Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3060 / 3550
(#) gyerek67 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 1, 2019 / 4
 
Szerintem is.
Én is éppen sörözök ebben a melegben!
Ha valaki bele is pössentene a strandvízbe, legalább ne a rajtkőről/trambulinról tegye!
Béke! (Itt indokolt a felkiáltójel?)
(#) lóri válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Nem indokolt a felkiáltójel, mert a pössentős megsértődik.
(#) Gafly hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Cikkbe PDF fájlt hogyan lehet beszúrni?
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2019 / 1
 
Feltöltöd. A szövegben kijelölöd a szövegrészt, aminek a pdf-re kell mutatnia. Link beszúrása, majd a legördülő menüből kikeresed a pdf-et.
(#) lóri válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 2, 2019 3 / 4
 
A vita olyan, mint a led-es vu-méter. Lehet, hogy a tietek működik, de az enyém szebb. Bibibú! Amúgy, ha már nincs észérv, akkor jönnek a jelentgetések. Hofi mondta, hogy van papírja és ceruzája, akkor ez már elég ok a feljelentésre. Itt mennyivel könnyebb már, csak megnyomsz egy gombot és kész.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 2, 2019 3 / 3
 
Szerintem hagyd el. Kizárólag szakmai, konstruktív dolgokban tegyél hozzá az oldalhoz. A filozófia szakkör, meg a dilettáns trollok ne érdekeljenek.
(#) nagym6 hozzászólása Aug 2, 2019 / 5
 
Elnézést, hogy belekérdezek a nagyok dolgába, de ez a negatív mancs özön ami utóbbi időben divatba jött egy pár kollégától egyes kollégáknál minden hsz.-re mire jó? Nem tol ki a másikkal, pofonként sem ér odáig. Telíti az egész topikot rossz érzéssel. Negatív a hozzászólás helytelenségéért járna, de itt egyes személyek kapják mindenre sorozatban.
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 2, 2019 / 2
 
Semmire nem jó. Egyszerűen trollkodnak. Bízom benne, hogy a moderátorok egy darabig fagyasztják ezt a topikot és azokat, akik nem bírnak magukkal.
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Aug 2, 2019 / 2
 
Azért a topikot nem kellene fagyasztani.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Egyszerű. Nem tudnak hozzászólni a témához többet, ennyire telt tőlük. Így aztán kell valamit csinálniuk.
(#) t-dani válasza sany hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Az egyetértés-egyet nem értés jelzésére szolgál. Ettől függetlenül legalább 8 milliárd magyarázatot lehetne kitalálni, legyártani rá, ahány ember, annyiféle gondolat... lehet, ezek után valaki lefelé-felfelé szálló pillangónak nézi.

A következő igazából nem is neked szól, hanem mindenkinek:
Miért is gondoljátok, hogy az a legjobb, ha a mancsok helyett mindenkiből inkább árad a sületlenség, az esetleges oda nem figyelés, egymás mellett elbeszélés? Az hasznosabb? Az utóbbi oldalakon is temérdek ilyen összeugrasztó gondolat (volt) olvasható, se eleje, se vége, a fő, hogy ártson a közösségnek és egymásnak. Nem? Semmi nem unalmasabb és negatívabb a kényszeredett, erőltetett, grafomániás, tartalmatlan, semmitmondó írásoktól...

Egyáltalán, miért is veszitek figyelembe a mancsokat ilyen súllyal? Ér az valamit? Számít? Lelketekbe gázol? Miért? A világ így működik, soha nem lesz minden mindenkinek jó. Az utcán is ha mész, vagy beszélgetsz valakivel családban, utcán, bárhol, bárhogy, elmész vásárolni, egy-egy közeli-távoli embernek már az is garantáltan sántít és valami nem tetszik neki, húzza a száját valamin, stb. ez az élet rendje. Az, hogy a való életben nem bök meg fizikailag az ujjával, az más dolog, de észrevehető minden mozzanat, ha az ember figyel ilyesmire néha. Nem kell, és nem is lehet mindig mindennek és mindenkinek megfelelni.

Ősi bölcsesség: mindig meg kell nézni, ki is írta/mondta/jelezte azt a bizonyos valamit. Ha számodra érdektelen ember(ek), akkor legyinteni kell rá, elereszteni és kész. A gondolatot elterelni másra, másokra, teljesen más síkra. Lehetőleg pozitív(abb) témákra. Szebb úgy a világ.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) (Felhasználó 1947) válasza t-dani hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
(#) t-dani válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Most nagyon megmondtad. Nagyon sok időd van, gratulálok, kifejezetten hasznosan töltöd.

Akkor szedjétek szét egymást, hajrá! Indulhat a buli, főleg, ha nektek tetszik, jó és nagybetűs Életcél.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) (Felhasználó 1947) válasza t-dani hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Azok a fránya tények
Tudod nem mindig kell "fogadatlan prókátorkodni", felesleges.
Főleg mikor már csillapodnának a kedélyek.
Értékelem a jószándékod, de falra hányt borsó itt minden, amíg páran ölnének pár elírt szó miatt,
szakmai féltékenységből, kétszínűségből.
A sok mindenhez is értő ember a nagy szakmaiságban elfelejt ember maradni...
(#) t-dani válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Aug 3, 2019 / 1
 
Ebben igazad van. Szép napot, én inkább szerelgetek, kertészkedek, annak legalább haszna is van.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) (Felhasználó 1947) válasza t-dani hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Maximálisan egyetértek.
Ha már felcsigáztál, ki is megyek a hegyre,a nyugalomba, megnézem a Kendiget, vagy az Irottkőt.
Legjobbakat!

Luki
(#) lóri hozzászólása Aug 3, 2019 / 2
 
Én nem akartam ölni elírt szavak miatt, csak gondoltam szólok, hogy szerintem nem jó. Azért tettem, mert, ha sokan látják a helytelent, a végén elhiszik, hogy az a jó. ( A sokszor mondott hazugság, igazsággá válik.) De sajnos nekem se jó a helyesírásom. Volt is egy megjegyzésem, hogy a mindenképpen-t két p-vel kell írni. Moderációt kértek rá és törölték. Valószínű egy p-vel írják, ezért törölték. Elnézést kérek, ezt én tudtam rosszul.
(#) nedudgi válasza lóri hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Te tudtad jól, két p: mindenképpen. Viszont minden képen van egy madár.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) Gafly válasza lóri hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Csak hogy reklámozzam a "még nem létező" cikkemet, de pont ide vág a dolog:
Idézet:
„Próbálom szó szerint idézni:

Az áram a legfontosabb dolog a világon, mert:

- Ha nincsen áram, akkor nincsen Internet.

- Ha nincsen Internet, akkor nincsen Facebook.

- Ha nincsen Facebook, akkor nincsen Like.

- Ha nincsen Like, akkor vége a világnak.

Ezt 2014-ben mondta, azóta kiderült hogy igaza van.

Ugyan én kicsit másként szoktam fogalmazni, de koncepcionális különbség nincs kettőnk nézete között:

- Ha áram van, minden van...”


Szoktam én is felkéréseket kapni, hogy nyomjak erre, vagy arra felhasználóra "lemancsot". Minden esetben kellemetlen érzéssel tölt el a dolog. Még akkor is, ha van valamennyi alapja.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Köszönöm szépen, működik.
(#) antikzsolt válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Az egész kocsi emberestől fogva 400kg. Egy kifejlett lónak 400 kg annyi mint nekünk 40kg.
Amúgy ha jól látom van rajta fék. Dobfék. Elég szép piros festék van rajta. De a könnyű súly miatt simán elrántja aló főleg ha már egyszer megvan a sebesség.
0:11 és 1:39 percél szépen látszik. De hogy üzemelt e azt tudja a fene
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 3, 2019 / 1
 
Ezen már én is gondolkodtam kicsit.
Hozzászól valaki valamihez, a saját hozzáértése, (vagy itt, ahol elektronikán kívüli dolgokat beszélünk meg, a saját véleménye) szerinti dolgokat mondja el.
A le avagy felmancsozás csak a mainstream ( közvélekedés által kötelezően elfogadott, másnéven még PC-nek is nevezhető) kifejezése.
Aki valójában tud ellene szólni, amit mondok, az meg is teszi. Aki mancsoz, minden hozzászólás nélkül, annak valódi indoka nincs, csak szereti, ha látják, hogy ő megfelel az elvárt sémának.
Ez felmancsozásnál még érthető is lehet, nem akarja leírni, hogy ő is ezt akarta mondani. Lemancsozás hozzászólás nélkül csak butaság.
Én mindig azt szeretem, ha vitáznak velem, mindig abból fejlődök
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Aug 3, 2019 / 1
 
Az egésznek akkor van értelme, ha független emberek "mancsolnak".

Idézet:
„Én mindig azt szeretem, ha vitáznak velem, mindig abból fejlődök”

Igazad van, én sem félek kimondani, hogy igazad van, vagy mint ma is, ebéd előtt:
Idézet:
„Köszönöm szépen, működik.”


Ettől nem leszek kevesebb, meg nincsen megfelelési/bizonyítási kényszerem.
(#) nagym6 hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
szs, Gafly
Lemancsozásnál nem tudni, hogy valakinek valaki nem tetszik, vagy technikai kifogása van a hsz.-el kapcsolatban.
Már csak ezért is jó lenne lemancsot indokolni. Meg azért is, mert hátha mégsincs igaza a lemancsnak technikailag, akkor meg lehet vitatni. Utána aztán jöhet a sok lemancs
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Idézet:
„Szoktam én is felkéréseket kapni, hogy nyomjak erre, vagy arra felhasználóra "lemancsot".”
Az nem gyenge, durván pszichológiai eset az illető.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Lehet azt tudni. Ugyanis, ha műszaki a kifogás, akkor nem mancsozás van, hanem jön rá egyből 2-3 javító, helyesbítő hozzászólás. Amikor csak mancs van, na akkor vagy nem tud a mancsozó a dologhoz hozzátenni, vagy csak szimplán unszimpatikus neki az illető, és mivel nem tud fogást találni rajta, kínjában mancsozik (ovi). Persze azt általában nem tudja, hogy ezzel az égvilágon semmilyen kárt nem csinál, mert attól a meglévő pozitívak nem tűnnek el, sőt az arány is változatlan marad, azaz csak dísznek lesz ott.
(#) nedudgi válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Nem így van, körülbelül öt lemancs eltünteti a hozzászólást.
(#) Ge Lee válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Azt tudom. Csakhogy olyat még sosem láttam, hogy egy buta kérdést feltevőnek eltűnt volna emiatt a kérdése, hogy öten is lemancsozták. És olyat sem, hogy az előbb vázolt okok miatt valaki ötöt kapott volna. Mert ugye kap, egyet, meg még annyit amennyit hozzá tud édesgeti a hasonló kvalitású haverjaitól. Olyan ember meg nem túl sok van, azért a lelkiismeret csak megszólal benne, már ha van. Plusz ha jól tudom hiába teszel rá 5 negatívot, ha van rajta 1 pozitív, már nem tűnik el. De ezt a Topi biztos jobban tudja.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Erre szerettem volna még az előbb kitérni.
Öt "lemancs" eltüntethet egy hozzászólást, ahelyett, hogy megválaszolhatnák azok, akik azt meg is tudnák tenni.
Én annak a híve lennék, hogy a le és felmancsok kizárólag a moderátorok számára legyenek láthatók, ők majd eldöntik, törlendő-e valóban. Bizony van olyan topik, ahol egy rákérdezés több mint öt lemancsot eredményez (fagyasztva is volt az egész végül egy darabig), pedig helyénvaló kérdés is lehetett az.
(#) sargarigo hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
Jéé, nem is tudtam hogy meg lehet nézni a mancsolók kilétét! Hasznos!
Következő: »»   3060 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem