fix-r.hu/alkatreszek-tartozekok/hausmeister-alkatresz-2...88480/
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2019
(#) bogumil13 hozzászólása Feb 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Ma kaptam egy hivást kombinált tüzhellyel kapcs,olyan hibálya van elektromos a sütő,sütés közben müxik rendesen höfoktol,sütésidötöl függetlenül,viszont lekapcsoláskor leveri az automatát.Ez kb 2 honapja kezdödött,az elözmény az volt h a sütövilágitás nem kapcsolt ki,csak 1-2 ora mulva magátol de akkor még nem verte le a megszakitot.1 fázisra van kötve,16A megszakitó.Mi lehet a hiba?Találkozott vki ilyesmivel?Kapcsolo hibára tippelek.Holnap megyek megnézem,de ha van ilyen tapasztalat egyszerübb dolgom lenne.
(#) szepsy hozzászólása Ápr 14, 2019 /
 
hali!

Indesit k3g76s alul villany felül gáz sütő.
1-2 perc elteltével lekapcsol sütéskor (else éri a beállított hő), az órát is kinullázza.
Kiszedtem a elektronikáját és egy kis égés nyom látható rajta.
Javitható, mit cseréljek raja?
Előre is köszönöm.
Kép:

sütő.jpg
    
(#) ferci válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Szia!
Először mérd meg azt a nagy ellenállást, megszakadt-e. Utána van-e "mögötte" zárlatos bármi.
(#) szepsy válasza ferci hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Ööö a kéket gondolom?
Nyákon vagy forrasszam ki?
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2019
(#) szepsy válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Rájöttem a szürke nagy ellenállásra gondoltál a nagy kék az nem ellenálás...
Viszont a "korom" eredete a kis barna bal alsó ellenállástól jön szvsz.

A nagy szürke átenged, a kis barna nem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2019
(#) szepsy hozzászólása Ápr 24, 2019 /
 
Tud valaki egy kapcs rajzot a fentebbi a panelhez.
A kis barna ellenálláson az egyik csík nem látszik már.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2019
(#) Rudiur hozzászólása Jún 5, 2019 /
 
Üdv mindenkinek! Érdeklődni szeretnék,hogy adott egy teka he 625 beépíthető sütő.A problémája az,hogy folyton "lekapcsol" általában öt-hét perc után.De úgy,hogy "resetel" mindent,az órát,stb...Bár van amikor elég "noszogatás" után egy órát is működik.Mi lehet a gond?Hol kezdjem a hibakeresést? Előre is köszönöm!
(#) Dino71 válasza Rudiur hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Szia! A biztonsagi hőkioldó lesz a gond. Azon levő autovil saruk szoktak szetégni.
(#) Laszlo70 hozzászólása Júl 12, 2019 /
 
Sziasztok!
A segitségeteket szeretném kérni!
Kaptam az egyik ismerősömtől egy Fagor 5h-196x beépíthető sütőt!
Nem működik!
A szakszervíz panel cserével javította volna meg horror áron!
Az órája működik és az idő beállítása után a relé kapcsol is, de a sütő így sem működik!
Valakinek lenne e hozzá kapcsolási razja!?
Nekem az óráról menő kapcsolt szál is gyanús hogy jó helyen vsn r s fő panelen!
A válaszokat előre ia köszönöm!
(#) pipi válasza Laszlo70 hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Hali!
Mérted, van mit kapcsolnia annak a relének?
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Mármint hogy a fűtőbetétek egyben vannak-e?
Vagy hogy kap-e táplálást?
(#) Laszlo70 válasza roy777 hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Üdvözöllek!
Most én küzdök a Fagor sütőmmel!
Neked hogxan sikerült megoldanok?
Üdv
(#) Laszlo70 válasza pipi hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Szia!
Igen mértem!
230VAc feszültséget kapcsol, de gyanús hogy miért a gyengeáramú részre!
A felső piros vezeték a képen!
(#) Laszlo70 hozzászólása Júl 12, 2019 /
 
A fűtőszálak és minden egyébb rendben van!
Minden kimenő feszültséget relék kapcsolnsk!
A hőfok és a programkapcsoló is potis!
Sajnos nem reagál semmire!
Hőkorlátozó viszont nincsen benne ez tuti!
(#) Laszlo70 válasza Laszlo70 hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni hogy kapcsolási vagy huzalozási rajzot honnan lehetne beszerezni hozzá!
(#) Gafly válasza Laszlo70 hozzászólására (») Júl 24, 2019 / 1
 
Idézet:
„Az órája működik és az idő beállítása után a relé kapcsol is, de a sütő így sem működik!”

Idézet:
„Tudnátok segíteni hogy kapcsolási vagy huzalozási rajzot honnan lehetne beszerezni hozzá!”

Az hogyan segítene?
(#) nagyzeus hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Sziasztok!
Hosszas kutatás után sehol nem találtam választ, így gondoltam itt meg kérdezem. Adott egy Electrolux EKK 511502 w gáztűzhely elektromos sütővel. A sütő folyamatosan ki-be kapcsol, néha 1 percet is megy, de van hogy 1 másodperc alatt 5x ki-bekapcsol. Minden hőmérsékleten es üzemmodban ezt profukálja. Mi lehet a baja? Relé vagy hőmérsekletszenzor hiba? Illetve mennyire lehet költséges ennek a javítása?
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2019
(#) pipi válasza nagyzeus hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Szerelj egy ledet a relé meghúzó tekercsére, ha az is villog, akkor a relé azt csinálja, amit mondanak neki...
Azért a relé kimenetét is nézd meg, valóban kapcsol-e
(#) Dino71 válasza nagyzeus hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Szia! Ebben szerintem semmi relé nincs. valami érintkezési hiba lehet.Vagy termosztát haldoklik. Vagy a biztonsági hőkorlátozó haldoklik. Nézzed át az érintkezéseket, autovill sarukat, bekötést valahol szét lesz égve.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2019
(#) koanla hozzászólása Okt 9, 2019 /
 
Sziasztok! Egy Whirpool sütővel kapcsolatban kérném a segítségeteket, tanácsotokat. Egy ideje vagdossa a fí-relét. Szétkaptam, az összes csúszósarut végigcsengettem, de - egyelőre - nem találtam testzárlatot. Nyilván, ha a fázisoldalon lenne az, akkor a kismegszakítót vinné. Ezért arra gondoltam, hogy valahogy a nullás oldal lehet a bűnös. Mivel időkapcsolós, alul-felül sütős, így az egyik ágat (fázist, ha jól rémlik) a beépített óra, a másikat (ezek szerint a nullát) a programválasztó kapcsolhatja.
Előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza koanla hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Nekem is volt hasonló problémám.
Ott az egyik fűtőbetét hasadt fel. Melegen csinált zárlatot a fűtőszál.
Javaslom, hogy próbáld végig hogy melyik fűtőbetét (alsó/felső/grill) a hibás.
Mindegyikkel lehet sütni (különösen ha légkeverés is van), csak egyenként lassabb.
Ha megvan a gyanús, akkor a "sokjegyű szám" alapján tudsz hozzá venni megfelelőt. Segítség hozzá.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2019
(#) koanla válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Köszönöm a választ!
Tegnap este odáig eljutottam, hogy lekötöttem az összes fűtőszálat, bekapcsoltam a készüléket és jó volt. Ment mindkét ventilátor, ment a lámpa. Mivel kikapcsolva nem mókázik, ezért azt gondolom, hogy az órája is jó. Szóval elkezdtem egyesével visszakötni a fűtőszálakat és az alsónál vágta le a fí-relét. Mivel a szigetelés hozzáért a csúszósarukhoz, ezért azt kicsit eltűrtem onnan, meg kézzel valamennyire megtisztogattam. Hátha csak a multiméter csengőjének a feszültségére nem húzott át, de 230V-ra már igen. Mivel ezután jónak látszott minden üzemmódban, ezért összeraktam, visszatettem a helyére. Amint a hőfokszabályzót is rátekertem, megint vitte a fí-relét. Ma este megint szétkapom és most duplán nézem a hőfokszabályzóval együtt. Mármint, azt is megtekerem, nem csak a programkapcsolót. Az mondjuk fura, hogy a hőérzékelője nem elektromos lehet, mert csak valami pőre fémrúd a sütőtérben bal oldalt hátul-felül és fém szorítók tartják. Amíg kiér a sütőtérből a vezetéke, addig az sem szigetelt és egyébként is csak valami ráhúzott csőnek érződik az a szigetelés. Szóval az is elég fura. Ja, és az természetesen galvanikus kapcsolatban van a házzal...
Ja, és ez hidegen csinálja. Amint be van kapcsolva, azonnal viszi. Legalább már az egy jó információ, hogy a fűtőbetét tud ilyen mókát, amire álmomban sem gondoltam volna.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2019
(#) Gafly válasza koanla hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Idézet:
„fűtőbetét tud ilyen mókát, amire álmomban sem gondoltam volna”

Bizony.
Kezdem bánni, hogy a "mivel szívtam már meg" gyűjteményemet kikukáztam.
De úgysem hallgatnak rám, mert nem értek hozzá.

Nálam az alsó volt a hunyó (ami nem jelenti azt, hogy nálad is, de valahol el kell kezdeni a keresést).
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2019
(#) koanla válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Nemrég értem haza. Most bekapcsoltam úgy is, hogy a hőfokszabályzó nullán állt. Azonnal elvitte. Kezdem azt gondolni, hogy míg szét volt szedve és úgy néztem, addig nem volt hibás, most a helyén már megint az. Csak azt nem tudom, hogy így hogyan próbálgassam akkor...
Mert fentiek szerint az egyszeri próba (vagy a szétszedett álapoté?) nem ért semmit.
Következő: »»   8 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem