Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1523 / 1670
(#) janigel válasza deebo hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Idézet:
„Nem semmi produkció az biztos”
stb.
Ezzel csak az a baj, hogy nem tudjuk mi késztetett ennek a leírására.
Ha a "válasz" gombot használnád, akkor nem kellene találgatnunk.
(#) manolo hozzászólása Aug 3, 2019 / 20
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Az eredeti-t elajándékoztam, és rögtön érkezett egy másik "megrendelés" is, ezért építettem két hasonlót ebből az órából. Sajnos olyan szép kékes-lilás plexim már nem volt az elő, és hátlapokhoz, és a mérete is nagyobb lett egy kicsit, a nagyobb kijelző miatt. Azért így sem néz ki rosszul, majd megszokom. A kijelzők színe piros, csak a képeken, és a videó-n látszik néhol sárgának!
Szép napot kívánok!
manolo
(#) Kékróka válasza deebo hozzászólására (») Aug 3, 2019 / 1
 
Az egészben a kutatás, programozás, programnyelv tanulás a lényeg.
Nem hiszem hogy számottevő költségcsökkenéssel járt volna egyedi paneleket forrasztgatni.

J.
(#) Gafly hozzászólása Aug 4, 2019 / 7
 
Van amikor elborul az ember agya/vagy készül valamire.

Emmi.JPG
    
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
A varázsszem mire jó?
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 4, 2019 / 1
 
Ha a jobb oldalon látható csengettyűvel csengetsz, akkor akkor arra pislant.
És mivel EM83, ezért sztereó.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2019
(#) konyak6 hozzászólása Aug 4, 2019 / 10
 
Ma összeraktam egy Fender 6G15 reverbet. Annyi változtatással hogy a 6K6G cső helyett ECC802 lett benne. Forrlécre készűlt, Vidi trafóval EZ80 egyenirányítóval. A kimenő valami Fenderé.
Van még egy szabad csőhelyem, oda valami egyszerű vibratót tervezek.
(#) sany válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Nagyon szuper!
(#) Zenner válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 6, 2019 / 7
 
Szép munka!
Külön öröm, hogy amikor készülök bemutatni a saját szerkezetemet akkor látok egy szintén DIY gitárerősítőt

Az egyém 6V6 PP véggel épült.
Clean-crunch-lead csatorna közös EQ, FX Loop, trioda-pentoda-UL kapcsolási lehetőség.
Jelútban Orange Drops kondik.
A kapcsolás ENGL alapokon nyugszik, erősen módosítva.
A dobozt kézzel, vékony ecsettel feliratoztam. Mondjuk ez látszik is rajta, de nekem tetszik.
A kimenő trafót még Fleta készítette pár éve. Köszönet érte!
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2019
(#) konyak6 válasza Zenner hozzászólására (») Aug 6, 2019 / 2
 
Én ezzel kergetem az őrületbe az asszonyt. De már kellene építeni mégeggyet.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2019
(#) Zenner válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Tetszetős darab!
Jcm 800 vagy plexi?
(#) konyak6 válasza Zenner hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Plexi
Csak kapott egy One wire kapcsolót, meg egy Master potmétert hátra.
(#) haragati válasza deebo hozzászólására (») Aug 6, 2019 / 1
 
Hmmm . Manapság a "gyári nyákok" összekábelezése legalább akkora kreativ munka, mint a saját áramkör tervezése, tekintettel arra, hogy az egyes panelek tápfesz, iki és bemenet eltéréseit, időzítéseit össze kell hozni, valamint az egyes klón gyártók eredeti speckótól eltérő, titkos, hazard elektromos jellemzőit megtalálni és korrigálni! Ez gyakran hosszabb idő, mint űj (saját) áramkör tervezése és megépítése.
Adott esetben pl. a szoftver fejlesztés előtt le a kalappal!
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2019
(#) deebo válasza Kékróka hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Oké, de akkor hobbiprogramozás, nem hobbielektronika. Ne értsetek félre, de én inkább elektronikára számítottam, nem szoftverezésre, bár ma már mindenben szoftver van.
(#) deebo válasza haragati hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Mások nyűgjeit kiismerni azért nem ugyanaz, mint magad létrehozni. Jómagam PIC-et és PLC-t is programozok, utóbbiaknál mindennapos dolog a gyártók őrültségeit, logikátlanságait kiismerni és frászt is kapok tőle. Sokkal jobban élvezem, amikor a PIC-el készülődnek áramkörök, az inkább elektronika a PIC és a szoftver csak a szükséges rossz.
(#) Attila86 hozzászólása Aug 7, 2019 / 38
 
Fejlesztek most egy egyedi műszert: Két, a vasútnál használatos speciális jelformát fog mérni a műszer. Az egyik egy több frekvencia keverékével fázismodulált 135kHz-es jel, a másik pedig egy hullámcsoport-modulált 125Hz-es jel. Előbbi jelet nem csak galvanikusan hanem egy beépített antennával is tudja észlelni, ez az antenna egy külön nyáklapon kapott helyet. Ennek hála elég csak közelíteni a műszert a vasúti pályára telepített sugárzóantennákhoz és már mutatja is hogy milyen parancsokat kap a vonat.
Ezek mellett kvázi sima feszültség és árammérésre is alkalmas mint egy sima digimulti. Annyi hogy automatikusan vált méréshatárt és nincs külön AC meg DC mérés hanem valódi effektív értéket mér. Ha periodikusságot észlel a jelben akkor rátriggerel és ekkor ciklikus effektív értéket mér.

Az egyik speciális vasúti jelformát tisztán szoftveresen dolgozza fel és értelmezi, a 135kHz-es fázismodulált jelet viszont egy feszültségvezérelt oszcillátor és egy fáziszárt hurok segítségével előtte demodulálja, onnantól pedig Furier transzformáció és egy csipet varázslat.

A kijelző egy 3,5 colos 480x320 pixeles kapacitív érintőképernyő, ezen kívül csupán egyetlen nyomógombja van mint bemeneti periféria. Ezzel lehet a műszert be és kikapcsolni. Külön egy kis elektronika kezeli az akkumulátort (mely a főpanel és a TFT között foglal helyet): ha az adapter csatlakoztatva van akkor tölti és ilyenkor az elektronika is az adapterről üzemel. A műszer kikapcsolt állapotában semmi nem kap áramot, a nyomógomb megnyomására kerül csak áram alá a mikrovezérlő amely miután felébredt kisöntöli a gombot, ezáltal tartóra akasztja magát. A mikrovezérlő (dsPIC33EP512GP806) méri az akkumulátor töltöttségét, és tudja hogy van-e adapter csatlakoztatva illetve töltődik-e az akkumulátor. Ja és hiába söntölte ki a gombot, továbbra is érzékeli ha meg van nyomva.

Az SD-kártyára nem meglepő módon loggolni tudja a mérési eredményeket. Ugyan ezeket a WIFI modul segítségével (és internetelérhetőség esetén) egy szerverre is képes lesz majd loggolni, így a műszer által mért jellemzők távolról is megtekinthetőek illetve visszajátszhatóak. Ez ennél a fajta vasúti használatnál igen előnyös, mert nem kell folyamatosan a műszer mellett állni...
Van még a panelon egy egyedi ID chip, egy RTCC (gombelemmel) és egy kis piezo hangszóró is.

A hardver kész, a szoftverben pedig a speciális jelek mérési algoritmusai vannak megírva (és tesztelve!), már "csak" a megjelenítést és a menürendszerét kell leprogramozni.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Szerintem nem véletlen tűrik el ott a hobbidat.
(#) sonajkniz válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2019 / 1
 
Minden elismerésem.
De szerintem ez már régen túl van azon, amit hobbielektronikának lehetne nevezni.
(#) Attila86 válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 7, 2019 / 4
 
Örülök hogy ez a kérdés felvetődött. A "hobbi" megjelölés nem az adott tevékenység művelésének "profizmusára" vagy "amatőrségére" utal, csupán azt jelenti hogy az illetőnek az az elfoglaltság a hobbija amit önként, maga örömére szívesen űz. Egy hobbit lehet profin is űzni, attól még hobbi marad. Akkor nem lenne a hobbim ha önszántamból itthon nem forrasztgatnék semmit, kizárólag a munkahelyemen.
Megjegyzem hogy szerintem amiket én csinálgatok, annál a (szerintem) hibás értelmezésű "hobbielektronikán" belül is bőven van még feljebb, messze nem olyan nagy szám ez azért.
(#) Gránátalma válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Szép, gratulálok!
Kár, hogy eu-ban így nem forgalmazható, mint termék
(#) nagym6 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Már azon sem csodálkoznék, ha a vonatszerelvényt is Te csinálnád. Nem semmi feladat, főleg a felelősség súlya alatt bevállalni. Gratula.
(#) Attila86 válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Szerencsére nincs is ilyen szándék.
(#) gernerakos válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
A 135kHz-ból kiindulva, metróhoz készült?
Nagyon szép egyébként!
(#) Attila86 válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Igen.
(#) bbb válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Szia!

Jól néz ki és a leírásod alapján hasznos készüléket készítettél. Egyetlen kérdésem, hogy ez milyen üzemi körülmények között fog működni, ha az általad említett fix telepítést is elvégzed? Nem fogja a kosz/por/rezgés/... elhangolni/tönkretenni a művedet?
(#) Attila86 válasza bbb hozzászólására (») Aug 8, 2019 / 1
 
Szia!
Egy klimatizált, porszűrt és túlnyomás alatti helyiségben használják majd alapvetően ezt a műszert. Rázkódás nem éri, ezzel a műszerrel nem a vonaton lévő jeleket lehet mérni.
(#) majkimester válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 8, 2019 / 3
 
Nagyon igényes munka, mint minden amit kiadsz a kezeid közül. Gratulálok hozzá. Mindig van feljebb, de sok forumtagnak ez az igényesség lehet a követendő példa. Szerencsére mostanában sok hasonlóan kivitelezett dolgot látni ebben a topikban. Te úgy érzed nem akkora szám ez, de bizony az, mert birtokában vagy a megtervezéshez, megépítéshez szükséges tudásnak, és az nincs mindenkinek.
(#) deebo válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 8, 2019 / 1
 
Na ez már döfi, végre valaki elektronikát is tervez.
(#) Gafly válasza deebo hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Van aki nem csak Kínából rendeli meg a cuccokat...
(#) szucsistvan123 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Heló!

Gratulálok hozzá!
Csak kíváncsiságbol kérdezem, hogy milyen nyelven (és IDE-ben ) szoktál fejleszteni?
Következő: »»   1523 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem