Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2093 / 2208
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 18, 2019
Hali. Gafly feltette a nyáktervét a CIROKL féle fetes kijelzőről amíg én terveztem. Kb. 4x4cm-is két db kis panelre került rá amik egymáson csücsűlnek. Ezt éítsd meg, alkatrész érték is ott figyel a rajzokon. A közepén nem TO 220-ás tokos a fet, bele írtam a BF-et. Ez működik EM83-al. Sok sikert, mostmár minden adott.
(#) FerencziJ válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 18, 2019
Rendben! Köszönöm Mindenkinek a segítséget!
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Aug 18, 2019
Beraktam Sprint Layout 6-ba és átdolgoztam mérethelyesre. Ebből már ki lehet indulni. Elméletileg 1:1-ben nyomtatva helyesnek kéne lenni a méreteknek.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2019
(#) FerencziJ válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 18, 2019
Nem tudjátok véletlen menteni .lay kiterjesztésben? Layout 5.0-van.
(#) elektroncso válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 18, 2019
Sajnos közvetlenül nem. Estefelé megpróbálom valahogy megoldani, ha addig valaki másnak nem sikerül.
(#) FerencziJ válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 18, 2019
Vagy esetleg BMP-be, akkor beszúrom és felülrajzolom.
(#) mnyugger válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 18, 2019
Köszi. Megelőztél. Én is belekezdtem átrajzolni.
A két nyáknak nem kellene egyforma méretűnek lennie?
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 18, 2019
De, egymás alá tehetőek távtartóval.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2019
(#) djcaveman hozzászólása Aug 18, 2019
Sziasztok.
Megnéztem az EM83 .lay-t, és a meghajtás nyákja kisebb mint a másik.. kicsit átrajzoltam . Megnézné valaki, hogy jó lett e? Találtam itt egy rajzot... ahhoz képest módosítottam. A két trimmer értéke csak hasra ütés mivel az kapcsolási rajzon nincs feltüntetve.
(#) TAttila77 válasza djcaveman hozzászólására (») Aug 19, 2019
Az amit Gafly felett rajzomat, azon én direkt nagyítottam nyomtatóval beültetés végett, mert az beűltetési rajz. Amúgy tökéletesen egyforma a két pici panel. Nem kell oda 5W-os 100k. Minek? Ha annyit adsz rá amit kell az pont elég amit én beterveztem. Van a cső panelján négy 1N4148, azok helyett tehetsz be valamilyen OAxxx germánium diódát. Nekem jobb volt vele. A csöved nem középen van, csálé lett.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2019
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 19, 2019
Ami a diódákat illeti, többször le volt írva, hogy az 1N4148 felejtős.
Kukázott OA germánium, vagy schottky javasolt.
Ami a "fő" 100 KOhm-ot illeti, ott javasolt nagyobb helyet hagyni neki (szerintem Attila most értette meg, hogy miért jött rá az a heves csukás egyszer ). Az oda nem fér be. Illetve javasolt több darabból sorosan (az tilos!) vagy párhuzamosan (ahhoz meg több lyukat kell használni, az is tilos!).
A 100 nF is jó kérdés, én (mai eszemmel) nagyobbat tennék be, így nálam most leginkább az üveg csengettyűre reagál legjobban...
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2019
Nekem a kondik benne ekkora méretűek, ezért ilyen kicsi a helye. Ellenállás meg nem melegszik, épp hogy langyos. Az meg pont jó.
Üveg csengettyű. Az zöld kalapos valami a képeiden amit a minap tettél be valamelyik helyre?
(Attila nem most értette meg a csíziót, azt elég régen megértette. Csak nem foglalkozott tovább a dologgal, mert egyébb dolga is akadt, mellesleg nem is érdemel több időt fordítani rá!:jump Üdvözöl Attila.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2019
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 19, 2019
Az túlfeszültség levezető/szikraköz.
A csengettyű csíkos blúzt visel.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2019
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2019
Sosem láttam olyasmit. Majd elmeséled mi vezet le mit és hol, meg mire mit. Blúz? Mi? Most fel piszkáltad az agyam, hogy meglelted a nyáktervem, a csövedre amit tavaly adtál (EM83) megépítem SMD-ben az áramkört. Ahova kitaláltam most hirtelen felindulásból oda csak így fér. Ha jól teszi dolgát fel teszem ide a köz javára.
(#) djcaveman válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 19, 2019
Az 5W csak opció.. ha melegedne a 2W. A csőfoglalatban igazad van, javítom. Köszönöm az észrevételeket.
(#) TAttila77 hozzászólása Aug 22, 2019
Üdvözletet az uraknak. Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni most. Nem tudtok valami vebshopot ahol olyan 1% tűrésű erősítőbe való ellenállásokat lehet mindenféle értékben beszerezni? Én a TME-t ismerem de ott sajnos a jobb ellenállásokból nemsok értèk van. Előre is köszönöm. Attila.
(#) pucuka válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 22, 2019
HEStore -t nézted?
(#) TAttila77 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 22, 2019
Odáig még nem jutottam, hq, TME, RET, Distrelec-et böngésztem eddig át. Este rápillantok.Audiophile kondikat még találok is, de ellenállást nem.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2019
(#) sandor1632 válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 22, 2019
Ha külföldi rendelés is oké, akkor a hificollective-t ajánlom.

Az, hogy egy ellenállás mennyire audiofil, az már más kérdés..
Van olyan pozíció, ahol jobban teljesít egy 4ft-os yaego ellenállás, mint egy 4000ft-os tantallum.
Sajna ha tényleg jót akarsz építeni, akkor nem úszod meg a kísérletezést..
Én is ezzel szívok lassan fél éve.
(#) TAttila77 válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 22, 2019
Köszi de külföldről nem tudok rendelni. Majd lesz valahogy. Még kutakodom, hátha lelek valamit, ha nem akkor mindenből egy marékkal beszerzek és válogatok. Ez marad. Nem is audiophile ellenállàsra gondolok, mert az nem létezik. Esetleg ráfogtak valamikor valaki és terjed mint a pestis. Nekem elég lenne 1-2% pontosságú fémréteg. Bőven jó lenne.
(#) jani1987 válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 22, 2019
Próba cseresznye.
Illetve
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2019
(#) Cinema válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 22, 2019
A Conrad-féle 1W-os fémréteg 1%-os ellenállások jók. Ha az eredeti leírását nézem, akkor 500V határfeszültségig használható, 50ppm-es hőegyütthatójú, kis zajú ellenállás. Csöves előfokozatokba, végfokozatba egyaránt jó, ahol elég az 1W terhelhetőség, de ne vegyük teljesen ezt igénybe!
Többféle készülékemben is ezek vannak, tökéletesen teljesítenek.
-
Egy ellenállás túlméretezése terhelhetőség szempontjából jó választás, (0,5W helyett, 1W-os) mert minél erősebben terheljük, annál inkább bezajosodik!

Üdv!
(#) sandor1632 válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 22, 2019
Végcső G2 soros ellenállásnak, és a -Ug tápba merem ajánlani a TME-n kapható Arcol carbon kompozit ellenállásokat, nagyon jót tesz a hangnak. Ugyanebben a pozícióban nekem azonos értékű fémréteggel nem tetszett. Kipróbáltam ugyanitt szénréteggel is, de túl lágynak bizonyult, a mély tartomány nem volt elég hangsúlyos.
Szintén TME-n kapható TE Connectivity féle HOLCO H4 sorozat visszacsatolásban, rácslevezető ellenállásként bejött nagyon, de semmiképp nem tenném mindenhová ezt.

Itt a saját erősítőm egyik csatornája, példának:
(#) TAttila77 válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 22, 2019
Köszi. Azok a piros ellenállások milyen márkéjúak?
(#) sandor1632 válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 22, 2019
prp pr9372
(#) (Felhasználó 1947) válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 23, 2019
A TME-nél van Ohmite AG sorozat (Audio Gold)
A Conrad-nál van 1W-os fémréteg Beyschlag, ezek is jók.
A Vishay-Dale RN65-RN70 amit tudok ajánlani,(RS Components-van Magyar képviseletük/Disztributoruk) de én jó tapasztalatokat szereztem a régi Remix ellenállásokkal is.(R-534/0.9-1W, vagy R510 2W-os fémrétegek)
(#) TAttila77 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Aug 23, 2019
Köszönöm. Ha lesz rá időm szétnézek a conradnál is.
(#) TAttila77 válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 23, 2019
Üdv. Ezeket magyar honban be lehet szerezni valahonnan? Eddig sehol nem találtam rájuk.
(#) sandor1632 válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 23, 2019
Hificollective-ről rendeltem.
(#) TAttila77 válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 23, 2019
Koszi
Következő: »»   2093 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem